Remeselné nápady

Vytvorte obrázky odtlačkov prstov – 30 nápadov pre dospelých a deti

Ak chcete vytvárať kreatívne kresby a obrázky, nemusíte mať nutne veľký talent na kreslenie. Ak ste teraz veľké oči a nechce sa vám tomu veriť, pozrite sa na skvelé motívy, ktoré môžete vytvoriť pri vytváraní obrázkov s odtlačkami prstov. Chcete tiež vytvárať obrázky odtlačkov prstov, potom sa môžete inšpirovať vďaka nasledujúcej galérii. Dokonca aj začiatočníci môžu vyrábať jedinečné dekorácie na stenu alebo vyrábať pohľadnice a iné položky s nasledujúcimi nápadmi.

Obrázky odtlačkov prstov zo šablón

obrázky odtlačkov prstov pretty-idea-canvas-decoration-zlatá rybka-lekno-listy

Na obrázky odtlačkov prstov sa často používajú pripravené šablóny, tj. Vytlačené motívy, ktoré sú potom jednotlivo navrhnuté pomocou odtlačkov prstov. To je prípad aj tohto originálneho nápadu s vodným hydrantom. Výtlačky boli navrhnuté modrou farbou a predstavujú tak striekanie vody z hadice. Motívy samotných šablón je možné zafarbiť aj v.

obrázky odtlačkov prstov strom-koruna-srdce-farebné-vtáky-svadobné-lásky

Ak chcete ozdobiť stromček svojim odtlačkom prsta, môžete si navrhnúť obyčajnú letnú korunku v zelených odtieňoch alebo môžete použiť jasné jesenné farby na jesenný motív, zelenú a bielu alebo ružovú na jarný strom alebo snehové vločky a sneh na strom v zime. Koruna navyše nemusí byť nevyhnutne okrúhla. Tento tvar srdca je tiež veľmi sympatický.

Šablóna stromu odtlačkov prstov & ostatné motívy voľne vytlačiteľné

Maľovanie s odtlačkom ruky na Vianoce – je to pre deti veľká zábava!

Výroba vianočných gúľ s deťmi – 13 vzrušujúcich nápadov s pokynmi

obrázky odtlačkov prstov narodeniny-listy-stromu-modrá-líška-sova-bobor-mýval

Strom odtlačkov prstov je veľmi obľúbený na svadbách a podobných oslavách. V tomto prípade myšlienka odtlačku prsta na svadbu takpovediac nahrádza knihu hostí. Každý z hostí pridá na strom odtlačok a ak chce, môže pod svoje odtlačky napísať aj svoje meno. Maľovanie obrázkov odtlačkov prstov na rôzne príležitosti je preto skvelou spomienkou. Ale vhodné sú aj ďalšie šablóny motívov, ako uvidíte nižšie.

obrázok-svadobný strom-odtlačok prsta-obrázok

Aby ste si pre novomanželov vytvorili dokonalú pamäť na tento nezabudnuteľný deň, potrebujete najskôr plátno s odtlačkami prstov hostí a samozrejme vodovú farbu. Dobre si premyslite, akú farebnú kompozíciu chcete vytvoriť a zvoľte vhodné farby, aby strana ženícha, nevesta a všetci spoloční priatelia mohli zanechať svoje odtlačky prstov v rôznych farbách. Skvelé obrázky odtlačkov prstov sa vytvoria napríklad pomocou modrej, ružovej a oranžovej farby. Na podpisy budete možno potrebovať fixky rovnakej farby. Zaobstarajte si aj testovací papier, aby ste urobili prvý dojem na papier a druhý na plátno. Na tento veľký ručný projekt budete potrebovať aj špongiu, aby si hostia mohli navlhčiť prsty a potom samozrejme papier a vlhčené obrúsky na čistenie špinavých prstov. Stručný úvod do toho, čo musia hostia urobiť, aby zaručili perfektný výsledok, by bolo možno veľmi užitočné.

