Remeselné nápady

Drotár z alpaky s papierovými taniermi, papierom, vreckami na chlieb a balónikmi – veselé remeselné nápady

Roztomilé alpaky je teraz možné vidieť všade – niekedy ako plyšovú hračku, niekedy ako motto na večierok, ako motív na oblečení alebo iných doplnkoch. Zvieratá nepochybne chytili za srdce mnoho ľudí, a preto by sme im dnes chceli venovať článok s chladnými remeselnými nápadmi. Zábavné prstové bábky, figúrky vyrobené z papierových tanierov a dokonca aj piňata – máme množstvo kreatívnych ručných prác, ktoré môžete použiť na výrobu alpaky a s ktorými sa deti budú skvele baviť. A priznajte sa … aj vy, nie??

Vyrobte alpaku s deťmi z papiera a balónov - jednoduchý návod

Vyrobte alpaku z papierových tanierov

Vyrobte z papierových tanierov alpaku - celé zvieratká a hlavy s bambuľkami

Existujú rôzne spôsoby, ako vyrobiť alpaky z papierových platní, z ktorých by sme vám chceli predstaviť tri. Nakoniec máte na výber – alebo ich môžete všetky vyskúšať! Najprv vám ukážeme, ako sa dá vyrobiť celá alpaka a potom dve varianty pre hlavy alpaky.

Vyrobte celé alpaky z papierových tanierov

Vyrobte alpaku z papierového taniera a akrylových farieb

 • 1 papierový tanier
 • Akryly
 • nožnice
 • ceruzka
 • Horúca lepiaca pištoľ a lepidlo

Ak chcete urobiť alpaku takto, vezmite si tanier a nakrájajte na polovicu. Kým jedna polovica slúži na telo, druhá polovica na nohy, hlavu a chvost. Nakreslite lama hlavu s krkom na tanier a vystrihnite. Potom zo zvyšku polovice plechu vystrihnite ostatné prvky. Nohy sú jednoduché prúžky, ktoré na jednej strane zaokrúhľujete. Tieto prvky potom prilepíte na druhú polovicu taniera, pričom vonkajšia strana zakrivená tvorí prednú stranu.

Papierový tanier rozpolíme a z jednej polovice vystrihneme hlavu, nohy, chvost a uši

Potom môžete pomocou akrylových farieb navrhnúť zvyšok – tvár, farebnú deku a ak chcete, golier. Namiesto akrylových farieb môžete na tento účel použiť aj jednoduché fixky, ktoré môžu byť jednoduchšie, najmä pre deti. Potom stačí nechať farby zaschnúť a prvá alpaka je pripravená. Môžete použiť nielen biele taniere, pretože koniec koncov nie sú len biele alpaky. Na dekoráciu môžete použiť aj malé pompony, kamienky a ďalšie materiály.

Hlava alpaky s farebnou bobulovou girlandou

Vyrobte alpaku z papierového taniera - ozdobte si hlavu vlnou a pomponmi

 • 1 papierový tanier
 • farebná vlna
 • malé pompony
 • Fixky
 • lepiaca páska
 • Lepidlo

Odrežte malú časť okraja dosky doprava a doľava. Dva odrezané kusy potom môžete použiť na výrobu uší pre alpaku. Za týmto účelom zafarbite časť v strede ružovou farbou. Nakreslite tváre na druhú časť taniera – čo tak žmurkajúca alebo zasnená tvár so zatvorenými očami? Potom nožnicami vlnitým spôsobom odstrihnite okraje po stranách a hore, aby ste napodobnili kožušinu alpaky. Prilepte uši k hlave.

Odrežte okraj taniera, zabaľte ho vlnou - skvelý nápad pre deti

Teraz vezmite vlnu, jeden koniec prilepte k zadnej časti hlavy lepiacou páskou a zabaľte ju niekoľkokrát. Druhý koniec prilepte aj na zadnú stranu, potom môžete pokračovať ďalšou farbou vlny. Potom na vlákna vpredu prilepte ešte niekoľko pomponov a ozdobte hlavu inými ozdobami (napr. Papierovými srdiečkami).

