Recepty

Japonský tvarohový koláč: pôvodný recept a 3-zložkový variant nadýchaného soufflé tvarohového koláča

Ľahký a nadýchaný japonský tvarohový koláč je skutočnou pochúťkou pre každého milovníka tvarohových koláčov. Kombinácia krémového tvarohového koláča a vzdušného sufflé v ústach je tým, čo robí tento dezert tak výnimočným. Japonský tvarohový koláč nie je tak ťažké vyrobiť si doma, ak poznáte základy. Tu nájdete pôvodný recept na ľahký suflé cheesecake z Japonska i jednoduchšiu verziu iba s 3 prísadami. Skúste tieto recepty sami a doprajte si skutočný chuťový zážitok.

Japonský tvarohový koláč – originál

Pôvodný japonský tvarohový koláč je slávny dezert

Japonský cheesecake sa pred niekoľkými rokmi stal virálnym na sociálnych sieťach. Početné videá s nadýchaným suflé tvarohovým koláčom zachytili naše krmivá a prinútili nás snívať o kúsku koláča. Ale naozaj musíte ísť do Japonska, aby ste ochutnali neskutočne nadýchaný dezert? Hovoríme nie! Pretože s nasledujúcim receptom si môžete originálny japonský tvarohový koláč pripraviť aj doma.

Potrebné prísady a kuchynský riad

Prísady do nadýchaného japonského suflé tvarohového koláča

Suroviny na pôvodný japonský tvarohový koláč:

 • 15 g nesoleného masla (na vymastenie panvice) & papiera na pečenie)
 • 6 veľkých vajec, oddelených
 • 300 g smotanového syra
 • 60 g nesoleného masla
 • 200 ml šľahačky
 • 60 g cukru
 • 80 g koláčovej múky
 • kôra z 1/2 citrónu
 • 30 ml citrónovej šťavy (z asi 1/2 veľkého citrónu)
 • 100 g cukru (na šľahanie bielkov)
 • voliteľné: 2 lyžice marhuľového džemu a 2 lyžice horúcej vody (na polevu)

Stále potrebujete:

 • Forma na tortu (na tento recept sa používa pekáč s priemerom 26 cm a okrajom 10 cm, funguje aj forma s priemerom 26 cm)
 • Pergamenový papier
 • 3 veľké miešacie misky
 • Kuchynské sito s jemnými okami
 • Metla
 • Stojanový mixér alebo elektrický ručný mixér na bielky
 • veľký plech na pečenie s okrajom

Pripravte si pekáč

Pripravte si formu na pečenie na japonský cheesecake Namažte papier na pečenie

Na dno a boky tortovej formy vystrihneme pergamenový papier. Na dno budete potrebovať 26 cm okrúhly papier, 10 x 76 cm na bok tortovej formy a dva pásy papiera 5 x 76 cm, ktoré budú použité na vybratie koláča z formy..

Tortovú formu a papier na pečenie (na základňu a boky) vymastíme maslom (15 g). Nemusíte použiť celú sumu.

2 prúžky papierového kríža položte na dno tortovej formy. Potom dno a okraj vyložte pergamenovým papierom. Tuková strana 26 cm papiera by mala smerovať nahor a papier 10 x 76 cm by mal smerovať dovnútra.

Predhrejte rúru a pripravte všetky ingrediencie

Predhrejte rúru na 180 ° C. Budete piecť na 160 ° C, ale keď otvoríte rúru a umiestnite tvarohový koláč, stratíte trochu tepla, začnite teda trocha vyššie.

Majte na pamäti, že je veľmi dôležité, aby ste si odmerali všetky ingrediencie skôr, ako začnete. 6 vajec rozdelíme na žĺtky a bielky. Vaječné bielky uchovávajte v chladničke.

