Remeselné nápady

Ručné práce s palicami pre malých i veľkých: nápady na štýlové dekorácie a skvelé ručné práce

drotár s palicami farebné prírodné materiály

V dnešnom článku sme pre vás zostavili originálne a vzrušujúce nápady na tému „ručné práce s palicami a vetvami“. Nasledujúce ručné práce sa ľahko realizujú a sú rovnako vhodné pre dievčatá i chlapcov. Na navrhovaní skvelých rodinných projektov nie je nič zlé. Ako je známe, príroda je skutočnou pokladnicou ručných materiálov, ktoré oceňujú najmä mladiství. Deti radi zbierajú a skúmajú s veľkým záujmom. Ak sa vám doma na chodbe hromadia palice a vetvičky alebo stojí okolo vedro plné kameňov, potom tento príspevok vzbudí váš záujem a urobí radosť vašim drobcom.

Ručné práce s palicami pre malých i veľkých – dodanie farby prírodným materiálom

namaľujte vetvičky tyčiniek držiaky na čajovú sviečku v jasných farbách

Keď idete na prechádzku, deti, najmä chlapci, si radi berú palice domov ako poklady. Ako prírodný materiál ich možno nájsť v rôznych tvaroch a štruktúrach. Ako môžete hádať a už viete z vlastnej skúsenosti, existuje veľa možností dizajnu ručných prác s palicami, vetvičkami a vetvami. Deti môžu z paličiek urobiť skvelé hračky a dospelí z nich môžu vyčarovať krásne dekoratívne predmety.

nástenná dekorácia ombre drotár s tyčinkami zelená modrá

Pri ručných prácach s drevom z lesa máte vy a váš milý príležitosť priniesť do svojich majstrovských diel z paličiek a konárov veľa farby. Nechajte svoje deti, aby si do sýtosti namaľovali palice, ktoré nazbierali. Nakoniec je jedno, či sa rozhodnete pre pekne pruhovaný vzor alebo pre prepracovanejšie dekorácie v domorodom bodkovanom štýle, pretože maľované tyčinky jednoducho vyzerajú skvele. Zozbierané nálezy je možné namaľovať akrylovými alebo temperovými farbami. Z farebných vetiev sa potom dá veľa navrhnúť.

farba konáre palice drevo ombre dekorácia na stenu

Pri ručných prácach s konármi a vetvičkami vznikajú napríklad krásne nástenné dekorácie, ktoré je možné zavesiť kdekoľvek v byte. Môžete maľovať tyčinky v rôznych farebných odtieňoch a navrhnúť také dekoratívne plátno, ktoré vyzerá prirodzene, ale aj moderne a sviežo. Krásny držiak na čajovú sviečku si vyrobíte z tyčiniek, ktoré nemusíte nevyhnutne rezať na rovnakú veľkosť, ktoré môžu ozdobiť konferenčný stolík aj vašu kuchyňu.

deti vyrábajú ručné práce s tyčinkami, maľujú konáre, korálky

Ak vaše dieťa na poslednej prechádzke objavilo vidličku, môžete z neho urobiť skvelé kepre alebo naň jednoducho zavesiť krásne drevené korálky alebo gombíky rôznych veľkostí. Takže tí najmenší môžu natrieť palicu dvoma vetvami a podľa potreby omotať rúčku vlnou. Na kepr ešte potrebujete murársku gumičku, ktorá je zauzlená na oboch koncoch rozvetvenej vidlice. Ak je to žiaduce, na gumu je možné pripevniť kúsok kože. Teraz môžu deti naozaj vypúšťať paru vonku.

Mobilné ručné práce s tyčinkami a vlnou

nápady ručných prác mobilné ručné práce s palicami

Môžete si tiež vyrobiť skvelý mobil na drotárstvo s palicami. Početné sú tu aj možnosti dizajnu. Namiesto natierania vetvičiek a konárov ich môžete jednoducho omotať farebnou vlnenou niťou. Aj toto vyzerá veľmi dekoratívne a zvládnu to aj malé detské ručičky. Palice najskôr skráťte na požadovanú dĺžku. Potom môžete vlnu v požadovanej farbe zauzliť do slučky a priviazať k paličke.

deti vyrábajú mobilné prírodné materiály s vetvami

Potom jednoducho omotajte tyčinky niťou a konce omotajte alebo prilepte. Teraz si môžete vybrať tvar. Mali by byť tyčinky omotané špagátom zviazané vodorovne alebo zvisle? Len si vizuálne vyskúšajte, ktorý model vám pristane. Môžete uviazať palice v trojuholníku alebo kosoštvorci a do pestrej kompozície zahrnúť ďalšie prírodné materiály, ako sú šišky alebo gaštany.

