Vegánske recepty

Pripravte si vegánske palacinky a pečte vegánske palacinky – 6 receptov

palacinky vegánsky stoh-ovocie-zdobenie-recept-nápad

Palacinky sú veľmi obľúbené raňajky, a to nielen pre deti. Odolať im nevedia ani dospelí. Palacinky sa však dajú pripraviť nielen na raňajky. Sú tiež veľmi obľúbené ako desiata medzi jedlami alebo k popoludňajšej káve. Dnes by sme vám chceli predstaviť ďalší variant. Na tento účel máme niekoľko skvelých receptov, ktoré môžete použiť Vegánske palacinky môže pripraviť.

Pripravte si vegánske palacinky

palacinky vegánska európska tenká sirupová sójová mliečno-pšeničná múka

Vegan znamená, že nepoužívate žiadne živočíšne produkty. Na prvý pohľad sa to môže zdať zvláštne, ale budete prekvapení, ako chutné palacinky dopadnú. Zdravšie je aj používanie bylinných produktov. Vyskúšajte recepty, s ktorými si môžete pripraviť vegánske palacinky a skombinujte ich s čerstvým ovocím, džemom alebo džemom alebo s čokoládou.

Vegánska poleva na palacinky – sladká alebo slaná

palacinky-vegan-cícer-tenko-krepové-pečenie

Na palacinky sa nemusí nutne pozerať ako na sladký dezert. Ak ako prísadu vynecháte cukor, získate skvelé cesto, ktoré môžete použiť ako tortillu. V palacinke rozpustíme vegánsky syr, kým je ešte horúci, alebo ho obalíme so zeleninou. Palacinky sú v zásade ako chlieb: môžete ich poliať čímkoľvek, podľa toho, ako ich pripravíte. Ale klasické palacinky môžete pripraviť nielen vegánske.

Palacinky namiesto palaciniek

palacinka-vegánsko-sladké-bobuľové-ingrediencie-zdravé-raňajky

Palacinky sú variáciou na americké palacinky. Rozdiel medzi nimi je v hrúbke. Kým sú palacinky pečené veľmi na tenko, palacinky by mali naozaj pekne kysnúť. Vďaka tomu sú tiež ideálne pre náplne. Ovocie sa jednoducho pridá do cesta a potom sa spolu upraží na panvici. Nielenže si môžete pripraviť vegánske palacinky, ale vegánske palacinky sú opäť zdravou alternatívou. Tiež sme dali dohromady niekoľko dobrých receptov na vegánske palacinky. Ak by ste chceli pripraviť palacinky vegánsky a jesť vegánske palacinky, na zaistenie rozmanitosti môžete pravidelne používať nasledujúce recepty. Vychutnajte si pokojné raňajky, neskoré raňajky alebo popoludňajšie občerstvenie.

Vegánske palacinky

palacinky vegan citrón-aróma-obal-sladko-výdatný

Ak chcete použiť mlieko, ale zároveň pripraviť palacinky vegánsky, môžete použiť aj akékoľvek rastlinné mlieko. Patrí sem okrem iného mandľové mlieko a sójové mlieko. Každý druh mlieka má svoju vlastnú chuť. Skúste sami, ktorá sa vám páči najviac.

Slané palacinky

palacinky-vegánska-oblátka-tenká-panvica-vyprážanie-tekuté cesto

– 10 lyžíc pšeničnej múky

– 2 lyžice sójovej múky

– 375 ml sójového mlieka

– 1/2 čajovej lyžičky soli

– olej na vyprážanie

Zeleninová náplň

palacinka-vegánsko-zeleninový-wrap-nápad-uhorky

Sójové mlieko pomaly vmiešajte do už primiešaných suchých surovín, aby vznikli vegánske placky. Všetko spolu dobre premiešajte, kým nezískate cesto bez hrudiek. Nechajte 10 minút napučať a znova premiešajte. Cesto sa stane tekutejším pridaním väčšieho množstva sójového mlieka. Čím bude tekutejšia, tým budú palacinky tenšie.

Sladké palacinky

palacinky-vegánsko-banánové-palacinky-škoricové-korenie

Ak chcete palacinky pripraviť vegánsky a na sladko, môžete na tento účel použiť nielen cukor. Obľúbený je tiež javorový sirup alebo agávový sirup. Rôzne šťavy sú ďalším skvelým nápadom a skvelou náhradou celého ovocia, ktoré sa nezmestí do tenkej palacinky.

