Remeselné nápady

Tinker Fairy Wings ako doplnok ku kostýmu víly – 6 návodov

Ak sa vaša dcéra rozhodla obliecť ako víla na Halloween alebo Mardi Gras, nemusíte si kupovať špeciálny kostým. Roztomilými šatami zo šatníka a vlastnými krídlami si môžete vytvoriť perfektný kostým, ktorý bude vaše malé dieťa nosiť s radosťou. Ak robíte vílu a chcete jej vyrobiť tie správne krídla, variantov je samozrejme neúrekom. Aby sme vám pomohli, máme pre vás 6 návodov, s ktorými môžete rýchlo a jednoducho Tinker Fairy Wings dokončiť kostým.

víla krídla drotár nápady-jednoducho-drôt-tkanina-transparentné

Vyrobte si rozprávkové krídla z látky

rozprávkové krídla drotárska látka-motívy-kvety-romantické-šaty

Tieto rozprávkové krídla môžete vyrobiť buď použitím starej látky, alebo kúpou novej. Na doplnok zvoľte látku, ktorá má zodpovedajúce motívy. Dokonalé sú napríklad romantické kvety a farby. Hotové nápady na krídla môžete vždy skombinovať s roztomilými vintage šatami alebo si ich môžete jednoducho ušiť sami.

Tinker Fairy Wings – pokyny

drotárske krídla víla víla-dievčatko-halloween-párty-festival

Ak chcete drotať krídla víl sami, okrem látky potrebujete aj drôt, ihlu a niť, kliešte a nožnice. Ak nemôžete alebo nechcete šiť, môžete použiť aj lepidlo. Nie je však potom isté, ako dlho krídla vydržia. V tomto prípade je najlepšie použiť na výrobu rozprávkových krídel lepidlo na textil.

Tinker anjelské krídla ako kostýmový doplnok – 7 nápadov, urob si sám

Vyrobte si kostým papagája sami: nápady s návodom pre malých aj veľkých

Vyrobte si kostým Tinkerbell pre ženy a deti sami – tipy & Nápady

Formovací drôt

rozprávkové krídla drotár drak-kostým-nápad-víla-karneval-halloween

Z drôtu vyrobte rozprávkové krídla a vytvorte dve krídla podľa obrázku. Prebytočný drôt môžete ľahko odstrihnúť kliešťami. Potom rozložte látku a umiestnite krídla na zadnú stranu látky. Ak nie ste spokojní, teraz môžete drôt opäť pretvoriť. Potom na látku nakreslite obrys drôtu.

Strihaná tkanina

drotárske rozprávkové krídla rezanie-ohýbanie-krídla-kutilstvo

Tkanina sa potom hrubo vystrihne pozdĺž drôtu alebo pomocou nakreslených obrysov. Mala by tak vzniknúť hrana, ktorú je možné neskôr jednoducho sklopiť. Nešetrite teda na tkanine. Ako ďalší krok k pohádzaniu s rozprávkovými krídlami si môžete pripraviť aj špendlíky, ktoré vám pomôžu.

Vyrobte si romantické krídla

krídla drotárskych víl ušiť-začiatočník-nápad-jednoducho-lepidlo

Po sklopení látky môžete špendlíky použiť na uchytenie látky na mieste, aby pri šití nemohla skĺznuť. To je tiež okamih, kedy môžete použiť lepidlo. V opačnom prípade vezmite ihlu a niť a začnite šiť drôt do látky. Je to jednoduchšie, ako si myslíte, a môžu to zvládnuť aj začiatočníci, ak vyrábate rozprávkové krídla.

Pripojte krídla

víla krídla-drotár-krídla-kravata-textil-drotár-nápad-kostým-nápad

Potom spojte obe časti krídla ďalším kusom drôtu. Na tento drôt potom môžete pripevniť popruhy, ktorými môžete krídla priviazať k ramenám. Môžete prísť aj s variantom, v ktorom sú krídla pripevnené priamo k zadnej časti šiat. A s tým ste už mali pohrávanie s rozprávkovým krídlom.

Nosenie krídel na karneval

víla-krídla-kutilstvo-inšpirácia-návod-látka

Tieto krídla sú ozdobené peknou čipkovanou stuhou. Krídla môžu byť tiež zaujímavou ozdobou steny do detskej izby po Halloweene alebo po Mardi Gras. Môžete to vziať do úvahy pri výbere látky pre krídla. Môžete si ho vybrať aj spoločne s dcérou, aby ste mohli vyrobiť rozprávkové krídla, ktoré budú vyhovovať jej vkusu.

