Remeselné nápady

Zimné dekorácie okien Tinker v januári – pokyny pre deti i dospelých

V januári je zima v plnom prúde a to, že sa skončili Vianoce a Silvester, neznamená, že nemôžete naďalej pekne zdobiť okno. Jednoducho použite motívy a dekoratívne prvky, ktoré zodpovedajú ročnému obdobiu. Je na vás, aby ste sa rozhodli, či použijete hotové položky alebo si sami urobíte krásne aranžmány. Ukážeme vám pár skvelých nápadov na januárovú výzdobu okien, ktoré by sa vám mohli dokonca páčiť.

Dekorácia okna v januári - nápady na zimnú atmosféru po Vianociach

Vďaka okennej tabuli, parapetu, okennému rámu a dokonca aj záclonovej tyči získate dostatok priestoru, ktorý môžete využiť na to, aby ste boli skutočne kreatívni. Zaveste svetlá alebo girlandy, ozdobte okná vždyzelenými stromami alebo položte niekoľko sviečok na okenný parapet, ktorý je vidieť aj zvonku, a máte perfektnú zimnú dekoráciu, pri ktorej vám bude biť srdce rýchlejšie.

Vyrobte si okenné dekorácie v januári so sviečkami a vždyzelenými stromami

Dekorácia okna v januári trblietavými sviečkami a visiacimi šiškami

Tento nápad na dekoráciu okien sme už naznačili v januári. Teraz by sme chceli stručne vysvetliť, ako ich môžete vyrobiť. Potrebuješ:

 • borovicová šiška
 • Lepidlo v spreji
 • Lesk
 • vždyzelené konáre
 • Reťaze, šnúry, nite a podobne
 • vetva (alebo existujúca záclonová tyč)
 • Očné skrutky
 • fén

Začnite tým, že sviečky navrhnete technikou decoupage (alebo si zaobstaráte hotové sviečky). Sušičom vlasov krátko zohrejte boky sviečok na podložke. Kým je vosk ešte mäkký, posypte ho trblietkami. Potom pokračujte šiškami. Očká zaskrutkujte do najnižšieho bodu, potom nastriekajte šišky sprejovým lepidlom a rovnako ako pri sviečkach ich posypte trblietkami. Po zaschnutí lepidla odstráňte prebytočný lesk.

Vyrobte si v januári dekoráciu okien so sviečkami, vždyzelenými stromami a šiškami na zavesenie

Potom na očká uviažte šnúru, retiazky alebo iný druh viazacieho materiálu, aby bolo možné dekorácie okien v januári zavesiť. Teraz môžete rozprestrieť evergreen okolo okna. Hotové sviečky položte na okenný parapet a podľa želania zaveste šišky na tenkú vetvu alebo na záclonovú tyč. Ak chcete, môžete samozrejme tiež pridať ďalšie dekorácie. Napríklad v januárovom príklade dekorácie okna boli použité aj snehové vločky.

Snehové vločky vyrobené z vaty

DIY dekorácia okna v januári - zvislé girlandy z vaty na zimu s vencom na dvere

Perfektná dekorácia okien v januári a februári, ale aj v decembri a vianočnom období sú také girlandy, ktoré môžete zavesiť zvisle na okno. A najlepšie na tom je, že sú nielen lacné, ale sú vyrobené tak jednoducho, že si v zime môžete drotať výzdobu okien na základnej škole. Potrebujete iba 3 veci:

 • ihla
 • biela alebo číra niť
 • Vata alebo vaty

Girlanda ako ozdoba okna v januári s vatami, ktoré napodobňujú snehové vločky

Cez ihlu prevlečte šnúru ľubovoľnej dĺžky. Potom pripravte vaty, ak ste ešte nedostali hotové gule. Tieto nemusia byť ideálne okrúhle alebo rovnakej veľkosti, ale môžu sa ľahko líšiť. Ak je to potrebné, uviažte uzol v spodnej časti nite a vpichnite ihlu cez prvú vatu. Prevlečte niť až k uzlu. Slúži na to, aby bola loptička upevnená na požadovanom mieste a nekĺzala dole. Alternatívne je možné použiť kvapku lepidla.

Potom uviažte ďalší uzol v akejkoľvek vzdialenosti od prvej gule a navlečte novú snehovú vločku. Pokračujte v tom, kým nezískate požadované množstvo snehových vločiek na ozdobu a girlandy. Hotové girlandy jednoducho zaveste ako dekoráciu okien v januári pred okno (napr. Na záclonovú tyč). Namiesto vaty je možné použiť biele pompony.

