Remeselné nápady

Vyrobte si darčeky na krst pre hostí: S týmito nápadmi si môžete vyrobiť originálne darčeky pre hostí!

Potom, čo ste oslávili krst svojho dieťaťa, môžete dať hosťom darček ako prejav vašej vďačnosti. Darčeky pre hostí je možné samozrejme kúpiť už hotové – existuje na to množstvo internetových obchodov. S trochou šikovnosti sa však dajú pre hostí vyrobiť krásne krstné darčeky, ktoré sú na jednej strane lacnejšie a na druhej strane majú osobný nádych. Nasledujúce nápady vás môžu inšpirovať!

Vyrobte sviečky ako dar pre krst pre hostí

DIY krstné darčeky pre hostí sviečky v dózach

Či už ide o svadbu alebo krst, sviečky sú vždy dobrým nápadom na párty. Vyzerajú krásne a môžu ich používať aj hostia. Teraz vám ukážeme, ako si môžete tieto sviečky vyrobiť sami pomocou pekných, cirkevných akcentov. Najprv získajte materiály:

 • vosk na sviečky
 • Knot sviečky
 • obojstranné lepiace body, priehľadné
 • Horúca lepiaca pištoľ
 • biela saténová stuha, tenká
 • Roztrúsené kríže
 • malé okuliare
 • Špendlík na bielizeň
 • Kartón a umelecké diela

Krstné darčeky pre hostí robia zo sviečky v pohári

Najprv roztopte vosk vo vodnom kúpeli na strednom ohni. Pritom miešajte kovovou šľahačkou, kým sa úplne neroztopí. Nechajte vosk vychladnúť 10-15 minút.

Kým vosk vychladne, naneste na dno vopred navoskovaného knôtu bodku lepidla a prilepte ho na dno nádoby..

Akonáhle vosk vychladne na stanovený čas, naplňte ním nádobu. Ak je to potrebné, použite kolík na bielizeň, aby držal knôt vo zvislej polohe. Vosk necháme vychladnúť a stuhnúť, potom odrežeme knôt.

Na hrdlo mini sklenenej nádoby uviažte kúsok bielej saténovej stuhy. Použite malú kvapku horúceho lepidla tak, aby sa páska v strede prekrývala. Na mieste, kde sa páska prekrýva, prilepte malý krížik.

Vytlačte si našu bezplatnú šablónu (pozri nižšie) na štítky darčekov na bielom kartóne a okrúhle visačky vyrazte papierovým dierovačom (alebo ich len ručne vystrihnite). Štítky pripevnite na sklo lepiacimi bodkami.

Prezentujte svoje vlastnoručne vyrobené krstné sviečky na ozdobnom podnose, aby si každý hosť mohol vziať tento sladký a sentimentálny suvenír so sebou domov!

Šablóna na tlač

Šablóna štítku s poďakovaním za tlač

Vyrobte sviečky s fotografiou ako darčeky pre krst pre hostí

Sviečka v pohári s fotografiou ako darček na krst

Vyrobte pre hostí darčeky na krst so semienkami kvetov

Semená levandule v organzových vreckách s označením DIY

Semená kvetov ako darček na svadbu alebo krst sú v súčasnej dobe veľmi v móde. Myšlienka je jednoduchá: Po večierku by mali hostia zasadiť semená a postarať sa o rastúcu malú rastlinu. Takýto darček je ekologický, praktický a vždy dobre dopadne. A nápady na zdobenie sú také nekonečné.

Zabaľte semená kvetov do látkových vrecúšok

Vyrobte si darčeky na krst pre hostí sami a zabaľte si semienka kvetov

Pretože semená kvetov sú udržateľným darom, bolo by vhodné ich zabaliť aj ekologicky. Na tento účel sú útržky látky vynikajúcim nápadom. Pozrite sa na kroky v nasledujúcom obrazovom sprievodcovi.

