Interiérový dizajn

Krytá záhrada v Singapure – pozvite prírodu do svojho domova

vnútorná záhrada v modernom dizajne obývačky v Singapure

Z Vnútorná záhrada nie je v modernom interiérovom dizajne dnes ničím neobvyklým. Skutočne dramatický efekt je možné dosiahnuť, ak v byte rastú skutočné stromy. Vybrali sme pre vás taký pôsobivý príklad. Elok House v Singapure má vlastnú krytú záhradu s vysokými stromami a všetkými druhmi rastlín. Dom má 3 poschodia s veľkým otvoreným priestorom a iba tri súkromné ​​miestnosti. Prekrývajúce sa steny nahrádzajú tradičné dvere a schody medzi poschodiami pôsobia dojmom, že plávajú vo vzduchu. Takýto otvorený a transparentný architektonický plán umožňuje návrhárom vytvoriť skutočne veľkolepý Vnútorná záhrada byť integrované v byte na zvislej a vodorovnej rovine.

Moderná vnútorná záhrada s neobvyklým dizajnom

interiérová záhrada v singapoorovej modernej fasáde

Množstvo rastlín v tomto dome môže vyzerať trochu prehnane alebo dokonca úplne výstredne, ale je skutočne pôsobivé vo všetkých smeroch. Máte pocit, že príroda je skutočne súčasťou interiéru. V tomto neobvyklom projekte je v kuchyni niekoľko stromov a steny obývacích izieb, ktoré sa rozkladajú na dvoch poschodiach, sú pokryté machom. V blízkosti domu Elok prekvapivo nie sú žiadne stromy. Byt sa skutočne nachádza v urbanizovanej oblasti, ktorá sa nachádza v blízkosti hlavnej nákupnej ulice v Singapure. Elokovský dom tak púta ešte väčšiu pozornosť. Okoloidúci chodci budú Vnútorná záhrada všimnite si to okamžite aj zvonku. Priehľadná sklenená fasáda umožňuje detailný pohľad na exotickú záhradu v dome Elok a spája hranice medzi vnútornými a vonkajšími priestormi.

Koncept vnútornej záhrady

vnútorná záhrada v Singapure prehľad moderného dizajnu

Popredný architekt Chang Yong Ter začal s týmto projektom ako krajinnou inštaláciou a neskôr sa rozhodol implementovať obytné priestory do tejto zelenej krajiny. Obývacia časť bola navrhnutá tak, aby bola čo najotvorenejšia bez toho, aby boli miestnosti ohraničené stenami. Tento prístup poskytuje viac priestoru pre rôzne druhy rastlín v Vnútorná záhrada. Táto moderná vnútorná záhrada by mohla byť jedným z najextrémnejších príkladov spojenia interiéru a exteriéru.

Drevená terasa s horizontálnou záhradou

vnútorná záhrada na terase s moderným dizajnom v Singapure

Spálňa so vstavanými kvetináčmi v stene

vnútorná záhrada v moderne zariadenej spálni Singapuru

Kuchyňa s kmeňmi stromov namiesto stĺpov

vnútorná záhrada v singapoorovej modernej kuchyni