Remeselné nápady

Vianočná ozdoba pneumatík na auto – 6 kreatívnych nápadov pre domácich majstrov do interiéru aj exteriéru

Recyklácia je mottom našej dnešnej remeselnej myšlienky. Každý už určite vymenil pneumatiky na zimu. Ak majú staré letné pneumatiky svoj deň a budúci rok budete aj tak kupovať nové, môžete ich použiť na výrobu originálnych vianočných ozdôb. Pretože dekorácia pneumatikami pre automobily je pomerne veľká, je najvhodnejšia do exteriéru – použite ich na ozdobu verandy, terasy alebo záhrady. Či už ide o vianočné ozdoby vo vzhľade gule vianočného stromčeka, veľké vianočné stromčeky, snehuliakov alebo dokonca vence na dvere, budete ohromení kreatívnymi vecami, ktoré je možné z tohto odpadového produktu vyrobiť. Dnes vám ukážeme niektoré z týchto nápadov na vianočné dekorácie automobilových pneumatík, ktoré si potom môžete ľahko vyrobiť.

Vyrobte si ozdoby na pneumatiky do auta sami - snehuliaka, vianočný veniec a aranžovanie kvetov

Vianočná dekorácia do auta – obrovské gule na vianočný stromček

Vyrobte si vianočné ozdoby na auto v štýle gule vianočného stromčeka

Na tento prvý nápad budete tiež musieť trochu píliť. Do projektu sa však môžu pustiť aj začiatočníci, pretože znovu vytvoriť vianočnú výzdobu automobilovej pneumatiky je všetko, len nie ťažké. Na tento účel potrebujete nasledujúce veci:

 • pneumatiky
 • Farba v spreji
 • Plechová plechovka alebo kovová vedro
 • drôt
 • Preglejkový list
 • silné lepidlo na drevo (napr. Tekuté klince) alebo silikón
 • Horúce lepidlo a ozdoby na nalepenie (napr. Snehová vločka z látky) alebo šablóny s vianočnými motívmi
 • Skladačka
 • vŕtať
 • Pištoľ na nechty alebo skrutky
 • dutinka

Ručné pokyny na ozdobu automobilových pneumatík

DIY ozdoba na auto na Vianoce - preneste obrys pneumatiky na preglejku

Ak chcete postaviť túto peknú ozdobu pneumatík na Vianoce, najskôr položte pneumatiku na preglejkový list a nakreslite vnútorný kruh ceruzkou. Zmerajte vzdialenosť od tohto vnútorného kruhu k bodu, kde je pneumatika najširšia, alebo skôr, ako sa smerom von trochu zúži. Označte túto vzdialenosť na niekoľkých miestach preglejkovej dosky a nakreslite kruh rukou. Alternatívne môžete použiť nasledujúci trik: Priviažte kúsok špagátu k peru. Druhý koniec uviažte na ceruzku, pričom vzdialenosť medzi prvým perom a hrotom ceruzky musí zodpovedať nameranej vzdialenosti. Prvú ceruzku držte pevne v strede kruhu, napnite reťazec a nakreslite pravidelný kruh. Dbajte na to, aby stredový kolík nekĺzal.

Zostavte a zafarbite pneumatiky

Návod na domácu vianočnú výzdobu s pneumatikami

Dosku pripevnite k stolu pomocou svorky. Platňa by mala vyčnievať niekoľko centimetrov, aby bolo možné pohodlne krájať bez poškodenia stola. Skladačkou vyrežte kruh na vonkajšej čiare. Na pneumatiku naneste lepidlo alebo silikón a kruh preglejky prilepte na pneumatiku. Teraz musíte nechať lepidlo dostatočne zaschnúť. Alternatívne môžete dosku pripevniť aj pištoľou na nechty.

Recyklačný nápad na pneumatiky - vyrobte vianočné ozdoby vonku

Potom môžete pneumatiku nastriekať na požadovanú farbu zo všetkých strán. Najlepšie je to urobiť vonku a na podložke. Ako vidíte vo vyššie uvedených pokynoch, môžete tiež najskôr zafarbiť pneumatiku, potom pripevniť dosku a potom ju tiež zafarbiť. Odporúčame však prvý variant – najskôr zmontujte a potom všetko naraz postriekajte farbou.

