Remeselné nápady

Vyrobte si anjelov strážnych – 4 návody vyrobené z rôznych materiálov

Tinker anjel strážny -inštrukcie-vinobranie-čistič rúrok

Malé anjelské postavičky nie sú rozdávané na Vianoce len ako krásne ozdoby na vianočný stromček. Anjeli strážni sú veľmi obľúbeným darčekom pri rôznych príležitostiach a predovšetkým prejavujú osobnú náklonnosť osobe, ktorá darček dostala. Najmä pre deti sú to fascinujúce tvory a obľúbené upokojenie pred strachom a chorobami. Môžete si urobiť anjela strážneho a darovať ho pri mnohých príležitostiach ako pekný suvenír, napríklad pri narodení, ako darček na krst, na svadbu, dokonca aj na začiatku školy alebo ako ochranca v aute. Podľa tohto však veľa ľudí vonku potrebuje anjela strážneho, a tak sú ručné práce anjelov strážnych na dennom poriadku. Jeden sa dá ľahko pohrať v podobe bábiky alebo malej figúrky, dokonca aj deti si ho môžu vyrobiť samy. V závislosti od použitého materiálu sú možné nápadité prevedenia. Tu sú 4 pokyny pre každý vkus.

Vyrobte si anjelov strážnych – 4 nápady s návodom

Strážny anjel-drotárstvo-pokyny-vinobranie-rybolov-urob si sám

Pre prvý ručný projekt sú vyrobené malé bábiky. Môžete použiť drevenú guľu alebo voliteľne jednu z iného materiálu a z malého kúska bielej lepenky vyrobiť kužeľ. Upevnite zvnútra horúcim lepidlom alebo lepiacou páskou tak, aby lepidlo nebolo vidieť. Špička kužeľa sa trochu odrezala, aby loptička mohla stáť proti otvoru, ale neprepadla ním. Fixujte loptičku v tejto polohe horúcim lepidlom.

Tinker anjel strážny -inštrukcie-čistič rúrok s bielym hrotom

Teraz vezmite niekoľko malých kúskov bieleho papiera, najlepšie obrúskového papiera a štetca. Rozpustite trochu lepidla vo vode alebo na to použite tapetovú pastu. Začnite tým, že pomocou kúskov papiera prikryjete loptu a kužeľ. Štetcom nanesiete trochu lepidla vrstvu po vrstve. Dávajte pozor najmä na miesto, kde sa lopta spája s kužeľom. Mali by ste vytvoriť plynulý prechod medzi týmito dvoma tvarmi a tým posilniť toto spojenie. Nakoniec otvor v spodnej časti kužeľa prikryte papierom.

Tinker anjel strážny -inštrukcie-čistič rúrok s bielym hrotom

Vystrihnite malé šaty z bielej čipky pre svojho vlastného anjela strážneho. Opravte to trochou lepidla. Na svätožiaru a krídla použite čističe potrubí. Z malého kúska čističa rúrok v zlatej alebo žltej farbe vytvorte kruh, ktorý by mal byť o niečo menší ako priemer gule. Vyrobte anjelské krídla z čističa bielych rúrok. Tu vezmete dva kusy plyšového drôtu a vytvarujete z nich srdce. Opravte horúcim lepidlom a nechajte čistič rúrok trochu dlhšie. Anjel strážny bude neskôr pripevnený k špeciálnemu miestu.

Anjeli strážni vyrábajú ručné práce z dreva

Anjel strážny-drotár-pokyny-štipce na bielizeň-drevená vrecovina

Na výrobu tohto roztomilého anjelika nepotrebujete veľa: drevený kolíček na oblečenie, kus jutovej látky, plsť, peknú bielu ozdobnú stuhu a šnúrku. Tento projekt pre domácich majstrov je veľmi vhodný aj pre deti. Na upevnenie je najlepšie použiť horúce lepidlo. Budete tiež potrebovať farbu, napríklad čiernobielu a malý štetec, aby ste mohli namaľovať anjelskú tvár.

Anjel strážny-drotárstvo-pokyny-drevené-štipce na bielizeň-jutová tkanina

Teraz vystrihnite anjelský plášť z jutovej látky. Zaviažte okolo dreveného špendlíka a zaistite horúcim lepidlom. Mali by ste to urobiť vzadu. Tiež tam pripevníte anjelské krídla. Vystrihnite ich z bielej plsti alebo iného pevného materiálu. Šablónu pre krídla si môžete vytvoriť sami alebo môžete nájsť akékoľvek nápady online.

Anjel strážny-drotár-pokyny-štipce na bielizeň-drevené-krídla-biele

Ruky anjela ľahko vyrobíte z tenkej jutovej šnúry. Vezmite kus a nakrájajte na ľubovoľnú dĺžku. Uzol na oboch stranách a špendlík vzadu. Možno má zmysel pripevniť krídla na samom konci, aby sa skryli nevzhľadné škvrny od horúceho lepidla. Nakoniec namaľujte krásnu tvár anjela. Môžete ho navrhnúť veľmi minimalisticky, s dostatkom dvoch čiernych bodiek pre oči a biele vlasy, ktoré dodajú jeho roztomilému tvaru dokonalú povrchovú úpravu..

