Remeselné nápady

Výroba dáždnika – 10 nápadov na kreatívne popoludnie ručných prác s deťmi

Jeseň sa blíži so svojimi mnohými daždivými dňami a typickým symbolom je samozrejme dáždnik. Tento užitočný doplnok je ideálny ako motív na tematické remeselné popoludnie. Preto sme dali dohromady niekoľko skvelých nápadov, pomocou ktorých si môžete vyrobiť dáždnik spoločne so svojimi deťmi alebo v škôlke. Zabavte sa pri výrobe týchto zaujímavých a farebných motívov!

Vyrobte si dáždnik z papiera - jednoduchý návod pre deti

Tinker trojrozmerný dáždnik s dažďovými kvapkami

Vytvorte si pekný 3D dáždnik z papierových kruhov a čističov potrubí

Tieto 3D dáždniky vyzerajú obzvlášť pekne, keď skombinujete niekoľko farieb. Okrem toho môžete na obrazovku prilepiť aj dažďové kvapky vyrobené z papiera. Tento krok je však voliteľný. Na výrobu takéhoto dáždnika budete potrebovať nasledujúce materiály:

 • farebný papier
 • svetlo modrý stavebný papier
 • nožnice
 • Lepidlo
 • riadok
 • Čističe potrubí
 • špáradlo

Vyrobte si z papiera dáždnik s kruhmi - návod na skladanie a lepenie

Ak chcete vyrobiť dáždnik, pomocou šablóny na konci článku vytlačte kruhy na farebný papier a vystrihnite ich (alternatívne môžete použiť aj kompas). Na jeden dáždnik potrebujete 9 alebo 10 kusov. Každý z kruhov preložte najskôr na polovicu a potom ešte raz na štvrtiny. Potom postupne otvárajte každú štvrtinu a naneste trochu lepidla na záhyb. Lepidlo sa dá úžasne rozotrieť špáradlom. Zložte papier späť hore a držte oblasť lepidlom, kým nezaschne.

Zložte kruhy na štvrtiny a poukladajte ich na seba na dáždnik

Teraz vezmite jednu zo štvrtín a na vonkajšiu stranu záhybu naneste lepidlo. Nalepte ďalšiu štvrtinu na vrch a držte ich obidve dole, kým lepidlo nezaschne. Takto prilepíte k sebe aj ostatné štvrtiny. Nakoniec oba konce prilepte tiež k sebe. Potom môžete opatrne otvoriť otvory, ktoré nie sú zlepené. Do stredu potom nalepte čistič rúrok, ktorý potom skrátite a ohnete.

Vyrobte si pekný dáždnik v modrej a žltej alebo v iných farbách

Teraz môžete pridať aj dažďové kvapky, ak chcete. Pomocou šablóny ich vytlačte na svetlo modrý papier a vystrihnite. Odrežte krátke kúsky šnúrky, jeden koniec šnúrky prilepte na dažďovú kvapku a druhý na dáždnik a opakujte s ďalšími kvapkami..

Nápad s drôtom a korálkami

Zaveste domáce dáždniky ako ozdobu na drôt a korálky

Namiesto čističov rúr môžete taký dáždnik vyrobiť z drôtu. Stačí ho vložiť cez otvor v strede a zhora urobiť slučku. Spodnú časť ozdobíte farebnými korálkami, načo aj tam ohnete malé očko, aby korálky už nemohli skĺznuť dole. Dáždniky je potom možné pohodlne pripevniť cez hornú slučku.

Jesenný drotár dáždnikov s deťmi s papierovými taniermi

Vytvorte dáždnik z papierových tanierov a korálikov

Papierové taniere sú dokonalým základom pre krásne, domáce dáždniky, pretože sú okrúhle a stačí ich len narezať a namaľovať. Potom pomocou niekoľkých perál modrej farby môžete pridať dažďové kvapky, ak chcete. Hotové dáždniky môžete zavesiť na stenu alebo do chladničky. Krásne perly ich robia veľmi dekoratívnymi. Čo potrebujete, ak si chcete vyrobiť dáždnik:

 • Papierový tanier
 • modré perly
 • Akrylové farby alebo fixky alebo iné
 • biela šnúra
 • Lepidlo
 • čierne plstené pero
 • štetec
 • nožnice

Vytvorte dáždnik - papierový plát rozrežte na polovicu a odstrihnite vlnitý okraj

Papierový plát rozrežte na polovicu alebo trochu pod stred. Väčšia časť má zvlnený spodný okraj, zatiaľ čo druhá časť je zatiaľ odložená. Teraz pomocou fixky obkreslite okraje a potom nakreslite jednotlivé segmenty na maľovanie. Potom ich môžete vyfarbiť akrylovými farbami, vodovými farbami, fixkami, voskovkami alebo pastelkami. Kým farby schnú, môžete z druhej časti taniera vystrihnúť držadlo dáždnika. K tomu stačí použiť vlnitý okraj dosky. Prilepte to na zadnú stranu obrazovky.

