Remeselné nápady

Výroba piňaty – 4 skvelé nápady pre deti i dospelých

Vyrobte si prekvapenie z papiera na ozdobu osla piñata

Pôvodom z Latinskej Ameriky – Mexika a Španielska, sa piñata stala neoddeliteľnou súčasťou každej detskej párty. Duté figúrky sú tradične farebne navrhnuté na Vianoce a Veľkú noc a plnené chutným ovocím. Naplnené duté telo je zavesené na detských hlavách lanom. Každé dieťa so zaviazanými očami a ozbrojené palicou sa ich pokúša udrieť a zlomiť, aby vypadli všetky dobroty. V minulosti bola figúrka poskladaná z hlinených hrncov a ozdobená farebným papierom. Dnes na to môžu byť použité rôzne materiály, ale najmä tie s nízkou hmotnosťou. Obľúbenými motívmi piňaty sú predovšetkým zvieratá, ako sú somáre, kone, lamy, jednorožce, ale aj abstraktné a geometrické tvary ako gule, koláče, srdiečka a mnohé ďalšie. Na plnenie sa namiesto ovocia spravidla používajú sladkosti, cukríky, drobné čokolády a ďalšie drobnosti. Môžete si vyrobiť piňatu a dať ju dieťaťu na narodeniny, ale aj dospelému pri zvláštnej príležitosti.

Výroba piñaty – čo je na to potrebné?

Vyrobte si piñata-papier-prúžok-krepový papier

Motív pre piñatu a použité materiály sú voľne vyberateľné. Fantázii sa medze nekladú. Postava bola tradične vyrobená z keramiky, ale to mohlo byť pre deti nebezpečné. Preto sa pracuje hlavne s papierovými materiálmi, ako sú kartón, lepenka, papierová hmota. Pre piñatu je typický strapcový vzhľad, ktorý na jednej strane napodobňuje kožušinu zvieraťa a na druhej strane pôsobí mimoriadne dekoratívne. Na dosiahnutie tohto efektu sa používa farebný papier a okraje sa rozrežú na okraje. Krepové papierové kotúče sú na to úžasne vhodné a sú k dispozícii aj v širokej škále farieb. To, čím je piñata naplnená, je na vás. Malé deti sa určite budú tešiť na čokoládu, cukríky a gumené medvedíky a na bakalárskej párty budú voľbou ďalšie drobnosti.

Vyrobte si piňatu: koňa, osla, lamu alebo jednorožca

Vyrobte si piňata -kartón-kartón-osol-farebný

Kôň, osol, lama alebo jednorožec, to všetko sa dá cinkať podobným spôsobom. Na tento účel môžete použiť lepenku alebo silnejšiu lepenku a vytvoriť z nej všetky časti tela zvieraťa. Zlepte ich páskou alebo horúcim lepidlom, ak máte k dispozícii. Buď vopred naplníte bruško zvieraťa, alebo necháte otvor, aby bolo možné malé prekvapenia vložiť neskôr. Nezabudnite uviazať figúrke na chrbte lano, aby bolo možné piňatu neskôr zavesiť, napríklad na strom.

Vytvorte piñata -unicorn-girl-party-ružovú

Keď už je celá postava hotová, pridajú sa ďalšie prvky, ako sú uši, oči, chvost, hriva alebo roh jednorožca. Presný návrh vybraného zvieraťa tu nie je potrebný. Môže byť reprezentovaný veľmi jednoducho a. Postavu môžete vytvoriť laminovacou technikou a pomocou balónika. Mali by ste si naplánovať trochu viac pracovného času, pretože celé to tiež musí veľmi dobre schnúť. Potom sa nalejú cukríky a malé prekvapenia. Nakoniec je piñata ozdobená farebným a atmosférickým spôsobom.

pinata-drotár-jednorožec-kartón-urob si sám

Na ozdobenie vlastnoručne vyrobenej piňaty je možné nápadito použiť najrozmanitejšie remeselné papiere a ozdobné lepiace pásky. Ukážeme vám dva inšpiratívne spôsoby, ako ozdobiť jednorožec piñata: tradične mexický – s okrajovými papierovými pásikmi alebo typicky dievčenský – v ružovej a mätovo zelenej farbe s páskou washi.

