Remeselné nápady

Pohrávanie sa s listami na jeseň – zábavné nápady pre deti

drotár s listami v hniezde jesenných listov-farebných-obrázkov-vtákov

Aký lepší spôsob, ako si pohrať s vecami na jeseň, než s prírodnými materiálmi, ktoré môžete tiež nazbierať na prechádzke? Opäť nastal čas, kedy môžete ručným prácam s deťmi venovať veľa času. Počasie je zlé, a preto je potrebné nájsť si správne zamestnanie v interiéri. Aby ste boli aj v nasledujúci daždivý víkend vybavený niektorými nápadmi, zostavili sme niekoľko návodov, ktoré môžete použiť drotár s listami na jeseň môcť. Vopred sa teda pripravte a nazbierajte so svojimi deťmi niekoľko pestrofarebných listov.

Drotár s listami na jeseň – maska ​​vyrobená z listov

drotár s listami v kostýme jesennej masky-javor-červený-papier-tanier

Jeseň je tiež ročným obdobím, kedy sa oslavujú Halloween. Pri tejto príležitosti si môžete vyrobiť originálnu masku s jesenným lístím a použiť ju na vytvorenie kostýmu. Zbierajte listy a z papierového taniera vystrihnite masku. Zaviažte gumičku a potom prilepte listy na masku. Javorové listy sú obzvlášť vhodné kvôli svojmu peknému tvaru. Môžete samozrejme použiť aj iné listy.

Drotár s listami na jeseň – pekne vymaľujte

farby-mačky-chrobáky-sovy s listami na jeseň

Ak vaše dieťa rád maľuje, môžete túto myšlienku použiť, ak chcete na jeseň robiť ručné práce s listami. Zaobstarajte si akrylové farby a nechajte dieťa vymaľovať listy akýmkoľvek spôsobom. Hmyz, vtáky alebo dokonca mačky – nové listy budú vyzerať skvele a dajú sa použiť na ozdobu stien alebo okien. Môžete tiež ozdobiť vlastnoručne vyrobené pohľadnice.

Vytvárajte farebné obrázky

na jeseň urobte obrázky-farby-tlač-akrylové farby s listami

Keď zozbierate rôzne druhy listov, môžete so svojimi deťmi vytvárať pekné obrázky. Na vytváranie jesenných listov je najlepšie použiť ľahké akrylové farby, aby ste získali priateľské obrázky. Budete tiež potrebovať podložku, kefu a list papiera akejkoľvek veľkosti.

Odtlačky listov

s drotárstvom jesenných listov s farebnými nástennými lismi

Každý list je jednotlivo natretý farbou. Potom list otočte na list a pevne zatlačte. Dbajte na to, aby pri tom nekĺzalo. Teraz môžete hárok odstrániť. Keď farba zaschne, môžete pridať ďalší list. Vytvárajte monochromatické výtlačky, keď robíte ručné práce s jesenným lístím alebo farebným. Odporúčame však farby, ktoré sú typické pre jeseň.

Dierovacie listy

leták-jeseň-drotár-punč-motívy-motýlik-album-dekorácia-karta

Dierovače sú ponúkané so najrozmanitejšími motívmi a dajú sa skvele použiť, ak si na jeseň pohrávate s listami. Vyrazte z listov akékoľvek motívy. S nimi môžete buď navrhnúť album alebo vytvoriť obrázky a pohľadnice. Dajú sa tiež rozložiť na stôl a vytvoriť tak originálnu dekoráciu stola.

Ručné práce s farebnými listami na jeseň

listy-jeseň-drotár-podložka-stôl-podložka-zber-listy-drotárstvo-nápad

Ďalším skvelým nápadom na stôl je podložka na stôl, na ktorú položíte riad. Na prestieranie potrebujete okrem listov dostatočne veľký list remeselného papiera, lepidlo Mod Podge, priehľadnú, samolepiacu fóliu, kefu a nožnice. Najprv rozložte listy papiera, ako sa vám páči, na papier. Môžete sa tiež prekrývať a vyčnievať cez okraj.

Vyrobte si jesenné dekorácie sami

leták-jeseň-drotár-lepidlo-farebný-dizajnový papier

Potom listy dobre prilepte a nechajte lepidlo zaschnúť. Ak si tento nápad pohrávate s jesenným lístím, odporúčame opäť použiť podložku, aby ste stôl nezničili lepidlom. Potom pomocou lepidla na obrúsky Mod Podge potiahnite list papiera listami. Toto lepidlo nechajte opäť dobre zaschnúť.

Pridajte ochrannú fóliu

letáková-jesenná-drotárska-fóliová-laminátová-vodotesná-podložka-stolná dekorácia

Vystrihnite dostatočne veľký kus fólie a položte na ňu papier s listami podľa obrázku. Papier pevne pritlačte na fóliu. Ak je všetko dobre zafixované, môžete hotovú podložku obrátiť. Teraz skontrolujte, či je všetko dobre upevnené, a znova pevne pritlačte fóliu.

