Remeselné nápady

Vyrobte si retiazku na cumlík pre deti sami – nápady, tipy a pokyny

Vyrobte si atrapu reťaze z látky-dievča-chlapec

Retiazka na cumlík je skvelým darčekom k narodeniu alebo krstu! Vďaka pripínaciemu úchytu na detské oblečenie tento užitočný doplnok zaisťuje, že sa cumlík zaručene nestratí. Bežné reťazce cumlíka sa dajú kúpiť v nespočetných obchodoch a v každej drogérii, ale ide o hromadný tovar, ktorý ako darček pre dieťa nemôže pôsobiť dostatočne osobne. Ak nemáte ľavé ruky, môžete Vyrobte si retiazku na cumlík sami! Retiazka na cumlík nie je samozrejme vhodná len ako darček pre bábätko, ale aj na osobné použitie. Vysvetlíme vám, aké materiály na to potrebujete a na čo si ešte musíte dať pozor.

Vyrobte si retiazku na cumlík sami – materiál

Vyrobte si reťaz z cumlíka ako drevo-zelený chlapec

Materiál na reťazec cumlíka pre domácich majstrov môžete nájsť na internete a v rôznych obchodoch, pred kúpou by ste sa však mali predovšetkým informovať o platných normách pre ručné materiály. Použité materiály a ich súčasti musia byť v súlade s normami DIN-EN 71-3 a DIN-EN 12586, to znamená, že sú bez škodlivých látok, netoxické a odolné voči potu a slinám. Jednotlivé časti tiež nesmú mať triesky ani ostré hrany. Kovová spona na pripevnenie reťazca cumlíka musí byť tiež bez obsahu niklu a hrdze.

Vyrobte si retiazku na cumlík sami – dĺžka

Vyrobte si retiazku na cumlík sami -dievča-pastelovo sfarbené-kvetinky

Na to, aby ste reťaz cumlíka poskladali sami, vám v zásade stačia 3 veci: spona na cumlík, farebné drevené koráliky a vhodná šnúrka. Aby mala reťaz jednotlivú poznámku, odporúčame tiež použiť korálky s motívom, drevené korálky a šošovky, kocky s písmenami, zvončeky a ďalšie figúrky. Pri nákupe remeselných materiálov dbajte na to, aby maximálna dĺžka reťazca cumlíka podľa zamýšľaného štandardu bola 22 centimetrov (bez klipu), inak hrozí uškrtenie dieťaťa.

Klip na cumlík

Vyrobte si retiazku na cumlík sami - drevené sponky - dierky - vzduch

Aby cumlík nepristal na špinavej podlahe, je prichytený klipom dieťaťa k oblečeniu. Tieto špeciálne klipy by rozhodne mali mať dva alebo tri vetracie otvory. Ak dieťa klip prehltne raz, dierami stále získa dostatok vzduchu. Mali by ste si preto kupovať iba klipy, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre takéto reťazce detských cumlíkov.

Existujú aj klipy na cumlíky s motívom

Vyrobte si reťaz z cumlíka názov-drevo-červená-zelená-jahoda

Také klipy na cumlíky je možné kúpiť lacno online vo viac ako 30 rôznych farbách. Či už monochromatický alebo s motívom, kruhovým alebo v tvare srdca, praktická spona dodá reťazci cumlíka ďalší lesk. Niektoré je možné prispôsobiť aj nápismi, porekadlami a vlastnými motívmi. Ak je klip obzvlášť viditeľný, mohol by „ukradnúť show“ ostatným prvkom reťazca cumlíka.

Vyrobte si retiazku na cumlík sami – príslušenstvo

Urobte si sám cumlík-reťaz-chlapec-panda-drevená korálka

Okrem spôn na cumlíky si musíte zaobstarať aj ďalšie ručné príslušenstvo. To sa pohybuje od šnúr po korálky s motívom, drevené korálky a písmenkové kocky. Ak chcete zostať verní téme, vyberte si najskôr 2 krásne korálky s pekným motívom, ako je srdce, líška, medveď panda, Hello Kitty, šťastná ďatelina.

Korálky a farby s rôznym motívom

Cumlík-reťaz-urob si sám-drevené-korálky-motív-korálky-líščie-farby

Popustite uzdu svojej fantázii a spojte korálky motívu so zodpovedajúcimi farebnými drevenými korálkami a šošovkami a vytvorte jedinečné a veľmi individuálne výtvory. Napríklad kotva perfektne vyzerá s korálkami v modrej a červenej farbe. Dostupné palety farieb sú obrovské a použité farby – bez toxínov a perfektné pre deti.

Drevené korálky, drevené šošovky a ďalšie

Cumlík-reťaz-urob si sám-chlapec-námorná-modrá-červená-perly

Sortiment tvarov korálikov obsahuje drevené šošovky, okrúhle korálky, drážkové korálky a bezpečnostné korálky, aby uzly zmizli. Pre úspešnú kombináciu môžete napríklad striedať šošovky a okrúhle korálky alebo dosiahnuť harmonickú hru farieb pri navliekaní nití jasnými alebo pastelovými farbami. Perly sú k dispozícii aj v rôznych veľkostiach od 7 do 18 mm.