Vyrobte dáždnik, nakreslite sekcie, zafarbite a ozdobte šnúrkou s perlami

Ak by ste chceli pri výrobe dáždnika pridať dažďové kvapky, môžete odstrihnúť asi 7 kusov povrázkov, každý o dĺžke 25 cm. Prostredníctvom jednej korálky prevlečte šnúrku, previažte uzlom a rovnakým spôsobom, trochu oddelene od prvého, previažte aj ďalšiu korálku. Štyri perly na šnúrku by mali stačiť. Prilepte šnúrku k zadnej časti obrazovky.

Vyrobte dáždniky v dúhových farbách

Vyrobte si 3D dáždnik s kartónovým tanierom - jednoduchý návod

Na tieto pokyny sa používa aj papierová platňa. Tentokrát však z toho urobíte 3D obrazovku. Ako to presne funguje, môžete vidieť nižšie. Potom to môžete vyskúšať sami a vyrobiť si kreatívny dáždnik.

 • Papierový tanier
 • Farby
 • nožnice
 • Lepidlo
 • Čistič slamy a rúrok na držadlo v rovnakej farbe

Ako už bolo spomenuté, pri výrobe tohto dáždnika používajte papierový tanier. Vezmite papierový tanier a nakrájajte na šesť častí (ako kúsky koláča). V strede vynechajte kruh, ktorý drží všetky sekcie pohromade. Potom pomocou čističa rúrok alebo špicatého predmetu prepichnite otvor v strede. Teraz môžu deti zafarbiť sekcie na vonkajšej strane taniera akoukoľvek farbou.

Dáždnik vyrobený z papierových tanierov v dúhových farbách - návod pre deti

Po zaschnutí farby naneste na jednu stranu jednej časti trochu lepidla a priložte naň priľahlú časť, aby ste ich spojili. Opakujte pre ostatné sekcie. Vložte čistič rúrok späť cez otvor a ohnite malú slučku nad tienidlom. Slamku umiestnite na čistič rúrok, najskôr dole, na čistič rúrok naneste kvapku lepidla tesne pod obrazovku a slamkou cez ňu posuňte, aby sa obidve spojili. Ohnite slamu v spodnej časti ako rukoväť dáždnika.

Farebný dáždnik s kúskami papiera

Vyrobte si dáždnik z farebných kúskov papiera a slamky

Trhanie papiera je pre deti skvelá zábava. Využite to, pretože z papiera môžete urobiť skvelý dáždnik! Teraz zistíte, čo ešte potrebujete pre tento projekt:

 • Papier alebo papierový tanier
 • farebné útržky papiera
 • Lepidlo
 • Slamka alebo iný materiál na rukoväť
 • nožnice

Vyrobte si dáždnik z lepenky a útržkov

Útržky papiera je možné roztrhať alebo narezať. Potom z bieleho papiera vystrihnite polkruh alebo papierový tanier prekrojte na polovicu. Deti teraz môžu navrhnúť polkruh, ktorý dostali, pomocou farebných útržkov papiera podľa vlastných predstáv. Nakoniec prilepte na dáždnik slamku tak, aby kratšia strana smerovala nadol, aby ste mohli vyformovať mašľu rúčky dáždnika. Na rukoväť sú vhodné aj ďalšie materiály, ako sú čističe rúrok, nanuky, lepenka a iné. Pri výrobe dáždnika obmieňajte materiály, ako chcete.

Vyrobte si z vejárov papierový dáždnik

Vytvorte z dáždnikov dáždniky a ozdobte ich malými pomponmi

Tieto pekné dáždniky sú veľmi jednoduché a rýchle na výrobu. Môžete ozdobiť jednoduchý papier alebo pekné prianie. Môžete ich ozdobiť akýmikoľvek dekoratívnymi prvkami. Takto jednoduché sú tieto pokyny:

 • Akýkoľvek farebný papier
 • Čističe potrubí
 • Ozdoby (napr. Pompony, kamienky, perly atď.)
 • Lepidlo
 • nožnice

Z papiera vystrihnite obdĺžnikový kus a zložte ho ako vejár. Držte jednu z dvoch strán pohromade a preložte koniec na jednu stranu, aby sa už nerozkladal. V prípade potreby môžete použiť aj malé lepidlo. Druhú stranu ventilátora ľahko rozložíte tak, aby ste získali tvar dáždnika.

Vezmite čističe rúrok a ohnite jeden z koncov ako rukoväť dáždnika. Potom ho skráťte na čokoľvek, čo chcete, a prilepte ho na jednu stranu ventilátora. Potom môžete ventilátor prilepiť na papier alebo kartu a ozdobiť ho akýmikoľvek ozdobami.