Alpská hlava s pokrývkou hlavy

Navrhnite tvár z lamy na papierovom tanieri a ozdobte ju bobľovými stužkami a strapcovými stužkami

 • 2 papierové taniere
 • Farebný papier v požadovanej farbe kožušiny a ružovej farbe
 • Bobble stuha
 • Strapcová stužka
 • čierne plstené pero

Tento návod, pomocou ktorého si môžete vyrobiť alpaku, je skutočne jednoduchý a ako stvorený na popoludnie ručných prác s deťmi. Nechajte tanier tak, ako je – hlava to urobí. Z druhého vystrihnite dva tvary uší a prilepte ich na celý tanier. Strana, ktorá je zakrivená smerom von, sa stáva prednou. Z tej istej dosky tiež vystrihnite kruh pre nos. Potom ešte potrebujete tvár, ktorej tvar si môžete určiť sami, a dva ružové kruhy na začervenanie líca. Prilepte všetky prvky na hlavu, nakreslite oči, nos a ústa a ozdobte oblasť čela strapcovými a bobľovými stužkami.

Pestrá lama s brmbolcami z papierového taniera

Vyrobte si alpaku z papiera – vyrobte si vlastnú prstovú bábku

Drotár z alpaky ako bábka prsta s otvormi pre prsty

Rodičia môžu svoje deti nielen zabaviť prstovými bábkami, ale môžu sa s nimi hrať aj samotné deti. A aké ľahké je vyrobiť bábiku z alpaky z papiera! Ak chcete vyrobiť túto alpaku, potrebujete na strop iba stabilnejšiu lepenku v bielej a akejkoľvek inej farbe (v príklade mätovo zelenú), dierovač s kruhovým otvorom s dostatočne veľkým priemerom, aby sa prsty neskôr zmestili cez otvory. , fixky, nožnice a lepidlo. Na ozdobu môžete použiť aj niekoľko pomponov. Na strop vystrihnite obdĺžnik so zaoblenými rohmi, hlavu s krkom, dve malé uši, chvost a farebný polkruh. Vystrihnite štyri otvory pre prsty a prilepte všetky prvky k telu. Potom môžete alpaku namaľovať a začať hrať.

Originálne pohľadnice alebo pozvánky

Drotár z alpaky ako kreatívne blahoželanie s farebnými plsťami

Chcete si vyrobiť pozvánky z alpaky alebo len niekoho pozdraviť pri zvláštnej príležitosti s týmto roztomilým zvieratkom? Potom by táto originálna pohľadnica bola skvelou voľbou. Jednoducho nakreslite alpaku na kartón alebo vytlačte zviera pomocou šablóny. Skutočná karta je potom skrytá v strope. Vystrihnite farebný obdĺžnik a preložte ho na polovicu. Napíšte doň pozdrav a prilepte prikrývku na alpaku. Pri výrobe alpaky potom môžete použiť ďalšie veci. Môžete vytvárať vzory pomocou fixiek alebo golierov s pomponmi a zdobiť strop.

Vytvorte roztomilú hlavu ako kartu z alpaky

Vyrobte si alpaku na Valentína alebo na výročie v ružovej farbe - vyrobte si vlastné romantické prianie

Tieto nápady na karty nie sú vhodné len na pozdrav. Takúto kartu môžete použiť aj vtedy, ak by ste chceli urobiť poukaz na alpaku (napríklad rozdávate výlet na alpaku?). Preto vám ukazujeme ďalší roztomilý variant. Pri výrobe alpaky môžete na remeselnú lepenku použiť akúkoľvek farbu. Z bieleho papiera najskôr vystrihnite vlnitý kruh pre hlavu. Toto použijete ako šablónu a prenesiete na farebný papier. Ak chcete získať rozkladaciu mapu, umiestnite šablónu na hlavu, ktorá už bola nakreslená, a znova ju vystopujte. Potom motív vystrihnite, ale bez oddelenia dvoch čiel. Namiesto toho ich zložte na mieste, kde sa ich dotýkajú.

DIY alpaky s osobným pozdravom pri rôznych príležitostiach

Teraz vystrihnite zvlnený obdĺžnik na krk a kruh na tvár. Prilepte tento kruh na hlavu, hlavu na krk a nakreslite tvár. Potom potrebujete vlnitý polkruh pre alpakovú ofinu, ako aj dve uši, ktoré prilepíte na hlavu zozadu. S fixkou teraz môžete distribuovať vlnové vzory po celej srsti. Otvorte kartu a označte ju. Ako vidíte, takúto kartu je možné použiť mnohými spôsobmi. Ste pozvaní na detskú narodeninovú oslavu? Potom by ste to mohli urobiť ako narodeninovú kartu z alpaky!

