fitness

Cvičenie s vlastnou váhou: ktoré zariadenia sú vhodné na budovanie svalov?

V čase koronavírusu nie je ďalšia návšteva posilňovne úplne bezpečná. Fitness štúdiá sa museli druhýkrát zatvárať a či budú môcť opätovne otvoriť koncom novembra, zostáva kontroverzné. Každý, kto stále nechce pokračovať v budovaní svalov, by mal ísť do domácej posilňovne. Prezrádzame, ktoré vybavenie je najlepšie pre dobrý silový tréning doma.

Vyhnite sa dlhým tréningovým prestávkam so silovým tréningom doma

Cvičte svaly vo viac posilňovni s činkou

Cvičenia na budovanie svalov už nie sú len záležitosťou mužov. Dámy sa tiež tešia na silné a napnuté telo, ktoré môžu hrdo predvádzať na pláži. Čo sa však stane, ak zrazu s cvičením prestanete? Seba po krátkej prestávke v tréningu stúpa krvný tlak a hladina cukru v krvi, priberáte, rozbíjate svaly a máte zlú náladu. Našťastie dobrý silový tréning je možný aj doma. Pri správnom vybavení vášmu vysnívanému telu už nič nestojí v ceste!

S týmito zariadeniami si precvičíte svaly v domácej posilňovni

Multifunkčná posilňovňa s posilňovacím strojom pre domácu posilňovňu

Elektráreň

Cvičenie doma alebo v telocvični je celkom možné s univerzálnym posilňovacím strojom. Na prvý pohľad sa multi-telocvičňa môže zdať príliš veľká, ale ponúka množstvo tréningových cvičení pre všetky svalové skupiny. Či už ide o tlak na lavičke, pokrčenie nôh, motýľ, veslovanie alebo ťahanie – s dobrou posilňovňou, ktorú môžete napríklad v Maxxuse môžete nájsť, ďalšie fitness vybavenie je takmer nadbytočné. Okrem veľkých multi-pressov sú k dispozícii aj menšie tréningové zariadenia, ktoré sú vhodné aj do malej domácej posilňovne. S multi-telocvičňou je dobrý silový tréning doma zaručený.

Posilovacie zariadenie na domáce použitie Napájací stojan s výsuvom

Napájací stojan

Podobne ako v posilňovni, môžete pomocou posilňovača cvičiť rôzne svalové skupiny. Je to stabilná, voľne stojaca konštrukcia, ktorá je vhodná pre rôzne tréningy. Napájací stojan má spravidla výsuvnú tyč a rozbaľovaciu latku, ktoré vám umožňujú precvičiť si chrbát, ramená, paže a žalúdok. Tento posilňovací stroj však predovšetkým ponúka bezpečnosť pri cvičení s činkami. Má poličku na činku, čím sa vyhnete vážnym zraneniam pri svalovom tréningu. Všimnite si však, že stojan na napájanie obvykle neobsahuje príslušenstvo ako činka, činka alebo činky. To by ste si museli kúpiť sami.

účinný silový tréning doma s činkami

Činky

Chceli by ste posilniť svaly, ale nie je dostatok miesta na posilňovňu? Na pomoc prídu staré dobré činky. Cvičenie s činkami je najľahší spôsob, ako precvičiť svaly. Klasické činky sú dobrou voľbou, ale na efektívne silové cvičenia doma sa odporúča kombinácia činiek a činiek. Takéto sady činiek majú rôzne závažia a spojovaciu oceľovú trubicu, ktorá z činky rýchlo urobí činku. Kettlebell je dobrá alternatíva.

Domáca telocvičňa zriadila lavičku s vybavením

Posilovacia lavica

Posilovacia lavica je klasické posilňovacie zariadenie, ktoré by nemalo chýbať v žiadnej domácej posilňovni. Je základom mnohých cvikov na budovanie svalov, ako je benchpress a jednoramenný rad. Pri výbere sa uistite, že máte stabilný stojan – lavica s dobrou hmotnosťou sa nesmie za žiadnych okolností kývať. Ak máte vo svojej domácej telocvični obmedzený priestor, vyberte si skladací model. Vďaka tomu je možné činku po tréningu úhľadne uložiť.

Cvičenie s vlastnou váhou bez vybavenia Odporové pásy

Cvičenie s vlastnou váhou doma bez vybavenia?

Môžem tiež budovať svaly s hmotnosťou vlastného tela? V zásade áno, ale existuje niekoľko vecí, ktoré si musíte uvedomiť. Dokonca aj tréning s vlastnou váhou nefunguje úplne bez vybavenia. Môžeš na domáce školenie používajte stoličky a zárubne, počas cvičenia však bezpečnosť trpí. Aby ste mohli doma cvičiť efektívne a bezpečne, mali by ste očakávať príslušenstvo, ako je podložka na cvičenie, odporové pásy, vyťahovacia tyč alebo trenažér. Tieto tréningové pomôcky sú vhodné na dobrý tréning svalov, ale ak chcete dlhodobo budovať svaly, potrebujete aj činky zadarmo..

Schudnite pomocou silového tréningu

Tréningové nástroje pre dobré domáce cvičenie

Kedykoľvek chcete zhodiť pár kíl, myslíte na kardio stroje? V skutočnosti je spotreba kalórií pri silovom tréningu takmer taká vysoká ako pri vytrvalostnom tréningu. Koľko kalórií počas svalového tréningu spálite, závisí od veku, pohlavia, hmotnosti a typu alebo intenzity cvičenia. V zásade však môžete očakávať spotrebu kalórií cez 600 kcal za hodinu. Efekt afterburn je pri silovom tréningu väčší ako pri kardio tréningu, preto sa oplatí aspoň 45 minút po tréningu nič nejesť. Takýmto spôsobom môžete aj veľmi schudnúť cvičením s vlastnou váhou.

Cvičenie s vlastnou váhou doma cvičenia na posilňovni