fitness

Ako môžem schudnúť kardio tréningom zameraným na cieľ?

Zostať fit a pravidelne cvičiť

Mnoho Nemcov túži po lepšej postave. Nielen médiá, v ktorých štíhle, mladé a dobre vyzerajúce celebrity klebetia a ktoré sú vďaka internetu, televízii či časopisom známe v každej domácnosti v republike, nás v tomto duchu formujú už desaťročia. V celom svete ľudia myslia na udržateľnosť, životné prostredie a najmä na svoje vlastné zdravie. Nechcete len schudnúť, chcete sa cítiť pohodlnejšie a urobiť niečo dobré pre svoje telo. Čo môžu ľudia urobiť, aby zlepšili svoj vzhľad, žili zdravšie a schudli? Kardio cvičenie je to dobrá voľba pre tých, ktorí sa chcú udržať fit cieľovo orientovaným spôsobom.

Kardio tréning: správna zmes

Cvičte, udržujte sa v kondícii, behajte vonku

Každý je iný, má individuálne sklony, silné a slabé stránky. Preto nemá zmysel prijímať hotové tréningové plány, údajné zázračné lieky (nápoje, fitnes bary) alebo tvrdé diéty bez akéhokoľvek premýšľania. Naopak, človek musí sám zistiť, aké tréningy a aké ďalšie okolnosti mu pomôžu cítiť sa lepšie alebo schudnúť.

Mali by ste si stanoviť jasné a malé ciele a opýtať sa kondičných trénerov, skúsených známych alebo – obzvlášť ak máte veľkú nadváhu – lekárov, ako ich je možné dosiahnuť. Je dôležité poznať nastavovacie skrutky, ktoré musíte otáčať, aby ste dosiahli svoje vlastné ciele. Čistý Kardio cvičenie, ktoré slúžia iba vytrvalostnému aspektu, nebudú z dlhodobého hľadiska úspešné, rovnako ako čistý silový tréning alebo zameranie na výživu. Zmes kardio, silového tréningu a výživy, ako aj nevyhnutných relaxačných fáz sú tým správnym receptom, ktorý v zásade môže u každého človeka na zemi vyzerať inak.

Kardio tréning: tréningové metódy so strojmi

zachovajte si výhody kardio cvičenia

Ak sa chcete kardio tréningu venovať vážne, máte veľa možností. Nemusíte chodiť do posilňovne, čo nie je pre každého. Rovnaké zariadenia, ktoré tam stoja, ponúkajú internetové obchody ako napr cardiofitness.de alebo iní medzitým na objednávku.

Napríklad s crossovými trenažérmi precvičíte veľa svalov súčasne. Nohy a ruky sa pohybujú krížom. Rovnako ako ostatné kardio stroje, aj moderné crossové trenažéry majú digitálne displeje, ktoré ukazujú spálené kalórie, srdcový tep a ďalšie merania. K dispozícii sú aj bežecké pásy, na displeji sa zaznamenáva aj sklon a prejdená vzdialenosť. Rovnako ako u skutočného kanoistu, veslárske trenažéry vyžadujú a propagujú veľa svalových skupín, vy ste však nezávislí na počasí a nemusíte sa stať členom klubu..

Ergometre napodobňujú bicyklovanie a majú rovnaké výhody ako veslárske trenažéry. Sú k dispozícii aj vo verzii ležadiel. Na rozdiel od cvičenia na asfalte sú všetky tieto zariadenia vrátane stepperu šetrné k kĺbom. Nemalo by sa to zanedbávať, najmä u starších ľudí, ktorí cvičia. Ľahko dostupné sú aj lavičky so záťažou a vhodné vybavenie na spomínaný silový tréning.

Pre domov

Cvičenie s cvičením vo fitness salóne

Nie je potrebné kupovať drahé stroje ani členstvo vo fitnes kluboch. Intervalové fázy typické pre kardio tréning môžete vykonávať sami pri behaní. Bez ohľadu na to, ako to robíte, pomôže to určiť maximálnu srdcovú frekvenciu a pokojovú srdcovú frekvenciu a potom zistiť, ako vysoko ju môžete na krátky čas vytlačiť..

Vrcholovou disciplínou je už desaťročia beh, do ktorého ľahko zakomponujete šprinty. Niektoré športy, ako napríklad box alebo plávanie, sú ideálne aj na kardio tréning. Môžete prepínať medzi rôznymi športmi, aby vás to počas tréningu nenudilo. Pokiaľ je to možné, môžete pri cvičení počúvať aj svoju obľúbenú hudbu a byť na čerstvom vzduchu. Skákacie lano je zasvätený tip.

Celkovo by ste mali v kľude vyskúšať niekoľko vecí, nehanbite sa požiadať niekoho s vodítkom o radu a zostaviť vhodné školenie, ktoré je realistické, vyvážené a zamerané na cieľ. Tí, ktorí starostlivo kombinujú svoje kardio jednotky so silovým tréningom a vedomou výživou, môžu dosiahnuť svoje ciele jednoduchšie – a v konečnom dôsledku budú na seba hrdí.

pravidelne cvičiaci-kardio-tréning-vonku