Remeselné nápady

Vyrobte si papierové vrecúška a ozdobte farbami – DIY nápady s návodom

papierové tašky drotárske nápady-darčekové balenie-diy-návod

Ak nemáte talent ani nervy zabaliť darčeky baliacim papierom, poteší vás veľký výber darčekových tašiek. Ale tieto zvyčajne nie sú lacné a najmä na festivaloch, ako sú Vianoce alebo Veľká noc, kde si musíte zabaliť niekoľko darčekov naraz, môžu tieto tašky viesť k nečakane veľkým výdavkom. Potom je lepšie darčekové tašky jednoducho vyrobiť sami! Na to môžete použiť akýkoľvek papier. Hnedý baliaci papier je obzvlášť obľúbený a na konci môže byť tiež pekne upravený. Máme pre vás jednoduchý návod na použitie Drotárske papierové tašky môže, rovnako ako niekoľko nápadov na navrhovanie s farbami. Začnite hneď!

Výroba papierových tašiek – návod na skladanie

drotárske papierové tašky obaľujúce papier-skladacie-washi-páskové rúčky

Papierové vrecúška ľahko vyrobíte skladaním hnedého baliaceho papiera. Vo vyššie uvedených pokynoch vidíte jednotlivé kroky, ktoré musíte dodržať. Jednou z pomôcok je washi páska, ktorá môže mať akýkoľvek vzor. Je obzvlášť dôležité, aby bola podlaha pekná a stabilná. Určite budete chcieť vyrábať papierové tašky s držadlami. Nakoniec prilepte dve rúčky na vnútornú alebo vonkajšiu stranu a máte vlastnoručne vyrobené nákupné tašky.

Drotárstvo a dizajnové hnedé papierové tašky

papierové tašky-drotár-diagonálne-pruhy-žlto-hnedo-biele

Aby ste ušetrili čas, samozrejme si môžete kúpiť aj hotové papierové tašky na ručné práce na maľovanie. Bez ohľadu na to, ktorý variant použijete, rovnako dôležitý je aj pekný dizajn tašky. Môžete na niečo prísť sami a prispôsobiť vzor príležitosti. Zdá sa nám napríklad tento diagonálny pruhovaný vzor, ​​ktorý pridáte po tom, ako ste urobili papierové vrecká veľmi originálnymi.

Domáce darčekové tašky vyrobené z papiera

drotárske papierové tašky s farbami-maľba-motívmi-darčekové tašky-bez lepenia

Potom, čo ste vyrobili papierové vrecká z baliaceho papiera, rozložte všetky farby. V tomto prípade bola pre diagonálne pruhy zvolená biela a zlatá. Ale je to samozrejme vec vkusu a môžete to zmeniť. Chceme vám len ukázať, akú techniku ​​môžete použiť na kreslenie rovných čiar potom, ako ste vyrobili papierové tašky.

Vytvorte papierové vrecko s lepiacou páskou na maskovanie

drotárske papierové tašky s izolačnou páskou-lepiaci-vzor-dizajn-drotársky-nápad

Na výrobu papierových vreciek potrebujete lepiace pásky. Existujú špeciálne modely pre maliarov, ktoré je možné potom ľahko odstrániť. Vhodná je aj páska z obyčajného papiera. Je len dôležité, aby lepidlo nebolo príliš silné, aby pás pri odlepení neroztrhol povrch papierového vrecka.

Papierové tašky – jednoduchý návod na maľovanie

drotárske papierové tašky diagonálne-lepiaca-páska-tlač-drotárstvo-nápad-darček-štetce

Prúžky sa potom nalepia na tašku v akejkoľvek vzdialenosti od seba a podľa vzoru, ktorý chcete navrhnúť. Najlepšie je vytvoriť medzi nimi rôzne medzery. To vyzerá zaujímavejšie. Keď máte všetko odlepené, môžete papierové vrecúška nakresliť do medzier medzi nimi. Pred zaschnutím farby odstráňte lepiacu pásku, pretože ak je suchá, môže sa roztrhnúť. Je preto najlepšie zamaskovať jeden pás za druhým.

Papierové tašky so vzormi

Papierové tašky Tinker zlaté-metalické-darčekové balenie

Výsledný vzor môže vyzerať asi takto. Zlatá farba vyzerá obzvlášť slávnostne a elegantne. S pruhovaným vzorom môžete navrhnúť celý povrch tašky alebo môžete dať pekný akcent v jednom z rohov. Potom, čo ste vyrobili papierové tašky, môžete jednoducho vyskúšať rôzne varianty rôznych darčekových tašiek.

