Remeselné nápady

Vyrobte si látkové kvety sami: 30 skvelých nápadov a návodov

látkové kvety sami urobíte ruže ružové romanticky nežné

Jar sa blíži a pre mnohých je to najdrahšie obdobie v roku, pretože príroda sa prebúdza, všetko kvitne a ukazuje svoju najfarebnejšiu stránku. Aby ľudia vrátili jarnú náladu domov, radi používajú čerstvé kvety. Vyčarujú zvláštnu atmosféru a skrášlia každý kút. Existuje však nekomplikovaná alternatíva, ktorá je nielen ideálna na zdobenie interiérov – umelé kvety. V porovnaní so skutočnými kvetmi sú oveľa praktickejšie a majú dlhšiu trvanlivosť, dajú sa mnohými spôsobmi skombinovať a vytvoriť tak krásnu kyticu alebo použiť dekoratívne na iný účel. Nádherné látkové kvety si môžete vyrobiť aj sami. Na uviazanie celej kytice kvetov potrebujete trochu taktu a trpezlivosti, ale výsledok rozhodne stojí za to. Tu uvádzame, ako funguje výroba textilných kvetov.

Vyrobte si krásne látkové kvety sami

textílie kvety sami ruže jemné pokyny romantické

Látkové kvety môžu byť navrhnuté nápadito a rovnako nápadito použité. Môžete s ním poskladať skvelé doplnky, ako sú doplnky ku krku a do vlasov, opasky, brošne, okoreniť oblečenie a obuv alebo uviazať očarujúcu kyticu. Jemné, dekoratívne kvety zo saténu alebo tylu dokonale doplnia akýkoľvek romantický svadobný vzhľad alebo svadobnú výzdobu. To dáva peknému darčekovému baleniu špeciálny ráz. Možnosti sú takmer nekonečné.

Vyrobte si látkové kvety sami a inšpirujte sa prírodou

Vyrobte si látkové kvety vlastnými rukami návod na šitie látky

Kreativite a predstavivosti sa pri vlastnej výrobe látkových kvetov medze nekladú. V prírode možno nájsť množstvo inšpirácie a nápadov. Ruže, pryskyřník, georgíny, sasanky, klinčeky, sedmokrásky, chryzantémy a mnoho ďalších ponúka svoje kvety ako skutočný nevyčerpateľný zdroj inšpirácie. Látkové kvety si samozrejme môžete navrhnúť podľa vlastných predstáv. Podľa druhu kvetu a dekoratívneho účelu by ste mali zvoliť aj vhodnú látku.

Vyrobte si látkové kvety sami: vyberte si správnu látku

Vyrobte si látkové kvety sami a zvyšky tkanín používajte synteticky

Pri vlastnej výrobe látkových kvetov sa väčšinou používajú útržky látky alebo malé kúsky látky. Predovšetkým je dôležité, aby rôzne druhy tkanín, vzorov, farieb a vzorov spolu ladili. Aby ste vyčarovali čo najprirodzenejší efekt, mali by ste použiť jednobarevné textílie, ktoré farbou a vzhľadom pripomínajú listy správnej rastliny. Ak chcete vyrobiť celú kyticu kvetov, mali by ste si zaobstarať dostatok látky a zvyšky látky nebudú dobrý nápad. Ručná technika do istej miery určuje aj výber materiálu.

Výroba látkových kvetov vlastnými rukami: Rôzne ručné techniky

Vyrobte si látkové kvety podľa pokynov, vystrihnite plameň

Existuje niekoľko spôsobov a remeselných techník, ako si krásne látkové kvety vyrobiť sami. V tomto príspevku uvádzame niekoľko z nich s krátkymi pokynmi a užitočnými tipmi na tvorbu. Čo sa týka požadovaných materiálov a nástrojov, potrebujete predovšetkým dostatok látky, ostré nožnice, pero alebo kriedu na označenie, ako aj horúcu lepiacu pištoľ, niť rovnakej farby a ihlu. Ak chcete vyrobiť látkové kvety z polyesteru, ako je tyl alebo podšívka, potom bude tiež užitočná sviečka.

Vyrobte si látkovú kaméliu

Vyrobte si látkové kvety sami nápad na šitie

Ak chcete, aby boli látkové kvety čo najprirodzenejšie a najautentickejšie, potom má zmysel vybrať si látku, ktorá pripomína štruktúru a farbu skutočnej rastliny. Takto by ste mali tvarovať listy. Sú špicaté alebo oválne? Sú kvety skôr malé a jemné alebo veľkolepé a veľké? Takže skôr ako začnete vyrábať látkové kvety sami, mali by ste si príslušný kvet preštudovať a zapamätať si jeho špeciálne vlastnosti. Tu uvádzame príklad toho, ako vyrobiť kaméliu z látky.

Tinkerová tkanina dahlia

vyrobte si látkové kvety sami návod na šitie rpsa

Pomocou tohto princípu si môžete aj sami vytvoriť krásnu georgínu z látky. Možno najskôr vytvoríte šablónu s typickým tvarom listu kvetu a potom ju niekoľkokrát použijete na výrobu veľa látkových kvetov. Vždy to vyzerá veľmi pekne, keď sa spojí niekoľko kvetov rôznej veľkosti.