obrázky odtlačkov prstov jar-ružový-kvet-strom-svadba-narodenie

Nemusí to byť celý strom. Niektoré vetvy a vetvičky na obrázku tiež vyzerajú veľmi pekne, bez ohľadu na to, či ich navrhnete s kvetmi alebo listami. Nebojte sa kombinovať odtlačky prstov a odtlačkov prstov, aby ste získali prvky rôznych veľkostí. Experimentujte so stopou a zistite, ako zmeniť tvary.

obrázky odtlačkov prstov žirafa-balóny-hnedo-žltá

Tu, ako bolo sľúbené, alternatíva k motívu stromu. Na navrhovanie balónov sa často používajú aj odtlačky. Tu sú balóny držané s akýmkoľvek iným motívom. V tomto prípade ide o žirafu. Takéto obrázky odtlačkov prstov sú skvelé pre deti. Nezáleží na tom, či sa narodí alebo krstí. A hotový obrázok potom môže zdobiť aj detskú izbu.

obrázky odtlačkov prstov pár-bicykel-láska-darčekové balóniky-purpurovo-ružová

Ešte raz tu môžete vidieť, že obrázky odtlačkov prstov môžu byť veľmi rozmanité. Opäť boli navrhnuté balóny, ale tentoraz ich navrhuje dvojica na bicykli. Na balónoch je skvelé to, že môžete pracovať s akoukoľvek farbou. Vhodné sú rôzne nuansy farby, ako je tu, alebo niekoľkých kontrastných farieb, ale pestrý obraz je možné vytvoriť rovnakým spôsobom..

obrázky odtlačkov prstov púpava-semená-svetlo-modrá-pekná-nástenná-nápad

Obrázky odtlačkov prstov s púpavami nie sú menej obľúbené a sú perfektnou ozdobou stien rôznych miestností. Púpavu si môžete vytlačiť alebo si ju namaľovať sami, čo nie je vôbec ťažké. Potom navrhnite niekoľko odtlačkov prstov na samotnom kvete a niektoré, ktoré odletia. Obraz vyzerá veľmi romanticky a stimuluje snívanie a relaxáciu.

šablóna obrázku odtlačku prsta-púpava-farebné-nápad-kutilstvo-dospelý-deti

Akýkoľvek variant obrázkov je možné namaľovať aj na plátno pomocou odtlačkov prstov. Vyššie uvedený príklad opäť zobrazuje vytlačenú púpavu, ktorej existujúce semená boli dodatočne ozdobené farebnými odtlačkami prstov. Namiesto farby bol zvolený pestrý dizajn, ktorý nie je menej atraktívny, ale dokonca vyzerá obzvlášť veselý.

Nápady namaľovať sa

odtlačky prstov-obrázky-jednoduchá myšlienka-pestré-farby-nástenná maľba

Môžete jednoducho popustiť uzdu svojej fantázii, ak jednoducho vytvoríte obrázky odtlačkov prstov, ako chcete. Nemusí to byť ani konkrétny motív. Vyššie uvedený obrázok napríklad pozostáva iba z niekoľkých pestrofarebných odtlačkov prstov nakreslených na hárku papiera v približne rovnakých intervaloch. Konečný výsledok je abstraktný a moderný zároveň.

odtlačok prsta zvieratá s balónikmi pes mačka prasa slimák karta k narodeninám

Menšie obrázky odtlačkov prstov, ako sú zvieratá, sa robia rýchlo a dajú sa použiť na rôzne príležitosti a účely. Vďaka malým rozmerom sú veľmi užitočné napríklad nielen pre obrázky. Môžu byť tiež použité na navrhnutie pohľadníc alebo na výrobu záložiek, ktoré potom môžu byť rozdané.

odtlačok prsta zvieratá nápady pre deti motýľ líška žaba včelia sova húsenica

V zásade môže byť takto navrhnuté akékoľvek zviera. Hore vidíte niekoľko príkladov zvierat z odtlačkov prstov, ktoré je možné vytvoriť z jedného alebo viacerých výtlačkov pomocou niekoľkých ďalších riadkov a kruhov. Všeobecne platí, že odtlačky prstov je možné nádherne kombinovať s inými perami, aby ste získali požadovaný motív. Aj to sa dozviete nižšie.

