Remeselné nápady

Vianoční anjeli robia s deťmi ručné práce na vianočné dekorácie

drotári vianoční anjeli s deťmi jednoduché nápady papierové pokyny

Anjeli sú skvelé vianočné remeslá, a preto ich môžete využiť na zábavné popoludnie ručných prác s deťmi. Aj keď by ste si na začiatku mohli myslieť, že ide o komplikované projekty, budete prekvapení, aké ľahké je implementovať niektoré remeselné nápady. Navyše, pri výrobe vianočných anjelov s deťmi môžete dokonca použiť rôzne materiály a predmety z každodenného života. Som si istý, že teraz ste sa na to cítili. Potom už len vyskúšajte jeden z nasledujúcich nápadov ručných prác na Vianoce. A ak sa neviete odhodlať, potom máte dostatok možností na niekoľko popoludňajších ručných prác.

Výroba vianočných anjelov s deťmi – skladanie anjelov z papiera

Vianočný anjelský drotár s deťmi, drevený korálkový papier, skladací papier, ľahký nápad

Na vianočné remeslá potrebujete drevenú korálku, niť a papier v akejkoľvek farbe, ale tieto sú na Vianoce najlepšie. Najprv pripravte perlu, keď budete s deťmi vyrábať vianočného anjela. Namaľujte na ňu tvár a prevlečte priadzu cez otvor. Teraz potrebujete papier. Vezmite dva štvorcové listy papiera (origami papier sa predáva hotový v štvorcovom tvare) a zložte ich do ventilátora. Potom skráťte jednu z dvoch priehradiek na jednom konci a potom rozpojte „harmoniku“ od seba.

Zložte väčší kus na polovicu a prilepte oba konce k sebe. V záhybe sa vytvorí malý otvor, ktorým prevlečiete jeden z koncov priadze. Prilepte druhý ventilátor na väčší a oviňte priadzu, potom koniec dajte späť cez korálku. Pevne stiahnite priadzu a uviažte uzol nad drevenou guľou. Ak vyrábate týchto vianočných anjelov s deťmi, môžete teraz pridať vlasy a svätožiaru, ak si budete priať. Vlnené nite sú napríklad veľmi vhodné na vlasy, zatiaľ čo svätožiaru je možné pohrávať s drôteným alebo trblietavým čističom rúr.

Drotárski anjeli s kávovými filtrami na Vianoce

vianočný anjel drotár s deťmi kávový filter diy papierový pohár vianočné ozdoby na stromček

Na tento projekt potrebujete tri kávové filtre, papierový pohár, zlatú šnúrku, špáradlá a malú polystyrénovú guličku. Keď máte všetko pripravené, môžete si s deťmi vyrobiť vianočného anjela. Položte papierový pohár hore dnom a kávový filter položte hore dnom ako šaty. Potom vložte špáradlo do stredu spodnej časti pohára a potom znova loptičku. Teraz položte na guľu ďalší kávový filter. Výsledný „krk“ pod loptičkou omotajte kúsok zlatej šnúry.

Tretí kávový filter najskôr zložte na polovicu. Potom zložte zložený filter v strede a uviažte okolo neho kúsok šnúrky, aby ste získali dve krídla, ktoré potom prilepte k zadnej časti anjela. Nakoniec zostane len svätožiara. Za týmto účelom vytvorte prsteň z kúska zlatého povrazu a prilepte ho na anjelskú hlavu. Teraz môžete maľovať tvár, ak chcete.

