zdravá výživa

Vybudujte si črevnú flóru – príjem probiotík na silnú obranu

Strava vyvážená črevná flóra vytvára potraviny

Črevná flóra obsahuje viac ako 400 druhov mikroorganizmov, pričom najväčšou skupinou sú takzvané laktobiciliky. Sú tiež prítomné v niektorých potravinách, ako je probiotický jogurt. Baktérie mliečneho kvasenia sa označujú termínom probiotiká. Dáva sa malému dieťaťu s materským mliekom – týmto spôsobom sa vybuduje vyvážená črevná flóra a posilní sa obranyschopnosť tela. Kedy a prečo je a Príjem probiotík potom pripevnené?

Príjem probiotík obnovuje črevnú flóru

Výživové probiotiká 400 mikroorganizmov črevné baktérie

Po antibiotickej terapii je črevná flóra často zničená – aj tento problém môže byť Príjem probiotík byť vyriešený. Medzi prospešné baktérie patrí Lactobacillus bulgaricus, Streptoccocus thermophilus a Lactobacillus bifidum. Sú vhodné na trávenie, znižujú hladinu cholesterolu a predchádzajú alergiám. Baktérie mliečneho kvasenia sa dajú presídliť do čreva a vybudovať si zdravú črevnú flóru.

Príjem probiotík – užitočné potraviny

Probiotiká zdravá črevná flóra dodatočné prvky

Bežný Príjem probiotík je možné vykonať prostredníctvom jogurtu – malo by sa to robiť pomaly, krok za krokom. Starší ľudia a deti by to nemali preháňať – ich imunitný systém je zvyčajne slabší a účinky na telo neboli dostatočne preskúmané. Prednostne konzumujte 1 šálku chladeného jogurtu denne. Pre maximálny účinok jedzte artičok alebo pár dvojitých plátkov denne – obsahujú dôležité vlákno, ktoré stimuluje množenie prospešných baktérií v črevách.

Pre zdravú črevnú flóru sa pokiaľ možno vyhnite antibiotikám, sýteným nápojom a potravinám, ktoré obsahujú konzervačné látky.

Lahodné dezerty s probiotickým jogurtom pre malých aj veľkých

Jogurt recepty bobule lahodný dezert črevná flóra dobrá

Jogurtové deti vyrábajú lízanky s probiotikami

Lízátko jogurt deti chutné recepty zdravé jedlo

Jogurt zdravé chutné ovocie obloha bobule

Orechy jahody chutné zdravé jedlo

Diéta Jogurt Kiwi Acai Bobule Raňajky