Remeselné nápady

Tinker korunky z rôznych materiálov, aby zodpovedali kostýmu

Korunný drotársky zlatý plyšový ohýbací detský kostým

Ak sa vám zdajú predávané korunky málo atraktívne alebo sa jednoducho nehodia k vášmu kostýmu, máte možnosť opäť začať byť kreatívni a vyrobiť si potrebný doplnok sami. Nezáleží na tom, či potrebujete korunu na Mardi Gras alebo Halloween. Pretože do oboch festivalov je ešte dosť času. Pokyny a nápady pre súbor Drotárska koruna, tie, ktoré vám dnes ukážeme, sú tiež rýchle a jednoduché. Začnite hneď!

Ako môžem urobiť korunu?

Korunka drotárska čipka-kutilstvo-zlato-striebro-drahocenné-šperky-kvety

Korunu môžete urobiť rýchlo a z akéhokoľvek materiálu. S niektorými materiálmi ste sa už pravdepodobne stretli sami, pričom iné nápady vás môžu pozitívne prekvapiť. Tak či onak, v konečnom dôsledku máte z čoho vyberať. Ak je korunka určená pre vaše dieťa, nechajte ju, nech si ju vyberie sama a pokiaľ je to možné, pomôže dokonca aj s ručnými prácami.

Vytvorte korunku z čipky

Korunná drotárska ušľachtilá sprejová zlatá špička

Napadlo by vám vyrobiť korunku z čipky? Čipkovaná tkanina je sama o sebe veľmi ušľachtilá. Ak je tiež postriekaná metalickou farbou, koruna vyzerá takmer ako skutočná. Teraz si už môžete myslieť, že je to komplikovaný nápad na pohrúženie koruny. Potom sa mýlite!

Návod na výrobu korunky

Korunka drotárska tkanina-návod-čipka-páska-lepenie

Aby ste mohli vyrobiť korunku, najskôr zmerajte hlavu, aby ste získali potrebnú dĺžku hrotu, a odstrihnite ju podľa veľkosti. Potom potrite hrot textilným stužovačom na oboch stranách na podložke. Ak nemáte kefu alebo penovú kefu, jednoducho ponorte špičku do výstuhy a prebytočné množstvo odstráňte pretiahnutím špičky medzi ukazovák a palec. Akonáhle stužovač zaschne, zopakujte kroky niekoľkokrát. Tip musí byť tvrdý. Potom môžete hrot zafarbiť sprejovou farbou.

Vytvorte korunku z drôtu

korunka drotár prima-optika-čelenka-kostým-drôt-zlatá farba

Drotár patrí medzi klasiku, pokiaľ ide o cinkanie korunami. Okrem drôtu v správnej farbe budete potrebovať aj kliešte, ktoré vám pomôžu prerezať drôt a ohnúť ho čo najpresnejšie. Tento projekt nemeria hlavu vopred. Drôt odstrihnete iba na konci, pretože podľa vzoru ohnutie znamená, že je potrebný dlhší kus drôtu, ktorého dĺžku nemôžete odhadnúť.

Vytvorte korunku s pokynmi na ohýbanie drôtu

korunkové drôtené ohýbanie drôtu-kov-príslušenstvo-karnevalové kostýmy

Od začiatku drôtu odmerajte približne 25 cm. Označte každých 5 cm fixkou alebo fixkou. V týchto bodoch by mal byť drôt omotaný okolo seba. Dbajte tiež na to, aby jednotlivé body alebo trojuholníky mali pri tvorbe korunky vždy rovnakú výšku. Len bod, ktorý by mal byť nad čelom, by sa dal urobiť o niečo vyššie. Keď je koruna dostatočne veľká, odrežte prebytočný drôt, na konci vytvorte háčik a pripevnite ho na začiatok korunky.

Použite plyšový drôt

drotárska koruna ružovo-princezná-plyš-drôt-pompony-fialová

Je ešte jednoduchšie pohrať sa s plyšovým drôtom, pretože je mäkší. Čelenka je skvelým základom pri tvorbe tohto typu korunky. Drôt je možné zvoliť v akejkoľvek farbe a prispôsobiť tak kostýmu. Pri navrhovaní hrotov omotajte drôt okolo čelenky. Na drôt môžete prilepiť ďalšie dekorácie, ako sú brmbolce alebo kamienky.

Nápad na korunu ľadovej kráľovnej

Tinker korunuje obklad zo snehovej vločky-gumy-mrazenej-ľadovej kráľovnej

Takéto snehové vločky je možné kúpiť hotové a sú skvelé, ak chcete urobiť mrazenú korunu. Trblietavé snehové vločky sú prilepené na gumu, ktorá je prispôsobená obvodu hlavy. Potom konce gumičky zošite k sebe a máte rýchlu kutilskú korunku.

Krásny doplnok ku kostýmu

korunka-drotár-plyš-drôt-strieborná-čipka-dizajn

Ak ste na narodeninovú oslavu svojich detí vybrali princeznovskú tému, môžete si vyrobiť princeznovskú korunku. Môžete tiež navrhnúť korunky pre všetkých hostí. V závislosti od použitého materiálu to tiež nebude trvať dlho. Vytvorte rovnaké korunky alebo rôzne vzory.