Vystrihnite podložku na stôl

listy-jeseň-drotár-stôl-ozdobiť-sezónu-stôl-podložka-vyrobiť-si

Potom môžete prebytočný film na okraji jednoducho odrezať nožnicami. Vyčnievajúce listy dodávajú podložke originálny tvar, ktorý na stole vytvára dekoratívny efekt. Podložka na stôl môže byť vyrobená z jednofarebných listov alebo zafarbená ako v tomto prípade.

Ozdobte banketový stôl

listy-jeseň-drotár-večera-dekorácia-taniere-jeseň-dizajn

S touto podložkou na stôl teraz môžete ozdobiť stôl na každú príležitosť a navodiť jesennú náladu. Vďaka fólii je možné podložku na stôl po prikrytí tiež bez problémov zotrieť, takže vám váš remeselný nápad vydrží dlho. Obrus ​​je veľmi vhodný aj ako darček. Dá sa tiež prispôsobiť správou alebo pozdravom.

Tinker muži

lístie-jeseň-drotárstvo-maennchen-javor-lepiaca-stena-dekorácia-nápad

Takýchto roztomilých a vtipných človiečikov s lístím môžete urobiť aj na jeseň bez toho, aby ste potrebovali nejaké špeciálne materiály. Okrem listov a remeselného papiera v jesenných farbách potrebujete aj eddingové alebo čierne plstené pero a googly oči. Hárky sa najskôr naaranžujú na papier a potom sa nalepia. Potom namaľujte ústa a prilepte googly oči.

Drotár s listami na jeseň – nápad na obrázky

listy-jeseň-drotár-inšpirácia-potlač-listy-farba-štetec-akryl

Tento príklad, ktorý môžete implementovať, ak chcete na jeseň vykonávať ručné práce s listami, je tiež originálnym nápadom na obrázok. Opäť rozložte listy na kus papiera. Potom použite akrylové farby na zafarbenie oblastí okolo listu. Tvar listu zostáva biely. Nechajte farbu zaschnúť a obrázok môžete zavesiť do škôlky alebo do inej miestnosti.

Jesenné blahoželanie

leták-jeseň-drotár-krútiť-očami-turecko-urob si sám-festival-karta

Chcete popriať niekomu príjemnú jeseň? Alebo poznáte niekoho, kto má na jeseň narodeniny? Urobte mu radosť vlastnoručne vyrobeným a tiež jesenným pozdravom. Túto myšlienku použite, ak si chcete na jeseň pohrať s listami. Okrem listov potrebujete aj biely, hnedý a oranžový remeselný papier a googly oči.

Vytvorte chvost z listov

listy-jeseň-drotár-nápady-stimulácia-zvieracie-listy-blahoželanie-dizajn

Listy napodobňujú chvostové perie moriaka. Umiestnite ich na kúsok bieleho papiera pre kartu podľa obrázku a potom ich zalepte páskou. Ak sa bavíte s jesenným lístím, je najlepšie použiť pre túto myšlienku tmavšie farby. V prípade potreby sú samozrejme vhodné aj iné farby listov. Teraz vezmite hnedý a oranžový stavebný papier do ruky.

Drotárske telá

leták-jeseň-drotár-blahoželanie-nápad-moriak-papier

Z hnedého papiera vystrihnite korpus. V tomto vám môže pomôcť kruh. Nakreslite veľký a malý kruh, ktorý sa pretína a vystrihnite tento tvar. Zobák vyrobíte z dračieho tvaru, ktorý zložíte do stredu. Nakoniec prilepte googly oči a vaša pôvodná pohľadnica je pripravená. Ak vyrábate blahoželanie k jesennému lístiu, môžete prísť aj s inými motívmi.

Jesenný strom

leták-jeseň-drotár-strom-stena-dvere-design-deti-lepidlo

Chcete si priniesť do domu vlastný listnatý strom a navodiť tak jesennú atmosféru? S touto myšlienkou to môžete urobiť a zároveň svojim deťom priniesť veľkú radosť. Aby mohli strom s listami vyrobiť na jeseň, mali by ste strom pred nimi aspoň vymaľovať. Deti to potom vystrihli a na zadnú stranu nalepia obojstrannú lepiacu pásku. Vyberte dvere, na ktoré chcete strom prilepiť.

Prilepte listy

letáky-jeseň-drotárstvo-obojstranná páska-koruna stromu

Obojstranná páska tiež prichádza na každý jeden list listov. Teraz môžu deti na jeseň robiť ručné práce s listami a navrhovať stromček. Listy prichádzajú do koruny a na zem. Nezabudnite tiež na padajúce listy. Oboustrannú pásku je možné neskôr ľahko odstrániť bez toho, aby ste zničili dvere.