Remeselné nápady

Výroba kvetov s deťmi z papiera, plsti a plastu – 16 kreatívnych nápadov

Drobné kvety s deťmi krep-papier-kvety-veľké-farebné-drotárstvo

Výroba kvetov s deťmi je skvelá voľnočasová aktivita, ktorú si malí naozaj užívajú. Rôzne krásne kvety, ktoré je možné použiť rôznymi spôsobmi, je možné vytvoriť iba v niekoľkých jednoduchých krokoch. V tomto článku sme zostavili skvelé a jednoduché nápady pre kvety z rôznych materiálov, ktoré sú vhodné ako ozdoba doma alebo vonku pri rôznych príležitostiach. Sú to tiež milé domáce darčeky, ktoré obdarovaného pozitívne prekvapia.

Vyrobte si s deťmi kvety z rôznych materiálov

náramky-dievča-lúka-kvety-plsť

Plsť je skvelý ručný materiál, ktorý sa netrhá a je veľmi vhodný na ručné práce s deťmi. Pekne farebné kvety z obrázku vyššie sa vyrábajú naozaj rýchlo. Na tento skvelý a ľahký remeselný projekt potrebujete iba rôzne farby plsti, stuhy a šablón. V prvom rade môžete urobiť šablónu pre kvety v troch rôznych veľkostiach a použiť na vystrihnutie jednotlivých kvetov. Rezanie môžu deti prevziať v závislosti od veku dieťaťa.

Vytvárajte kvety s plsťou

Kvety-slama-váza-kytica-plsť

Kvety môžete buď zlepiť horúcou lepiacou pištoľou, alebo ich jednoducho položiť na seba a zošiť. Na takýto domáci náramok sa bude tešiť každé malé dievčatko. Rovnaký princíp môžete použiť aj na výrobu kvetov s deťmi pre vaše jarné dekorácie. Kytica z niekoľkých farebných plstených kvetov vo váze je nádhernou ozdobou stola. Vítame možnosť pridať krásnu stuhu k filcovým kvetom v rôznych veľkostiach a ozdobiť nimi okná alebo steny vo svojom byte.

Domáce kvety použite ako ozdobu alebo ich transformujte na jedinečné príslušenstvo

list-diadém-plsť-dievča-kvet

Tieto kvety môžete použiť aj na výrobu skvelých brošní alebo iných šperkov. Z plstených kvetov je možné vytvárať aj jedinečné doplnky, ktoré vytvoríte prakticky vo všetkých mysliteľných farebných kombináciách. Táto diadém so šťastnými príveskami v rôznych odtieňoch zelenej je nepochybne milým darčekom. Vytvorte s dieťaťom šablónu na trojlístky v požadovanej veľkosti a preneste ju do plsti. Vystrihnite okvetné lístky a navlečte ich pozdĺž okrajov. Potom niť uviažte a zauzlite.

šijacia-plstená-šťastná listová niť-ihla

Ušite si vlastnoručne vyrobené trojlístky na čelenku a nádherné príslušenstvo je pripravené. Šťastný ďatelina a plstené kvety môžu byť ozdobené perlou v strede kvetu. Z kvetov vyrobených z plsti môžete v okamihu urobiť krásne krúžky na kľúče alebo ozdobiť rôzne iné predmety. Štvorlístkové talizmany môžu ozdobiť aj darčekové balenie a vylepšiť ho vizuálne. Správu, ktorú šťastná ďatelina prináša, je možné odvodiť zo samotného názvu. Domáca trojlístok je skvelý osobný darček.

Vyrábajte kvety s deťmi pomocou škatúľ na vajíčka

obrázkový-jarný-dekoračný-vajíčkový kartón

Kvety s deťmi môžete vyrábať aj z prázdnych škatúľ od vajíčok. Tento fantasticky krásny obrázok s trojrozmernými kvetmi v jasných farbách je vynikajúcou ozdobou Veľkej noci, ktorá so sebou prináša dotyk jari a sviežosti. Prázdne škatule na vajíčka nevyhadzujte. Niekoľkými jednoduchými krokmi ho môžete priviesť do nového života a realizovať rôzne remeselné nápady. Jednotlivé vajíčkové tácky rozrežte z kartónu na vajíčka. Nechajte svoje dieťa nakrájať jednotlivé kúsky tak, aby vytvorili tvar kvetu. Ďalej je možné jednotlivé kvety ľubovoľne namaľovať.

kytica-vajíčko-box-gombíky-farebné-drotárstvo-deti

Ak sú kvety už suché, môžete ich nalepiť na plátno. Gombíky v rôznych farbách a prevedení dodávajú kvetinám ďalšie čaro. Pomocou čističa zelených rúrok a mašle môžete vyrobiť stonky kvetov a vytvoriť jedinečný obrázok. Do vázy môžete vložiť domáce kvety a dodať miestnosti ovocnú atmosféru. Pre každý stonok môžete do kvetu vypichnúť malú dierku, prestrčiť drevenú špajľu, drevenú paličku alebo slamku a pripevniť ju.

