Recepty

Včelí koláč Maya: Recepty na medovo-sladké včelie koláče a torty s motívom

Recept na včelí koláč Maya Dómová torta Marhuľová maslová poleva

Chcete prekvapiť deti chladnou narodeninovou tortou alebo upiecť chutnú tortu na rodinnú oslavu? Včelím koláčom Maya urobíte kulinárske špeciality všetkých vekových skupín. Včelí koláč je vhodný aj na iné slávnostné príležitosti, ako sú svadby, zásnubné večierky a prijímanie alebo birmovanie. Dáme vám niekoľko receptov na torty s motívom a krok za krokom vysvetlíme, ako ich môžete pripraviť. Na veľký deň sa teda bude v dobrom spomínať!

Včelí koláč Maya: recept na kupolovitý koláč s marhuľami a maslovým krémom

Príprava receptov na recept na včelí koláč

Ovocný džem a lahodný krém z masla robia z prvého včelieho koláča Maya hviezdu každého konferenčného stolíka. Vysvetľujeme, ako môžete pripraviť koláč a vrchnú časť koláča z marcipánu.

Príprava: 2 hodiny a 40 minút

Ingrediencie pre 8 – 10 kúskov:

Maslový krém s medom

3 šálky (asi 200 g) múky

1 polievková lyžica prášku do pečiva

1/2 lyžice soli

1 pohár mlieka

1/2 šálky medu

1 šálka mäkkého masla bez soli

1 – 1/4 šálky kryštálového cukru

2 čajové lyžičky vanilkového cukru

4 veľké vajcia

Recept na včelí koláč Maya, pripravte si marhuľový džem

Na maslový krém: 1 šálka mäkkého masla bez soli, 120 g smotanového syra alebo mascarpone, 1-1 / 2 až 4 šálky práškového cukru, 1/4 šálky medu, 2 čajové lyžičky vanilkového cukru, žlté potravinárske farbivo (prášok alebo gél). K tomu 1/2 šálky marhuľového džemu, 6 včiel vyrobených z marcipánu.

Príprava:

1. Rúru predhrejeme na 180 stupňov Celzia konvekciou. Štyri formy na pečenie (24 cm ø) vyložíme papierom na pečenie alebo vymastíme a vysypeme múkou.

2. Múku, soľ a vajíčka zmiešame dohromady a odstavíme.

3. Maslo vyšľaháme šľahačom mixéra na stredné otáčky do hladka. Pridajte cukor a šľahajte ďalšie 3 minúty do peny. Vmiešajte vajcia a vanilkový cukor. Mixér zapnite a primiešajte polovicu múčnej zmesi. Potom zamiešajte medovo-mliečnu zmes a potom pridajte zvyšok zmesi múky.

3. Hotovú hladkú hmotu opatrne vlejeme do štyroch foriem a pečieme 25 minút a potom necháme 10-15 minút vychladnúť.

Včely kupolového koláča včielky Maya si vyrábajú ozdobu na tortu sami

Pre medový krém: Mascarpone alebo smotanový syr, maslo, cukor, vanilkový cukor a med vymiešajte metličkou ručného mixéra 5 minút. Potravinové farbivo rozpustite podľa pokynov výrobcu a do hmoty pridajte niekoľko kvapiek. Prikryte potravinovou fóliou a dajte do chladničky.

Zostavenie koláča: Vychladnuté tortové základy opatrne vyberte z foriem. Na tortový stojan položte tortový základ a na základ s maslovým krémom a medom veľkoryso rozotrite maslový krém a marhuľový džem. Na vrch položíme druhý koláčový základ a potrieme plnkou. Pokračujte, kým nie sú všetky štyri tortové základy naukladané na seba. Potom koláč uhladíme zvyškom maslového krému a vložíme do chladničky. Po 15 minútach koláč vyberte z chladničky a rozložte ho šikmou paletou, kým sa nevytvorí vyššie uvedený povrch.

Včelí koláč Maya lahodný prekvapivý chuťový recept fondánová ozdoba na koláč

Zo žltého marcipánu tvarujte guličky, modelujte krídla a oči a pásiky tvarujte z hnedého marcipánu. Krídla zlepte špeciálnym jedlým lepidlom na marcipán. Hotové včielky Maya pripevnite na koláč špáradlami.

Recept na včelí koláč Maya na prípravu včelovej polevy

Včelí koláč Maya: Bumblebee Cake

Včelí koláč Maya Pripravte si recept na čmeliakový koláč

Vašim hosťom bude zaručene chutiť čmeliakový koláč s ozdobou torty „Včielka Maya“. Je to perfektný koláč na letnú oslavu. Rozmaznávajte svoju rodinu a priateľov čokoládovým koláčom alebo ich prekvapte lahodným koláčom s ovocnou náplňou: variácie sú jednoducho nekonečné. V každom prípade vám vysvetlíme, ako si môžete kreatívnu ozdobu torty vyrobiť sami. Všetko, čo potrebujete, je bublinková fólia a maslový krém. S trochou trpezlivosti a cviku úlohu ľahko zvládnete.

