Remeselné nápady

Vyrobte si ponožkové zvieratá sami – pokyny pre králiky, slony, mačky a opice

Bez ohľadu na to, či chcete recyklovať staré, roztrhané ponožky alebo si kúpiť nové, ponožkové zvieratká sú perfektnou alternatívou k kúpeným plyšovým hračkám. Odhliadnuc od toho, že ich výroba je veľmi zábavná a že to môžete robiť spoločne s deťmi, skončíte s plyšovými hračkami, ktoré sú vyrobené s láskou – koniec koncov, sú domáce! Ale zvieratá vyrobené z ponožiek nie sú veľmi vhodné len na osobné použitie. Ak si kúpite nové, nadýchané ponožky, môžete ich použiť aj na výrobu plyšových hračiek ako darčekov a urobiť niekomu obzvlášť radosť: Nikto iný nemá také plyšové zvieratko! Dnes vám ukážeme, ako si môžete ponožkové zvieratká vyrobiť sami. Pridajte do svojej zbierky vypchatých zvierat opicu, mačku, králika alebo slona!

Vyrobte si ponožkové zvieratá sami s ušitím aj bez šitia - mačky, opice, králiky, slony a medvede

Vyrobte si ponožkové zvieratká sami – drotárska opica

Vyrobte si ponožkové zvieratká sami - opicu z dvoch ponožiek akejkoľvek farby

S týmto tutoriálom ponožkových zvierat môžete vyrábať nielen opice, ale aj iné zvieratá. Stačí len prispôsobiť farby ponožiek a zmeniť tvar uší v závislosti od zvieraťa. Budete musieť aj trochu ušiť, ale nie je to nič zložité, aby si na to trúfli aj začiatočníci. Potrebuješ:

 • 2 dlhé ponožky
 • Fiberfill
 • 2 tlačidlá
 • Nožnice na textil
 • ihla a niť

Ponožkové zvieratká návod na drobenie pre deti

Ak chcete robiť opice ako ponožkové zvieratá sami, vezmite prvú ponožku a položte ju pred seba. Päta by mala smerovať nahor. Na otvorenej strane rozrežte ponožku v strede a mierne pod pätou. Získate dve nohy, ktoré zošijete po stranách a naruby, ale necháte otvorenú malú dierku. Otočte látku dovnútra cez otvor. Potom naplňte nohy a druhú časť ponožky, ktorá bude telom, polyfillom a zalepte otvor.

Šite všetky diely dohromady

Ručné práce s ponožkami - robte zvierat na rozdávanie

Teraz vezmite druhú ponožku a odstrihnite ju ako druhú ponožku, ale tentoraz až po päty. Získate dve ruky, ktoré ste si odrezali. Zo zvyšku ponožky odstrihnite pätu (budú to ústa). Potom potrebujete dlhý kus pre chvost a štyri rovnako veľké kusy pre uši. Šiť kus pre chvost a paže naruby, okrem malých otvorov na plnenie, a naplniť vatelínom. Šite uši k sebe, ľavé strany k sebe. Keď naplníte všetky prvky vatou, môžete si ich prichytiť k telu. Potom prišite odrezanú pätu pre ústa a gombíky pre oči. Prvá plyšová hračka je pripravená. Teraz si môžete sami vyrobiť niekoľko ďalších ponožkových zvierat!

Tip: Pokiaľ je opica určená pre malé deti alebo dojčatá, je vhodné gombíky nepoužívať, pretože by sa mohli prehltnúť. Namiesto toho je lepšie namaľovať oči tkaninovými ceruzkami alebo použiť detskú poistku.

Remeslá s ryžou a ponožkami – králiky bez šitia

Naplňte králičie telo ryžou a vytvorte figúrku, ktorú postavíte

Obzvlášť rýchly a ľahký projekt je tento roztomilý zajačik, ktorý je viac určený na hranie alebo státie ako na maznanie. Ale to ho nerobí o nič menej sympatickým! V nasledujúcom texte zistíte, ako si môžete vyrobiť vlastných zajačikov ako ponožkové zvieratá.