Vyrobte si darčekové papierové tašky a navrhnite ich pomocou trojuholníkov

papierové tašky-drotárstvo-diy-trojuholníky-farba-tote-tašky-značka

Papierové tašky vyzerajú skvele s akýmkoľvek vzorom. Môžete tiež navrhnúť rovné trojuholníky s lepiacou páskou a v akejkoľvek veľkosti. Aby ste to urobili, musíte sa najskôr pohrať s papierovými vreckami. Potom na každé z vreciek nalepte tri kusy pásky, ktoré vytvoria trojuholník, ktorý znova zafarbíte.

Papierové tašky na výrobu

papierové tašky-drotár-moderný-vzor-trojuholníky-biela-zlatá-červená

Pri odstraňovaní pásky buďte opatrní. Pásy sa tentoraz prekrývajú, a preto je ich odstránenie o niečo ťažšie. Ak si ale doprajete dostatok času, behom chvíľky ich dostanete z vrecka. Trojuholníky môžete kresliť aj rukou. Jednoducho ich nakreslite na tenko pomocou ceruzky. Pri farbení buďte veľmi opatrní, inak nebudú okraje rovné.

Používajte nálepky

papierové tašky-drotár-hnedé-papierové vrecká-obalové-papierové-urobte to sami

Prípadne môžete z farebného papiera vystrihnúť trojuholníky a potom ich prilepiť na darčekové vrecúško. Zaberie to viac času, ale vyzerá to rovnako elegantne. Táto myšlienka sa stáva ešte jednoduchšou, ak použijete hotové samolepky. Nezabudnite však, že skutočnosť, že je všetko domáce, dodáva obalom svoje čaro. Takže čím viac budete pri výrobe papierových tašiek robiť sami, tým lepšie!

Vyrábajte papierové vrecká bez lepenia lepiacej pásky

papierové vrecká-drotár-zdobiť-ťahy-vzor-štetec-akryl

Aj bez papierových tašiek môžete vytvárať pekné vzory aj bez pásky. Širokým štetcom napríklad vytvoríte vzor ako vyššie. Najlepšie je striedať niekoľko farieb, aby pruhovaný vzor vyzeral atraktívnejšie. Ak si na to trúfate, môžete na papierové vrecúško dokonca namaľovať celé obrázky.

Moderné, geometrické vzory

papierové vrecia-drotár-tote-tašky-farby-akrylové-farby-urob si sám

Ak navrhnete rôzne vzory, darčeky pod vianočným stromčekom budú vyzerať oveľa sympatickejšie a zaujímavejšie. Ďalšou výhodou výroby papierových vrecúšok je, že sa dajú zakaždým znova použiť a neskončia v koši ako baliaci papier. Je to šetrnejšie k životnému prostrediu a uľahčuje vám to balenie darčekov nabudúce.

Bodkované papierové vrecúško

papierová taška-drotár-farba-bodka-vzor-roztomilý-jednoduchý-návod

Bodkové vzory sú tiež veľmi roztomilé. Pretože je ťažké maľovať rukou, je najlepšie použiť pečiatku. Je k dispozícii hotový z peny. Má praktické držadlo, ktoré obzvlášť uľahčuje tlač. Potom, čo ste vyrobili papierové vrecká, môžete tieto body tiež skombinovať s jedným z vyššie uvedených vzorov.

Dizajnové tašky na prenášanie s potlačou

papierové vrecia-drotár-ozdoba-bodky-biela-návod-nástroje

Môžete tiež improvizovať a nakrájať zemiak na pečiatku. Pečiatka sa potom namočí do zvolenej farby. Dávajte pozor, aby ste nenatreli príliš veľa alebo príliš málo farby. Potom stlačte pečiatku na sáčok a opakujte to tak často, ako chcete. Nakoniec nechajte farbu dobre zaschnúť. Na tento účel sa mimochodom dobre hodí akrylová farba.

Práca so šablónami

papierové tašky-drotárstvo-krásne-nápady-kvetinové-čipkové-vzory

Zložitejšie vzory je možné aplikovať pomocou šablón potom, ako ste vyrobili papierové vrecká. Tento krajkový vzor môžete samozrejme ľubovoľne ručne kresliť. So správnymi tvarmi a veľkosťami štetcov sa rýchlo zorientujete. Na hárku papiera si môžete najskôr vyskúšať, či skutočne potrebujete šablóny.

Vyrobte si krásne papierové tašky s čipkovanými vzormi

papier-taška-drotárstvo-nápad-šablóna-jednoduché-vintage-motívy-čipka

Ak ste sa rozhodli pre šablóny, dizajn na výrobu papierových tašiek je všetko, len nie náročný. Šablónu položte na papierové vrecko. Preventívne ich môžete prilepiť páskou a zafixovať na mieste, aby sa vám pri farbení šablóna nekĺzala. Potom vezmite nejaké farby a štetcom ich namaľujte na vystrihnuté motívy na šablóne.