Zabaľte semená kvetov do látky ako darček pre krst pre hostí

Najprv si pomocou ružových nožníc vystrihnite štvorcový kus látky, aby boli okraje pekné. Do stredu potom vložte malý štvorcový papier, ktorý bude slúžiť ako základ pre vaše vrecká na osivo. Navrch posypte semená kvetov, spojte všetky rohy látky a spojte ich kúskom priadze. Ak chcete, môžete tiež pridať štítok s menom hosťa alebo malé poďakovanie. Ďalší zaujímavý nápad na tento darček nájdete nižšie.

Krst pre domácich majstrov v pohári

Tematické darčeky pre krst pre hostí robia kríž v pohári

Miniatúrne poháre môžete použiť nielen na domáce sviečky. Môžete ho použiť aj ako dekoratívny darček tak, že ho naplníte bielymi perlami a pod veko pripevníte kríž. S kúskom čipky okolo skla a malou darčekovou visačkou s menom pokrstenej osoby je roztomilý darček perfektne zaokrúhlený..

Semená kvetov v banke s milým príslovím

Krstné darčeky pre hostí Semená kvetov v tégliku so správou

Malé korkové nádoby sú tiež ideálne pre semená kvetov ako darček pre hostí krstu. Hodí sa aj originálny nápis. Tu je príklad:

“Ďakujem veľmi pekne!

Rozptýlite sa v mojom mene

tie malé semená kvetov.

Ak nesú kvety – nespočetné kusy,

spomeň si na môj krst. “

Pridajte meno pokrstenej osoby a dátum a váš osobný darček sú pripravené.

Malý rám obrazu s fotografiou ako darček pre hostí na krst

Rám obrazu s fotografiou osoby, ktorá má byť pokrstená, ako darček pre hostí na krst

Nielen príbuzní budú mať radosť z fotografie pokrsteného. Tento pekný a osobný darček bude dobre prijatý všetkými hosťami a zostane ako pekná spomienka na krst vášho dieťaťa. Najprv vyberte peknú fotografiu dieťaťa alebo urobte fotografiu špeciálne pre ňu. Fotografiu potom vložíte do vhodného rámika na rozdávanie hosťom.

DIY farebné magnety na rám obrazu

Fotografiu môžete prezentovať aj ako darček v podobe malých magnetiek na chladničku. Ak nájdete vhodné mini rámčeky na obrázky, môžete si magnetky vyrobiť aj sami bez veľkého úsilia. Stále potrebujete malé okrúhle magnety, vytlačené fotografie dieťaťa v malom formáte a lepidlo. Ak chcete maľovať rámy obrazov v inej farbe, potom sú najlepšie akrylové farby.

Vyrobte pre hostí darčeky na krst zo slaného cesta alebo polymérovej hliny

Prsteň na obrúsok a darček v kríži zo slaného cesta

Rôzne malé figúrky sú veľmi vhodné aj ako darčeky pre hostí pri rôznych príležitostiach. Nemajú síce žiadnu praktickú hodnotu, ale pôsobia celkom elegantne a dekoráciu úžasne dotvárajú. K krstu sa najlepšie hodia kostolné motívy ako kríže a anjeli, ale obľúbené sú aj biele holubice a baránky. Ak chcete, aby boli darčeky domáce, môžete si ich namiesto objednania vyrobiť.

Vytvorte anjelov zo slaného cesta a ozdobte darčeky na krst

Soľné cesto je ideálnym materiálom na výrobu malých postáv. Je to dosť lacné a ľahko sa používa. Na výrobu slaného cesta potrebujete iba 3 suroviny – soľ, múku a vodu. Z toho sa miesi cesto, ktoré sa potom tvaruje podľa želania. Alternatívne môžete samozrejme použiť aj bielu modelovaciu hmotu Fimo.

Odporúčame používať vykrajovač cookies, aby všetky obrázky vyzerali rovnako. Za týmto účelom rozvaľkajte slané cesto alebo modelovaciu hmotu a jednoducho vykrajujte tvary vybranou vykrajovačkou. Potom nechajte figúrky v rúre alebo na vzduchu stuhnúť. Ak chcete pripevniť prívesok, nezabudnite urobiť malý otvor, zatiaľ čo materiál ešte nestvrdol.

