Remeselné nápady

Vyšívajte vianočné pohľadnice a pomocou ihly a nite vytvorte nádherné motívy

vianočná pohľadnica vyšíva jednoduché motívy jedlí

Nemáte chuť tento rok kupovať lístky, ktoré pôsobia akosi neosobne? Potom si môžete vyrobiť vianočné pohľadnice sami a vykúzliť skutočne kreatívne návrhy. V dnešnom príspevku by sme chceli predstaviť skvelý nápad na vianočnú poštu, ktorý ponúka aj dobrý variant na poslednú chvíľu. Vyšívané vianočné pohľadnice sa ľahko vyrábajú, vyzerajú obzvlášť efektívne a potrebujete iba papier, ihlu a nite. V článku odhaľujeme, ako si môžete sami vyšiť vianočné pohľadnice a ozdobiť ich krásnymi vianočnými motívmi!

Vyšívané vianočné pohľadnice ako milé prekvapenie

vianočné pohľadnice vyšívajú nápady motívy pre výšivky

Ak aj tento rok plánujete prekvapiť svoju rodinu a priateľov krásnymi pohľadnicami na Vianoce, potom je lepšie zaobísť sa bez kariet z obchodu. Vianočné pohľadnice, ktoré ste sami navrhli, nielenže vyzerajú originálne, ale ukazujú vám, že ste si na ne vyhradili dostatok času. DIY vianočná pohľadnica je preto stále považovaná za malý, osobný darček. Jednoducho si vyberte vhodný motív, ktorý môžete sami skopírovať a ozdobte tohtoročné priania vyšívacou niťou!

Vyšívať vianočné pohľadnice: Takto to funguje!

vyšívaná vianočná pohľadnica drotárska niť

Ak s výšivkou nemáte skúsenosti, mali by ste začať jednoduchými motívmi. S touto technikou dokonca aj tie najjednoduchšie motívy, ako sú hviezdy alebo snehové vločky, vyzerajú veľmi efektívne. Len tak s trochou úsilia dosiahnete skutočne veľký efekt.

materiály vianočné pohľadnice vyšívacia ihlová niť stech šidlo

Ak by ste chceli vyšívať vianočné pohľadnice a navrhnúť ich originálnym spôsobom, sú potrebné nasledujúce materiály:

  • prázdne skladacie karty alebo stavebný papier v požadovanej farbe
  • hrubá ihla
  • Pichnutie ihlou
  • farebná niť, najlepšie vyšívacia niť
  • ceruzka
  • guma
  • vládca
  • Šablóna (voliteľné)

bodnúť vianočnými pohľadnicami diery bodky

Na skladaciu kartu najskôr nakreslite ceruzkou vybraný motív alebo vzor. Pokiaľ ide o geometrické čiary, je najlepšie použiť pravítko. Otvorenú kartu položte na mäkký povrch alebo kus lepenky. Teraz pomocou vpichovacej ihly urobte pozdĺž vzoru malé otvory. Tie zabezpečia, že pri vyšívaní neroztrhnete papier.

kroky pri vyšívaní vianočnej karty

Ak sú otvory už dierované, vyberte vhodnú farbu vyšívacích nití, natiahnite ich na ihlu a koniec zauzlite. Teraz prepichnite vnútro karty a začnite vyšívať vzor. Stehy vždy obrátte, aby ste vytvorili rovnomerný vzor na oboch stranách. Po dokončení zauzlite niť zvnútra a ozdobte vzor výšivky podľa potreby.

Vyšívajte vianočné pohľadnice s abstraktnými motívmi

drotár vianočné karty jednoduchá myšlienka vyšívacích nití

Abstraktné motívy sú veľmi vhodné pre moderné vianočné prianie. Môžete napríklad navrhnúť vianočný stromček ako jednoduchý rovnoramenný trojuholník. Aby ste dosiahli taký jednoduchý dizajn, nemusíte prepichnúť celú kartu vpichovacou ihlou. Stačí jedna diera v každom rohu.

vyšívané vianočné pohľadnice vo vnútri vytvárajú nápady

Pretože sa dizajn týmto spôsobom stáva obojstranným, môžete do vnútra pridať milú alebo vtipnú správu. Namiesto uzlov môžete zvnútra uviazať aj mašle, aby vnútro vyzeralo ešte krajšie. Pokiaľ ide o farby, môžete použiť buď klasickú zelenú, alebo použiť atypickú farbu, ako je modrá alebo žltá.