 • ponožka
 • ryža
 • Textilné pero
 • priadza
 • nožnice
 • páska širokého balenia (voliteľné)
 • Textilné nožnice
 • ozdobná páska

Jednoduché ručné pokyny

Vyrábajte zvieratá z ponožiek - jednoduchých králikov s ryžou

Ponožku naplňte ryžou až po začiatok päty (môžete použiť aj iný plniaci materiál). Túto úlohu si môžete uľahčiť umiestnením ponožky do páskového prstenca a preložením cez okraje. Ponožka tak zostane otvorená (alebo môžete použiť lievik). Potom ponožku zviažte špagátom na 2/3 plnky. Časť ryže by sa mala posúvať nahor. Táto časť by mala byť menšia ako spodná časť a bude hlavou, pričom päta je tvárou. Ponožku uviažte aj nad hlavu. Zvyšok ponožky, ktorá teraz vyčnieva nahor, sa transformuje do uší.

Roztomilá dekorácia na Veľkú noc - vyrobte králiky z ponožiek bez šitia

Za týmto účelom odrežte vyčnievajúci koniec ponožky v strede. Uši potom môžete strihať a tvarovať, ako sa vám páči, a sami si určiť dĺžku, šírku a tvar. Potom textilným perom nakreslite oči, nos a ústa a ozdobte krk peknou stužkou. Ak chcete, môžete uviazať malú časť v zadnej časti tela a vytvoriť chvost. Ale bambuľu je možné na tento účel aj prilepiť alebo prišiť.

Ponožkové zvieratká pre domácich majstrov – mačky jednoducho ručne ušite

Urobte si z mačiek ponožkové zvieratá - remeselný nápad pre deti i dospelých

Rovnako ako pre opicu, aj pre túto roztomilou, ležiacu mačku budete musieť trochu ušiť. Tu je to však ešte jednoduchšie. Ukážeme vám, ako si sami vyrobiť mačky ako ponožkové zvieratá!

 • ponožka
 • Zodpovedajúca ihla a niť
 • Výplň alebo normálna bavlnená vata
 • Textilné nožnice
 • Gombíky alebo čierne perly pre oči
 • Niť alebo látkové pero do nosa

Vyrobte si ponožkové zvieratká sami - ležiaca mačka z dlhej ponožky a polyfillu

Položte ponožku pred seba, pätu hore. Potom nakreslite labky. Jedna strana by mala byť k päte trochu bližšie ako druhá. Potom prišite jednoduchým zadným stehom pozdĺž línií, ktoré ste nakreslili. Vynechajte však šev medzi jedným z dvoch párov labiek, aby ste mohli naplniť telo polyfill. Teraz vystrihnite tvar v malej vzdialenosti od švu a otočte ho naruby. Potom ich môžete naplniť vatou.

Vyformujte telo a nakreslite hlavu mačacími ušami

Potom vezmite veľké množstvo vaty, rozdeľte ju na dve rovnaké časti a rukami ich zhruba vytvarujte do guličiek. Týmto si najskôr napcháte zadné nohy. Potom naplňte telo a predné labky ešte väčšou loptou. Rukami zvonku zhruba vytvarujte hlavu. Potom dieru zošite takzvaným matracovým stehom, známym tiež ako čarovný šev. Ak ste použili bežnú bavlnu a na látke zostalo veľa vlákien, môžete ju odstrániť jednoduchou páskou.

Vyrobte si ponožkové zvieratká sami – pošteklite si hlavu

Vystrihnite mačke hlavu z ponožky a vypchajte ju vatou

Ďalej môžete hlavu pre mačky ako ponožkové zvieratá vyrobiť sami. Za týmto účelom vezmite druhú ponožku a nakreslite mačacie uši priamo nad pätu. Opäť prišijeme rovnakým švom pozdĺž čiar, vystrihneme uši a látku obrátime naruby. Potom vezmete dve malé guľôčky vaty, naplníte nimi uši a potom zvyšok hlavy väčšou guľou, ktorú teraz môžete vytvarovať do tvaru.

Remeselné návody so šitím pre začiatočníkov - DIY ponožková mačka

Potom odrežte prebytočnú časť látky pri krku. Teraz zatvorte otvor jednoduchým švom okolo okraja tohto otvoru. Prišite hlavu k telu prepichnutím najskôr cez tkaninu hlavy, potom cez telo a späť. Pokračujte, kým nebudete okolo.

Vytvorte chvost a tvár

Vyrobte si ponožkové zvieratá sami - vystrihnite chvost a prišite tvár

Potom zošite chvost z prstovej časti ponožky. Opäť to načrtnite, prišite pozdĺž čiary, vystrihnite chvost a naplňte vatou. Na to môžete použiť paličku (napr. Paličku). Niť prevlečte korálkou a zauzlite. Vytiahnite niť cez korálku do uzla. Teraz vpichnite ihlu cez miesto, kde chcete mať oko.