Vytvorte karty s dáždnikom

Vyrobte si vejár z papiera a použite ho ako dáždnik pre DIY kartu

Môžete tiež použiť ventilátor na navrhnutie efektného pozdravu alebo blahoželania. Preložený papier držte spolu v strede. Prilepte horné povrchy vľavo a vpravo k sebe tak, aby ste získali polkruh. Opäť prilepte druhú stranu na kartu so stredovým bodom v záhybe. Teraz môžu deti maľovať alebo kresliť akékoľvek motívy pod dáždnik a okolo neho.

V príklade môžete vidieť dievča držiace dáždnik a niekoľko dažďových kvapiek vyrobených z odtlačkov prstov. Kapky je možné nakresliť aj ručne v klasickom tvare kvapky. Rovnako jednoducho môžete použiť punč na pridanie akéhokoľvek motívu. Buď kreatívny!

DIY s vložkami z muffinového papiera

Z papierových obalov na muffiny urobte dáždniky s paličkami od nanuku

Čo tak si vyrobiť dáždnik s papierovým obalom na muffiny? Ak hľadáte obzvlášť jednoduchý a rýchly nápad na ručné práce, je to ideálne. Potrebujete len niekoľko materiálov a to sú tieto:

 • Papierové puzdrá
 • Ceruzky na maľovanie
 • Nanukové tyčinky, čističe rúrok alebo slamky
 • horúce lepidlo
 • akékoľvek dekorácie: kamienky, googly oči, flitre, stuhy, pompony atď..

Deti môžu najskôr maľovať a navrhovať formy, ako chcú. Alternatívne si môžete kúpiť aj vzorované obaly na muffiny. Ak na rúčku použijete nanukovú palicu, môžu si ju navrhnúť aj deti. Potom urobte dieru v strede formy, vložte držadlo a pridajte kvapku lepidla pod tienidlo, aby držadlo držalo na svojom mieste.

2D variant s papierovými kuframi

Muffinová forma na papier na jednoduché DIY projekty pre obrázky a karty

Z foriem môžete tiež vyrobiť 2D dáždnik, ak chcete dáždniky použiť napríklad na vytvorenie karty alebo obrázku. Na výber máte dve možnosti: Buď formu zložíte, zlepíte obe strany a potom formu položíte na kartu alebo papier, alebo ju raz prerežete v strede a použijete iba jednu vrstvu. Potom môžete zaznamenať priľnavosť.

Nápad na kávový filter

Dáždniky vyrobené z kávových filtrov sú veľmi vhodné ako obrázky na okná

Kávové filtre sa používajú podobným spôsobom. Keď vyrábate dáždnik, tieto je opäť možné zložiť alebo skrátiť na polovicu. Sympatické na filtroch je, že môžu byť natreté akoukoľvek farbou. Zvlášť akvarely sa s týmto materiálom veľmi dobre topia a vytvárajú pekné vzory. Voskovkami je možné vytvoriť zaujímavé textúry. Vďaka priehľadnému materiálu sú ideálne na zdobenie okien. Ale dajú sa použiť aj na vytváranie obrázkov.

Vyrobte si dáždnik – návod na obrázok s bublinkovou fóliou

Vyrobte si dáždnik a vytvorte obrázok z dažďových kvapiek vyrobených z bublinkovej fólie

Najprv si vyrobte dáždnik. Na zaoblenie tieňa je najlepšie použiť hrnček alebo pohár. Teraz prilepte dáždnik na kus papiera a pridajte držadlo. Položte druhý list papiera na obrazovku. Na miesto, kde je obrazovka, umiestnite hrnček alebo pohár spredu a znova nakreslite obrys vyššie a nakreslite čiary nadol. Získate takpovediac dlhý tvar písmena U, ktorý si vystrihnete a ktorým dáždnik zakryjete.

Vytvorte dáždnik, prilepte ho na papier a vytvorte obrázok pomocou bublinkovej fólie

Vezmite kúsok bublinkovej fólie a pomocou špongiovej kefy ho potrite modrou farbou. Potom ich pritlačte na obrázok dáždnikom. Tvar U ochráni obrazovku pred lakom. Takto poskladajte celý obrázok, nechajte farbu zaschnúť a odstráňte U-papier. Teraz, ak chcete, môžete z modrosivého papiera vystrihnúť oblaky a prilepiť ich na vrch obrázku.

Nápady s kávovými filtrami - maľovanie dáždnikov akvarelom alebo inými farbami

Jednoduchá obrazovka z papiera s bodkovaným vzorom

Jednoduchá obrazovka vyrobená z polkruhu z papiera, čističa rúrok a bodkovaného vzoru

Vyrobte si dáždnik – Šablóna pre kruhy.

Šablóna dažďovej kvapky.