Remeselné nápady

Navrhnite slnečník – okoreníte starú ochranu pred slnkom

dizajn slnečníka melón-motív-nápad-záhrada-pláž

Existuje skutočne veľa rôznych prevedení slnečníkov. Napriek tomu nie je neobvyklé, že jednoducho nenájdete toho pravého. Našťastie sa dá všetko rýchlo zmeniť, najmä pokiaľ ide o farby a vzory. Alebo možno máte starý slnečník, ktorý už nevyzerá tak atraktívne, ale napriek tomu ho chcete používať? Potom je dnešný nápad pre Navrhnite slnečník presne pre teba. V niekoľkých krokoch sa naučíte, ako si na slnečník môžete dať ľubovoľný motív a vytvoriť tak individuálny vzhľad.

Navrhnite slnečník s vodným melónom ako motívom

dizajnová slnečná clona slnečná ochrana-terasa-nábytok-jadrá-čierna

V príklade bol ako motív na navrhnutie slnečníka zvolený melón. To sa skvele hodí ku koncu jari a leta a premieňa praktickú ochranu pred slnkom na osviežujúci a šťavnatý doplnok. Okrem štetca potrebujete na maskovanie ružovú, čiernu a svetlo zelenú a tmavozelenú farbu, základný náter v sprejovej forme a prípadne lepiacu pásku..

Navrhnite slnečník – čistenie vopred

design-slnečník-čistenie-primer-návod-jednoduché

Aby ste si mohli dlho užívať nový vzhľad slnečníka a aby farba dobre priľnula, je obzvlášť dôležité, aby ste slnečník pred navrhovaním slnečníka dôkladne vyčistili. Na to použite vlhkú handričku alebo ju naozaj pekne zmyte záhradnou hadicou.

Skontrolujte slnečník

dizajnová slnečná clona biela-stará-recyklácia-nápad-doplnok

Tiež by ste sa mali uistiť, že rám je inak stále neporušený. Hrdzavé škvrny na tkanine tiež nemožno pokryť samotnou farbou, aspoň ak je to svetlá farba. Vopred si teda premyslite, či je starý doplnok skutočne ešte vhodný na slnečník.

základný náter

design-parasol-color-pink-paint-brush-diy-project

Rovnako ako pri všetkých projektoch farbenia a maľovania potrebujete na začiatku základný náter. To je obzvlášť dôležité, ak je tkanina dáždnika veľmi tenká. Na uľahčenie aplikácie sú ponúkané praktické priméry vo forme spreja. Vnútri naneste základný náter na navrhnutie slnečníka.

Vyfarbite vnútro

dizajn-slnečník-podložka-plachta-záhrada-dizajn-zariadenie

Potom príde rad na navrhovanie slnečníka. Pre motív melónu je potrebný ružový odtieň. Najprv naneste farbu a potom nechajte dobre zaschnúť. Potom sa pridá druhá vrstva. Zvislé hrany touto farbou nefarbite.

Zelená farba

design-slnečník-ozdobiť-leto-salónik-ochrana pred slnkom-deco

Kým čakáte na zaschnutie farby po prvej ružovej vrstve, môžete vnútro zavesených častí zafarbiť a vyrobiť tak slnečník. Na to použite tmavozelenú farbu. Medzi touto tmavozelenou a ružovou farbou nechajte medzeru približne 7 cm. To je konkrétne namaľované vo svetlo zelenej farbe. Obe farebné nuansy sú doplnené druhou vrstvou, pričom je dôležité, aby prvá dobre zaschla.

Použite pásku

Vytvorte slnečník pena-kefa-zelená-farba-farba

Na slnečník nie je povinné používať dva odtiene zelenej. Motív melónu však týmto spôsobom vyzerá reálnejšie, pretože ovocie pozostáva aj z rôznych odtieňov zelenej. Ak chcete, aby boli všetky tri farby dokonale rovné, môžete použiť izolačnú pásku alebo lepiacu pásku.

Navrhnite vonkajšiu stranu slnečníka

dizajn-slnečník-zelený-lak-dekorácia-urob si sám

Ďalším krokom je navrhnúť vonkajšiu stranu slnečníka na radoch. Jednotlivé trojuholníkové prvky sú striedavo zafarbené na svetlo a tmavo zelenú. Keďže slnečník má spravidla párny počet takýchto prvkov, nemal by to byť problém.

Farbenie

dizajn-slnečník-dekorácia-vonkajšia-terasa-záhradný nábytok-relax

Na návrh slnečníka sú opäť potrebné dve vrstvy, pričom sa postupuje ako vo vnútri. Nepriehľadný výsledok je veľmi dôležitý, inak sa ružová farba prejaví. V prípade potreby môžete pridať aj tretiu vrstvu.

Maľujte jadrá

Dizajn-slnečník-melón-jadrá-farba-čierna-dizajn

Nakoniec, a keď všetky ostatné farby dobre zaschnú, pridajte jadrá k dizajnu slnečníka čiernou farbou. Môžete ich namaľovať ručne alebo si môžete vopred navrhnúť šablónu, ak chcete, aby všetky jadrá vyzerali rovnako. Jadrá vstupujú do vnútra tieňa na ružovej farbe.

Postavte si slnečník

dizajn-slnečník-tienidlo-priestor na sedenie-ratanové stoličky-nábytok-záhrada

Keď dokončíte všetky kroky k návrhu slnečníka, môžete si ho konečne postaviť v záhrade. Dostanete atraktívny doplnok, ktorý vám navodí nádhernú jarnú alebo letnú náladu. Nový starý slnečník však nie je skutočným pútačom pozornosti vo vašej záhrade. Po navrhnutí slnečníka ho môžete použiť aj k jazeru alebo na pláž, aby ste sa chránili pred silným slnkom. Zaručene každému taktiež urobíte skvelú náladu.