Na ručné práce používajte lepenku

korunovanie-drotárstvo-ľahké-nápad-lepenie-karty-rezanie

Kartón sa dá v domácnosti vždy rýchlo nájsť. Verte či neverte, môžete si z toho vyrobiť originálnu detskú korunku k narodeninám. Hodí sa však aj na inú príležitosť. Na základný model použite vlnitú lepenku a potom ju ozdobte hladkou lepenkou, kruhmi, štvorcami alebo kamienkami, trblietkami a farbou.

Vytvorte korunu z papiera

koruna-drotár-papier-farebné-pruhy-akvarely

Kartónový aj remeselný papier je možné namaľovať podľa potreby. Získate tak individuálne navrhnutú korunu, ktorú môžete prispôsobiť zvyšku dekorácie večierku alebo kostýmu. Ak chcete urobiť takú korunu z papiera, potrebujete list papiera, gumičku, štetec a farby na vodnej báze. Pri maľovaní nezabudnite dať podložku.

Koruna s viacfarebnými pruhmi

korunovanie-pokyny-maľovanie-farebné-pruhy-štetec-akvarel

Z papiera vystrihnite korunku. Ak chcete, aby mala koruna lievikovitý tvar, mal by byť mierne klenutý. Potom môžete začať maľovať. Pri vytváraní tejto koruny použite akúkoľvek farbu a vytvorte pestrofarebný pruhovaný vzor. Koruna sa stane veselou a navodí vám dobrú náladu. Prilepte oba konce k sebe a vytvorte otvory, do ktorých pripevníte gumu.

Maľba akvarelom

koruna-drotár-papier-ruža-akvarelová-farba-ružovo-zelená

Táto koruna je vyrobená takmer rovnakým spôsobom. Je obzvlášť vhodný pre princeznú a najmä pre Šípkovú Ruženku, pretože na papieri sú zobrazené romantické ruže. Pri tomto modeli odporúčame najskôr namaľovať vzor a potom vystrihnúť zubatý tvar. Vy sa však rozhodnete sami.

Ozdobte vodovými farbami

korunka-drotár-kvetinový vzor-vyrobte si vlastnú kefu

Opäť sa používajú vodné farby. Začnite kvietkami, ktoré môžete vytvárať špirálami a v rôznych farebných odtieňoch. Potom namaľte listy na úzky a dlhý remeselný papier. Nechajte farby dobre zaschnúť, než budete pokračovať v drobných prácach s korunou.

Vystrihnite korunku

korunkovačka-deti-maľovanie-dospelí-návod-maľovanie vodou

Nakreslite kľukatý vzor na papier ceruzkou. Takto zaistíte, aby všetko dopadlo rovnomerne. Zlepte oba konce k sebe a nechajte lepidlo zaschnúť. Potom môžete pripevniť gumičku. Buď ho pevne zaviažte, alebo použite zošívaciu pištoľ. S maľovaním môže pomôcť aj vaše dieťa, keď už má dosť rokov.

Z plsti urobte korunu

korunník-drotár-biely-žltý-veľký-malý-urob-dievča-kráľ

Ďalším obzvlášť jednoduchým variantom je použiť ako materiál plsť. Ak chcete z koruny vyrobiť korunu, okrem látky v akejkoľvek farbe potrebujete iba nožnice, gumičku a horúcu lepiacu pištoľ alebo lepidlo. Pre korunku odporúčame menšiu veľkosť, aby látka mohla stáť vzpriamene. Ak je koruna príliš veľká, tkanina sa môže zložiť na jednu stranu.

Návod na výrobu korunky z látky

korunkovačka-ručné-inštrukcie-plsť-tkanina-jednoduché-nožnice-horúca lepiaca pištoľ

Koruna sa skladá z dvoch prvkov. Potom, čo ste to načrtli na tkanine, vystrihnite valec s hrotmi. Na pohrávanie s plstenou korunkou potrebujete povrch tohto valca, ktorý by mal mať rovnaký priemer ako valec. Toto kruhové dno slúži aj na držanie gumičky na mieste pomocou lepidla.

Doplňte korunku

korunka-drotár-plsť-žltá-strihaná zubatá guma

Keď robíte korunku, prilepte valec na dno a nechajte lepidlo dobre zaschnúť. Koruna vyzerá obzvlášť vtipne, keď je na hlave šikmá. Ako alternatívu gumy môžete použiť aj čelenku alebo čelenku. Niektoré deti nemôžu tolerovať nosenie gumy.

Korunka pre vílu

korunka-drotár-kvety-pena-farebné-víla-doplnok-kostým

Pre kostým víly môžete použiť jednu z koruniek uvedených vyššie alebo vytvoriť kvetinový veniec. Existuje len toľko variantov pre posledné menované ako pre korunu. Použite umelé kvety alebo kvety z peny a plyšu. Môžete tiež nalepiť kvety na korunu.

Tinkerova čelenka

korunky-drotárstvo-materiály-deti-kutilstvo-halloween-kostým-urob si sám

Pena sa predáva vo forme listov. Z toho potom môžete vystrihnúť alebo vyraziť akékoľvek figúrky. Použite nožnice, potom najskôr vytvorte šablónu, ktorú potom namaľujte na kvety, ak chcete získať rovnaké kvety. Do každého kvetu urobte dva otvory, ktorými je prevlečený drôt. To je pre vašu dcéru opäť skvelá úloha, aby mohla pomôcť s pohrávanie sa s korunkou.