Remeselné nápady

Drotári trollovia s deťmi – 12 kreatívnych nápadov inšpirovaných trollami

Trollovia robia ručné práce s deťmi-ľahké

Trollovia z rovnomenného filmu sú veľmi zvláštni ľudia, ktorí sú nekonečne šťastní a neustále tancujú, spievajú a maznajú sa. Tieto báječné tvory majú pestrofarebné farby tela a vtipné vlasy, ktoré vždy stoja vysoko. Trollovia a ich predchodcovia – kúzelní trolovia sú obzvlášť obľúbení u detí a čoraz častejšie sa stávajú mottom detských narodenín a večierkov. Ak hľadáte zábavné ručné projekty pre seba a svoje deti, potom môžete roztomilých trollov vyrobiť spoločne. Zhromaždili sme niekoľko nápadov na remeslá vhodné pre deti s návodom, ktoré sú inšpirované šťastnými trolmi zo stromu trollov.

Roztomilý drotár s vianočnými guľami

trollovia-drotári-potrební-materiály

Farební trollovia sú milučké tvory, ktoré sú medzi deťmi veľmi obľúbené. Od uvedenia filmu v roku 2016 sa s trolmi vyrába stále viac hračiek. Priateľské trolly si však môžete vyrobiť aj doma, ktoré sú perfektné ako hračky pre deti alebo ozdoba do škôlky. V nasledujúcom texte nájdete kreatívne ručné projekty vyrobené z rôznych materiálov, ktoré môžete s deťmi napodobniť. V prvých ručných projektoch sú trollovia Mak a vetva vyrobení z vianočných gúľ. Tu nájdete zoznam všetkých potrebných materiálov.

  • 2 priehľadné vianočné gule vyrobené zo skla
  • Akrylová farba svetlo zelená a ružová
  • Remeselná plsť v ružovej, svetlo zelenej, tmavozelenej a modrej farbe
  • Ružová a sivá priadza
  • ceruzky
  • Pazúr na suchú plstiacu ihlu
  • Lepidlo
  • nožnice

Trollovia-drotári-akrylové-guličky-farba

Ak robíte trollov s vianočnými ozdôbkami zo skla, mali by ste najskôr ozdoby namaľovať. Odstráňte korunku a nalejte časť vhodnej farby do gule. Potom loptou potraste, kým nebude úplne pokrytá farbou. Loptu položte na kuchynský papier otvorom nadol, aby zvyšky farby odtekali. Opakujte tieto kroky pre druhého trolla.

trollovia-drotári-guličky-vlasová priadza

Kým farba schne, môžete začať vytvárať zábavné vlasy. Na to potrebujete priadzu v ružovej a sivej farbe pre mak a vetvu. Na každý vlas odstrihnite asi 2 yardy priadze. Spojte dva konce šnúrky k sebe a niekoľkokrát ich prestrihnite na polovicu, kým nedosiahnete požadovanú dĺžku vlasov. Stred zauzlite druhým kúskom špagátu a odstrihnite konce. Pomocou pazúrika na suchú plstenú ihlu rozčešte ružovú priadzu a upravte tak Poppyine nádherné vlasy. Zastrčte uzol do gule a položte naň korunku. Teraz potiahnite „vlasy“ okolo koruny, aby už neboli viditeľné.

Trollovia-drotári-pokyny-ľahké-diy

Teraz môžete urobiť tváre trollov. Najľahší spôsob, ako natrieť perá, oči, ústa a nos a navrhnúť tak tváre. Uši sa dajú veľmi ľahko vyrobiť z plsti a priliehajú k bokom. Princezná Poppy má tiež špeciálnu kvetinovú čelenku, ktorá zdobí jej vlasy.

