Remeselné nápady

Vyrobte si pohárovú záhradu sami – návod na záhradníctvo v malom formáte

Vyrobte si vlastnú miniatúrnu šťavnatú záhradnú šálku

Mnoho ľudí sníva o záhrade, o ktorú sa môžu s láskou starať a tešiť sa z nej každý deň. Tento sen je pre väčšinu obyvateľov mesta ťažko splniteľný. Pre vás a pre každého, kto by chcel žiť blízko prírody, existujú jednoduché a neobvyklé riešenia: vytvorte si vlastné záhradky s pohárom.

Koncept pohárových záhrad

vyrobte si vlastné minifigúrkové kaktusy

Mini šálkové záhrady sú stále obľúbenejšie a zaujímavejšie. Malé triky vytvárajú senzačný kontakt s prírodou. Vychutnajte si svoje vlastné hrnčekové záhrady – ktoré vás môžu fascinovať a zároveň uvoľniť zmysly. Minizáhradka vytvára u vás doma jedinečnú atmosféru a môže byť perfektným darčekom alebo suvenírom pri mnohých príležitostiach. Nasledujúce tipy zistia, aké rozmanité a jednoduché môže byť vytváranie záhrad s pohárikom. Môžu byť umiestnené takmer kdekoľvek a ľahko sa udržujú. Miniatúry je možné pri troche trpezlivosti a predstavivosti vyrobiť alebo kúpiť v obchode. Doprajte svojim blízkym malé radosti alebo si ich doprajte vo svojom vlastnom dome!

Materiály a príslušenstvo

pohárové záhrady si vyrábajú vlastný materiál pre minifigúrky

Pretože sú záhradky na poháre určené viac do domácnosti, potrebujete rastliny, ktoré sú na to vhodné. Vegetácia v mini záhrade sa môže líšiť. Kaktusy, izbovky, miniruže, mini palmy, sušený mach alebo podobne, ktoré nepotrebujú veľa starostlivosti a sú odolné takmer za každých podmienok. Všetky rastliny s malými listami a kvetmi sú vhodné pre miniatúry. Samozrejme, aj títo musia byť schopní koexistovať. Pokiaľ ide o príslušenstvo, ako dekoráciu môžete použiť malé tenké vetvičky alebo kôru. Zalievanú pôdu môžete navlhčiť rozprašovačom a pomocou záhradných nožníc vytvarovať požadovaný tvar rastlín. Najlepšie urobíte, keď sa zmocníte rôznych pohárov, misiek alebo iných keramických tvarov, v ktorých môžete vytvárať rôzne minizáhradky. Na zakrytie drenážnej vrstvy budete môcť použiť aj črepníkovú zeminu, kamienky, lepidlo a záhradné rúno. Na zalievanie zeminy na zalievanie môžete použiť polievkovú lyžicu alebo čajovú lyžičku. Svoje pracovisko môžete pokryť novinami.

Hrajte si hrnčiarske záhrady sami – konštrukcia

Vytvorte si vlastné pohárové záhrady, stavebný materiál

Vo svojej domácnosti určite nájdete bežné poháre, v ktorých môžete navrhnúť svoju záhradu na záhrade. Minifigúrky a všetky ozdobné doplnky sú k dispozícii v kvetinárstve alebo v hobby obchode. To si samozrejme môžete vykúzliť sami. Na to potrebujete prírodné materiály, ako sú konáre, vetvičky, kúsky kôry, lišajníka a mnoho ďalších, ktoré môžete zbierať na prechádzke v prírode.

Pohárové záhrady-urob si sám-miniatúrne-sukulentné-policové-rastlinné-šálky

Čas sadiť! Naplňte šálku čaju kamienkami, zeminou a črepníkom, ako je popísané vyššie. Tie pomôžu s drenážou. Vytvorte mini sukulenty a kvety. Potom umiestnite vybrané dekoratívne figúrky a prázdne miesta vyplňte extra drobnými rastlinami alebo inými prvkami, ktoré môžete nastaviť podľa svojho vkusu. Opakujte tento postup, aby ste vytvorili toľko záhradných pohárov, koľko si vaše srdce želá.