Prispôsobte si vlastné vrecko na chlieb alpaka

Vytvorte alpaku z vrecka na chlieb pre veľmi ľahký ručný projekt

Ak sa vám páči vyššie uvedený nápad na výrobu alpaky, ale blahoželanie nepotrebujete, môžete pokyny trochu zmeniť. Používaním vrecka na chlieb si tiež trochu uľahčíte prácu a ušetríte čas. Na krk nemusíte vystrihovať obdĺžnik, ale stačí na to použiť hotové vrecko na chlieb a hlava nemusí byť odklopná. Stačí vystrihnúť zvlnený kruh pre hlavu, ktorá má priemer o niečo väčší, ako je vrecko na chlieb široké. Všetky ostatné kroky sú rovnaké ako pre kartu.

Vyrobte si papierovú tašku pre roztomilú lamu

Vyrobte si alpaku piñata

Vyrobte alpaku pinata na večierky so šablónou aj bez nej

Piñata je skutočne zábavná a obzvlášť (ale nielen!) Veľmi vhodná na mexickú párty. Ak ste napríklad túto tému naplánovali na narodeninovú oslavu, môžete si na narodeniny vyrobiť alpaka piñata sami. Za týmto účelom nájdete nižšie uvedenú tlačiteľnú šablónu alpaky, ale ak nemáte tlačiareň, môžete alpaku vyrobiť bez šablóny a namiesto toho ju nakresliť voľnou rukou. Potrebujete iba hrubý obrys. Pinata z príkladu slúži na odkladanie a predvádzanie pozvánok, ale samozrejme ju môžete namiesto toho naplniť aj sladkosťami. Získajte nasledujúce položky:

 • tenká lepenka (napr. z obalu z kukuričných vločiek)
 • nožnice
 • lepiaca páska
 • Papierová vreckovka
 • horúce lepidlo
 • čierne plstené pero
 • Ozdoby ako strapce alebo pompony, šnúra na riad

Recyklujte lepenku

Šablónu preneste na tenkú lepenku, vystrihnite a zlepte a vytvorte škatuľu

Vytlačte si šablónu, vystrihnite prvky, preneste ich na lepenku a znova vystrihnite alpaky. Budete tiež potrebovať prúžok dlhý asi 68,6 cm (presnú dĺžku môžete zmerať pomocou krajčírskeho metra) a široký 1,2 cm. Túto dĺžku pravdepodobne nezískate z krabice od obilnín, takže dva kratšie prúžky jednoducho zlepíte dohromady. Akonáhle ste vystrihli všetky prvky, prilepte ich k sebe lepiacou páskou. Predtým, ako piňatu úplne zatvoríte, nezabudnite ju naplniť). Nemusí to byť krásne a dokonalé, pretože alpaku aj tak prikryjete hodvábnym papierom.

Pinatu navrhnite so strapcovým hodvábnym papierom a strapcami

Potom môžete pre alpaku vyrobiť pásy hodvábneho papiera a „obliecť“ ich nimi. Za týmto účelom vystrihnite prúžky z hodvábneho papiera a nastrihajte ich do stredu, aby ste získali strapce. Tieto pásiky potom postupne lepíte na škatuľu z alpaky. Začnite od spodnej časti a postupujte krok po kroku, pričom každý nový riadok pokrýva predchádzajúci. Hodvábny papier môžete použiť aj na výrobu strapcov do uší a ako doplnkovú dekoráciu. Šnúrku môžete použiť na navrhovanie riadu a fixkou na maľovanie tváre.

alpaka Šablóna na tlač.

Alpská ozdoba na večierky s balónikmi

Ručné práce s balónikmi pre veselé dekorácie - Lama z oranžového balónika

Aby ste si to ľahko vyrobili, vyrobte balóniky, vystrihnite pásy z krepového papiera, roztrepte ich a v niekoľkých radoch prilepte na spodnú polovicu balónika. Vystrihnite ďalší ovál z papiera a nakreslite tam ústa. Potom potrebujete pre poníka dve oči (alternatívne ich môžete natrieť fixkou), dve uši a zrolovaný krepový pás s strapcami. Nalepte všetky prvky na určené miesta na balóne. Mimochodom, lampu z alpaky môžete vyrobiť aj tak, že namiesto balónika použijete papierový lampáš na párty. Výsledkom je párty dekorácia z alpaky, ktorá je zábavná a veselá zároveň.

Skvelý nápad na večierky - urobte z balónov alpaky