Vyrábajte kvety s deťmi pomocou čističov potrubí

kvetináč-čistič-fajok-kvetov-farebný

Ďalším všestranným remeselným materiálom, ktorý možno okrem iného použiť na návrh rozkvitnutých kvetov, je flexibilný plyš. Iste sa vám podarí vytvoriť očarujúce krásne kvety bez akýchkoľvek predchádzajúcich znalostí alebo praxe. Čistič rúrok sa dá ľubovoľne ohýbať a môžete vytvárať veľmi odlišné kvety. Vezmite si kúsok čističa rúrok a začnite na jednom konci obracať slimáka. Zvyšok čističa rúr môžete použiť na tvarovanie okvetných lístkov. Stonka s listami je potom vyrobená zo zeleného kusu pružného plyšu a pripevnená k kvetu horúcim lepidlom.

Výroba kvetov s deťmi z prázdnych plastových fliaš – skvelý a ľahký projekt na recykláciu

drôt-kvety-plastová-fľaša-prázdna váza

Ak chcete s deťmi vyrábať nenáročné, farebné kvety, ktoré budú dlho prinášať radosť, veľmi vhodné sú prázdne PET fľaše. Plastovú fľašu odrežte v priehlbine a potom urobte niekoľko rezov v smere hrdla fľaše. Nechajte svojho zákazníka ohnúť prúžky smerom von od hrdla fľaše. Teraz môžu deti vypustiť paru a pomaľovať unikátny kvet akrylovými farbami alebo plsteným perom na jednej alebo oboch stranách a vyzdobiť ho podľa svojich predstáv.

plastové fľaše-prázdne-kvety-maľba-dekorácia okna

Kvety so stonkou je možné vyrobiť z remeselného drôtu alebo drevených špajlí, ktoré pri vkladaní do vázy dlho potešia oko. V strede kvetu môžete nalepiť polystyrénovú guľu alebo gumovú guľu. V kytici bude skvele vyzerať kombinácia niekoľkých kvetov rôznych veľkostí, tvarov a farieb. Tieto farebné kvety sú kreatívnou jarnou ozdobou okna. Jednoducho urobte diery do okvetného lístka a vlastnoručne vyrobenú kvetinu zaveste pred okno.

Vyrábajte kvety s deťmi pomocou roliek toaletného papiera

toaletný papier-kotúč-váza-farbený na obrúsky

Pozrite sa na túto nádhernú kyticu! Zaobstarajte si prázdne rolky od toaletného papiera a nechajte svoje ratolesti vyrobiť tieto skvelé kvety doma. Nechajte deti nastrihať rovnomerné prúžky na oba konce toaletnej rolky tak, aby rolka zostala v strede celá. Prúžky sa mierne zatlačia a deti môžu ozdobiť kvety. Stred kvetu môžete navrhnúť z guľôčky novín zabalenej do farebného krepového papiera. Farebné obrúsky s ním tiež dobre fungujú.

Púzdro na muffinový čistič rúrok

Ak vám v kuchyni ostalo niekoľko formičiek na muffiny, môžete rovnako rýchlo vyrobiť originálne a očarujúce kvety s deťmi. Púzdra na muffiny nájdete v najrozmanitejších prevedeniach, farbách a veľkostiach. Kvety budú neskôr rovnako rozmanité. Existuje niekoľko spôsobov, ako získať krásne kvety. Môžete napríklad zložiť papierovú kazetu trikrát v strede a potom vystrihnúť otvorenú stranu v požadovanom tvare..

gombíky na papierovú formu na muffiny

Formy znova otvorte a prilepte na seba niekoľko hotových tvarov papiera. Kvetina je pripravená! Do stredu kvetu môžete nalepiť gombík alebo perly. Malé deti môžu tiež vyrábať kvety z papiera. Nechajte ich vytvoriť kreatívny obrázok, ako je tento, na fotografii vyššie. Farebné kvety s niekoľkými gombíkmi v strede a ich namaľovanými stonkami sú originálnym darčekom ku Dňu matiek.