nápady na obrázky odtlačkov prstov zvierat a vtákov pre deti

Obrázky odtlačkov prstov s roztomilými postavičkami zvierat fungujú veľmi jednoducho. Vaše dieťa musí prvýkrát namočiť kefu do vody, otrieť ju z okraja a nabrať požadovanú farbu. Pomôžte svojmu dieťaťu naniesť farbu na tenko a natlačiť ju na priložený list papiera. Ak je farba už suchá, príslušné zviera možno oživiť.

odtlačok prsta včelie zvieratá vták vyrobený z detských odtlačkov prstov

Tvár potom musí mať tiež oči, nos, ústa, uši a vlasy. Ak malý odtlačok prsta predstavuje telo, musí byť nakreslená aj hlava, ruky a nohy. Ak sa z odtlačku prsta vynorí včela, deti môžu s vašou podporou, zobákom a krídlami vtáka natrieť tykadlá atď. Výber zvierat, ktoré je možné vytvoriť pomocou odtlačkov prstov, je skutočne takmer nekonečný. Môžete napríklad vyobraziť svojho domáceho maznáčika, susedovho psa alebo možno slimáka, ktorého ste našli počas prechádzky. Nechajte sa inšpirovať okolitou prírodou.

maľba vtáka odtlačkom prsta pre deti v troch krokoch

odtlačky prstov-obrázky-vozidlá-vlak

Deti tiež žasnú nad všetkými druhmi vozidiel. Najmä malých chlapcov fascinujú autá, vlaky, helikoptéry a lietadlá. Rovnako ako zvieratá, na papier s odtlačkom prsta je možné dať nekonečný počet vozidiel. Vaše dieťa sa samozrejme môže rozhodnúť, aké vozidlo dnes použije na vytvorenie svojich snímok odtlačkov prstov. Hasičské auto, teplovzdušný balón alebo traktor, dizajn týchto roztomilých vozidiel nepochybne prinesie vašim deťom veľkú radosť. A ako vidíte, chce to len trocha predstavivosti a niekoľko ťahov, aby postavy získali realistický tvar.

odtlačky prstov-obrázky-rozprávkové svetlá-nápad-plsť-hrot-kábel-farebné

Farebný reťazec svetiel je tiež obzvlášť ľahký. A napriek tomu môžete z obrazu urobiť niečo špeciálne. Najprv na požadované miesto na papieri alebo plátne namaľte kábel plsteným perom, čiernym guľôčkovým perom alebo metalickou farbou a zásuvky pridajte špirálovitým tvarom. Potom môžete pridať odtlačky prstov.

odtlačok prsta vrana havrana červená zelená zelená modrá silueta v ráme

Na vytváranie zložitejších návrhov môžete použiť aj šablóny, ktoré jednoducho položíte na list papiera a potom vyplníte odtlačkami prstov. Myšlienka vyššie, ktorá pozostáva z troch siluet vrany, považujeme za obzvlášť zaujímavú. Začnite farbou. Po zaschnutí môžete pridať druhú farbu a potom tretiu.

fingerprint-images-gold-pot-rainbow-glitter-shamrocks-gnome

Deti si samozrejme môžu vytvárať aj obrázky odtlačkov prstov, pretože sú vyrobené tak jednoducho. Odtlačky je možné použiť na rôzne bodové vzory, ako napríklad v tomto prípade na vytvorenie dúhy. Už sa čudujete, koľko rôznych motívov je možné navrhnúť iba pomocou odtlačkov prstov? S trochou predstavivosti je všetko možné!

otisky prstov-obrazky-v tvare srdca-cerveny-valentinsky-den-matiek-den-blahozelania-dekoracia