Vyrobte a pripevnite kus kovu

Pohrávanie sa s pneumatikami a plechovkami pre projekt šetrný k životnému prostrediu

Teraz stále potrebujete typický kus kovu, ktorý musia zavesiť dekorácie vianočného stromčeka. Môžete to urobiť z plechovky podľa tohto návodu alebo z kovového vedra. Rozrežte plechovku a vyvŕtajte dva malé otvory cez kov na boku so spodkom na dvoch protiľahlých miestach. Týmto spôsobom prevlečiete drôt, aby ste získali rukoväť, ktorú zvnútra zauzlíte. Vyvŕtajte dva otvory do pneumatiky, zatlačte konce drôtu a zauzlite ich do pneumatiky. Hotovo! Ak chcete, môžete teraz pridať dekorácie, napríklad snehovú vločku (vyrobenú z plsti, papiera alebo iného materiálu) ako v tomto prípade. Alebo si môžete zaobstarať šablóny a pomocou nich nastriekať vianočné motívy na pneumatiky. Potom môžete pneumatiky použiť na ozdobu záhrady, terasy alebo vstupného priestoru.

Vyrobte si dekoráciu zimných pneumatík sami – snehuliaci

Vtipná dekorácia pneumatík do auta na zimu v podobe snehuliakov

Čo poviete na takých sympatických snehuliakov vo vašej záhrade, ktorí skutočne urobia radosť každému? Máte dve možnosti, ako vyrobiť snehuliaka ako dekoráciu s pneumatikami. Prvý variant môžete vidieť na obrázku vyššie. Za týmto účelom najskôr urobte hlavu podľa vyššie uvedených pokynov pre gule vianočného stromčeka, iba tentoraz zafarbíte pneumatiku na bielo. Ostatné pneumatiky sú samozrejme tiež biele, ale nevyžadujú list preglejky, pretože sú jednoducho naukladané na seba. Koľko pneumatík použijete, je na vás, pretože to závisí od toho, ako veľkého snehuliaka chcete. Nechajte bielu farbu dobre zaschnúť, zostavte dekoráciu automobilových pneumatík a potom nakreslite gombíky a tvár akrylovou farbou. Hotových snehuliakov potom môžete ozdobiť mašľou alebo klobúkom.

Farebné pneumatiky sú biele a poukladajte ich na seba pre roztomilých snehuliakov

Na to, aby ste sa stali snehuliakom, nemusíte nutne píliť a vŕtať, ako je popísané vyššie. Namiesto tohto typu hlavy môžete k poslednej skladanej pneumatike jednoducho pridať tvár. Tento typ snehuliaka nie je o nič menej roztomilý, a preto je na vás, aby ste sa rozhodli, koľko času a úsilia chcete investovať do tejto vonkajšej vianočnej dekorácie.

Vyrobte si na Vianoce vlastnú záhradnú výzdobu so starými pneumatikami - vtipnými snehuliakmi

Nápad na dekoráciu automobilových pneumatík – drotár Santa Claus

Namaľujte Santa Clausa na pneumatiku sprejom a akrylovou farbou

Ak máte talent na kreslenie, môžete si vyskúšať aj Mikuláša. Pneumatiky najskôr nastriekajte na červeno a keď farba zaschne, poukladajte ich na seba. Teraz môžete najskôr nakresliť obrysy pre Santa Clausa fixkou: hlava s bradou, oči, nos a fúzy. Potom už len stačí zafarbiť skicu akrylovou farbou. Nepriehľadná farba môže trvať niekoľko vrstiev.

Vlastnoručná dekorácia pneumatík pre autá-Santa Claus s girlandami

Ak si myslíte, že nebudete vedieť kresliť, môžete si tiež len nalepiť fúzy z vaty alebo vaty a napodobniť týmto spôsobom Mikuláša. Alebo možno nájdete mikulášsku masku, na ktorú môžete jednoducho nalepiť pneumatiky?

Vianočné stromčeky vyrobené z pneumatík ako ozdoba

Vianočná ozdoba pneumatiky na auto zvonku aj zvnútra - vianočné stromčeky s rozdielom

Ak máte k dispozícii staré pneumatiky v rôznych veľkostiach, môžete si taký vianočný stromček dokonca vyrobiť. Jednoducho obruče zafarbite na zeleno a potom ich poukladajte na seba (začínajúc najväčším a najmenším). Potom je možné dookola lepiť rôzne dekorácie ako mašle, girlandy, hviezdy a ďalšie veci. Takýto strom môže zdobiť záhradu aj obývaciu izbu.

Alternatíva ku klasickému vianočnému stromčeku z pneumatík s rozprávkovými svetlami a vianočnými girlandami

Táto originálna vianočná ozdoba na auto je skvelá aj pre predajcu automobilov ako alternatívu ku klasickému vianočnému stromčeku. Ak v tomto prípade nepoužívate staré, ale nové pneumatiky, nemali by byť samozrejme zafarbené, aby sa mohli predávať po vianočnom období. V tomto prípade môže byť strom jednoducho omotaný zelenými girlandami a / alebo reťazou svetiel. Zákazníci sa nad touto myšlienkou zaručene usmejú.

