Remeselné nápady

Výroba naplaveného dreva vlastnými rukami – recept a pokyny s obrázkami pred a po

Vyrobte si naplavené drevo sami pred-po-obrázku-návode-recepte

Driftwood je zúrivý a môže byť použitý pre všetky druhy projektov. Či už je to letná dekorácia v plážovom štýle alebo malý vianočný stromček-naplavené drevo je skutočným pútačom pozornosti v interiéri aj exteriéri. Ak však nemáte šťastie a žijete v blízkosti pláže, kde je možné tento materiál zbierať, máte dve možnosti: naplavené drevo kúpiť v špecializovaných predajniach alebo si ho vyrobiť sami. Dnes vám ukážeme, ako to urobiť pomocou jednoduchého receptu a domácich liekov Vyrobte si naplavené drevo sami a tiež dať konvenčným dreveným doskám vzhľad naplaveného dreva!

Vyrobte si naplavené drevo sami pomocou domácich liekov

Vyrobte si naplavené drevo sami plastová vaňa-recept-bielidlo-sóda bikarbóna

Na zváženie drevených dielov budete potrebovať veľké balenie sódy alebo sódy bikarbóny, staré suché konáre a vetvičky, bielidlo, vodu, brúsny papier, drôtenku, veľkú nádobu (najlepšie plastovú vaňu) a niečo ťažké. Pri manipulácii s bielidlom sa tiež odporúča používať rukavice a ochranné okuliare.

Zbierajte pre svoj projekt malé vetvičky a konáre. Najlepšie sa hodí ľahké drevo, ako je céder, breza, buk a javor. Potom musíte zmiešať roztok sódy bikarbóny podľa nasledujúceho receptu. Chránení rukavicami a bezpečnostnými okuliarmi naplňte nádobu teplou vodou a postupne miešajte sódu bikarbónu, kým sa vo vode úplne nerozpustí. Umiestnite drevené diely do plastovej vane a na vrch položte ploché kamene, ktoré ich zvážite.

Vyrobte si naplavené drevo sami

vyrobte si naplavené drevo sami umelé-recept-sóda-bielidlo

Nechajte drevo namočené vo vode 24-36 hodín alebo dlhšie, kým kôra nezmäkne. Potom by ste mali vytiahnuť kúsky a pomocou drôtenej kefy odstrániť kôru z dreva. Ak je to príliš ťažké, kúsky dreva sa vrátia do vody.

Aby ste sa uistili, že sú všetky baktérie usmrtené, znova naplňte nádobu vodou a pridajte ďalší pohár bielidla. Teraz počkajte ďalších 48 hodín.

Napodobňujte prirodzené zvetrávanie

Vyrobte si naplavené drevo sami recept-výsledok-vetvičky-efekt naplaveného dreva-vzhľad

Všetky drevené časti dobre opláchnite vodou a umiestnite ich na slnko na 2-3 dni. Ak sú vaše kúsky dostatočne malé, môžete ich tiež sušiť v rúre na 120 stupňov. Hneď ako je drevo suché, môžete drevené časti obrúsiť brúsnym papierom, aby všetko vyzeralo pekne zaoblené a prirodzene zvetrané. Tenká vrstva patinovej glazúry môže tiež vytvoriť optický vzhľad naplaveného dreva a napodobniť prirodzenú sivú farbu zvetraných drevených častí..

Tinker s naplaveným drevom a ozdobte

naplavené drevo-umelo-vyrobte-si-dekoráciu-drotár

Teraz si môžete pohrávať so svojim umelo vyrobeným naplaveným drevom a ozdobiť, ako chcete!

Dajte regálom vzhľad naplaveného dreva

nástenná polica-drevené dosky-umelo starnúce-sivé

Naplavené drevo môžete dať nielen malým vetvám, ale aj celým doskám. Nasledujúca metóda je rýchlejšia a vyzerá rovnako dobre. Táto nástenná polica prinesie do vašich štyroch stien nádherný dotyk pláže!

Recept na efekt umelého naplaveného dreva

Naplavené drevo-optika-dosky-sóda-ocot-návod

Najprv musíte obrúsiť starý lak, potom zmiešať sódu bikarbónu a vodu v pomere 1: 1 a pastu dať na drevenú dosku. Zmes sódy a vody pokvapkáme alebo nastriekame octom. Nechajte pôsobiť 5 – 10 minút a vydrhnite drôtenou kefou. Drevenú dosku opláchnite vodou a osušte handrou.

Na zmes sódy a vody nastriekajte ocot

Driftwood-dosky-návod na výrobu-sóda-ocot-nástenná polica

Vydrhnite drôtenou kefou

naplavené drevo-efekt-výroba-umelo-optická-oceľ-kefa

Dobre opláchnite vodou a suchou handričkou

naplavené drevo-optika-umelo-výroba-recept-sóda-ocot

Ako je možné vytvoriť sivú patinu?

naplavené drevo-umelo vyrábajúca-policová doska-sivasto-rustikálne-lakovanie

Aby drevo získalo prírodnú sivú patinu, zmiešajte hnedú glazúru (4 diely strednej glazúry a 1 diel latexovej farby), malú bielu remeselnú farbu na drevo a trochu vody na zriedenie..

Teraz musíte rýchlo pracovať. Malé množstvo zmesi naneste na dosku a ihneď ju zotrite vlhkou handrou. Prírodné zrno dreva je stále viditeľné.

Glazúra necháva presvitať prírodné zrno dreva

naplavené drevo-dosky-výroba-umelo-sivé-starnutie dreva

Nástenná polica v plážovom vzhľade

nástenná polica-drevené dosky-efekt-naplaveného dreva

Klipy a háčiky namaľujte svetlo modrou farbou a ozdobte svoju poličku tak, aby zodpovedali námornému mottu. Ak máte stále chuť na ručné práce, môžete si tieto mušľové prívesky vytvoriť sami. Maják a fotka z dovolenky robia všetko perfektným!