fitness

Cvičenie japonského uteráka: O čom je trend TikTok?

Určite by ste s nami súhlasili – chudnutie a tonizácia tela bohužiaľ nie je ľahká úloha. Ploché brucho, štíhle nohy a pevné stehná – kto by to nechcel? Zvlášť viditeľný a definovaný šesťbalíček bol vždy považovaný za stelesnenie kondície a je vyhľadávaný ženami aj mužmi. Všetci poznáme klasické cvičenia ako kľuky, planky a brušáky. Na TikToku však momentálne koluje úplne nový trend v oblasti fitness, ktorý nám sľubuje ploché brucho za menej ako 10 dní – a to bez akejkoľvek námahy. Znie to príliš dobre na to, aby to bola pravda, však? Kúzelné slovo: cvičenie japonských uterákov! Čo sa za tým vlastne skrýva a skutočne funguje výcvik ab? O tom vám povieme nižšie!

Cvičenie japonských uterákov: čo je za tým?

Cvičenie na prevenciu bolestí chrbta v japonskom uteráku

Bez akejkoľvek námahy alebo vybavenia a iba 5 minút denne k vysnenej postave – to by v skutočnosti bolo možné s cvičením japonských uterákov. Napriek tomu, že tréningová metóda sa na TikToku stala populárnou len nedávno, vznikla v Japonsku pred 10 rokmi. Japonský lekár Dr. Toshiki Fukutsudzi predstavil vo svojej knihe účinky a cvičenia reflexológie. Hovorí o tom, ako môžeme jednoduchými pohybmi zlepšiť všeobecnú pohodu a držanie tela.

Sprievodca cvičením japonských uterákov, cvičenia na brucho

Počas cvičenia v japonskom uteráku sa chrbát natiahne uterákom, čo by zase malo vrátiť boky do formy a zmierniť bolesti chrbta. Podľa Dr. Fukutsudzi prvé výsledky budú viditeľné po menej ako 1 mesiaci. S približne 21 miliónmi zobrazení sa ľudia, ktorí chcú schudnúť, pokúšajú stiahnuť si žalúdok a dostať svoje telo do formy na zrolovanom uteráku – aspoň taká je teória.

Takto funguje cvičenie s japonskými uterákmi

Sprievodca cvičením japonských uterákov, brušné cvičenia doma

Začali ste byť zvedaví a chceli by ste vedieť, či je skutočne možné dosiahnuť ploché brucho s viditeľným balíčkom šiestich bez akejkoľvek námahy? Potom si dajte 5 minút a vyskúšajte si to sami. V nasledujúcom texte si podrobne vysvetlíme, ako funguje cvičenie s japonskými uterákmi!

  • Vezmite uterák a zložte ho do valcového valca.
  • Ľahnite si na podložku na jogu a položte zvinutý uterák rovno pod kríž, rovnobežne s pupkom.
  • Dajte nohy na šírku ramien a držte palce na nohách.
  • Dajte si ruky nad hlavu a nechajte malé prsty spojené.
  • A teraz držte pozíciu aspoň 5 minút bez pohybu.

Cvičenie japonského uteráka môže byť spočiatku trochu nepohodlné, ale postupom času sa uľahčuje. Buďte teda trpezliví a nevzdávajte sa! Rovnako ako ostatné cvičenia, aj ich správne prevedenie je veľmi dôležité. Aby ste získali lepšiu predstavu o tom, ako presne cvičiť japonské uteráky, pozrite si video vyššie.

Naozaj japonské cvičenie s uterákmi funguje??

Cvičenie s bolesťou chrbta, cvičenie s japonskými uterákmi

Ležať na zvinutom uteráku 5 minút denne a zrazu dostať ploché brucho – to znie naozaj príliš dobre na to, aby to bola pravda a bohužiaľ vás musíme sklamať. Aj keď by sme chceli namiesto potenia v posilňovni niekoľko minút ležať na podlahe, brucho zaberie oveľa viac času. Definované šesťbalenie ide len ruka v ruke so zdravou a vyváženou stravou a je výsledkom intenzívneho a pravidelného cvičenia s budovaním svalov. Nanešťastie, zatiaľ čo japonský tréning uterákov by mohol prospieť držaniu tela a uľaviť od bolestí chrbta, na chudnutie toho veľa nenarobí.

Pokyny na cvičenie japonských uterákov na bolesť chrbta