Vyrábajte kvety s deťmi pomocou stavebného papiera

skladacia-papierová váza-gombíky-kvety-kytica

Krásne papierové kvety je možné vyrobiť aj zo stavebného papiera. Len rôzne spôsoby skladania vytvárajú nádherné kvety, ktoré sa mätú podobne ako skutočné kvety. Skladanie akordeónu je napríklad veľmi ľahký spôsob, ako v okamihu vykúzliť pekné kvety. Zložte dve polovičné rozety a potom ich zlepte. V strede kvetu vyzerajú veľmi dobre farebné kruhy zo stavebného papiera.

kvety-drotár-konštrukcia-papier-farebné

Môžete sa do sýtosti rozhodnúť, či chcete skladaným kvetom pridať stonky na ozdobu stola alebo vyraziť dieru a zavesiť skvelé kvety na záhradu alebo doma. Zo stavebného papiera môžete ľahko napodobniť ruže, pivonky, vlčie maky, tulipány a akékoľvek kvety a vytvárať skvelé kvetinové dekorácie. Zložitejšie záhyby vyžadujú určitú dávku zručnosti, a preto budú menšie deti potrebovať vašu pomoc.

Tinker hodvábny papier kvety s deťmi

hodvábny papier-kvetina-šablóna-lepidlo-dievča

Ponúknite menším deťom šablóny, ktoré im uľahčia navrhovanie rôznych kvetov. Tkanivový papier možno použiť nielen na viazanie kvetov, ktoré vždy kvitnú, na nádhernú kyticu alebo na ich vloženie do váz. Nechajte malé deti nalepiť krásnu šablónu s kúskami hodvábneho papiera a navrhnúť kvetinu podľa vlastných predstáv.

kvety-drotár-deti-hodvábny papier-papierové taniere-farebné

Tieto skvelé, skvostné kvety sú vhodné aj pre menšie deti. Na to potrebujete niekoľko kruhov z farebného hodvábneho papiera a papierového taniera. Vezmite kruh z hodvábneho papiera a do stredu poklepte značku. Potom omotajte papier okolo fixky a značku vytiahnite. Tak vznikol kruh hodvábneho papiera. Výsledné okvetné lístky prilepte tesne k sebe na papierový tanier a skombinujte farby podľa vlastného želania.

Vyrábajte kvety s deťmi s filtračnými vreckami

káva-filter-dievča-farbivo-voda

Remeslá s filtračnými vreckami na kávu tiež sľubujú skutočnú zábavu pri tvorbe s vašimi deťmi. Filtračné vrecká sú už vopred narezané na okrúhle, a preto nemusia byť nevyhnutne vystrihované oddelene. Sú tiež veľmi savé, čo uľahčuje farbenie. Filtračné vrecká môžete namočiť do akejkoľvek farby veľkonočných vajíčok, ktorá vám zostane, a akonáhle namočíte farbu, vyberte ich a vytlačte. Filtračné vrecká položte na novinový alebo kuchynský papier a nechajte dobre uschnúť.

váza-káva-filter-murár jar-kvety-farebné

Už suché filtračné vrecká sa dajú ľahko premeniť na krásne kvety jednoduchým skladaním a skladaním a malým čističom na stonky kvetov. Kávové filtračné vrecká je možné jednoducho a efektívne zafarbiť ceruzkou a vodou. Vaše dieťa môže namaľovať na filtračné vrecko rôzne vzory. Zrolujte filtračné vrecko a dajte ho do pohára s vodou. Filter nasáva vodu, farba tečie a vytvára skvelé farebné vzory.

Vyrobte si s deťmi kvety z krepového papiera

repppapiper-drotárske fľaše

Výroba z krepového papiera ponúka tiež nekonečné možnosti na vytváranie pekných, kvetinových dekorácií. Vlnitý krepový papier je skvelý a veľmi ľahko skladateľný remeselný materiál. Vytvára krásne ruže, šeříky a lekná. Voľne zrolujte pás krepového papiera a na špičke nakrájajte okvetné lístky. Nakoniec môžete jednotlivé okvetné lístky vytrhnúť, aby kvet získal svoj prirodzený tvar.