Malé darčeky na krst pre hostí zabalené s figúrkami zo slaného cesta

Biele figúrky tiež vyzerajú krásne, ako sú, ale ak chcete, môžete ich ozdobiť ďalej. Pero alebo tenký štetec a farbu môžete doplniť niekoľkými ozdobnými prvkami alebo napísať meno a dátum. Odporúča sa tiež pekný celofánový obal, aby darčeky na krst pre hostí mali perfektný vzhľad.

Klasické darčeky na krst pre hostí: obaľte krstné mandle

Krstné mandle vo vrecúškach s ozdobou veterníka ako darčeky na krst pre hostí

Už to nie je klasickejšie ako krstené mandle. Tento osvedčený darček pre krst je vždy vítaný a má zvláštnu symboliku. Rozdáva sa spravidla päť mandlí obalených v cukre, z ktorých každý predstavuje lásku, úspech, dlhovekosť, šťastie a Božie požehnanie. Akonáhle ste sa rozhodli pre tento klasický darček, môžete byť opäť kreatívni a vyrobiť si obal na pokrstené mandle sami. Nasleduje jednoduchý nápad, ktorý si urobte sami.

Vyrobte veternú turbínu z plsti

Z plsti Návod urobte veterník

Zabaľte krstné mandle do malého vrecúška z organzy a ozdobte to domácim veterníkom. Na to potrebujete modrú alebo ružovú plsť (neutrálny je tiež možný, stačí prispôsobiť farbu dekorácii), horúce lepidlo a malú drevenú rukoväť. Takto to funguje krok za krokom:

 • Pero a pravítko nakreslite na list plsti štvorec s dĺžkou strany asi 7 cm a vystrihnite ho.
 • Štvorec opäť narežte nožnicami šikmo od vonkajších rohov smerom do stredu. Nestrihajte plsť úplne, nechajte asi 2 až 3 cm do stredu štvorca. Vykonajte teda 4 rezy pre každý vrchol.
 • Vezmite jeden koniec štvorca a zložte ho spojením rohu so stredovým bodom štvorca. Prilepte ich na miesto bodkou horúceho lepidla.
 • Opakujte pre zvyšné 3 strany, pričom každú stranu preložte vždy v rovnakom smere.

Pokyny robia veterný mlyn z modrého filcu

 • Prilepte všetky 4 rohy do stredu štvorca, vezmite gombík (alebo inú ozdobu podľa vlastného výberu) a prilepte ho horúcim lepidlom na priesečník rohových bodov.
 • Vezmite drevenú tyčinku a prilepte ju na zadnú stranu veterníka.
 • Organzový sáčok s krstnými mandľami priviažte alebo prilepte k stonke a váš darček na krst je pripravený.

Domáce sušienky ako darčeky na krst pre hostí

Krížové sušienky ako jedlé krstné darčeky pre hostí

Namiesto darčekov na krst pre hostí ich môžete jednoducho upiecť! Áno, domáce sušienky sú vždy dobrý nápad, pokiaľ ide o láskavosť. Na tento nápad potrebujete iba dobrý recept na sušienky a zodpovedajúce vykrajovače. Kríže sa samozrejme dobre hodia na krst, ale dobrí sú aj anjeli a holubice.

Domáce koláčiky zabaľte do celofánu

Ak sa budete držať určitej témy dekorácie na krst, môžete sušienky samozrejme vhodne ozdobiť. Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je použiť polevu z vaječných bielkov (stále známu ako kráľovská poleva), ktorú môžete prifarbiť potravinárskym farbivom. Hneď ako poleva zaschne (ideálne je počkať 24 hodín), môžete sušienky zabaliť do celofánu a ozdobiť peknou mašličkou. Preto sú vhodnejšie na odvoz.