Zdravie, móda

Správny výber slnečných okuliarov – čo je dôležité vedieť?

Kúpte si tipy pre slnečné okuliare-filtrácia na ochranu pred UV žiarením hnedá

Slnečné okuliare sú najnovšími módnymi doplnkami, ktoré svedčia o dobrom vkuse a štýle. V prvom rade sú však účinnou ochranou očí pred nečistotami a UV lúčmi zo slnka. Zníženie kvality okuliarov preto nie je dobrý nápad. Trend v rámoch okuliarov sa naopak z roka na rok mení, niektoré modely však zostávajú dizajnovou klasikou. Ak máte toho pravého Výber slnečných okuliarov je potrebné mať na pamäti niekoľko bodov.

Ako si vybrať a kúpiť slnečné okuliare – užitočné rady

Okrúhle okuliare-moderné okuliare-tipy pre hnedý odtieň pri nákupe výberu

Pri kúpe slnečných okuliarov máte prakticky z čoho vyberať. Nebojte sa vyskúšať viacero modelov, kým nenájdete jeden alebo viac modelov, ktoré vyhovujú vašej tvári. Takzvané letné slnečné okuliare, pôvodne vyvinuté pre vojenské letectvo, sa vyznačujú prekvapivo univerzálnym tvarom šošoviek, ktoré sadnú takmer každej tvári. Okuliare so zrkadlovým efektom v tvare obličky sú veľmi obľúbeným modelom medzi policajtmi v USA. Príliš veľké rámy pripomínajú štýl 50. a 60. rokov. Trendové okrúhle okuliare sú väčšinou spojené s Johnom Lennonom.

Tipy na výber slnečných okuliarov – ochrana proti UV žiareniu je najdôležitejšia

Kúpte si kolekciu slnečných okuliarov-výber Gucci-tipy na okuliare

Na bezpečnú ochranu očí pred žiarením musia byť okuliare dostatočne veľké. Mal by Výber slnečných okuliarov, musíte dávať pozor na dobrý UV ochranný filter. Slnečné okuliare s veľkými sklami zaisťujú, že žiadne UV žiarenie neprenikne zboku alebo zhora.

Tipy na výber odtieňa

Kúpte si tipy na slnečné okuliare-ochrana pred slnkom-ochrana očí-UV filtrácia

UV filtrácia je nezávislá na stupni zafarbenia. Tónová trieda „UV 400“ postačuje na použitie v bežnom každodennom živote. Odtieň šošoviek určuje, koľko viditeľného svetla prepúšťa oči. Odtieň sa pohybuje od 0 (t.j. 80 až 100% znamená priepustnosť svetla) až 4 (veľmi tmavé, 3 až 8% priepustnosť svetla).

Výber slnečných okuliarov – farba šošoviek

Ženské slnečné okuliare-kolekcia Tom Ford-hnedý odtieň

Farba okuliarov je veľmi dôležitá v súvislosti s aktivitami, ako je napríklad riadenie auta. Farba nemá žiadny vplyv na ochranu pred UV žiarením.

– Sivé okuliare znižujú intenzitu svetla, ktorá je zodpovedná za vnímanie kontrastov.

– Hnedé šošovky zosilňujú kontrast a blokujú ultrafialové lúče. Hnedé a sivé okuliare najmenej narušujú vnímanie farieb. Pri všetkých ostatných odtieňoch skla potrebuje oko určitý čas, aby bolo schopné neutralizovať farbu.

pravé slnečné okuliare ochrana zraku výber módnych doplnkov

– Žltkasté okuliare – zosilňujú kontrast, blokujú lúče z modrého spektra.

– Červenkasté okuliare – ideálne pre zimné športy

– Fialová – neutralizuje zelenú farbu.

Optimálna ochrana očí vďaka kvalite

Slnečné okuliare Výber modelov Tipy Tvar tváre Ochrana pred UV žiarením

Kupujte si len slnečné okuliare, ktorých šošovky sú vyrobené z vysoko kvalitného materiálu a majú vstavaný UV filter. Slnečné okuliare sú vyrobené z materiálov ako sklo, polykarbonát, akryl a polyuretán. Vyznačujú sa tým, že sú pružné, ľahké, odolné voči poškriabaniu a nárazu. Dobré slnečné okuliare sú oveľa viac než len módny doplnok. V krajinách EÚ vo Švajčiarsku sa slnečné okuliare môžu predávať iba vtedy, ak majú označenie CE. To zaručuje minimum štandardov kvality, aj pokiaľ ide o ochranu pred UV žiarením.

Dámske slnečné okuliare tvarujú trendy značiek Miu Miu a tipy na výber

Tipy na slnečné okuliare pri výbere exkluzívnej kolekcie Versace

moderné slnečné okuliare-kúpte si prada jeseň-zima-2013 14

Slnečné okuliare vyberajú účinnejší návrhársky model ochrany očí

Tipy na nákup slnečných okuliarov v tvare tváre: tipy na dizajn