Palacinky s jablkovým džúsom

palacinky-vegan-brunch-jahody-čučoriedky-ovocie-zdravé

– 1 šálka jablkového džúsu

– 2 šálky pšeničnej múky

– 2 čajové lyžičky sladidla (cukor, sirup)

– 1 šálka sójového mlieka

– 2 čajové lyžičky sódy bikarbóny

– 1 štipka soli

– rastlinný olej na vyprážanie

Kandizovaná ovocná náplň

palacinky-vegánske-bezlepkové-plniace-nápadové-kompótové-malinové

Najprv zmiešajte múku s práškom do pečiva a upečte palacinky vegánsky. Potom pridajte zvyšné produkty a vymiešajte hladké cesto. Tenký tvar palacinky sa získa rovnomerným otáčaním panvice po pridaní cesta.

Palacinky s vanilkovou príchuťou

palacinky-vegan-džem-banán-slivka-džem-palacinky-pečenie

– 500 ml sójového mlieka alebo vody

– 250 g múky

– 4 lyžice cukru

– 1 čajová lyžička vanilkového cukru

– 1 štipka soli

– zeleninový olej

Pripravte palacinky

palacinka-vegan-ríbezle-dip-sladká-misa-párty-deti-priatelia

Keďže sú palacinky dosť husté, pečte ich na strednom ohni, aby sa zvonku nespálili, kým nie sú zvnútra hotové. Do panvice vždy pridajte nejaké cesto a vegánske palacinky otočte, akonáhle sa vytvoria bubliny alebo budú dozlatista, ako by ste chceli..

Neutrálne palacinky bez cukru

palacinky-vegan-huste-palacinky-nadýchané-recepty na pečenie

Rovnako ako si môžete pripraviť výdatné vegánske palacinky, môžete pripraviť aj palacinky. Takýto recept vám predstavíme ako prvý. Potom pre vás máme ďalší sladký nápad, ktorý vyžaduje javorový sirup a rastlinné mlieko, ako aj variant s ovocím vo vnútri.

Recept na nadýchané, vegánske palacinky

palacinky-vegan-džem-čučoriedky-americké-palacinky

Tento recept zaisťuje, že palacinky sú vo vnútri nádherne nadýchané napriek nedostatku mlieka a vajec. Na prípravu používate výrobky, ktoré máte obvykle vždy doma. Takýchto vegánskych palaciniek nikdy nemôžete mať dosť.

Exotické raňajky

palacinky-vegánsko-vegetariánske-exotické-ovocie-krv-pomaranč-mango-papaya

– 155 g múky

– 2 lyžice cukru

– 2 čajové lyžičky sódy bikarbóny

– 1 štipka soli

– 300 ml vody

– 1 polievková lyžica oleja

Celozrnné palacinky

palacinka-vegan-celozrnna muka-idea-bez vajec

Suché suroviny dajte do misky. Olej zmiešajte s vodou v ďalšej nádobe. Teraz urobte v múčnej zmesi jamku a pridajte vodu s olejom. Všetko premiešajte šľahačom. Hrudky nie sú vôbec problémom, dokonca sú žiaduce.

Palacinky s javorovým sirupom

Pripravte si vegánske palacinky-javorový sirup so zdravou výživou

– 200 g múky

– 400 ml orieškového mlieka

– 1 čajová lyžička prášku do pečiva

– 1 štipka soli

– 1 polievková lyžica javorového sirupu alebo agávového sirupu

Všetky suroviny spolu zmiešame. Malo by vzniknúť viskózne cesto. Potom do predhriatej panvice pridajte ľubovoľné množstvo (podľa toho, aké veľké palacinky majú byť). Pečte palacinky, kým nedostanete požadovanú farbu.

Vegánske čučoriedkové placky

palacinka vegánska čučoriedková slivková palacinková recept

Palacinky budú obzvlášť chutné a ovocné, ak ich naplníte akýmkoľvek ovocím. Čučoriedky sú klasika, ale veľmi vhodné je aj iné ovocie, ako napríklad jablká. Tu sú ingrediencie pre taký recept ako vegánska alternatíva k palacinkám.

Špeciálna palacinková panvica

palacinka-vegan-pan-brusnice-snack-kava-napoj

– 125 g špaldovej múky

– 1 čajová lyžička drveného ľanového semena

– 230 ml sójového mlieka

– 50 g čučoriedok

– 1 čajová lyžička prášku do pečiva

– 2 čajové lyžičky agávového sirupu

– 1 štipka soli

– 1 štipka škorice

– 1-2 čajové lyžičky kokosového oleja

Ľanové semeno ako prísada

palacinka-vegánske-raňajky-nápad-rolka-šampiňóny

Ľanové semienka dáme do misy s asi 3 lyžicami vody. Mali by ste sa do toho pohltiť. Medzitým môžete zmiešať suché ingrediencie. Akonáhle sú ľanové semienka vo vode aspoň 5 minút, môžete ich pridať do múčnej zmesi. Pridajte tiež agávový sirup a mlieko. Vmiešame čučoriedky a upečieme placky na kokosovom oleji. Kokosový olej môžete použiť aj pri pečení sladkých vegánskych palaciniek.