Anjeli robia s deťmi ručné práce – nápad so štipcami na bielizeň a látkou

Vianočný anjelský drotár s detskými štipcami na bielizeň látkové čipkované slučky

Útržky látky môžete naďalej používať, ak sa rozhodnete pre tento remeselný nápad. S ručnými prácami tu nebudú mať problémy ani menšie deti. Ako základ použite drevené štipce na bielizeň a s niekoľkými ďalšími vecami z nich urobte roztomilé vianočné stonky. Pri výrobe drevených anjelov môžete použiť akúkoľvek tkaninu, vrátane ľanu a čipky. Ak chcete, môžete držiaky ozdobiť aj inými ozdobami. Halo je opäť najlepší spôsob, ako získať čistič potrubí. Ak vyrábate vianočných anjelov s deťmi, môžu sa potom použiť ako dekorácie na vianočný stromček, ale aj ako bábiky pre deti. Odolné dekorácie môžete každý rok vytiahnuť a použiť ich na ozdobu svojho domova.

Vianoční anjeli drotári s papierom

vianoční anjeli drotári deti prívesky papier vianočné remeslá ratolesti

Pomocou predlôh pre tlač, ktoré nájdete na konci článku, si môžete s deťmi vyrobiť takých farebných vianočných anjelov. Najlepšie je vytlačiť ich priamo na stavebný papier alebo preniesť tvar, potom do nich nastriháte pozdĺž znázornených čiar. Potom tvarujte kužeľ k šatám. Krídla a hlava sa vytvoria automaticky.

drotári vianoční anjeli deti pokyny urobte si sami vytlačte si šablónu

Ak nemáte tlačiareň, môžete jednotlivé prvky vystrihnúť oddelene a zlepiť dohromady. Trvá to len trochu viac času, ale nie je to oveľa ťažšie. Vítame aj možnosť nasadiť anjelovi pútko, aby ste ho mohli použiť ako prívesok. Ak používate vianočný papier, ak vyrábate vianočných anjelov s deťmi, anjeli budú ešte atmosférickejší.

Anjeli vyrábajú ručné práce z papierových a košíčkových vložiek

vianočný anjel drotár deti papierový kornútok muffin papierové formy čistič rúrok

Takému vianočnému anjelovi môžete s deťmi vyrobiť aj papierovú šišku. Ako krídelká slúžia dve formy na muffiny, ktoré v strede poskladáte ako krídla filtra na kávu a prilepíte na kornútok. Teraz vystrihnite ďalší kruh, na ktorý budete maľovať tvár. Na zadnú stranu prilepte svätožiaru vyrobenú z čističov rúr. Pripojte hlavu ku kužeľu a ak chcete, nakreslite ruky na kužeľ.

Deti vyrábajú jednoduchých anjelov z papiera

deti vianočné anjeli drotári zlaté papierové krídla začiatočníci batoľatá

Tieto anjelské figúrky na vianočné ručné práce, ktoré sú vyrobené z papiera, sú jednoduché a napriek tomu pekné. Pozostávajú z kruhu pre hlavu, dvoch kruhov zo zlatého papiera pre krídla a zaobleného valca pre telo. Tvár nakreslíte fixkami, pričom na vlasy je možné použiť buď trblietavé pero, vlnu alebo iný materiál. Jednotlivé prvky sú jednoducho zlepené dohromady. Môžete použiť iný tvar krídel. Tu môžu drobci popustiť uzdu svojej fantázii pri vianočných ručných prácach.

Vyrobte si zimné dekorácie z papierových tanierov

drotári vianoční anjeli deti papierový tanier inšpirácia vianočné remeslá rezané lepidlo

Aj papierové taniere sú vhodné na rýchle a jednoduché vianočné ručné práce. Môžete teda vyrábať anjelov aj s deťmi. Stačí, ak si kúsok vystrihnete z taniera a použijete ako šaty. Ďalším variantom je rozrezať tanier na polovicu a potom jednu z dvoch polovíc znova rozštvrtiť, aby sa použil ako krídlo. Skúste raz vyskúšať obe varianty. Ďalší dizajn vianočných anjelov je možné zvoliť aj jednotlivo. V dvoch návodoch na výrobu vianočných anjelov s deťmi nájdete len malú inšpiráciu.

Šablóna pre papierového anjela tu.