fitness

Schudnúť s bruškami? -Len v kombinácii s inými tréningovými cvičeniami

Chudnutie Chrumkavé cvičenia Tipy na cvičenie

Kliky majú mnoho výhod a sú klasikou medzi cvičeniami na brucho. Ale samotné kliky nie sú pri chudnutí obzvlášť účinné. S Chudnite brušká nemôžete, ale môžete ich skombinovať s inými cvičeniami a vhodnou diétou.

Naše telá neustále používajú kalórie na zásobovanie orgánov energiou. Aby sa odbúravanie tukov urýchlilo, je potrebné denne prijať viac kalórií, ako skonzumujete jedlom a pitím. Keď sa to stane, telo začne rozkladať tuk, aby využilo energiu. Na 1 kg tuku by ste mali spáliť asi 5 000 – 6 000 kcal. Na zaistenie optimálnej diéty je potrebné použiť 2 500 kcal denne pre mužov a 2 000 kcal pre ženy.

Schudnite s brušákmi – tipy na tréning

Ploché brušká nie sú účinné pri chudnutí

Brušné tlaky sú efektívnym spôsobom trénovania tvaru brušných svalov. Priamy brušný sval je hlavný sval spodnej časti tela, ktorý sa ešte nazýva priamy brušný sval, a keď je dobre tvarovaný, jeho štruktúra je známa ako šesťbalenie. Svaly sú však nezávislé na úbytku tuku a brušný lis neovplyvňuje množstvo tuku v brušných svaloch. Na ich odstránenie sú potrebné ďalšie cvičenia, ktoré spália viac kalórií, napríklad kardio cvičenia.

Schudnite kardio a brušká

Drví schudnúť Tipy na budovanie svalov

Kardio cvičenia zvyšujú srdcový tep a zlepšujú metabolizmus tela. Beh, plávanie, bicyklovanie – tieto druhy cvičenia spaľujú kalórie oveľa rýchlejšie ako brušáky. Podľa odborníkov beh a skákanie cez švihadlo spália najviac kalórií za krátky čas. Osoba s hmotnosťou 90 kg by pri rýchlosti 8 km / h spálila asi 800 kcal alebo skákacie lano 1 070 kcal. Dresy napínajú určité svaly, takže za hodinu spálite iba 400 kalórií. Preto samotné kliky na chudnutie nie sú také účinné.

To neznamená, že chrumkanie je zbytočné. Ale naopak. Ich zaradenie do tréningu pred alebo po kardio vedie k strate tukov a budovaniu svalov.

ploché brucho drví šesť balení žena