fitness

Telocvičňa na konzumáciu kalórií: Čo spaľujete počas vytrvalostného tréningu alebo silového tréningu?

Či už sedíme pred počítačom alebo ideme do parku, všetko, čo počas dňa urobíme, spaľuje kalórie. Na sedačke samozrejme nespálime toľko energie, ako napríklad pri niektorých športoch. A hoci počítanie kalórií nie je práve najlepší spôsob, ako schudnúť, niekedy je užitočné vedieť, či to náročné cvičenie v posilňovni po práci stačilo na spálenie kalórií z šišiek, ktoré vám dnes priniesol váš spolupracovník. Bez ohľadu na to, či sa snažíte schudnúť, udržať si váhu alebo naberať svalovú hmotu, bolo by užitočné vedieť, akú máte v posilňovni spotrebu kalórií. Oplatí sa teda stráviť 1 hodinu na eliptickom stroji a aké sú výhody silového cvičenia? Odpovede na tieto otázky a mnoho ďalších užitočných tipov a informácií vám povieme o chvíľu!

Výdavky na kalórie Posilňovňa Posilňovacie cvičenia pre ženy

Aj keď je veľmi ľahké spočítať kalórie v našej strave, je ťažké odhadnúť, koľko skutočne spálime pri cvičení. Na túto otázku bohužiaľ neexistuje jediný vzorec alebo odpoveď, pretože spotreba kalórií závisí od mnohých faktorov a výrazne sa líši od človeka k človeku. Čím ste neskúsenejší, tým viac kalórií spálite. A ako budete postupom času fit, kalórie spálené za rovnakú aktivitu a časové obdobie sa mierne znížia. Bez ohľadu na to, či strávite 1-2 hodiny v posilňovni každý deň, ak čas nevyužijete efektívne, nedosiahnete žiadne výsledky. Podľa zdravotníckych odborníkov by dospelí mali cvičiť aspoň 150 minút miernej aeróbnej intenzity alebo 80 minút intenzívneho cvičenia, napríklad tréningový plán HIIT..

Telocvičňa na konzumáciu kalórií: Je bežecký pás účinný pri chudnutí?

Kalorická spotreba Bežecký pás Intervalový vytrvalostný tréning, ktorý kardio stroj spaľuje tuky

Kardio tréning je úžasný spôsob, ako zvýšiť srdcový tep, a tiež vám môže pomôcť schudnúť. Množstvo spálených kalórií v posilňovni závisí predovšetkým od veku, pohlavia, hmotnosti a samozrejme od intenzity tréningu. Čím rýchlejšie bežíte, tým viac kalórií spálite na bežiacom páse. Ak napríklad vážite od 50 do 60 kíl a hodinu beháte rýchlosťou približne 8,5 – 9 km / h, spálite 700 až 850 kalórií, v závislosti od vašej kondície. Všetci odborníci sa navyše zhodujú na tom, že počítadlo kalórií na bežiacom páse je v porovnaní so zvyškom kardio strojov celkom presné – najmä ak vopred zadáte svoju hmotnosť a vek. A behanie na bežiacom páse nemusí byť nuda – je to výborný nástroj, ako robiť veci zaujímavejšie. Skúste napríklad intervalový tréning tak, že bežíte rýchlosťou 12-13 km / h 30 sekúnd až 1 minútu a potom kráčate 5-6 km / h 30 sekúnd. Ak chcete posilniť zadok a stehná a zvýšiť spotrebu kalórií v posilňovni, mali by ste vyskúšať šikmý bežecký pás!

A aká je spotreba kalórií crossového trénera?

Crossový trenažér konzumácie kalórií, ktorý je kardio stroj na chudnutie

Crossový trenažér je jedným z najobľúbenejších kardio strojov v každom fitnes štúdiu a je vhodný najmä pre fitness začiatočníkov alebo ľudí s problémami s kolenom. To posilňuje svaly a zlepšuje vytrvalosť, čo robí crossový tréner perfektným nielen na zahriatie pred silovým tréningom, ale aj na chudnutie. Spotreba kalórií v cross trenažéri závisí samozrejme od nastavení zariadenia, ktoré si vyberiete. Čím vyšší je stupeň záťaže a čím rýchlejšie pedálujete, tým bude tréning efektívnejší. V závislosti od intenzity a rýchlosti môže žena vysoká asi 160 centimetrov a 50 kilogramov spáliť asi 400 kalórií za hodinu. Podľa vedeckej štúdie počítadlo kalórií na crossovom trenažéri nadhodnocuje spotrebu kalórií asi o 42%. Preto by bolo lepšie nespoliehať sa na to úplne, ale sledovať svoj pulz a srdcový tep. Všeobecne platí, že optimálne spaľovanie tukov prebieha pri 60 – 70 percentách maximálneho srdcového tepu.