Ozdobte obrúčkami – vyrobte efektné vianočné vence

Vianočný veniec ako nápad na vlastnoručnú dekoráciu pneumatík do auta jedľovou zelenou, vianočnou hviezdou alebo rozprávkovými svetlami

Vianočné vence sú tiež skvelou ozdobou pneumatík pre autá, nemyslíte? Majte na pamäti, že pneumatiky pre automobily sú dosť ťažké, a preto sú sotva vhodné pre dvere. Môžu však byť zavesené na stene, voľne visieť na strome alebo sa jednoducho opierať o plot, kmeň alebo stenu. Ak sú len pootvorené, môžete dokonca použiť pneumatiky pre veľké traktory alebo pneumatiky pre terénne autá. Ak však absolútne chcete dverový veniec, je lepšie zvoliť ľahkú pneumatiku na motocykel alebo pneumatiku na bicykel.

A pokiaľ ide o dizajn, máte k dispozícii skutočne veľa variantov. Najjednoduchšou možnosťou je jednoducho omotať sériu svetiel okolo pneumatiky. Potom dostanete na Vianoce atraktívnu ozdobu na pneumatiku, ktorá robí dojem najmä vo večerných hodinách. Na to sú vhodné jednofarebné aj farebné rozprávkové svetlá.

Ozdobte náhradné pneumatiky jedľovou zelenou na mobilný veniec

Môžete tiež zafarbiť pneumatiku na zeleno a potom ju ozdobiť mašličkou alebo umelými vianočnými kvetmi (napr. Vianočné hviezdy). Zelená farba by mala naznačovať typickú jedľovú zeleň. Pekná, široká saténová stuha je vhodná na omotanie, ak si chcete ušetriť striekanie sprejovou farbou alebo maľovaním. Veniec potom tiež dostáva istú eleganciu. Potom môžete ozdobiť umelými kvetmi, malými guličkami na vianočný stromček, hviezdičkami, šiškami a všetkými ostatnými vecami, ktoré sa inak používajú na vianočné vence.

Alebo čo keby ste si kúpili kryt na svoju viditeľnú rezervnú pneumatiku a prikryli ho borovicovou zelenou? Potom ho môžete použiť na prikrytie pneumatík vášho SUV a vyžarovanie vianočného ducha všade, bez ohľadu na to, kam pôjdete.

Stará ozdoba pneumatík s vianočným aranžmán

DIY usporiadanie v pneumatike ako rastlinný kontajner na dekoráciu vo vstupnom priestore

Bohaté vianočné usporiadanie, ktoré zdobí váš vstupný priestor a víta všetkých vašich hostí, znie naozaj dobre, však? A vyššie uvedený príklad ukazuje, že to tak skutočne je. Aranžmán nielenže vyzerá očarujúco, ale môžu ho urobiť aj začiatočníci. Aby ste tento nápad pre domácich majstrov urobili, nemusíte byť teda profesionálnym kvetinárstvom.

Naaranžujte si pekné vianočné aranžmán sami do červenej obruče

Začnite nastriekaním pneumatiky na akúkoľvek farbu (alebo ju zabaľte farebnou páskou). Môžete sa rozhodnúť pre typické vianočné farby, ako je červená, biela a zelená, alebo si môžete vybrať jednu z farieb, ktoré sa objavia v ostatných vianočných ozdobách v okolí. Potom pneumatiku na jednej strane zalepte preglejkou. Ako nakrájať takú dosku sa môžete dozvedieť v pokynoch vyššie pre vianočné ozdoby.

DIY aranžmán na Vianoce na terasu so vždyzelenými stromami, brezovými vetvičkami a bobuľami

Potom naplňte pneumatiku zeminou. Vhodný je aj obyčajný piesok, ale potom by mal byť aranžmán dobre skrytý, pretože nevyzerá príliš atraktívne. Potom začnite pripevňovať akékoľvek prvky (v tomto prípade brezové vetvy, šišky, jedľové zelené a ďalšie vždyzelené vetvy, bobule a biele vetvy stromov alebo kríkov): Do stredu vložte najvyššie prvky (tu brezové vetvy) a potom rozložte všetky ostatné okolo nich Prvky. Najprv ich usporiadajte vzpriamene od stredu smerom von a potom ich postupne vyrovnávajte. Neváhajte experimentovať. Položky môžete vždy vybrať a usporiadať, kým nebudete s usporiadaním spokojní. Nakoniec môžete veľmi dlhé a vyčnievajúce konáre trochu skrátiť a tvarovať.