Vyrobte si ľahké piñata z papierového vrecka

pinata-tinker-simply-cloud-papierová taška

Krásna a nápaditá piñata je skutočne jednoduchá na výrobu. Všetko, čo potrebujete, je papierová taška a remeselný papier podľa vášho výberu. S týmito materiálmi a našimi pokynmi budete schopní rýchlo vytvoriť veľký oblak piñata. Najprv vytvoríte šablónu v tvare oblaku. Akú veľkú by mala mať vaša piñata, sa rozhodnete pomocou papierového vrecka, ktoré sa na to používa. Rukoväte tašky by mali smerovať nahor, aby ich bolo možné použiť na zavesenie neskôr.

pinata-drotár-návod-papier-papier-vrece-mrak

Pomocou šablóny môžete priniesť papierové vrecko do požadovaného tvaru oblaku. Pripravte si niekoľko pásov bieleho papiera a nastrihajte do nich strapce. Začnite tým, že pásy papiera pripevníte k oblaku zdola nahor, čím pokryjete celú oblasť. Na to nepotrebujete pastu a najlepšie je použiť obojstrannú lepiacu pásku. Ďalšie prvky, ako sú farebné dažďové kvapky, oči a možno úsmev, je možné z lepenky vystrihnúť podľa vlastného uváženia a použiť ich na ozdobenie oblaku atmosférickým spôsobom. Váš kreatívny cloud piñata je už pripravený!

Vyrobte si papierové mache piñata

pinata-drotár-papierový mache-balón-geometrický

Piñata je väčšinou vyrobená z papierového machu. O tejto ručnej technike sme informovali niekoľkokrát a je veľmi vhodná pre deti. V tomto prípade odporúčame namiesto bežnej pasty použiť domácu pastu vyrobenú z múky a vody. Potrebný je aj veľký balón. Na zdobenie môžete použiť pásy z krepového papiera alebo, ako je znázornené na príklade na obrázku vyššie, môžete pomocou geometrických tvarov vytvoriť krásny vzor..

pinata-drotár-papier-mache-balón-vyrobte si sami

Najprv sa balónik nafúkne a pomocou pasty sa naň prilepia malé kúsky papiera. Tento postup opakujte niekoľkokrát, pričom novú vrstvu papiera pripevnite k suchému. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov nechajte prilepený balónik schnúť asi 48 hodín. Potom rozbite balón, naplňte duté telo sladkosťami, konfetami a inými vecami, aby ste zvýšili efekt prekvapenia. Otvor prikryte papierom a začnite zdobiť. Pri zdobení uzavretej piňaty sa fantázii medze nekladú.

Skvelý nápad na darček: vyrobte piñatu pre dospelých

pinata-drotár-malé-darčeky-sladkosti

Krásna piñata sa dá vyrobiť aj pre dospelých. Tieto navrhnete trochu inak a naplníte ich inými vecami ako pre deti. Tu máme skvelý nápad na malé darčeky, ktoré krásne doplnia výzdobu slávnostného stola. Malé škatule sú atmosféricky zdobené ako piňaty pásmi krepového papiera a plnené čokoládami.

pinata-drotár-malé-darčeky-krepový papier

Aby ste dosiahli nádherný efekt gradientu farieb, ako je znázornené na obrázku, zaobstarajte si niekoľko pásov krepového papiera v rôznych odtieňoch jednej farby podľa vášho výberu. Do nej vopred nastrihajte strapce a položte ich na seba. Pracujte zdola nahor a od tmy po svetlo.

pinata-drotár-malé-darčeky-ozdoba-papier

Takto navrhnite celú škatuľu. Na veko pripevnite slučku šnúrky alebo ozdobnej pásky, aby sa škatuľka dala bez námahy otvoriť. Na plnku zvoľte jemné, kvalitné pralinky. Ak si želáte, každú piñatu môžete prispôsobiť názvom alebo ju navrhnúť jednotlivo v inej farbe.

pinata-drotár-malé-darčeky-párty-nápad

téma pinata-drotár-malé-darčeky-dekorácia-stolíka

S piñatou sa zvyčajne hrá hra. Postava je zavesená plná sladkostí, aby ste na ňu nedosiahli rukami. So zaviazanými očami a palicou sa každé dieťa alebo dospelý pokúsi udrieť do neho a zlomiť ho. Ide to jedna za druhou, kým piñata nepraskne a neprší cukrík. Víťaz si najskôr vyberie niečo a potom všetky ostatné deti.

Bavte sa ručnými prácami a hraním!