Zmes smotanového syra rozmixujte vo vodnom kúpeli

Zmes smotanového syra na japonský tvarohový koláč rozmixujte vo vodnom kúpeli

Stredný kastról naplňte dvoma palcami vody a nechajte variť. Do veľkej misy pridajte smotanový syr, maslo, šľahačku a kryštálový cukor. Položte misku na panvicu.

Smotanový syr a maslo zmiešajte so silikónovou stierkou. Hneď ako sa rozpustia, všetko premiešajte šľahačkou. Odstavte sporák.

Mixujte na doske

Postupne pridávame žĺtky a zapracujeme

Postupne pridajte 6 žĺtkov k teplej smotanovej zmesi tak, že vmiešate metličkou každý žĺtok. Pred pridaním ďalšieho žĺtka sa uistite, že je dobre premiešaný.

Potom tortovú múku preosejte cez sito s jemnými okami do cesta a dobre premiešajte. Potom cesto prefiltrujte cez rovnaké sito s jemnými okami do čistej, veľkej misy, aby malo hodvábnu konzistenciu.

Vložte kôru z polovice citrónu do cesta. Uistite sa, že odlupujete iba žltú časť šupky, nie horkú bielu. Potom v menšej miske vytlačte polovicu citrónu. Odmerajte citrónovú šťavu (30 ml) a pridajte ju do cesta. Metličkou dobre premiešame a odstavíme.

Na pečenie si pripravte vodný kúpeľ

Japonský tvarohový koláč sa pečie vo vodnom kúpeli. Za týmto účelom vložte plech na pečenie do rúry a nalejte horúcu vodu až do hĺbky pol alebo 2 cm. Zatvorte rúru.

Vyšľaháme bielka a primiešame

Bielka vyšľaháme a primiešame do tvarohovej zmesi

Studený vaječný bielok dajte do veľkej, čistej mixovacej nádoby (napr. Stojankového mixéra). Uistite sa, že v miske nie je olej ani voda. Začnite šľahať na stredných otáčkach, kým bielka nezačnú byť nepriehľadné a penivé, asi 2 minúty. Potom za chodu mixéra pomaly pridávajte 100 g kryštálového cukru, tretiu porciu naraz.

Akonáhle je všetok cukor pridaný, zvýšte rýchlosť mixéra na vysokú a z bielkov vyšľahajte „mäkké“ až „stredné“ vrcholy. Ak metličku obrátite hore dnom, vaječné bielky by sa mali na metličke prilepiť a niekoľko sekúnd držať tvar, ale potom začnú opadávať.

Metličkou vmiešajte tretinu vaječných bielkov do smotanovej zmesi, kým nie je zapracovaná. Potom opatrne zložte ďalšiu tretinu pod hmotu. Nakoniec nalejte zmes späť do misky (v ktorej je ešte tretina vaječných bielkov) a veľmi opatrne priklopte.

Nalejte zmes do pekáča naraz, vyhýbajte sa vzduchovým vreckám. Tortovú formu niekoľkokrát naklepeme na kuchynskej linke, aby sa uvoľnili vzduchové bubliny v cestíčku.

Upečte japonský tvarohový koláč

Upečte japonský tvarohový koláč v dvojitom kotli

Tortovú formu dajte na plech, ktorý už máte v rúre. Znížte teplotu v rúre na 160 ° C a pečte 70-75 minút. Potom znížte teplotu rúry na 150 ° C a pečte ďalších 10 minút, alebo kým nebude vrch zlatohnedý a vložený špíz nevyjde čistý. V prípade teplovzdušnej rúry znížte teplotu pečenia o 15 ° C.

Uistite sa, že koláč necháte vychladnúť

Cheesecake necháme vychladnúť v rúre s pootvorenými dvierkami

Vypnite rúru a nechajte dvere rúry pootvorené 15-20 minút, kým je koláč v rúre. Ak koláč vyberiete hneď, náhla zmena teploty by mohla spôsobiť, že sa váš japonský tvarohový koláč zmenší alebo zrúti. Chcete, aby sa koláč pomaly zmenšoval na polovicu svojej výšky, povedzme od 10 cm do 5 cm. Potom formu vyberte z rúry. Opatrne vytiahnite koláč pomocou 2 pásikov pergamenového papiera.

