Bývať

Wood Inside and Out – Moderný domov na pobreží Kalifornie

Drevo vo vnútri aj mimo domu, terasa, moderné zariadenie

Na pobreží Kalifornie bol nedávno postavený moderný dom s krásnym výhľadom na záliv San Francisco. Dom je v skutočnosti medzi lesom a oceánom a majitelia domov si môžu z oboch zobrať to najlepšie. Walker Warner Architects sa zaoberal návrhom a dizajnom. Interiér aj exteriér majú nadčasový a zároveň moderný dizajn. Ušľachtilé materiály a povrchy nájdete v dizajne miestností aj záhrad. Dizajnéri sa zamerali na neutrálne nuansy, na prírodný kameň a drevo vo vnútri aj zvonku a vytvorili harmonickú atmosféru v každej oblasti nádhernej nehnuteľnosti..

Drevo do záhrady i vonku na záhradný pergola

Do domu sa vchádza veľkými, jasne červenými dverami. Odvážna farba naznačuje, že vnútro domu bude skutočne vzrušujúce. Vchod do domu je v skutočnosti v strede domu a vnútorným schodiskom sa prechádza do spodnej a hornej obytnej úrovne. Táto oblasť je navrhnutá výhradne z prírodného kameňa. Dole a do obývačky a jedálne, ktorá je skrytá za ozdobnou konštrukčnou stenou, sa dostanete nižšie. Odtiaľ môžete vyjsť von a z terasy si vychutnať nádherný výhľad na more. Na hornom poschodí je druhá obývacia izba a sú tu aj rodinné spálne.

Drevo vo vnútri aj vonku-terasa-záhrada-bazén-trávnik

Priľahlá záhrada obklopuje dom z dvoch strán a ponúka nádherný výhľad na oceán z jednej strany a les z druhej. Vonkajšia časť je navrhnutá veľmi moderným spôsobom a rozdelená na extrémne funkčné oblasti, aby majitelia domov mohli optimálne využívať nehnuteľnosť. K dispozícii je veľký bazén s trávnikom, salónik s krbom a vonkajšia jedálenská časť so strechou. Plynulý prechod z obývačky do záhrady umožňujú balkónové dvere od podlahy k stropu, ktoré je možné okamžite nasťahovať. Použitím prírodného kameňa a dreva vo vnútri aj zvonku dizajnéri spojili tieto dve oblasti z hľadiska dizajnu a taktiež vytvorili elegantnú a útulnú atmosféru..

Drevo vo vnútri aj vonku-terasa-otvorená strecha

Pri návrhu interiéru a exteriéru sa dizajnéri rozhodli pre egejský vápenec a západný červený céder. Tieto dva materiály sa nachádzajú v každej miestnosti vrátane záhrady a sú doplnené rôznymi ušľachtilými povrchmi a tkaninami.

drevo-vnútri-vonku-záhrada-drevená paluba-bazén-trávnik

zastrešenie drevo-interiér-mimo-dom-terasa-terasa

drevené dvere dovnútra-von-obývačka-posuvné-od podlahy k stropu

drevo-vnutor-vonku-cierno-biely-nabytok-od podlahy po strop

drevo-interiér-vonku-obývačka-stena-dizajn-čierna

drevo-vnútri-vonku-jedáleň-moder-deliaca stena

drevo-vnútro-vonku-kuchyňa-prírodný kameň-pultová stolička

drevo-vnútro-vonku-kuchyňa-prírodný kameň-pracovná doska-čierna

drevo-vnútro-vonku-detská izba-modrá-lezecká stena

drevo-vnútri-vonku-spálňa-posteľ-čierno-biela

obklad na stenu drevo-vonku-schodisko-moderný-dizajn-stena

drevo-vnútorná-vonkajšia-šatňa-chodba-skriňa

štruktúra drevo-vnútri-vonku-chodba-priečka-stena

drevené-vnútri-vonku-voľne stojace-vaňové-okná

drevený interiér-vonku-kúpeľňa-dvojumývadlo-umývadlo

drevo-vnútro-vonku-terasa-fasáda-dom-okná

drevo-interiér-mimo-dom-chodba-predné dvere-moderné

* projekt od Walker Warner Architects