Väčšie srdce môžete vytvoriť z niekoľkých výtlačkov. Aby ste si uľahčili úlohu, môžete tiež najskôr nakresliť obrys srdca a potom ho vyplniť výtlačkami. Srdce sú dokonalými motívmi na Valentína, ale aj na Deň matiek alebo na Deň otcov. Urobte radosť každému rodičovi vytvorením obrázku s deťmi.

odtlačky prstov-obrázky-rám-dizajnu-foto-prekvapenie-nápad na darček

Či už ide o obrázky odtlačkov prstov, iné obrázky alebo fotografie, môžete tiež ozdobiť svoje umelecké diela a dekorácie na stenu rámom obrazu podľa vlastného návrhu. Jednoducho vytvorte nástennú maľbu s vhodným rámom. Môžete napríklad vytvoriť ďalší rámček so zodpovedajúcimi farbami pre každé ročné obdobie a ešte lepšie tak zvýrazniť svoje odtlačkové obrázky.

Strom odtlačkov prstov a kvety

odtlačky prstov-obrázky-sezóny-nápadov-ruka-kmeňové listy-snehové kvety

Ak chcete maľovať strom na plátno, môžete si tiež vybrať jednu z týchto myšlienok. Je to opäť o štyroch sezónach, ktoré boli v týchto dvoch príkladoch implementované odlišne. Vľavo bol na každom zo štyroch pláten navrhnutý ďalší strom, zatiaľ čo v príklade vpravo bol strom jednoducho rozdelený na štyri. Kmeň tiež originálnym spôsobom pozostáva z obrysov detskej ruky.

odtlačky prstov-obrázky-deti-krajina-kvety-záhrada-slnečné vtáky

Pomocou odtlačku prsta dieťaťa nakreslite pekné kvety. Tu je tiež možné implementovať najrozmanitejšie varianty. Okvetné lístky môžu pozostávať z jednotlivých bodiek alebo im môže dať iný zaujímavý tvar jednoduchým použitím viac ako jedného odtlačku pre každý kvet. Vytvorte lúku so slnkom, mrakmi alebo vtákmi.

obrázky odtlačkov prstov-farebné-kvety-deti-drotári-jednoduché

Kvety môžu byť navyše navrhnuté ako jednofarebné ako tu, alebo tak farebné ako vyššie. Čokoľvek iné ako odtlačky prstov bolo tiež natreté fixkami alebo pastelkami. Aj deti môžu takýmito obrázkami potešiť svojich rodičov alebo starých rodičov a obdarovať ich pri určitej príležitosti alebo jednoducho bez dôvodu.

odtlačky prstov-obrázky-kvety-jar-leto-lístkov-guľôčkové pero

Skôr minimalistické, ale rovnako krásne sú roztomilé lúčne kvety. Farebné odtlačky prstov sa najskôr pritlačia na list a potom sa v rôznych variáciách pridajú okvetné lístky, ktoré môžete nakresliť tenkým perom. V prípade potreby je možné maľovať aj tváre. Takto sa dá navrhnúť pekná kvetinová lúka.

Obrázky odtlačkov prstov na Vianoce

odtlačky prstov-obrázky-vianoce-santa-claus-sane-soby

Je možné vyrobiť aj vianočné obrázky odtlačkov prstov. Napríklad tento nápad so Santa Clausom na saniach a jeho sobmi je veľmi roztomilý. Obrázok pozostáva hlavne z výtlačkov. Tie boli potom vybavené plsteným perom s ďalšími prvkami, ktoré dodávajú výtlačkom požadovaný vzhľad.

odtlačky prstov-obrázky-škriatkovia-vianočné-červené-zelené-deti-drotári-nápady

Vianoční škriatkovia sú tiež veselým motívom, pomocou ktorého môžete v čase Vianoc ozdobiť steny alebo pohľadnice. Telo urobte z odtlačku prsta a hlavu ďalším prstom. Potom môžete rovnakými farbami farby natrieť aj klobúky. Ruky, nohy, tváre a ďalšie veci potom môžete nakresliť čiernym fixom.

