Remeselné nápady

Výroba vianočných darčekov s deťmi v škole pre rodinu

Vyrobte si s deťmi vianočné darčeky v škole a vytvorte si nápady sami

Ak ste učiteľ, určite hľadáte zaujímavé nápady na vianočné remeslá, ktoré môžete spolu s deťmi vytvoriť a vytvoriť tak niečo vhodné pre vianočné obdobie. Čo je lepší nápad, ako vyrábať pekné malé darčeky pre rodičov. Zvlášť malé deti len ťažko niečo vydrobia, aby vaša pomoc prišla v pravý čas. A ak by ste chceli vyrobiť vianočné darčeky pre rodičov na základnej škole, máte na výber zo širokej škály možností. Niektoré z nich sme dokonca dali dohromady, aby ste mali malý výber. Návod na ručné práce tiež nie je ťažké napodobniť, aby ani menšie deti nemali problémy. Pozrite sa na nasledujúce vianočné nápady a vyberte si a s deťmi v škole si môžete vyrobiť jednoduché, ale kreatívne vianočné darčeky. Požadovaný materiál môžete získať sami, alebo si ich nechajte so sebou priniesť deti a rodičia.

Drobné vianočné darčeky s deťmi v škole – sane zo sladkostí

Uľahčite vianočné darčeky s deťmi v škole cukrovinkami na sánkach a cukrovinkami

S niekoľkými sladkosťami si môžete také sane vyrobiť sami na Vianoce alebo si vyrobiť vianočné darčeky s deťmi v škole. Som si istá, že z toho bude mať radosť celá rodina, pretože kto nemá rád sladkosti? Cukrovinky naozaj potrebujete. Môžete si ich vybrať v akejkoľvek farbe. Ostatné sa môže tiež líšiť. Najlepšie je malá tabuľka čokolády, ktorú potom môžete kombinovať s inými malými čokoládami alebo inými sladkosťami. Používajte lepidlo, ktoré je bezpečné pre deti.

Sladkosti sú teraz prilepené, keď robíte vianočné darčeky s deťmi v škole. Za týmto účelom položte dosku na cukríky. Potom znova rozložte zvyšné sladkosti na dosku. Malí môžu tiež popustiť uzdu svojej fantázii. Každý teda dostane inú sánku. Nakoniec vianočný darček ozdobí stuha a akékoľvek iné dekorácie.

Ozdoby na vianočný stromček

drotár vianočné darčeky s deťmi v škole cetka vianočné ozdoby diy

Rovnako krásnym a jednoduchým remeselným nápadom sú aj dekorácie stromčeka. Skvelé na tom je, že darček môžu rodičia a starí rodičia využívať dlhodobo, z čoho majú samozrejme radosť najmä deti. Okrem toho je na malých hrdých, že môžu každý rok vidieť svoju vlastnú prácu na strome. V závislosti od veku detí, s ktorými robíte vianočné darčeky s deťmi v škole, môžete použiť buď vopred vyrobenú guľu na vianočný stromček z plastu alebo skla. Nájdete ich v mnohých remeselníckych predajniach, ale aj na internete.

drotár vianočné darčeky deti škola majstrovanie pokyny vianočné remeslá polystyrén

Ak vyrábate tieto vianočné darčeky s deťmi v škole, budete potrebovať aj čističe rúrok ako ručné materiály zelenej, červenej a bielej farby, bielu pomponu, polystyrénové guličky a perá, ktoré sú vhodné na maľovanie na sklo. Ako lepidlo je veľmi vhodné horúce lepidlo. Ak však nemáte k dispozícii dostatok pištolí, môžete pri výrobe vianočných darčekov s deťmi v škole použiť aj iné lepidlo.

drotár vianočné darčeky deti škola ozdobiť vianočný stromček čistič potrubí

Začnite klobúkom, aby ste urobili snehuliaka. Môže byť navrhnutý v zelenej alebo červenej farbe, ako sa vám páči. Za týmto účelom je čistič rúrok zabalený okolo lopty, začínajúc otvorom gule. Ak ste s veľkosťou klobúka spokojní, pridajte ako povrchovú úpravu kúsok bieleho čističa rúrok. Potom môžete pomocou lievika naplniť gule zo stromu polystyrénovými guľami. To, koľko z toho použijete, je na vás. Potom prilepte bambuľu na vrch klobúka a upnite závesný drôt, ktorý je súčasťou vianočnej gule. Nakoniec roztomilý snehuliak potrebuje tvár, ktorú je možné rýchlo vytvoriť pomocou pier. Môžete tiež ponúknuť deťom rôzne varianty dizajnu tváre.