Dekorácia okna v januári – girlandy zimných kvetov

Romantická dekorácia okna v januári z kvetov a bobúľ a peria

Keďže sme boli práve na tému girlandy, chceli by sme vám v januári ukázať tento úžasný nápad na dekoráciu okna. Návod sa príliš nelíši od verzie s vatami. Napriek tomu existuje niekoľko rozdielov a ďalších materiálov, ktoré budete potrebovať:

 • modro a / alebo bielo kvitnúce, sušené kvety
 • tenký drôt
 • biele perie
 • akékoľvek iné dekorácie, ako sú umelé, biele alebo strieborné bobule a iné.
 • voliteľná biela alebo strieborná farba v spreji pre prípad, že by ste chceli prefarbiť niektoré dekorácie
 • biela alebo číra niť

Na kvetinový záves pre okná použite zimné kvety a iné dekorácie

Najprv nakrájajte všetky kvety zimných kvetov a ďalšie prvky na rovnakú dĺžku (ideálne sú asi 4 cm). Potom omotajte drôt okolo každého stonky kvetu. Môžete tiež použiť čerstvé kvety. Majte však na pamäti, že stonky sa pri sušení zmenšia. Preto by mal byť drôt pevne zabalený. Kvety a dekorácie potom môžete zviazať niťou. Vzdialenosť si zvolíte sami. Potom, čo ste vyrobili okennú výzdobu v zime, ju môžete zavesiť na záclonovú tyč alebo nalepiť na okno lepiacou páskou.

Pekná dekorácia v zime – ozdobte perníkom

Kreatívny nápad na dekoráciu okien v januári a februári so zimnou kyticou s perníkom

Medovník patrí k tým sladkostiam, ktoré by vo vianočnom období nemali chýbať. To ale neznamená, že nie sú užitočné aj inokedy v zime. Sú perfektnou dekoráciou okien v januári a dajú sa použiť rôznymi spôsobmi:

Perníková chalúpka ako ozdoba okna v zime

 • Veľké okno môže byť vybavené väčším stromom alebo kyticou vetvičiek, na ktoré potom môžete zavesiť rôzne perníčky – či už kúpené alebo upečené a navrhnuté, na tom nezáleží.
 • Umiestnite perníkovú chalúpku na parapet priamo pred tabuľu. Okolo neho môžu byť distribuované aj ďalšie dekorácie. Rozprávkové svetlá alebo sviečky vytvárajú v tmavých popoludňajších a večerných hodinách romantickú a útulnú atmosféru. Alebo čo tak rôzne domy pre zimnú dedinu na parapete?

Urobte si dedinu na parapete z perníkových domčekov

 • Pred okno zaveste niekoľko perníkových koláčikov v rôznych výškach (ako girlandy v pokynoch vyššie). Pamätajte si, že perníčky sú dosť ťažké a podľa toho ich aj poriadne zafixujte.

Stále zelené vetvičky a perníky na zimnú dekoráciu na kuchynskom okne

Mimochodom, pečenie a navrhovanie perníkových domčekov a mužov je obľúbenou aktivitou pre deti. Ak teda hľadáte remeselné nápady na dekoráciu okna v januári pre deti, okenné dekorácie s perníkom sú presne tou správnou možnosťou. Nielen školské deti si to môžu vyskúšať. Ak chcete urobiť dekoráciu okna na zimu v materskej škole, môžete sa pre to rozhodnúť. 5 až 6 -ročné deti s tým určite nebudú mať žiadne problémy.

Dekorácia okna v januári lampášmi

Rozložte lampáše a sviečky na parapete na romantické zimné večery

S lampášmi nič nepokazíte. Potrebný nádych zimy môžete získať použitím niekoľkých ďalších dekorácií, ktoré sú pre zimu typické alebo k nim patria: jedľa alebo iné vždyzelené stromy, rozprávkové svetlá, umelý sneh, snehové vločky, šišky, červené bobule alebo malé jedle. Len dávajte pozor, aby to nebolo príliš vianočné. Napokon, ten čas teraz uplynul.

Po Vianociach ozdobte vianočnou hviezdou

Biele vianočné hviezdy v zelených vázach na parapete v zime

Vianočné hviezdy často kvitnú aj po Vianociach a dajú sa ľahko nájsť v záhradných centrách alebo kvetinárstvach. Použite ich ako dekoráciu okien v januári po prázdninách, aby vytvorili príjemnú atmosféru. Ak sú pre vás červené verzie príliš vianočné, môžete si vybrať aj biele a vytvoriť tak moderný vzhľad. Tu je niekoľko nápadov, ako zobraziť vianočné hviezdy pri okne:

Romantický nápad na bozkávaciu loptu s machom a červenými vianočnými hviezdami ako zimná ozdoba okna v januári

 • Vo farebných pohároch, vázach alebo fľašiach: Sklenené nádoby dodávajú rezaným kvetom vodu a tiež pridávajú niekoľko farebných akcentov, aby výzdoba bielymi kvetmi nebola príliš jednoduchá. K tomu sa hodia aj dekorácie z dreva.
 • Vianočné hviezdy v machových guľkách: Počuli ste už o takzvanom bozkávacom plese, tento nápad na januárovú dekoráciu okna vám ho môže pripomenúť. Naše pokyny pre bozkávaciu loptičku môžete použiť aj ako základ pre tento variant s vianočnými hviezdami. Hotové machové gule potom zavesíte pred okno.