Vianočné pohľadnice zdobia vyšívaciu niť jedľovými vločkami

Ak by ste chceli vyšívať vianočnú pohľadnicu abstraktnými motívmi, nemali by ste nevyhnutne poskytovať celú pohľadnicu veľkým motívom. Môžete skôr navrhnúť niekoľko malých vzorov, ako sú tieto jednoduché snehové vločky alebo vianočný stromček s krížikovým stehom.

vianočné pohľadnice jednoducho vyšívajú nápady vianočný stromček červený

Vyšívané vianočné pohľadnice je možné samozrejme ďalej ozdobiť akýmikoľvek prvkami. Na kartu môžete tiež pečiatkou napísať pečiatku, napríklad „Veselé Vianoce“, alebo ju napísať sami. 3D dekoratívne prvky z papiera alebo iného materiálu tiež ponúkajú skvelé nápady na dizajn pre vaše karty. Napríklad, ak ste sa rozhodli pre dizajn s vianočným stromčekom, nemali by ste nevyhnutne používať vyšívaciu niť na navrhnutie hviezdy na špičke. Môžete ho radšej vyrobiť z iného materiálu a jednoducho ho prilepiť na kartu.

Vyšívajte vianočné pohľadnice pomocou šablón

drotár vyšívané vianočné priania sami šablóna návodu

Ak chcete na vianočné pohľadnice vyšívať veľmi špeciálne motívy, ako sú darčeky, vianočné ozdoby alebo nápisy, potom vám môže pomôcť šablóna. Na internete nájdete množstvo šablón na vianočné motívy, ktoré si môžete jednoducho vytlačiť a použiť pre svoj ručný ručný vianočný projekt. Šablónu by ste mali vytlačiť vo vhodnom formáte, aby sa zmestila na kartu. Potom ich stačí položiť na kartu, zaistiť sklopnými sponami a vypichnúť otvory podľa šablóny. V každom mieste, kde sa stretnú dve čiary, by určite mali byť body. Teraz odstráňte šablónu a jednoducho vyšite vzor na karte. Pre ešte krajší efekt môžete na jednotlivé prvky použiť rôzne farby.

drotár vianočné pohľadnice jedle sami

Ak ste dobrí v kreslení, alebo ste sa rozhodli pre jednoduchý motív, potom si predlohu jednoducho nakreslite sami na list papiera. Potom môže byť prenesený na kartu ako v príklade vyššie a vyšívaný vhodnou vyšívacou niťou.

abstraktné vianočné pohľadnice tvar sobia biela priadza

Krásne motívy je možné vytvárať aj komplikovanejšími stehmi, napríklad krížikovým stehom. S vhodnou šablónou a trochou abstraktného myslenia si môžete aj sami navrhnúť vianočnú pohľadnicu pre svojich priateľov alebo rodinu.

visačky na darčeky výšivka ihlová niť originál

Rovnakou metódou môžete vyšívať nielen vianočné pohľadnice, ale aj visačky na darčeky alebo iné papierové visačky s krásnymi výšivkovými vzormi. Či už je to snehová vločka, hviezda alebo zelená jedľa, možností je veľa a všetky vyzerajú naozaj skvele.

Vyšívajte prepracované motívy na vianočnom prianí

vyšívanie vianočných pohľadníc motív jedle návod

Ak už máte s vyšívaním trocha skúseností, potom môžete vyskúšať aj komplikovanejšie prevedenia. Môžete napríklad navrhnúť vianočný stromček z niekoľkých malých figúrok, ako sú snehové vločky alebo kruhy, a vytvoriť tak veľmi špeciálny dizajn pre vaše vianočné pohľadnice. Ak nie je dizajn viditeľný z oboch strán, môžete zvnútra prilepiť vhodný kus papiera. Prijímateľ týmto spôsobom nevidí chyby ani zavesenú priadzu.

jedľa vianočná pohľadnica vyšívacia niť ihla

Samozrejme, môžete použiť aj komplikovanejšie stehy, ak ich už poznáte. Takto bude dizajn vyšívaných vianočných pohľadníc ešte zaujímavejší a pôsobivejší. Na obrázku môžete nájsť ďalší príklad originálnych jedlí s abstraktným dizajnom.

návod drotár vianočné pohľadnice ihlová niť

Nezabudnite, že prax je dokonalá aj pokiaľ ide o vyšívanie. Preto môžete slobodne experimentovať s rôznymi stehmi, kým neovládate vyšívací papier. Prajeme vám veľa zábavy a šťastia!