Recepty, VIDEO

Urobte si popcorn sami v hrnci – zdravý a chutný!

Urobte si popcorn sami v hrnci s pokrievkou

Ste fanúšikom popcornu? Ak áno, potom by vás mala zaujímať táto dobrá správa: Popcorn je zdravé občerstvenie! Občerstvenie má nielen vysoký obsah vlákniny a nízky obsah kalórií, ale poskytuje aj 4 g bielkovín na porciu. Mikrovlnný popcorn však obsahuje hydrogenovaný olej a zvýrazňovače chuti. Pri výrobe vreciek s pukancami sa používajú aj chemické látky, ktoré môžu byť zdraviu škodlivé. Domáci kukuričný popcorn nielen chutí chutne, ale je aj oveľa zdravší.

Urobte si popcorn sami, aby všetky zrná vzrástli

Plánujete tento týždeň filmový večer so svojimi priateľmi? Nemáte však stroj na popcorn alebo mikrovlnnú rúru? Neboj sa! V hrnci si môžete pripraviť popcorn.

Aj keď držíte diétu, stále si môžete pochutnať na tomto občerstvení. Maslu by ste sa rozhodne mali vyhnúť. Ak ozdobíte popcorn strúhaným parmezánom, pridáte iba 22 kalórií.

Urobte si popcorn sami Ingrediencie puffer kukuričná soľ slnečnicový olej

Vlastná výroba popcornu je veľmi jednoduchá. Na to potrebujete 60 g kukurice pukancov, 3 polievkové lyžice slnečnicového oleja a trochu soli podľa chuti! Toto je základný recept, ale samozrejme môžete vyskúšať aj veľa sladkých alebo slaných možností.

1. Vložte slnečnicový olej do veľkého hrnca, najlepšie z nehrdzavejúcej ocele. Kastról položte na platňu a zohrejte olej na stredný oheň.

2. Pred pridaním všetkých jadier kukurice urobte rýchly test s niekoľkými zrnami. Počkajte, kým sa otvoria.

Ako si vyrobiť popcorn sami v hrnci s olejom bez masla Návod

3. Potom pridajte zvyšok pukancov a hrniec prikryte. Kastról zložte zo sporáka a počítajte 30 sekúnd.

4. Hrniec dajte späť na sporák. Kukurica by mala čoskoro začať praskať. Hrniec pretrepte tam a späť. Pokrievku sa snažte nechať mierne otvorenú, aby sa z pukancov vypúšťala para.

5. Hneď ako prestávka medzi ranami trvá niekoľko sekúnd, vyberte panvicu zo sporáka a ihneď nalejte popcorn do veľkej misy..

Urobte si pukance zdravé, slané a s nízkym obsahom kalórií

Tip do kuchyne:

Pri tejto technike stúpajú takmer všetky kukuričné ​​zrná a nespália sa. Ak väčšina vašich kukuričných zŕn nekvetie správne, je pravdepodobné, že ste nevyliali dostatok oleja alebo ste ich varili na veľmi miernom ohni..