Ďalej vpravo, kde by malo ísť druhé oko, opäť vytiahnite ihlu z hlavy mačky. Prvú perličku pevne vytiahnite, druhou niťou prevlečte ten istý závit a zaistite ho uzlom na hlave. Takže obe oči sú spojené s jednou a tou istou niťou. Potom môžete uviazať mašľu okolo krku. Hotovo! Nechceli by ste sami vyrábať ďalšie ponožkové zvieratá??

Urobte zo slonov sami seba ako ponožkové zvieratá

Vyrobte si ponožkové zvieratá sami - slona z ponožky a plsti bez šitia

Ak chcete vyrobiť roztomilé zvieratká z ponožiek, ktoré nemusíte šiť, môžete sa rozhodnúť aj pre takéhoto slona. Napriek tomu, že klasický slon je sivý, môžete si pre ponožky samozrejme vybrať akúkoľvek inú farbu a dokonca aj vtipné vzory. Čím farebnejšie, tým lepšie a priateľskejšie k deťom! Tu je návod, ako si môžete urobiť tieto zábavné ponožkové zvieratá sami:

 • dlhé ponožky
 • Fiberfill
 • cítil
 • Ryža alebo fazuľa
 • Gumy
 • Googlyho oči
 • horúce lepidlo

Vytvorte pre slona ruky, nohy a telo

Urobil vám to slon a teraz si chcete takéto ponožkové zvieratká vyrobiť sami? Potom z polyfillu najskôr vyformujte dve guličky, prvú dajte do spodnej časti ponožiek a gumičku zaviažte. Opakujte pre druhú loptičku na druhej strane. Toto sú dve zadné nohy slona. Teraz vyplňte oblasť až po pätu dostatkom polyfillu, aby ste vytvorili nadýchané telo slona. Vľavo a vpravo vytvarujte pomocou gumičky a polyfillu dve guličky na predné nohy. Ďalej potrebujete väčšiu guľôčku vaty na hlavu, ktorú naplníte do ponožky v oblasti päty. Prechod medzi telom a hlavou spojte ďalšou gumičkou.

Vytvorte si vlastných slonov ako ponožkové zvieratá - navrhnite si hlavu a chobot

Vytiahnutý zvyšok ponožky vytiahnite dopredu do tváre slona, ​​kde pomocou gumičky vytvarujete chobot. Odrežte manžetu (elastickú) ponožky, naviňte látku a rolku zafixujte horúcim lepidlom. Označte miesta pre oči a prilepte tam googly oči. Ak chcete dať zvieraťu z uší ponožiek, vystrihnite ich z plsti, ako je to uvedené v návode, a prilepte ich k zadnej časti hlavy slona horúcim lepidlom. A pretože to bolo také jednoduché, pár týchto ponožkových zvierat si môžete vyrobiť aj sami.

Remeselné nápady s ponožkami – Teddy Bear

Vyrobte si plyšové ponožky sami - rýchly a ľahký nápad

Medvedík je klasika, pokiaľ ide o plyšové zvieratká. Preto by nemal chýbať v našom zozname. Ak by ste chceli vyrábať ponožkové zvieratá sami, môžete sa rozhodnúť pre tohto jednoduchého medveďa. Takto môžete ušiť ponožkové zvieratá:

 • ponožka
 • Fiberfill
 • ihla a niť
 • nožnice
 • pinzeta
 • malý kúsok bielej látky
 • Gombíky
 • Perly
 • Plstené pero
 • ceruzka

Pokyny na kopírovanie - vystrihnite hlavu a telo

Najprv na ponožku nakreslite obrysy medveďa pre hlavu, nohy a ruky a vystrihnite ich. Potom naplňte hlavu polyfillom a otvor zašite. Potom prišite na tvár oválny kus bielej látky, ako aj korálky pre oči (pozri návod pre mačku) a gombík na nos. Ústa môžete zašiť alebo natrieť látkovým perom. Potom telo upchajte a prišite. Potom naplňte ruky a prišite ich a hlavu k telu.

Remeslá s ponožkami pre zvieratá

Naplňte hlavu medveďa vatou, prišite ju na telo a vytvorte tvár

Vyrobte si zvieratká z ponožiek – ponožkové zvieratká Návod na králika ako veľkonočný darček

Vyrobte si zajaca ako ponožkové zvieratko sami - tip na darček na Veľkú noc