Deti milujú zvonenie zvonov

Cumlík-urob si-vyrob-biele-zvončeky-drevené-korálky

Ďalším obľúbeným prvkom reťazcov cumlíka je zvonček. Podľa právnej normy sú odolné voči potu a slinám, bez škodlivých látok a niklu. Ak ste si kúpili niekoľko zvonov v jednom balení, môžete ich použiť aj na ďalší ručný projekt, ako je výroba detských hračiek, ako sú krúžky na tlačenie alebo mobilné kočíky.

Silikónové skusové visačky namiesto cumlíkov

Cumlík-reťaz-urob si sám-silikón-slimák-ružová-mäta

Nielen cumlíky, ale aj silikónové zúbky sú perfektné ako prívesok na retiazku. Silikón je bez zápachu a chuti, bez BPA a dá sa tiež ľahko variť, a tým dezinfikovať. Vyberať môžete aj z rôznych motívov ako sú zvieratká a kvety.

Retiazka na cumlík s názvom

Dudlík-reťaz-urob si sám-drevo-prírodný-biely-názov

Na prispôsobenie reťazca cumlíka odporúčame použiť písmenkové kocky z dreva alebo plastu, pomocou ktorých môžete vyformovať meno dieťaťa.

Retiazka na cumlík s názvom

Cumlík-reťaz-urob si sám-obyčajná farba-žlto-bielo-sivá

Vzhľadom na štandard pre maximálnu dĺžku reťazca cumlíka musíte počet drevených korálikov prispôsobiť písmenám kocky. Pri krátkych názvoch môžete použiť viac motívových perál, pri dlhých názvoch môžete tiež začleniť prezývky alebo synonymá.

Zábavné príslovie alebo obľúbená postava namiesto mena

Reťaz na cumlík urob si sám-čierno-žltý-batman-chlapec

Kord, na ktorý sú navlečené perly, by mal byť tiež odolný proti roztrhnutiu. Najvhodnejšia je šnúra vyrobená z PP polyesteru, Ø 1,5 mm. Je k dispozícii aj v rôznych farbách.

Správny cumlík je tiež dôležitý

Cumlík-reťaz-urob si sám-chlapec-futbal-motív

Okrem všetkých uvedených materiálov na zostavenie reťaze cumlíka je dôležitý aj správny cumlík. Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú je potrebné poznamenať, je tvar – časť medzi doskou a ramenným driekom by mala byť čo najrovnejšia, aby sa dieťa neprehryzlo.

Retiazka na cumlík je nielen praktická, ale aj krásne vyzerá

Cumlík-reťaz-urob si sám-drevené-korálky-dúhové farby

Teraz viete, čo potrebujete na výrobu reťazca cumlíka sami. Poďme teda na tutoriál.

1. Položte všetky prvky reťaze v požadovanom poradí na stôl a zmerajte. Bez spony, ale vrátane slučky, by reťaz nemala presiahnuť 22 centimetrov. Smyčka by mala byť tiež dostatočne dlhá na prevlečenie krúžku cumlíka. Odrežte kúsok PP šnúrky, ktorá by mala byť dvakrát dlhšia ako reťaz cumlíka.

Pokyny a návrhy

cumlík-reťaz-urob si sám-dievča-ružové-kocky písmena

2. Pripojte sponu na cumlík k PP káblu tak, že prevlečiete šnúru cez kovové očko spony a urobíte dvojitý uzol. Vykonajte test roztrhnutia a odrežte prebytočnú šnúru. Konce purringu utesnite zapaľovačom.

Vyrobte si retiazku na cumlík sami na meno-drevené kocky-modro-oranžové

3. Teraz môžete navliecť korálky v požadovanom poradí. Začnite s jednou z dvoch bezpečnostných guličiek, aby sa uzol zapustil do väčšieho otvoru, potom prevlečte ostatné súčasti reťazca cumlíka.

Cumlík-reťaz-urob si sám-personalizované-kocky písmena

4. Za poslednou časťou uviažte uzol. Potom prevlečte PP pásku späť cez poslednú časť, na ktorú bolo navlečené. Teraz je navlečená druhá bezpečnostná lišta. Vytvorte slučku, ktorá by mala byť veľká približne ako klip a dvojitý uzol. Uzol zvarte zapaľovačom a ponorte ho do bezpečnostnej lišty.

Vyrobte si vlastnú retiazku na cumlík z látky – so šitím aj bez

Návod na výrobu cumlíka na cumlík urobte si páska na suchý zips

Alternatívne môžete retiazku na cumlík ušiť z látky. Ak nemáte šijací stroj alebo s ním nemôžete zaobchádzať, môže vám tento nápad pomôcť. Cumlík bol na koniec pásky pripevnený suchým zipsom, čo sa nám veľmi nezdá. Kam Snap by bol lepší.

Vyrobte si retiazku na cumlík sami a zabaľte ju ako darček

Organzová taška na cumlík-reťaz-urob si sám-darček-nápad-dievča-nápad-dievča

Nezabudnite krásne zabaliť svoj prispôsobený darček k narodeniu alebo krstu!