Japonský tvarohový koláč odstráňte pomocou pásikov papiera

Odstráňte pergamenový papier z koláča (nechajte tam spodný). V malej miske zmiešajte marhuľový džem a horúcu vodu a naneste marhuľovú zmes na vrch cheesecaku. Necháme vychladnúť na izbovú teplotu.

Podávajte

Originálny recept na domáci japonský tvarohový koláč

Japonský tvarohový koláč môžete podávať pri izbovej teplote (to je ten nadýchanejší spôsob!) Alebo koláč dajte do chladničky na 1 až 2 hodiny pred podávaním.

Souffle tvarohový koláč podávajte s marhuľovým džemom

Recept na japonský tvarohový koláč s iba 3 prísadami

Japonský tvarohový koláč s iba 3 prísadami to zvládne

Pôvodný recept na japonský tvarohový koláč ste už videli. Čo však, keď vám povieme, že podobný koláč môžete znova upiecť s 3 surovinami? Nasledujúci recept je jednoduchý a výsledkom je japonský tvarohový koláč, ktorý je veľmi podobný originálu.

Zloženie:

 • 5 veľkých vajec pri izbovej teplote
 • 225 g smotanového syra pri izbovej teplote
 • 1 plechovka sladeného kondenzovaného mlieka

Rúru predhrejeme na 160 ° C.

Ako pripraviť formu: Potrebujete formu s priemerom 20 cm a hĺbkou najmenej 6 cm. Z papiera na pečenie vystrihnite pás 9 cm a kruh 20 cm. Boky a dno formy vyložte pripraveným papierom na pečenie. Odlož bokom.

Na prípravu cesta: najskôr oddeľte bielky a žĺtky, ako by ste pripravovali japonské palacinky. Smotanový syr šľahajte v mise metličkou alebo elektrickým ručným mixérom asi 1 minútu, kým nebude hladký a penivý. Pridajte kondenzované mlieko a šľahajte ďalšiu minútu. Potom pridajte žĺtky a šľahajte, kým nie je všetko dobre premiešané (2-3 minúty).

V oddelenej nádobe vyšľahajte bielky, kým sa nevytvoria tuhé špičky. Uistite sa, že misa a paličky sú čisté, suché a bez tuku.

Polovicu rozšľahaného bielka primiešame k tvarohovej zmesi. Potom pridajte zvyšný bielok a opatrne ho vmiešajte, kým nie je dobre premiešaný a nie sú vidieť žiadne biele pruhy.

Nalejte cesto do pripravenej formy a niekoľkokrát poklepte na pracovnú plochu, aby ste odstránili vzduchové bubliny.

Na pečenie: plech položte na spodný rošt rúry a zalejte asi 500 mililitrami vriacej vody. Plech na tvarohový koláč položte na stredný drôtený rošt nad rošt s dvojitým kotlom. Pečieme 45 minút. Potom rúru vypnite a koláč nechajte v rúre 40 minút chladnúť.

Potom cheesecake vyberte z rúry. Odstráňte boky formy a opatrne odlepte pergamenový papier zo strán. Nechajte koláč úplne vychladnúť na pracovnej doske, potom ho dajte do chladničky aspoň na 2 až 3 hodiny, alebo najlepšie na noc. To ovplyvňuje chuť a konzistenciu hotového tvarohového koláča.

Keď ste pripravení slúžiť, opatrne vyberte zospodu pergamenový papier. Uistite sa, že je cheesecake úplne chladný a pevný. Cheesecake preložíme na servírovací tanier. Podľa potreby poprášime práškovým cukrom a posypeme čerstvým ovocím.

Japonský tvarohový koláč s práškovým cukrom a jahodami