Bývať

Plánovanie a organizácia sťahovania: Tipy na zariadenie nového bytu

plánovanie pohybu tipy-sťahovanie-boxy-miestnosti-otvorené

Nové zamestnanie tiež často zahŕňa sťahovanie, a teda aj väčšiu námahu. Ale aj súkromná zmena orientácie, napríklad prisťahovanie dvoch partnerov, si vyžaduje presné plánovanie. Tí, ktorí sa o organizáciu starajú vopred, sú schopní väčšinu vecí pri sťahovaní urobiť sami alebo s príbuznými a známymi.

Správne pripravte pohyb

plánovanie presunu tipy-kontrolný zoznam-presúvanie políčok

Každý krok zahŕňa úsilie a formality, ktoré je možné pri optimálnej organizácii obmedziť na minimum. Pokojné plánovanie by malo začať niekoľko týždňov vopred. Nie všetky kroky od prihlásenia nového bydliska cez zmenu adresy po opätovnú registráciu auta nie je potrebné vykonať do niekoľkých dní; v ideálnom prípade vám môže pomôcť jeden Kontrolný zoznam (v závislosti od rozsahu) počas 8 až 16 týždňov.

Okrem sťahovania a zariaďovania nového bytu by sa nemalo zabúdať ani na pohľad na starý byt. Drobným opravám a údržbe sa často nedá vyhnúť a sú zodpovední nájomcu, nájomná zmluva upravuje ďalšie podrobnosti. Okrem zúčtovania posledných splátok nájmu by mali byť včas zrušené aj dodávky energií – je to najlepšia príležitosť, ako ušetriť peniaze zmenou dodávateľa elektriny.

Zažite nápady pre domácich majstrov, keď sa presťahujete do svojho nového bytu

policovy system na nabytok-do-vlast-regalu-bielo-lakovane-drevene-boxy-ruzove-na stenu

Aby sa minimalizovali náklady na sťahovanie a aby sa štýlovo realizovali vaše nové nápady na zariadenie, známy portál pre nábytok a zariadenie moebel.de odporúča vykonať zásadu „urob si sám“. Aj pri preprave sťahovacích boxov by ste mali zvážiť, či sa chcete zaobísť bez klasických sťahovákov a radšej budete šoférovať sami. Dôležitú úlohu tu zohráva veľkosť efektov pre domácnosť a vzdialenosť medzi starým a novým bytom a pri sťahovaní by malo byť k dispozícii niekoľko energických priateľov..

Nele Belau, Home Stager na moebel.de, odkazuje na dva veľmi obľúbené štýly zariaďovania, aby sa zaistilo, že nové zariadenie bytu bude súčasné a orientované na trendy. Nábytok s vintage vzhľadom je úplne v móde, pričom niektoré majú históriu desaťročia a umožňujú nostalgicky zariadiť obytné priestory. Okrem nákupu nového kvalitného nábytku môžete v podkroví, v suteréne alebo na blších trhoch objaviť starý nábytok, ktorému môžete vdýchnuť nový život pomocou kutilstva podľa vlastných predstáv prostredníctvom farebného upcyklovania.

Nové zariadenie orientované na trendy po presťahovaní

konferenčný stolík zariadený obývacou izbou-biely-ošarpaný-elegantný-biely-paleta

Ponechanie starého nábytku v pôvodnom stave vedie k druhému trendu zariaďovania: Ošumelý šik. Namiesto luxusného dizajnového nábytku s opticky bezchybným charakterom môžu byť komody, stoly alebo skrinky v tomto štýle trochu drsnejšie. Stopy používania z predchádzajúcich rokov a desaťročí, ako sú praskliny alebo odlupujúca sa farba, sú absolútne dovolené a dodávajú nábytku jeho vlastné kúzlo. Pred plánovaným sťahovaním by ste sa preto mali pozrieť nielen do obchodu s klasickým nábytkom, starý nábytok je často ponúkaný online alebo v inzerátoch podľa vlastného vkusu..

Pracujte na nábytku sami a prežívajte svoju kreativitu

presúvanie-plánovanie-tipy-nábytok-osvieženie-komoda-prasklina-optika-farba laku

Podľa Nele Belau je nový nábytok absolútne trendový, keď sa staré a repasované kusy nábytku kombinujú s novým nábytkom a navzájom sa koordinujú. Nezávislé spracovanie nábytku pomáha prežiť kreatívne nápady v novom byte a vychutnať si neobmedzene individuálny štýl zariaďovania v novom sídle. Maľovanie nábytku je obzvlášť jednoduché, dokonca aj pre domácich majstrov, pričom napríklad akrylová farba umelo vytvára vzhľad umelého praskania a tým aj vintage charakter..

Malé doplnky a doplnky dotvárajú požadovaný vzhľad nábytku a posilňujú individuálny efekt. Na internete nájdete rôzne dekoratívne kamene, gombíky a držadlá v rôznych štýloch, a nájdete tak ideálne príslušenstvo na zostavenie skríň alebo komôd krok za krokom podľa vlastných predstáv a na vytvorenie jedinečného prostredia..

Nevyberajte si trendový nábytok len kvôli jeho vzhľadu

pohyblivé-plánovacie-tipy-rodinný-kontrolný-zoznam-perfektný-správny-rozumný

Či už je zima alebo leto – každý pohyb je perfektnou príležitosťou rozlúčiť sa s predchádzajúcim nábytkom a využiť nový priestor na prežitie nového štýlu. Okrem nápadného vzhľadu by pri nákupe a kutilskom spracovaní nemal zabúdať ani na funkčný aspekt. Postele, skrine, stoly a ďalší nábytok by mali zodpovedať tvaru a veľkosti nového obytného priestoru a spĺňať každodenné požiadavky. V opačnom prípade bude kúpený krásny nábytok, ktorý sa prakticky nepoužíva a poskytuje iba zbytočný obytný priestor.