Ergometer na spotrebu kalórií

Kalorická spotreba Telocvičňa Kardio alebo vzpieranie na chudnutie Fitness cvičenie pre ženy

Sledovanie filmu a súčasne precvičovanie tela – nie nadarmo je ergometer taký obľúbený. Spotreba kalórií v telocvični opäť závisí od intenzity tréningu a našej hmotnosti. Pri miernom zaťažení 90-100 wattov spália ženy s hmotnosťou od 50 do 60 kíl približne 500 kalórií za hodinu. Pri vyššej záťaži 150 až 180 wattov by ste mohli spáliť až 750 kcal. Jednou z najväčších výhod ergometra je, že na niektorých modeloch môžete priamo zadať, koľko kalórií chcete spáliť.

A aká je spotreba kalórií na veslárskom trenažéri?

Ergometer spotreby kalórií Kondičný tréning na chudnutie Vytrvalostný alebo silový tréning je lepší

Veslovací trenažér, ktorý sa často zanedbáva alebo sa mu úplne vyhýba, je jedným z najúčinnejších kardio trenažérov na úplné cvičenie celého tela. V porovnaní s bežiacim pásom a crossovým trenažérom sa používajú všetky dôležité svalové skupiny vrátane ramena, nadlaktia, brušných a gluteálnych svalov súčasne. Takýmto spôsobom sa zlepšuje vytrvalosť a zvyšuje sa metabolizmus, čo zase stimuluje spaľovanie tukov. Žena s hmotnosťou 50 kilogramov môže pri ľahkom cvičení s veslovacím strojom spotrebovať až 400 kalórií za hodinu. Pri vyššej záťaži sa kalorická spotreba veslárskeho trenažéra pohybuje okolo 800 kalórií. Je to preto perfektné zariadenie pre tie dni, kedy jednoducho nemáte čas na dlhé cvičenie a napriek tomu chcete športovať.

Je silový tréning vhodný na chudnutie?

Výdavky na kalorické cvičenia na vzpieranie pre ženy

Aj vy ste sa dostali ku kardio strojom, keď chcete zhodiť pár kíl a dostať svoje telo do formy? No, prekvapenie – možno budete chcieť ísť do oblasti činiek. Kombinácia kardio a silového tréningu je najlepšou možnou voľbou na dosiahnutie dlhodobých výsledkov a výsledkov. Silový tréning nielenže stimuluje chudnutie, ale posilňuje aj naše kosti, zlepšuje stabilitu kĺbov a je preto veľmi dôležitý pre naše zdravie. Neexistuje univerzálny vzorec na výpočet spotreby kalórií pri zdvíhaní závaží, pretože každé cvičenie je veľmi odlišné. Cvičíte s rôznymi zariadeniami a počas tréningu dvíhate rôzne váhy. Či už silový tréning s vlastnou váhou a cvičenia ako kliky, drepy alebo výpady alebo zdvíhanie závažia – tieto dva varianty sú neuveriteľne účinné a podporujú chudnutie aj budovanie svalov..

Spotreba kalórií Cvičenie s posilňovňou na chudnutie Cvičenie v drepe s váhami

Na zvýšenie spotreby kalórií pri zdvíhaní závaží je lepšie používať kombinované cvičenia, ktoré používajú niekoľko svalových skupín súčasne. Je zrejmé, že množstvo energie potrebnej na vykonanie drepu so závažím je oveľa vyššie ako napríklad zvinutie bicepsu. Podľa „Harvardskej lekárskej školy“ môže žena s hmotnosťou 50 až 60 kilogramov spáliť až 300 kalórií za hodinu pomocou silového cvičenia s vysokou intenzitou. Voľné váhy majú v porovnaní so silovými strojmi vyšší potenciál spaľovania kalórií. Pri zdvíhaní závažia musí rovnováhu a stabilitu zaisťovať telo, nie stroj. Nesprávna technika však môže viesť k vážnym zraneniam. Z tohto dôvodu sa odporúča, aby ste si na stroje najskôr zvykli a až potom zaradili do svojej cvičebnej činnosti vzpieranie.

Posilňovacie cvičenia na chudnutie, ženy, telocvičňa na konzumáciu kalórií

Bez ohľadu na to, či používate stroje alebo činky, môžete zvýšiť spotrebu kalórií v posilňovni tým, že sa zameriate na intenzitu opakovaní. Nezastavujte sa na 10 opakovaní, keď ste mohli urobiť 15. Ak nie ste po cvičení unavení, zvýšte odpor. Skrátením prestávok medzi sériami alebo kruhovým tréningom zostane váš srdcový tep počas celého cvičenia vyšší, čo vám pomôže spáliť oveľa viac kalórií. Superety, kde robíte dva rôzne cvičenia za sebou bez prestávky, sú ďalším skvelým spôsobom, ako sa zbaviť tuku. Skutočná krása silového tréningu však nespočíva v konzumácii kalórií, ale v takzvanom efekte afterburn. Zaisťuje, že naše telo pokračuje v behu na plné obrátky ešte niekoľko hodín po tréningu a spotrebuje tak viac kalórií aj pri odpočinku.

Kalorická spotreba Posilňovňa Posilňovňa Cvičenie pre hornú časť tela pre ženy