Včelia torta Maya Návod na prípravu čmeliakového koláča

Ingrediencie na koláč: Tu môžete dať voľnú ruku svojej predstavivosti a buď si pripraviť svoj obľúbený koláč, alebo vyskúšajte nový recept na pečenie. Ponúkame vám aj recept na čokoládový koláč.

1 – 1/2 múky

1 šálka cukru

1 polievková lyžica prášku do pečiva

1/2 lyžičky soli

1/3 šálky kakaového prášku

3/4 šálky masla, mäkké

2 veľké vajcia

2 čajové lyžičky vanilkového cukru

3/4 šálky mascarpone

3 šálky maslového krému, zafarbené na žlto

Na ozdobu koláča: včely vyrobené z marcipánu, jedlých kvetov, roztopeného krému, karameliek a bublinkovej fólie

Včelí koláč Maya Včelí torte Pripravte narodeninovú oslavu pre deti

Príprava: Rúru predhrejeme na 180 stupňov Celzia, dve formy na pečenie (ø 24 cm) vyložíme papierom na pečenie a vymastíme ich sprejom na pečenie. Múku preosejeme do misky a zmiešame s cukrom, práškom do pečiva, soľou a kakaom. Mäkké maslo, vajíčka a vanilkový cukor vymiešame metličkou ručného mixéra a pridáme do suchej zmesi. Vmiešajte mascarpone a rozdeľte zmes do foriem na pečenie. Koláčové základy pečieme pol hodiny a urobíme test na paličky. Potom nechajte koláč vychladnúť na tortovom rošte na izbovú teplotu 2-3 hodiny.

Včelí koláč Maya Bumblebee torta ozdobí okraj bublinkovej fólie

Studené tortové základy opatrne vyberte z foriem na pečenie a potom ich vodorovne prekrojte na dva. Celkovo majú vzniknúť štyri tortové základy rovnakej veľkosti. Každý koláčový základ potrieme krémom alebo inou plnkou podľa vlastného výberu a potom koláč zostavíme. Hotový čokoládový koláč dajte do chladničky. Krémové karamely roztopte vo vodnom kúpeli a rovnomerne ním rozotrite pás vzduchového vankúša (širší ako okraj a dlhý ako obvod koláča). Bublinkovú fóliu položte na pracovnú plochu a nechajte karamely vychladnúť. Potom koláč vyberte z chladničky a prúžok zatlačte na okraj koláča, kým sa roztopené toffy nelepia. Potom opatrne vyberte bublinkovú fóliu. Hotový koláč s akýmikoľvek marcipánmi. Ozdobte včely a jedlé kvety.

Včelia torta Maya Pripravte čmeliakový koláč

Včelia torta Maya s fondantom ako prekvapenie na detskú narodeninovú oslavu

Recept na včelí koláč Maya Pečenie kupolovej torty Detské narodeniny

Včelí koláč Maya zaručene vytvorí pri detskom stole veselú atmosféru. Ponúkame vám recept na jednoduchý kupolovitý koláč s fondánovou polevou.

Prvým krokom pri jeho príprave je zaobstaranie potrebného príslušenstva a prísad. Potrebuješ:

Fondantový valček

Fondant v zelenej, žltej, čiernej a bielej farbe

Žltý a čierny krém na ozdobu

Gumová pasta

Veľký tvar kupoly (ø 24 cm)

Gramofón

Potrubný vak a listový rukáv

Krájač na cookies

Vykrajovač cookie

Fondantové a marcipánové modelovacie nástroje alebo nože na gumovú pastu

Jedlé lepidlo

Získajte všetky potrebné prísady a zásoby najmenej týždeň pred veľkým dňom. S prípravou musíte začať aj dva dni vopred.

Včelí koláč Maya robí detské narodeninové oslavy

Príprava:

Jeden alebo lepšie dva dni pred narodeninami rozviňte krídla z fondánu alebo z lepivej pasty hrubej 1 mm a nôžom na lepivú pastu ich nakrájajte do tvaru. Pre antény vezmite hrsť žltého fondánu a rozdeľte na dve rovnako veľké guličky. Potom vezmite dve 15 cm dlhé drevené kokteilové špajle, zabaľte ich čiernym fondánom a uhlaďte povrch. V spodnej časti nechajte 4 cm voľné. Nechajte krídla a antény vyschnúť.

