Recepty

Sezóna rebarbory ​​je za dverami

Organická rebarbora so stonkami

Rebarborová sezóna začala a stále nás prekvapuje novými nápadmi na všetko, čo sa týka varenia, receptov a príjemného života. Pôžitok má veľa spoločného so zdravou výživou pre tých, ktorí si viac všímajú, ako najlepšie jesť. Dnes je na výber niekoľko chutných nápadov s rastlinami rebarbory, pretože sme všetci čakali na skvelý jahodovo-rebarborový koláč!

Sezóna rebarbory ​​sa začala

Rebarborová limonáda čisté osvieženie

Ihneď po krásnych a chutných šiškách, ktoré sme si tak veľmi užívali doma, na dovolenke alebo v práci počas karnevalových týždňov, sme všetci pripravení rebarborovú sezónu Privítať! Táto zdravá rastlina sa po období odpočinku každoročne prebúdza a zberá sa až do júna. Ďalšia prestávka sa začína v auguste, najneskôr v septembri. Dôvod, prečo je rebarbora taká zdravá, je ten, že potrebuje veľa vody z pôdy a stonky listov tvorí takmer 90 percent vody. Táto užitočná rastlina patrí do skupiny zeleniny, ale vo väčšine známych prípadov je známa spracovaním na kompót alebo džem v kombinácii s ovocím..

Rebarborová sezóna si nás opäť podmaní skvelými receptami

Jahodový rebarborový koláč

O mesiac už budeme mať jar, nádherný čas na prebudenie pre všetky rastliny a živočíšne druhy. Ľudia túto sezónu oslavujú tým, že robia viac pre svoje telo – cvičia, zdravo sa stravujú, viac pijú a jedia viac zdravých jedál. Očakáva to najmenej každý druhý z nás. Nepremýšľajte príliš, pretože s rebarborovou šťavou máte napríklad energetickú bombu na celý deň. Prospieva zároveň duši i telu. Sezóna rebarbory ​​zaisťuje dobrý pocit pohody, či už na raňajky, neskoré raňajky alebo na kávu s priateľmi a rodinou.

Rebarborová a mrkvová šťava

Pite mušt vyrobený z rebarbory

Zdravá šťava bohatá na vitamíny pre úspešný štart do dňa, ako to znie? Všetko, čo potrebujete, je 8 dlhých olúpaných mrkiev, 1 šálka nakrájaných stoniek rebarbory, čerstvú mätu na ozdobu a plátok citrónu (voliteľné na ozdobu alebo na stláčanie). S odšťavovačom získate zdravú zeleninovú šťavu behom chvíľky.

Rebarborové čatní

Grilované bravčové filety s rebarborovou omáčkou

Čatní je prípravok z ovocia a korenia a podáva sa ako vynikajúca prísada alebo ako omáčka k mäsu. Ak krátko opražíte rebarboru (1 šálku) s červenou cibuľkou (1/3 šálky) na olivovom oleji dve minúty a potom pridáte 200 ml pomarančovej šťavy, 2 lyžice balzamikového octu, 1/4 čajovej lyžičky strúhanej limetovej kôry, 2 lyžice šťavy z agáve , Soľ a korenie priveďte k varu a varte na miernom ohni 30 minút, kým rebarbora nezmäkne, mäso budete jesť jednoducho neodolateľné! Skvele sa hodí k zelenine a mäsu z grilu. dobrú chuť!

 Rebarborový drobivý koláč so zmrzlinou

Rebarborovo-streusel-koláč-so-zmrzlinou

Klasický koláč s rebarborou

Rebarborový koláč

Zdravé stonky rebarbory

stonky červenej rebarbory

Salsa šalát s rebarborou

Rebarborový šalát typu salsa

Muffiny s rebarborou

Rebarborové muffiny s malinovým jogurtom

Rebarbora so smotanovým syrom na chlebe

Rebarbora-chutné-varenie-streusel

Rebarborová torta na jar

Rebarborový krémový koláč

Rebarbora-sušienky na sezónu

chutné-recepty-rebarborový džem

zdravé stravovanie s rebarborovými ingredienciami