Dekorácia a dizajn

Pohár záhrady-urob si sám-minifigúrky-materiály-príslušenstvo

Prírodné materiály sú všestranné. Môžete napríklad urobiť malý plot z kôry alebo zostaviť miniatúrne kusy nábytku z tenkých konárov. Mach je vhodný na imitáciu trávnikov alebo záhrad a vďaka kamienkom bude váš výtvor v miniatúre vyzerať ako skutočná záhrada. To vám umožní vytvoriť si takmer prírodné pohárikové záhrady sami bez toho, aby ste sa museli prehrabávať v obchode. Nič nebráni vašej predstavivosti.

Pohár záhrady-urob si sám-drotár-nápady na darčeky

V kvetinárstve nájdete veľký výber trpasličích rastlín, ktoré môžete použiť pri návrhu záhrad pohárov. Kombináciou malých kaktusov, domácich a rozprávkových postáv môžete vytvoriť čarovný záhradný svet v jednom pohári.

florarium-umelecky-skleneny-kontajner-mech-mini-orchidea

Staré florariové umenie, ktoré je opäť aktuálne, vás môže inšpirovať aj pri navrhovaní minizáhradky, ak vaša túžba po originalite nie je uspokojená. História skladieb izbových rastlín v sklenených nádobách siaha do polovice devätnásteho storočia. V tej dobe boli takzvané skleníky pre papradie trendy. Dnes sú tieto formy prezentácie kvetinovej krajiny opäť relevantné. Používajte zaujímavé záhradné dekorácie s prírodnými farbami a tvarmi, ktoré vám dodajú pocit harmónie.

Správna starostlivosť

Pohár záhrady-urob si sám-miniatúrna-sukulentná starostlivosť

Ak si chcete drotať a užívať si hrnčekové záhrady sami, musíte sa o ne vedieť dobre starať. Nekontrolované zavlažovanie môže viesť k nežiaducim výsledkom. Množstvo zálievky závisí od teploty miestnosti, vlhkosti a ročného obdobia. Odporúča sa preto jemne striekať pomocou sprejovej fľaše. Ak vaše plavidlo nemá drenážny otvor, budete musieť vytvoriť drenážnu vrstvu. Najprv naplňte pohár do tretiny šrotom. Potom prikryte asi 1-2 cm pod okraj šálky záhradným rúnom. Nakoniec nádobu naplňte zeminou, kým nie je rúno prikryté. Až keď je pôda úplne suchá, môžete ju zalievať, najlepšie rozprašovačom.

Pohár záhrady-urob si sám-miniatúrne-sukulentné-záhradné-okno-svetlo

Správne osvetlenie je dôležitým faktorom pri údržbe pohárových záhrad. Umiestnite pohárovú záhradu k oknu alebo na vhodné svetlé miesta, aby sukulenty získali optimálne svetlo. Aby hrnčekové záhrady zostali skutočnými klenotníkmi vášho interiéru, potrebujú každodennú údržbu. To zahŕňa odstránenie vysušených listov a kvetov, ako aj rezanie nadmerne rýchlo rastúcich konárov. Keď jedna z rastlín začne vädnúť, musí byť nahradená inou. Hmyz môže byť škodlivý aj pre mini záhrady a ich kontrola je často náročná úloha.

Hrnkové záhrady ako vhodný darček

urob si sám víly-minirastliny

Vďaka svojej veľkosti a jedinečnosti sú miniatúrne záhrady samozrejme vhodné ako darčeky takmer pre každú príležitosť. Prispôsobením daru pre vhodnú osobu alebo príležitosť si môžete myslieť na ľubovoľný počet variácií. Doplnky a rastliny môžete hravo skombinovať podľa osobných predstáv. Jedným z návrhov by bolo pridať darček do miniatúrnej záhrady, napríklad ak je určený na svadbu alebo narodeniny. Hrnkové záhrady je v ideálnom prípade možné dať ľuďom, ktorí milujú kvety a prírodu. Nebojte sa experimentovať a vyzdobte si svoj domov množstvom farieb a nálady.

Pohár-záhrada-peniaze-dar-nápad-záhradníctvo-priatelia-milovníci prírody