V ten istý deň predhrejte rúru na 180 stupňov, pripravte cesto na koláč a hotovú zmes nalejte do tvaru kupoly vymasteného sprejom na pečenie. Včelí koláč Maya pečte 45 – 60 minút, vyberte ho a nechajte vychladnúť na mise. Medzitým vystrihnite kruh zo zeleného fondánu. Potom kruh položte na tortový stojan alebo tortový tanier, mal by úplne pokryť koláčový plech. V miske vyšľaháme metličkou na šľahanie 200 g mäkkého masla bez soli so 450 g cukru a 1 lyžicou vanilkového cukru. Koláč potrieme maslom a vložíme na hodinu do chladničky.

Včelia torta Maya k prvým narodeninám

Vychladnutý včelí koláč Maya vyberieme z chladničky a zalejeme fondánom. Počkajte 10-15 minút a potom koláč ozdobte najskôr žltým a potom čiernym maslom. Okrem toho vyrežte rezačkou niekoľko kvetov z gumovej pasty a prilepte ich na zelený fondán jedlým lepidlom.

Potom z čiernobieleho fondánu vystrihnite oči a jedlým lepidlom ich pripevnite na koláč.

Včelí koláčik nápady na narodeninové prekvapenie pre deti

Včelí koláč Maya – recept na čmeliakový koláč s medom

Včelia torta Maya pripravte koláč a upečte ho

Ak chcete prekvapiť mamu na Deň matiek alebo osláviť výročie, nasledujúci čmeliakový koláč je rýchlou a chutnou alternatívou k včeliemu koláču. Potrebujete tieto suroviny: 3 šálky múky, 1 – 1/2 prášku do pečiva, 1 polievková lyžica sódy bikarbóny, 1/4 lyžice soli, 1 šálka mäkkého masla bez soli, 4 vajíčka, 2 lyžičky najemno nastrúhanej citrónovej kôry , 1 šálka mascarpone alebo smotanového syra, 3 lyžice medu, 1/2 šálky práškového cukru, 2 lyžice citrónovej šťavy. Ako doplnok potrebujete aj voštinový pekáč.

Príprava: Rúru predhrejeme na 180 stupňov Celzia, pekáč nastriekame sprejom na pečenie. V strednej miske zmiešajte múku, prášok do pečiva, sódu bikarbónu a soľ. V ďalšej miske vyšľaháme metličkou mixéra maslo a cukor na stredné otáčky do peny. Pridajte vajíčka a premiešajte. Pridajte zmes suchej múky, premiešajte so smotanovým syrom a citrónovou kôrou. Zmes vylejeme do pekáča a povrch uhladíme. Pečte 45-55 minút, voliteľne môžete urobiť aj test na paličke. Vyberte z rúry a nechajte vychladnúť na mriežke. Medzitým dajte do menšej panvice hongi, práškový cukor a citrónovú šťavu, zohrievajte na strednom ohni, kým cukor neskaramelizuje. Hotový koláč opatrne vyberte z formy, otočte a položte na tortový plech. Potrieme medom a polejeme medom.

Včelí koláč vyrobený z donutov

Včelia torta Maya Alternatívny koláč na šišky

Pozvali ste veľa priateľov a chceli by ste naservírovať lahodný dezert, ale bohužiaľ na jeho prípravu nemáte veľa času? Ďalší nápad je pre teba! Tento kreatívny koláč môžete urobiť sami za menej ako 5 minút. Poukladajte donuty na koláčový stojan a ozdobte ich jedlými kvetmi a včelami z marcipánu. Ak chcete, niektoré šišky môžete pokryť fondantom a posypať čokoládou.

Včelí koláč s maslovým krémom

Včelí koláč Maya si urobí polevový krém

Ak nemáte skúsenosti s fondánom, môžete tortu ozdobiť dierovanou tryskou na polevy na košíčky a maslový krém. Najlepšie na tejto myšlienke je, že povrch koláča nemusíte česať hladko. Okrem toho môžete z fondánu vykrajovať kvety vykrajovátkom na koláče a tvarovať dvere na torte čokoládovou polevou. Pre včely potrebujete oči vyrobené z cukru, marcipánu a fondánu.

Medové motívy na svadobnú tortu

Vyberte si vzor zdobenia svadobnej torty

Motívy voštiny môžu zdobiť aj svadobnú tortu. Ukážeme vám dva kreatívne nápady, ktoré môžete použiť na skrášlenie svojho koláča. Prvá svadobná torta je ozdobená jedlým papierom. Druhý je potiahnutý fondánom a potom boli motívy vystrihnuté nožom.

Medové motívy svadobných motívov nápady moderné

Včelí koláč Maya moderné nápady maslový krém