Vyrobte si látkovú ružu

Vyrobte si látkové kvety ruže nápad na romantické pokyny

V porovnaní s georgínami a kaméliami nemajú ruže takú jednotnú štruktúru a listy nie sú všetky jednotné. Existuje niekoľko malých trikov, ako obnoviť autentický efekt kvetu a vyrobiť ho z látky. Tu má materiál veľký význam. Malo by byť vyrobené z polyesteru, aby sa konce jednotlivých listov potom stočili. Efekt je možné dosiahnuť plameňom sviečky. Potom vystrihnete veľa oválov rôznych veľkostí. V prípade potreby môžete ako model vziať aj skutočnú ružu a rozobrať jej kvet. Aby sa dosiahol autentický tvar listu, jednotlivé listy sa musia krátko držať nad plameňom sviečky. Malé deti nesmú pomáhať. Keď máte vyrobených dosť lupeňov ruží, môžete z nich ušiť ružu. Alternatívne je možné použiť aj horúcu lepiacu pištoľ.

Vyrobte si látkové kvety sami brošňa šperk doplnok nápad

Existuje aj ďalší spôsob, ako vyrobiť ozdobnú ružu z látky. Táto metóda je jednoduchá, ale výsledok nie je taký realistický. Vystrihnete mnoho sústredných kruhov, konce krátko roztavíte nad plameňom a nakoniec každý kruh sústredne pripevníte k sebe v strede. Do stredu môžete tiež vložiť niekoľko perál, aby ste dosiahli dokonalú povrchovú úpravu.

Vyrobte si látkové kvety sami: nápadité pestré variácie

Vyrobte si látkové kvety sami farebné nápady návody na dekoračné doplnky

Látkové kvety je možné pohrávať s fantáziou a podľa vlastných predstáv. Na tento účel je najlepšie použiť pestré zvyškové materiály, ako sú patchworkové tkaniny alebo neobvyklé módne textílie, ktoré je možné navzájom ľahko kombinovať. Jednotlivé lístky môžete najskôr vyrobiť sami a potom ich zošiť. Nakoniec do stredu zafixujete pekný gombík alebo niekoľko perličiek a nádherný látkový kvietok je hotový.

Vyrobte si látkové kvety podľa návodu na farebné listy

Vyrobte si látkové kvety sami návod na farebné šitie listov

Vyrobte si látkové kvety sami podľa pokynov

Vyrobte si látkové kvety sami farebný nápad na návod

Vyrobte si látkové kvety sami: zabaľte kvety

látkové kvety samy vyrábajú detskú čelenku do vlasov

Alternatívne a oveľa jednoduchšie si môžete látkový kvet vyrobiť sami tak, že kus látky nastriháte na pásy a potom ich sústredne zabalíte. Napríklad pás môže byť široký asi 4 centimetre. Na to sa dá použiť aj bavlnená látka. Veľa sa triešti a vytvára krásne efekty. Alternatívne môže byť tkanina zatiahnutá alebo jednoducho použiť plast a trochu roztaviť okraje plameňom. Pruh látky začnete omotávať zvnútra, od stredu smerom von a na niektorých miestach ho zafixujete horúcou lepiacou pištoľou.

vyrobte si látkové kvety sami návod zabalte kvet

Látkové kvety si urobíte jednoduchý návod sami

vyrobte si látkové kvety sami obal na kvety návod

Vyrobte si látkové kvety sami, jednoduché zabalenie návodu

Vyrobte si jednoduché látkové kvety sami

látkové kvety si sami vyrobíte jednoduchý nápad

Existuje mnoho spôsobov, ako vyrábať látkové kvety, a toto je možno najľahší z nich. Za týmto účelom najskôr vystrihnite kruh z akejkoľvek látky, potom zošite okraj a potiahnite niť tak, aby vzniklo niečo ako malý vankúš. Teraz previažete niť na spodnej strane a v strede na druhej strane zafixujete pekný gombík.

Vyrobte si látkové kvety sami a použite ich na ozdobu doplnkov

Vyrobte si látkové kvety sami vlasové doplnky vlásenky do vlasov

V tomto príspevku sme predstavili celkom sedem metód. Podľa toho, aký efekt chcete vyčarovať, si môžete sami vyrobiť krásne látkové kvety a okoreniť nudný kus oblečenia alebo jednoduché topánky. Doplnky do vlasov, čelenky, opasky, retiazky alebo náramky dostanú zvláštny nádych, keď ich ozdobí niekoľko jemných látkových kvetov. Vlastnoručne vyrobené kvety sú navyše ideálne pre atmosférickú výzdobu bytu, ako sú dekorácie na stôl, originálne kvetinové úpravy, monogramy alebo vence. Aj pre svadbu vo vintage štýle sú krásne dekorácie a dokonca aj svadobná kytica z jemných látkových kvetov originálnym nápadom, ktorý určite zatočí s hlavou..

Látkové kvety urobia váš vlastný doplnok svadobného opaska romantickým

Vyrobte si látkové kvety sami strauss farebné nápad svadba

Vyrobte si látkové kvety vlastnoručne svadobnú kyticu

vyrobte si látkové kvety sami doplnky brošňové šperky

Vyrobte si látkové kvety sami, aby ste okorenili jednoduchý nápad

Vyrobte si látkové kvety sami, topánky okorenia váš nápad

Vyrobte si látkové kvety sami príslušenstvo opasky omotajte čelenku

Vyrobte si látkové kvety vlastnoručne doma dekorácie venca na stôl