Remeselné nápady

Nočný stolík pre domácich majstrov – postavte si ho sami rýchlo a jednoducho

DIY dekorácia nočného stolíka spálňa biela urobte to sami

Ak potrebujete nový nočný stolík, ale nechcete nutne kupovať nový, môžete si ho vyrobiť sami. Tiež ste si mohli všimnúť, aké malé nočné stolíky sa predávajú. To by bol problém, najmä ak máte vysokú posteľ. Na internete je toľko rôznych prevedení, ale akonáhle uvidíte stôl v reálnom živote a položíte ho na podlahu, siaha iba maximálne po kolená.

Z tohto dôvodu môže byť lepšie, ak si ho ihneď vyrobíte sami. Pre DIY nočný stolík Na tento článok budete potrebovať kartónovú trubicu, dva okrúhle listy dreva a pásy lesklého vinylu.

Nočný stolík pre domácich majstrov – zostavenie sami je také jednoduché:

Nastavte značku rozhrania spálne, krok 1

Môžete sa sami rozhodnúť, aký priemer pre rúrku zvolíte. Pre tieto pokyny bolo zvolených 20 cm. Ak si želáte, môžete si tiež vybrať hrubšiu trubicu. Všetko závisí od vášho vkusu. Z celkovej dĺžky potrubia (zvyčajne asi 1 meter alebo o niečo viac) odrežte 70 cm dlhý kus, aby ste vytvorili stojan pre DIY nočný stolík získať. Za týmto účelom ho vopred presne zmerajte a označte bod, v ktorom sa má potrubie odrezať.

Akonáhle ste rezali do potrubia, môžete do otvoru vložiť malú pílu a raz rezať. Na to môže byť najlepšia orezávacia píla. Zistíte, že táto malá píla sa môže hodiť aj pri mnohých ďalších projektoch. Tiež kruh pre nohu DIY nočný stolík môžeš s ňou strihať. Bez problémov prerezá 6 mm široký MDF.

Odrežte rúrku pre nohu stola

krok z lepenkovej škatule na nočný stolík, nočný stolík

Môžete si kúpiť okrúhly drevený tanier, ktorý bude slúžiť ako doska stola. Mala by byť široká 60 cm. Vďaka tomu budete mať na disku veľa miesta DIY nočný stolík mať. Rúru umiestnite do stredu drevenej platne. Ceruzkou nakreslite kruh okolo potrubia. Do kruhu zaskrutkujte niekoľko kúskov dreva.

Odstráňte prebytočný kus

rozrezaný stojan na stolíku, nočný stolík, hotový krok 3

Teraz položte dosku stola na potrubie a rúru priskrutkujte na kusy dreva.

Drevený panel, ktorý v DIY nočný stolík Ak chcete slúžiť ako noha, pripevnite rovnakým spôsobom na druhý koniec potrubia. V tomto prípade je táto doska o niečo menšia ako doska stola (45-46 cm). Ale to tiež závisí od vášho vkusu. Môžete ich samozrejme vyrobiť v rovnakej veľkosti. Navyše nemusí byť nevyhnutne vyrobený z dreva. Ak chcete aj ušetriť, môžete si tiež vybrať MDF a vystrihnúť z neho kruh.

Nočný stolík pre domácich majstrov – pripevnite dosku a nohu stola

stolová vŕtačka do dreva, výzdoba spálne, krok 4

Nastriekajte to DIY nočný stolík s bielou farbou. Ak chcete, aby mal stôl lesklý efekt, môžete ho nastriekať aj lesklým sprejom. Biela farba je na potrubie dostačujúca, pretože veľa z nej nakoniec nebude vidieť.

Kým čakáte na zaschnutie farby, môžete z vinylu vystrihnúť prúžky. Veľa pruhov! Budete ich potrebovať asi 25, takže sa dajte do práce.

Zaskrutkujte trubicu na dosku stola

skrutkovač upevnite drevenú dosku, krok 5

Pripevnite prúžky k DIY nočný stolík, ako je znázornené na fotografii. Vzdialenosť medzi prúžkami je približne 2,5 cm. Na zaistenie môžete použiť pripináčiky. Ale ak dávate prednosť niečomu trochu módnejšiemu, vezmite si pár pekných čalúnnických nechtov.

Zostavený nočný stolík

pripevnite nohu na nočný kartón, krok 6

Teraz zabaľte ďalší pás ako pás okolo stredu stojana DIY nočný stolík a konce zaistite sklopným držiakom. Za „pás“ striedavo ukladáte dlhé visiace pásy: jeden pás vpredu, druhý za neho, potom jeden pásik opäť dopredu a tak ďalej.

Namaľujte nočný stolík pre domácich majstrov a ozdobte ho vinylom

DIY nočný stolík maľujúci biely minimalistický krok 7

Každý pás potiahnite pod DIY nočný stolík, aby boli hladké a tesné. Každý pás dočasne zaistite páskou, kým si nie ste istí medzerou a pevnosťou. Keď ste spokojní s tým, ako vyzerá, môžete pásku nahradiť sponkami. Ďalej môžete teraz odstrániť sklopnú svorku a pripnúť pás na potrubie.

A váš nový je pripravený DIY nočný stolík! Bavte sa skúšaním a neskorším používaním!

Pripravte si vinylové pásy

biele pruhy, príprava nočného stolíka, krok 8

Vinylové pásy pripevnite pripínačkami

Nábytok na zdobenie pripináčika, vinyl, krok 9

Kravatová páska na kravatu zo stolného papiera v kroku 10

Pripevnite ozdobné prúžky podstavca stolu, krok 11

nábytok spálňa ručná ozdoba kartónové bývanie