Vyrobte si ozdoby na vianočný stromček pomocou paličiek a konárov

drotár s drevom ozdoby na vianočný stromček vlna

Ak vás už ovládla predvianočná nálada a už premýšľate, akými krásnymi ozdobami budete tento rok zdobiť vianočný stromček, možno budete môcť napodobniť túto skvelú, jednoduchú, ale neskutočne príťažlivú vianočnú ozdobu. Aby ste získali tvar trojuholníka, musíte kusy dreva jednoducho pevne zviazať, ako je to znázornené na obrázku. V opačnom prípade môžete tiež vyformovať hviezdu v niekoľkých jednoduchých krokoch. Ak chcete dodať vlastnoručne vyrobenému ornamentu farbu, môžete napnúť vlnu v rôznych farbách a vytvoriť jedinečný šperk.

Vyrobte si výnimočný vianočný stromček s paličkami

Drotár vianočného stromčeka s tyčinkami

Ak by ste chceli tento rok na vianočnom večierku namiesto skutočného vianočného stromčeka zapôsobiť na svojich hostí vlastnoručným vyrobením, potom by tento vianočný stromček mohol byť pre vás vhodným nápadom. Najprv sa palice skrátia pomocou nožníc alebo píly a spoja sa šnúrou. Navrchu vytvorte očko, ktoré zavesíte a ozdobte jedinečný stromček podľa vlastného uváženia. Malé sklenené gule, drobné ozdobné darčeky, mašle a iné ozdobné figúrky krájajú na strome jemnú figúrku.

Vianočné dekorácie mrazené tyčinky z jedle

Ak chcete navrhnúť svoju vianočnú výzdobu doma v súlade s prírodou, môžete železnú a zasneženú krajinu priniesť do teplej a útulnej obývačky so správnou dekoráciou. Tyčinky nastriekajte bielou farbou a trblietavým sprejom a kúsky dreva k sebe prilepte tak, aby vytvorili týpí. Niektoré ľadové šišky dokončujú zimný sen. Umiestnite svoje umelecké dielo na krbovú rímsu alebo na parapet a vytvorte skvelú vianočnú atmosféru.

Fotografická stena Tinker s prírodnými materiálmi

fototena prírodný materiál drotár s deťmi

Ak tento rok nechcete leto nechať len tak, takáto kreatívna fotostena vám môže pomôcť udržať si teplé a slnečné spomienky po celý rok. Tyčinky môžu byť podľa potreby ozdobené farbou alebo niťou a navzájom k sebe viazané tak, ako mobil vyššie. Teraz môžete fotografie z poslednej dovolenky zavesiť pomocou klipov.

Tinker sa vznáša s palicami

drotárske palice s deťmi z prírodných materiálov

Ak by ste chceli svojim deťom ukázať, ako vytvárať krásne dekoratívne predmety z prírodných materiálov, ktoré sa často nachádzajú pred dverami, možno ich naučíte tkať. Na to nepotrebujete ani robiť tkáčsky stav. Na to je ideálna veľká rozvetvená vidlica. Alternatívne môžete z tyčiniek vytvoriť štvorec a zaistiť ho šnúrkou.

deti tkajú vlnu paličkovými vetvičkami

Teraz natiahnite dlhú niť tak, aby bol z osnovných nití vytvorený hrebeňový vzor. Teraz môžu deti kreatívne vypúšťať paru a tkať z hrubej vlny alebo stočenej šnúry v rôznych farbách. Pokiaľ ide o zvyšok, môžete tkať deti od 4 rokov. Budete milovať vytváranie rôznych kúskov tkania. Pokročilejší môžu vašim tkaným kúskom dodať individuálny nádych s perlami alebo perím.

Ručné práce s prírodnými materiálmi pri rôznych príležitostiach

Tyčová vetva šípková drotárska ozdoba srdiečka

Ručné práce s vetvičkami a vetvičkami môžete samozrejme vykonávať nielen na Vianoce, ale na rôzne príležitosti. Prírodné materiály je možné dobre kombinovať aj s inými remeselnými materiálmi. Ak by ste chceli kreatívne sprostredkovať posolstvo lásky, šípku lásky si môžete vyrobiť sami z vetvičky a farebného filcu, ktoré príslušnej osobe určite neuniknú.