odtlačky prstov-obrázky-zima-inšpirácia-snehuliaci-maľovanie-sneh

Skvelé obrázky odtlačkov prstov na zimu sú aj tie so snehuliakmi. Najlepšie je skombinovať niekoľko na jeden obrázok, ktorý môžete ozdobiť rôznymi čiapkami a farbami. Nakoniec môžete tiež vytvoriť zimnú krajinu s podlahou bielej farby a bielymi škvrnami, ktoré predstavujú snehové vločky.

odtlačky prstov-obrázky-perník-muž-santa-klobúk-hnedá-farba-deti

Alebo čo poviete na perníčky na Vianoce a advent? Na jedného muža budete potrebovať šesť odtlačkov každej hnedej farby. Potom ich nechajte dobre uschnúť. Potom môžete štetcom pridať vzory, gombíky a mašle. Na ozdobenie perníkov je vhodná aj mikulášska čiapka.

odtlačky prstov-obrázky-anjeli-vianoce-čas-nápady na kutilstvo-ružovo-modré

Anjeli nie sú vhodní iba na vianočné obdobie, ale dajú sa použiť aj na narodenie dieťaťa alebo na krst. V tomto prípade sú vhodnými farbami modrá a ružová alebo svetlo zelená a žltá. Vianočným anjelom sa hodia farby zlatá, strieborná a kombinácia zelenej a červenej Nezabudnite na svätožiaru!

Veľkonočné nápady

obrázky odtlačkov prstov-veľkonočné-veľkonočné vajíčka-veľkonočné zajačiky-farebné-blahoželanie

Čo tak prekvapiť svojich príbuzných a priateľov obrázkami odtlačkov prstov na Veľkú noc, ktoré je možné rozdať aj vo forme pohľadnice. Tvar výtlačkov je ideálny na maľovanie veľkonočných vajíčok. Potlač potom môžete ozdobiť vzormi. Veľkonočný zajačik sa tiež rýchlo vyrába a je možné ho kombinovať s inými veľkonočnými motívmi.

odtlačky prstov-obrázky-veľkonočné zvieratá-stimulácia kurčiat-králik-ružovo-žltý

Tu môžete zblízka vidieť, ako môžete navrhnúť králika. Jednoducho namaľujte uši, tvár, nohy a chvost, aby ste urobili dojem. Kurčatá sú vhodné aj na veľkonočné obrázky odtlačkov prstov. Žlté výtlačky sú jednoducho opatrené zobákom, očami, nohami a krídlami a je možné ich kombinovať aj s inými veľkonočnými motívmi. Ak sú už roztomilé veľkonočné motívy pripravené, môžete si roztomilé blahoželanie prispôsobiť niekoľkými riadkami, vložiť ho do peknej obálky a urobiť radosť svojej rodine alebo priateľom..

obrázky odtlačkov prstov hydrant-voda-striekanka-modrý-pes-hasičský zbor

Obrázky odtlačkov prstov nie sú len skvelou zábavou pre deti, ale podporujú aj rozvoj vašich potomkov. Táto skvelá voľnočasová aktivita zbystruje zmysly detí a odhalí im veľkú príležitosť na kreatívne navrhovanie. V závislosti od veku dieťaťa môžete požiadať deti, aby vám oznámili príslušné farby. Najlepšie je nechať malé deti, aby sa samé rozhodli, aké farby použijú pre veľké umelecké diela. Vznikajú tak obrázky, ktoré úplne zodpovedajú predstavám vašich blízkych. Deti sa hneď cítia sebavedomé a schopné. Niekedy jednoducho začnú zarámovať obrázky odtlačkov prstov okolo výtlačku bez toho, aby vedeli, čo z toho bude. Takéto neobvyklé motívy odtlačkov prstov sú jedinečné a veľmi zábavné. Sú tiež skvelou spomienkou na detstvo, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári aj po rokoch. Na detskej narodeninovej oslave alebo detskej párty je myšlienka vytvárania farebných obrázkov odtlačkov prstov veľmi obľúbená. Deti si príjemnou, hravou formou vyskúšajú, čo je tímová práca, a naučia sa vážiť si prácu ostatných detí.