Trollovia s deťmi vyrábajú ručné práce z papiera

Trollovia-drotári-šablóny-sfarbenie-deti

Milé trolly môžu byť s deťmi vyrobené aj z papiera. Môžete použiť hotové šablóny, ako aj navrhnúť trollov sami. S papierovými taniermi a tlačenou šablónou pre Poppy a Guy Diamond si môžete tieto zábavné figúrky na stôl vyrobiť sami. Papierové pláty jednoducho zložte na polovicu a na jednu polovicu papierového taniera prilepte šablónu namaľovanú deťmi.

trollovia-drotári-odtlačky rúk-deti

Ďalším skvelým nápadom na výrobu trollov s deťmi sú odtlačky rúk. Farby na prsty majú deti radi a dajú sa z nich vytvárať skvelé obrázky. Ručná tlač je ideálna na maľovanie trollov, pričom dlaň predstavuje hlavu a prsty vtipné vlasy. Stačí, aby si deti namaľovali uši, navrhli tváre a trollovia sú hotoví.

trollovia-drotári-farební-papier-ľahko

Ak vaše deti baví práca s papierom, môžete si tieto jednoduché trolly spoločne vyrobiť a ozdobiť. Na to potrebujete farebný papier vo farbách trollov, ako aj nožnice, lepidlo a perá. Nechajte deti najskôr vystrihnúť obdĺžnik na hlavu a potom vystrihnúť vhodné tvary pre uši a vlasy. Potom sa dajú dohromady rôzne časti a trollovia sa tak pohrajú. Tento remeselný projekt je veľmi jednoduchý a je perfektný ako hra na tematickej párty Trollov.

trolls-tinker-paper-rekvizity-trolls-party

Rôzne rekvizity pre vtipné párty fotografie na tematickej párty Trollovia je možné vyrobiť aj z farebného papiera. Rekvizity sú navrhnuté na stonkách a držané pred tvárou s fotografiou. To je dobrý nápad pri navrhovaní fotobúdky pre deti. Vyrobte si vlasy a nosy trollov z farebného papiera a urobte si s deťmi vtipné fotky na pamiatku.

trollovia-drotári-papierové tašky-návody

Ak nemáte doma farebný papier, na výrobu trollov môžete použiť jednoduché papierové vrecko. To sa dá ľahko natrieť farbou a premeniť na obľúbeného trolla vášho dieťaťa. V tomto projekte sa z umelej kožušiny vyrobia vlasy a vystrihnú sa v príslušnom tvare. Detaily potom pošteklíme penovou gumou a rozprávkový troll je pripravený.

Obľúbení trollovia vyrábajú ručné práce z roliek toaletného papiera

trollovia-drotári-záchod-rolky-drotári-nápady-deti

Rolky od toaletného papiera sú jedným z najobľúbenejších materiálov pre ručné práce s deťmi a dá sa z nich vyrobiť veľa nádherných figúrok. Ak chcete vyrábať trollov, môžete recyklovať aj prázdne rolky toaletného papiera. Ak chcete navrhnúť princeznú makovú, mali by ste papierovú rolku namaľovať na ružovo. Vlasy sú určite jednou z najdôležitejších vlastností trollov a dajú sa na to použiť umelé vlasy pre bábiky z remeselného obchodu. Oblečenie Poppy si môžete vyrobiť aj sama, napríklad pomocou šifónu.

trollovia-drotári-toaletné-papierové rolky-plsť-kreatívne

Z roliek toaletného papiera môžete vyrobiť toľko trollov, koľko chcete, a dokonca môžete navrhnúť celý strom trollov. Tu sú dva jednoduché nápady pre Poppy a Branch, z ktorých každý je vyrobený z kotúča papiera a remeselnej plsti. Vlasy aj oblečenie je možné pohrýzť filcom a prilepiť na toaletný papier. Tieto roztomilé trolly sa dajú rýchlo napodobniť a sú perfektnými bábikami pre deti.