Vianočné remeslá v škole – výroba nápadov na vianočné ozdoby

drotár vianočné darčeky deti školské viečka základnej školy zdobia murárske nádoby

Zvlášť mama a stará mama budú mať z takýchto originálnych vrchnákov pre murárske nádoby radosť. To je isté! A všetko, čo k tomu potrebujete, je murárska nádoba s vekom, plastová guľa na vianočný stromček, ktorú je možné rozobrať, akékoľvek vianočné figúrky, ktoré sa zmestia pod jednu z polovíc gule, umelý sneh a vianočná stuha. Na každú nádobu potrebujete iba polovicu plastovej gule. Môžete teda navrhnúť dve viečka s jednou guľou vianočného stromčeka. Uistite sa, že veko a guľa majú približne rovnaký priemer.

Ak by ste chceli tento nápad urobiť ako vianočný darček s deťmi v škole, vezmite veko a na jeho stred nalepte zvolenú figúrku. Potom okolo neho rozotrite lepidlo a posypte ho umelým snehom. Potom by malo lepidlo nechať dostatok času na zaschnutie. Prebytočný umelý sneh je potom možné zraziť. Nakoniec na okraj polovice gule naneste lepidlo a prilepte ho na viečko zakrývajúce postavu. Vianočná dekorácia je už pripravená a výrobky z kuchyne alebo vianočné pečivo v pohári vyzerajú oveľa krajšie a vianočnejšie.

Originálne snehové gule ako nápady ručných prác pre deti

drotár vianočné darčeky deti škola snehová guľa snehuliak papierový tanier nápad umelý sneh

Ak sa venujete ručným prácam s deťmi, jednoduché projekty, ktoré bez problémov vedú k úspechu, sú samozrejme najlepšie. Ak by ste chceli vyrábať vianočné darčeky na základnej škole, môžete pracovať aj s inými hotovými predmetmi z bežného života. Jednou z nich sú papierové taniere, ktoré sú v dnešnej dobe dokonca k dispozícii v rôznych farbách. Svetlomodré sú pre tento projekt skvelé. Na vianočné remeslá potrebujete aj priehľadné plastové taniere, ktoré sú o niečo menšie ako papierové taniere a umelý sneh, ako aj všetky materiály na vytvorenie snehuliaka. K tomu je vhodný nielen papier, ale aj penová guma alebo plsť. Posúďte sami, ktorý materiál vám najviac vyhovuje.

Prvá vec, ktorú urobíte, je vyrobiť snehuliaka, keď budete s deťmi v škole vyrábať tieto vianočné darčeky. Mimochodom, namiesto snehuliaka možno použiť inú postavu alebo dokonca fotografiu dieťaťa. Deti jednotlivé prvky snehuliaka (alebo inej vianočnej či zimnej figúrky) nastrihajú na mieru a potom ich prilepia na vnútornú stranu modrej papierovej platne. Okolo nej je potom distribuovaný umelý sneh. Aby sa to dalo neskôr otriasť, nelepí sa, ale jednoducho voľne distribuuje. Na ozdobu môžete tiež pridať snehové vločky alebo iné motívy. Uistite sa, že necháte okraj voľný, na ktorý potom prilepíte priehľadnú platňu hore dnom. S vianočnými darčekmi ste už hotoví.

Vyrobte vianočné hviezdy ako vianočné darčeky s deťmi v škole

drotár vianočné darčeky deti škola papierový tanier červená vianočná hviezda trblietky

Tieto vianočné hviezdy sú tiež vyrobené z papierových tanierov a robia z nich krásne vianočné ozdoby.Môžu byť zavesené jednotlivo alebo z nich vyrobený veniec. Dve papierové platne rôznych veľkostí sú narezané na veľkosť, ako je znázornené, a prilepené na seba. V strede je potom žltá bodka, ktorú je možné vystrihnúť z papiera, penovej gumy alebo plsti. Glitre potom môžu byť použité na ozdobu. Buď použijete trblietavé pero, alebo rozotriete lepidlo a posypete ho trblietkami.