Moderná dekorácia na zimu s jasnými vianočnými hviezdami, vetvičkami a betónovými vázami

 • V kombinácii s vetvami svetlé vianočné hviezdy tiež vyzerajú veľmi pekne. Holé konáre pôsobia tiež zimne a môžu byť ozdobené príveskami ako veľkonočná kytica. Aby sa však hodili k zime, treba zvoliť správne motívy. Dobre sa hodia napríklad malé šišky alebo snehové vločky. V príklade sú aranžmány vo vázach vyrobených z betónu, ale veľmi vhodné sú aj vázy zo skla, porcelánu alebo kovu..

Vyrobte si s deťmi zimné dekorácie na okno

Remeselné nápady na povianočnú výzdobu - navrhnite kvetináče s machom a šiškami

Ak hľadáte nápad, s ktorým by ste si mohli vyrobiť dekoráciu okna v januári na základnej škole, aj táto je vhodná. Hotové hrnce potom môžu deti dať svojej matke alebo starej mame. Potrebuješ:

 • Hlinený kotlík
 • Zalievacia pôda
 • borovicová šiška
 • mach
 • Stuhy, nite, novinový alebo hudobný papier, sušené plátky citrusov, snehové vločky alebo akékoľvek iné dekorácie

Pohrávať sa s machom je naozaj zábavné. Ak chcete vyrábať dekorácie s deťmi, môžete sa rozhodnúť pre menšie kvetináče, aby ich neskôr mohli ľahko nosiť domov a neboli príliš ťažké. Naplňte kvetináč zeminou, do stredu nalepte kolmú šišku a rozložte okolo nej mach. Kvetináč možno dodatočne alebo vopred ozdobiť akýmikoľvek ozdobami. Mach je navlhčený rozprašovačom. Neskôr by nemalo byť na priamom slnku.

Domáce snehové gule ako ozdoba okien v januári

Domáce snehové gule a jedľová zeleň - nápad na ručné práce s deťmi

Snehové gule môžete vyrobiť rýchlo a jednoducho sami a sú vhodné aj ako remeselný nápad na dekoráciu okien v zime pre deti. Vyberte si zimné figúrky, ktorými naplníte sklenené nádoby. Ak vyrábate niekoľko snehových gúľ, môžete ich rozdeliť do skupín na parapete. Ale samozrejme je možné nastaviť iba jeden model, ktorý potom môžete kombinovať s inými dekoráciami okien.

Vyrobte si snehové gule sami a v januári a februári ich použite ako ozdobu parapetu

Dobre sa hodia napríklad vždyzelené vetvičky, LED rozprávkové svetlá alebo dostatok vaty na doske, ktorá napodobňuje snehovú pokrývku. Keď si vyrobíte snehové gule pre domácich majstrov, budete mať slobodnú voľbu, pokiaľ ide o dizajn okien, a môžete popustiť uzdu svojej fantázii..

Visiace šišky ako ozdoba okien po Vianociach

Visiace šišky ozdobené stužkami a mašličkami

Šišky, stuhy v akejkoľvek farbe a lepidlo – to je všetko, čo potrebujete na výrobu takých pekných príveskov na okno a ich použitie ako dekorácie po Vianociach. Zvlášť strieborná, biela a svetlo modrá pre stužky sa k téme skvele hodia, ale rozhodnutie je samozrejme na vás.

Ozdobte kuchynské okno jednoducho a krásne v zime prírodnými materiálmi

Na kužele najskôr prilepte slučky ľubovoľnej dĺžky, pomocou ktorých môžete jednoduchú ozdobu zavesiť neskôr. Z druhej pásky vyrobte mašle a prilepte ich tiež k čapom. A to je všetko. Vyrobte si dostatok kolíkových príveskov, aby ste dokázali navrhnúť celé okno. Dajú sa pripevniť v rôznych výškach a nádherne okorenia okno.

Obrázky zimného okna

Vytvorte okenné obrázky z papiera pre zimnú krajinu

Našim posledným návrhom sú jednoduché okenné obrázky z papiera alebo lepenky, ktoré je možné nastaviť. Tieto môžete ľahko vystrihnúť sami zo šablóny ostrým remeselným nožom. Ako to funguje, sme vám už ukázali v našom článku o obrázkoch okien na Vianoce. Nájdete tam aj pár šablón, ktoré môžete využiť na zimné dekorácie po Vianociach.

Okno v zime ozdobte príveskami a sviečkami

Umiestnite biele vianočné hviezdy do skupín na okenný parapet

V zime umiestnite vianočné hviezdy do skupín pred okno

Umelý sneh, malé sane a lampáše s inými zimnými motívmi

Umelý sneh na okennom parapete, lampáši a prívesku s hviezdičkou

Ozdobte vetvami a bobuľami

Nápad s vetvičkami a červenými bobuľami v priehľadných fľašiach ako vázy

Vytvorte namiesto vianočnej kytice zimnú kyticu

Ozdobte vetvami, bobuľami a malými jedľami

Pekný a jednoduchý nápad s rozprávkovými svetlami a snehovými vločkami

Dizajn okna s rozprávkovými svetlami a obrázkami okien v kuchyni na tmavé zimné večery