Zábavní trollovia robia ručné práce ako nástavce na perá a magnety

trollovia-drotári-prílohy-trollovia-vlasy

Ak sú trollovia obľúbenými animovanými hrdinami vašich detí, môžete ich použiť na výrobu rôznych každodenných vecí. Nástavce na perá sú v poslednej dobe veľmi populárne a deti budú mať radosť, keď pri každom písaní uvidíte ich obľúbenú postavu. Nasleduje jednoduchý ručný návod na nástavce na perá Trolls, ktorý si môžete vyrobiť sami doma.

trollovia-drotári-deti-pero-príloha-vlasy

Nástavce na perá sú perfektné na ceruzky a dajú sa s nimi priamo cinkať. Za týmto účelom je malý kúsok umelej kožušiny vystrihnutý na ručné práce a prilepený na zadnú stranu ceruzky lepidlom. Na zaviazanie kožušiny môžete použiť gumičku, kým lepidlo úplne nevyschne. Potom z plsti vyrobte najdôležitejšie prvky zvoleného trolla a pripevnite ich k kožušine. Teraz je nástavec na ceruzku pripravený.

trollovia-drotári-peny-gumy-ozdobiť

Ak chcete s deťmi vyrábať farebné magnetky na chladničku sami, môžete ich vyrobiť ako trollov. Na trollový magnet potrebujete iba: farebnú penovú gumu, googly oči, nite a magnety. Najprv nájdite malú šablónu pre trolla alebo si ju vytvorte sami. Potom z penovej gumy vystrihnite niekoľko trollov v rôznych farbách a nechajte deti ozdobiť tváre podľa vlastného želania.

trollovia-drotári-magnety-chladnička

Vlasy trollov potom môžete vyrobiť z priadze v rôznych farbách. Potom sú prilepené k zadnej časti trollov spolu s malými magnetmi. Vlasy sa stanú nadýchanejšími, keď rozopnete priadzu. Keď lepidlo dobre zaschne, farebné trollové magnety sú pripravené na pripevnenie k chladničke.

Vytvorte si vlastné farebné trollové vlasy

trolls-drotár-farebné-vlasy-tyl-čelenka

Trollovia tiež ponúkajú skvelé nápady na kostýmy na každú príležitosť. Kostýmy trollov sú farebné a zábavné a deti si ich určite obľúbia. Či už pre tematickú párty, alebo pre karneval alebo Halloween, kostým trolla si ľahko vyrobíte sami. Najdôležitejšou črtou v tomto prípade sú pestrofarebné vlasy, ktoré vždy stoja vysoko. Tu sú dva nápady na výrobu vlastných vlasov z rôznych materiálov – tylu a umelej kožušiny. Keď vyrábate vlasy trollom, stačí zladiť oblečenie a kostým je pripravený.

Trollovia-drotári-pokyny-vlasy-tyl

Ak chcete drotať vlasy tylom, potrebujete na výrobu vlasových doplnkov tyl zvolenej farby, ako aj čelenku, gumičku, mašličku a filc. Tyl je na čelenke zauzlený do pásikov, ako je znázornené na obrázku. Na všetky vlasy budete potrebovať asi 12 prúžkov. Keď sú všetky pásy zauzlené, konce sa spoja a spoja gumičkou. Nakoniec na gumičku uviažte mašličku a vlasy ozdobte plstenými kvetmi podľa želania.

trollovia-drotári-čelenka-vlasy-urob si sám

Druhý variant na výrobu vlasov trollov je s umelou kožušinou. Kožušina by mala mať farbu zvoleného trolla. V tomto prípade je opäť potrebná čelenka, ale stále potrebujete kartón a horúcu lepiacu pištoľ. Kartón je možné použiť na navrhnutie umelej kožušiny smerom hore a na obnovu trolích vlasov.

trollovia-drotári-čelenka-čelenka-umelá kožušina

Na obrázkoch nájdete návod na ručné práce pre tento projekt. Z kartónu je postavená krížová konštrukcia, ktorá určuje tvar vlasov. K tomu sa potom pomocou horúceho lepidla pripevní falošná kožušina a čelenka s vlasmi trolla je pripravená. Ak je to žiaduce, vlasy môžu byť ďalej ozdobené vlasovými doplnkami.