Remeselné nápady

Vianočné ručné práce s deťmi: 15 nápadov na ručné práce na obľúbené motívy

Vianočné ručné práce s deťmi nápady na dekoráciu stromčeka zo slaného cesta

Keď si Santa Claus, sobík Rudolf a snehuliak spolu sadnú na parapet, vtedy sú vianočné sviatky. Najneskôr začiatkom decembra je najvyšší čas začať so zdobením obľúbeného festivalu. Za týmto účelom je možné s deťmi vyrábať pekné ručné práce, ktoré by dodali vianočnej výzdobe osobný nádych. V tomto článku sme zhromaždili najobľúbenejšie nápady a inšpirácie na vianočné remeslá s deťmi, ktoré môžete robiť doma s najmenšími. Nechajte sa inšpirovať a pripravte si byt na nadchádzajúce prázdniny.

Obľúbené motívy vianočných ručných prác s deťmi

plechovky drotár vianočný stromček nápady na recykláciu deti

Zima a Vianoce sú najlepším obdobím na kreativitu doma. Existuje mnoho skvelých motívov a nápadov na vianočné ručné práce s deťmi, ktoré povzbudzujú v ich kreativite a zároveň sú zábavné. Či už ide o ozdobené vianočné stromčeky, farebné dekorácie stromčekov, Santa Clausa alebo jeho priateľov, môžete si slobodne vybrať, alebo všetko vyskúšať. Skvelé remeselné projekty s pokynmi, ktoré treba dodržať.

Vyrobte si vianočné stromčeky s deťmi

Vianočný stromček ručné práce deti maľujú konzervy zdobenie

Vianočný stromček je symbolom Vianoc, ktorý je známy po celom svete, a preto je skvelou voľbou pri príležitosti tejto príležitosti. Na výrobu vianočného stromčeka a dokonca aj na recykláciu starých predmetov môžete dokonca použiť recyklovaný materiál. Skvelý nápad vyrobený zo starých plechoviek rôznych veľkostí nájdete na obrázku vyššie. Plechovky by ste mali najskôr natrieť zelenou farbou v spreji a potom ich ozdobiť spolu s dieťaťom. K tomu sú veľmi vhodné farebné pompony, nite a mašle. Nezabudnite tiež na hviezdu na vrchole.

jedle drotár deti vianočné dekorácie kutilstvo

Drotané vianočné stromčeky sú originálnou ozdobou bytu a môžu na Vianoce skrášliť parapety alebo bočný stolík. Polystyrénové šišky a niektoré priadze je možné použiť na výrobu pekných vianočných stromčekov v akejkoľvek farbe, ktoré dodajú domu slávnostnú atmosféru. Tento projekt je vhodný pre ručné práce s deťmi základnej školy i pre dospelých.

drotár vianočný stromček vlnené gombíky deti základnej školy drotárske nápady vianočné

Pomocou horúceho lepidla prilepte koniec klbka vlny na spodok kužeľa. Potom začnite celý kužeľ omotávať priadzou, kým sa nedostanete na vrchol. Úplne hore opäť zalepte horúcou lepiacou pištoľou druhý koniec vlny. Teraz je čas na zdobenie! V tomto prípade sa pompony používajú ako hroty vianočných stromčekov a farebné gombíky ako gule na stromček, ale môžete použiť aj akúkoľvek dekoráciu.

vianočné ručné práce deti jedle stonky zmrzliny ozdoby na stromček

Tieto vianočné stromčeky môžu vyrábať a zdobiť aj menšie deti. Na to potrebujete nanukové tyčinky, akrylové farby, lepidlo (najlepšie horúce lepidlo) a ozdoby, ako sú mini pompony, čističe rúrok a papierové hviezdy. Ak chcete zavesiť ručné práce na veľký vianočný stromček, potrebujete reťazec na výrobu vešiakov.

vianočné remeslá nápady pre deti vianočné stromčeky zmrzlinové tyčinky

Na každý vianočný stromček sú potrebné dve celé a jedna skrátená palička na nanuky. Deti by ich mali najskôr namaľovať a potom prilepiť na príslušný tvar trojuholníka. Potom príde dekorácia. Kreativite sa medze nekladú. Mini pompony vyzerajú nádherne, pretože vianočné gule a šumivé girlandy je možné vyrobiť pomocou čističov rúr.

odtlačok ruky vianočné stromčeky plstené špendlíky drotár nápad Vianoce

Ruka a stopy drobcov sú vhodné aj na vianočné ručné práce s deťmi. Z toho sa dajú ľahko a kreatívne navrhnúť snehuliaci, soby a jedle. Ak chcete vyrobiť vianočný stromček, vystrihnite odtlačok ruky dieťaťa zo zeleného filcu a ozdobte ho flitrami, remeselnými korálkami a hviezdičkou z filcu navrchu. Nakoniec do spodnej časti pripevnite špendlík na bielizeň, aby vznikol kmeň stromu.