Anjeli strážni vyrábajú ručné práce z prírodných materiálov

Strážny anjel-drotár-pokyny-drevená vlna-zlato

Ak uvažujete o svojich anjeloch strážnych trochu očarujúcejšie a chceli by ste prvky implementovať do zlata, náš ďalší návrh je presne pre vás. Na to je samozrejme potrebných viac materiálov, ako aj skúsenosti s ručnými prácami. Tento ručný projekt nie je zvlášť vhodný pre deti, pretože je potrebné doladenie drobnými prvkami, a teda aj väčšia trpezlivosť. Malý anjelik, ktorého vám čoskoro ukážeme, je tiež pekným darčekom na Vianoce a bude nádherne vyzerať zavesený na vianočnom stromčeku.

Strážny anjel-drotárstvo-pokyny-materiály-vlna-plsť

Na to sú potrebné nasledujúce materiály:

  • biela plstená vlna
  • drevenú guľu a menšie drevené korálky
  • Ozdobné stuhy v zlatej farbe (priehľadné, tenké a široké podľa želania)
  • farba
  • Dope ihla
  • malá kefa
  • horúce lepidlo
  • Kartón (zlatý)

Anjel strážny-drotárstvo-pokyny-drevené-korálky-vlnené-plstené

Existuje samozrejme niekoľko spôsobov, ako kombinovať uvedené materiály a vytvoriť anjela strážneho. Tu je hlava anjela vyrobená z veľkej drevenej gule. Malý žltý drevený korálik je upevnený na oboch stranách a tým je zobrazený krásny účes. Blond vlasy sú navyše namaľované štetcom a žltou farbou. Telo anjela v zásade pozostáva z bielej plstenej vlny – horná časť tela, dve nohy a ruky. Tieto sú samozrejme veľmi zjednodušené a paže sú dokonca znázornené ako tvar, pretože anjel neskôr bude držať v náručí srdiečko..

Strážny anjel-drotárstvo-pokyny-krídlo-stuha-zlatá

Všetky diely spojíte dohromady pomocou horúceho lepidla, pretože veľmi rýchlo tvrdne a tak sa s ním veľmi ľahko pracuje. Krídla vyrobíte z ozdobných stužiek, ktoré ste im vybrali. Z rôznych stužiek odstrihnite kúsky rovnakej dĺžky a vytvorte z nich niekoľko slučiek. Buď ich spojíte do dvoch skupín, ako je znázornené na obrázku, alebo ich navrhnete podľa vlastného uváženia. Vyzerá to určite pekne, keď dáte dohromady priehľadné a zlaté stuhy.

Strážny anjel-drotár-návod-anjel-plsť-vlna-krídla-zlatá

Nakoniec z tenkej zlatej ozdobnej stuhy vytvarujte malý kruh ako svätožiaru a pripevnite ho nad hlavu. Teraz môžete maľovať tvár. Vystrihnite srdiečko z pekného kartónu alebo prípadne ozdobného papiera a zafixujte ho v rukách tak, aby anjel chcel niekomu darovať srdce. Môžete si prípadne zapísať monogram osoby, ktorá darček dostala, a tak si prispôsobiť anjela strážneho.

Anjeli strážni vyrábajú z drôtu ručné práce

Anjel strážny-drotárstvo-pokyny-drôt-list

Vyrobiť malého anjela strážneho z drôtu nie je vôbec ťažké. Drôt si vyberiete tak, aby bol poddajný, ale nie tenký. Na vytvorenie krásneho anjela strážneho je najlepšie zvoliť vhodný šperkový drôt alebo strieborný drôt. Tento materiál je obzvlášť vhodný ako prívesok vďaka svojmu filigránskemu vzhľadu a nízkej hmotnosti.

Strážny anjel-drotár-pokyny-drôtená ruža

Vezmite drôt a pomocou klieští na šperky najskôr vytvorte trojuholník. Posuňte dva konce kúska drôtu a vytvarujte anjelské krídla. V strede prekrížte, aby na oboch stranách zostalo rovnaké množstvo drôtu. V tomto mieste môžete ako dekoráciu opraviť malý dekoratívny kvet. Niečo o tom, kde sa krížia anjelské krídla, čoskoro uviažete prívesok, na ktorom bude neskôr visieť anjel strážny. Na to môžete použiť peknú šnúru alebo tenkú ozdobnú stuhu. V tomto mieste pevne zaviažte a previažte nádhernou perlou. Čo sa týka dizajnu, slúži ako hlava anjela, ale aj na upevnenie popruhu v požadovanej polohe. Teraz je anjel strážny hotový a pripravený na rozdávanie. Jediné, čo chýba, je milý anjel strážny. Tu je náš návrh:

Anjel strážny-drotárstvo-drôt-perlová ruža

„Nikdy ťa nesklamem,“ povedal raz váš anjel strážny. Ak ho necháte padnúť, nemôžete sa držať jeho nádeje. Ale je pravda, že nie vždy je tu pre teba. Keď vaša viera prelomí všetky bariéry, je tu na to, aby vás sprevádzala životom.