Mikuláš, drotár s deťmi

Mikulášske ozdoby na stromček drotári deti Vianoce

Na Mikuláša aj na vianočné ozdoby môžu deti vyrobiť Mikuláša z mnohých rôznych materiálov. Máme pre vás pripravených niekoľko skvelých nápadov. V prvom ručnom projekte je Santa Claus pošteklený vlašským orechom v škrupine, červeným papierom a vatou. Takto to chodí:

Nicholas Tinker vianočné deti vata z vlašského orecha

Santa Clausov klobúk najskôr vyrobte z červeného papiera tak, že vystrihnete polkruh, ohnete ho do tvaru kužeľa a prilepíte. Ak vyrábate Santa Clausa ako ozdobu na stromček, pomocou malého kúsku drôtu vyrobte vešiak a prilepte ho na vrch klobúka. Potom pripevnite mikulášsku čiapku na orech a ozdobte vatou. Nakoniec vytvarujte fúzy a tvár a Santa Claus je pripravený.

Santa Claus drotár deti vianočné slané cesto odtlačok ruky

Slané cesto môžete použiť aj na vianočné ručné práce s deťmi. Z toho je možné vyrobiť originálne ozdoby na stromček, ktoré špeciálnym spôsobom zdobia vianočný stromček. Recept na slané cesto je veľmi jednoduchý a každý si ho môže vyskúšať doma. Z hotového cesta potom môžete vykrajovať ľubovoľné tvary alebo pomocou odtlačkov rúk detí vyčarovať krásne ručné práce. Santa Clausa je veľmi jednoduché navrhnúť pomocou odtlačku ruky. Palec simuluje klobúk a zostávajúce štyri prsty simulujú fúzy.

Vianočné remeslá s deťmi: DIY nápady pre soby

slané cesto ozdoby na stromček drotári deti vianoce

Deti materských a základných škôl Rudolfa milujú, a preto malý sobík ponúka skvelý nápad na vianočné ručné práce s deťmi. Ak to chcete urobiť, môžete opäť stlačiť ruku dieťaťa na slané cesto a po upečení cesta namaľovať odtlačok ruky ako soba. V tomto prípade prsty simulujú parohy renitiere a dlaň simuluje tvár.

sob drotár papierové dvere nápad deti Vianoce

Tento nápad na ručné práce od Rudolfa je detská hra, ale stále vyzerá naozaj pekne. Na to potrebujete hnedý papierový sáčok, farebný remeselný papier na vystrihnutie jednotlivých čŕt tváre, zošívačku a lepidlo. Ak nie je k dispozícii farebný papier, deti môžu tiež maľovať tvár fixkami alebo akrylovými farbami.

sob drotár deti štipce na bielizeň čistič rúrok

Vyrábať ručné práce s materiálmi z domácnosti je pre deti veľká zábava, a tak sme prišli na dva skvelé nápady so štipcami na bielizeň. S drevenými štipcami na bielizeň, červenými bambulkami, googly očami a hnedými čističmi fajok môžete napríklad týmto deťom vyrobiť tieto roztomilé soby a integrovať ich do vianočných ozdôb.

Výroba snehuliaka s deťmi na Vianoce

snehuliaci drotári deti štipce na bielizeň farebné vlnené pompony

S Vianocami a zimou si deti spájajú aj snehuliakov, a preto sa úžasne hodia k vianočným ručným projektom. Roztomilý snehuliak sa dá vyrobiť aj z vešiaka na bielizeň. Za týmto účelom je malý nástroj najskôr natretý bielou farbou a potom ozdobený ako snehuliak. Pokúsiť sa!

deco záhradná drotárska detská vianočná snehuliaková paleta

Aj keď v zime netrávite toľko času na záhrade, neznamená to, že vonkajšia časť nepotrebuje vianočné ozdoby. Ak napríklad na Vianoce nie je sneh, môžete s deťmi vyrobiť snehuliaka z akéhokoľvek materiálu a použiť ho na ozdobu záhrady. Z drevenej palety môžete dokonca urobiť aj snehuliaka, ak ju vhodne natriete.

Kreatívne nápady na vianočné ručné práce s deťmi

vianočné ručné práce deti obľúbené motívy lampióny

Pri vianočných ručných prácach s dieťaťom by ste nemali nevyhnutne dodržiavať presné pokyny ani používať špeciálne materiály. S trochou kreativity a predstavivosti je možné vytvárať skvelé výtvory z jednoduchých každodenných vecí, ako sú zaváraninové poháre alebo varešky. Prajeme vám veľa zábavy s ručnými prácami na najobľúbenejšom festivale v zime.

vianočné remeselné motívy zimný Mikuláš sobí snehuliak