Drotárske krídla so šablónou

rozprávkové krídla-drotár-romantický-ružový-látka-patchwork-inšpirácia

Tieto krídla môžete vyrobiť tak, že si vopred vytlačíte akúkoľvek šablónu. Stačí však aj to, ak ručne nakreslíte požadovaný tvar a použijete ho ako šablónu. Vaša dcéra môže pomôcť s týmto projektom rozprávkových krídel. V nasledujúcich pokynoch sa môžete presne dozvedieť, ako na to.

Z kúskov látky urobte krídla

víla krídla-drotár-návod-urob si sám-kusy-látky-kusy-položiť-šablónu

Na výrobu rozprávkových krídel použite látku v rôznych odtieňoch jednej farby alebo farebné látky, podľa toho, čo sa vám viac páči. Na šablónu rozložte kúsky látky. Akonáhle ich rozložíte podľa svojho vkusu, položte na kúsky veľký kus tylu a pomocou špendlíkov udržujte všetko v poriadku, aby už nič nemohlo znova skĺznuť..

Šiť krídla

víla krídla-drotár-sieť-materiál-recyklovať-pekné-príslušenstvo-obloženie

Posledným krokom je pridanie takzvaných žíl krídel. Tento prvok je vytvorený zo švov a súčasne slúži na upevnenie kúskov látky k sebe. Ak vyrábate rozprávkové krídla, šablóna vám môže v tomto kroku pomôcť zistiť, kde tečú žily. Potom to celé zopakujte so spodnou časťou krídel. Oba diely krídla k sebe priviažete páskou, ktorou je možné krídlo súčasne „utiahnuť“.

Vyrobte si z kartónu rozprávkové krídla

rozprávkové krídla-drotár-kartón-kutilský-kostým-biela-farba

Výroba rozprávkových krídel je jednoduchá, keď používate lepenku. Všetko, čo potrebujete, je veľký kus lepenky, ceruzky a bielej akrylovej farby. Nakreslite tvar krídel a vystrihnite ich. Potom bielou farbou nakreslite pekné vzory. Ako šablónu môžete použiť vzor motýlích krídel.

Vyrobte si malé rozprávkové krídla

rozprávkové krídla-drotár-papier-farebné-pásky-biden-dievča-šaty

Tieto pekné rozprávkové krídla môžete vyrobiť z farebného scrapbookingového papiera. Budete tiež potrebovať horúcu lepiacu pištoľ, plsť, pásku a nožnice. Najprv nakreslite tvar krídel na papier na scapbooking. Za týmto účelom ho zložte na polovicu a nakreslite krídlo. Takto zaistíte, aby boli obe krídla rovnaké. Papier opäť rozložte a máte krídla. Oba kusy odrežte.

Tvorba s plsťou

víla krídla-drotár-hrať-deti-narodeniny-kostým-párty-ružový-remeselný papier

Potom horúcim lepidlom prilepte plsť na zadnú stranu krídel. Ten by mal pozostávať z celého kusu. Na tento chrbát potom tiež prilepíte pásku. Za týmto účelom vyberte stred každého pásma. Akonáhle zaviažete krídla na mieste, môžete prebytočné množstvo odstrihnúť. Projekt výroby rozprávkových krídel je hotový.

Vytvorte nadýchané motýlie krídla

fairy-wing-tinker-tuell-flower-accent-purple-color-wire

Tieto milé motýlie krídla môžete vyrobiť aj z tylu. Prilepte buď drôtené alebo ohnuté káble na okrúhly kus plsti alebo stavebného papiera. Stredový diel potom môžete ozdobiť umelým kvetom. Tiež zaväzujte dva popruhy na ruky. Potom začnite zdobiť káble pásmi tylu tak, že ich zviažete uzlom.

Vyrobte si krídla elfov – krídla Tinkerbell

víla-krídlo-drotár-tinkerbell-transparentná-fólia-drôt-začiatočnícky nápad

Na to, aby ste mohli takto vyrobiť krídla rozprávky Tinkerbell, nepotrebujete vôbec veľa materiálov. Na jednej strane by ste mali dostať drôt a na druhej strane by ste mali dostať priehľadný baliaci papier. Môžete sa rozhodnúť ozdobiť krídla trblietkami na konci alebo prísť s inými nápadmi na dizajn. Nevyhnutným materiálom je tiež lepiaca alebo izolačná páska.

Vyrobte si rozprávkové krídla pomocou drôtu

rozprávka-krídlo-drotárstvo-návod-kov-drôt-izolačná páska

Jednotlivé časti krídel najskôr vytvarujte z drôtu podľa obrázku. Potom konce drôtu zabaľte elektrickou páskou, aby na špicatých koncoch nehrozilo riziko poranenia. Potom znova pomocou izolačnej pásky pripevnite dva spodné a dva horné prvky k sebe. Na ďalší krok k pohádzaniu rozprávkových krídel potrebujete fóliu.

Navrhnite priehľadné krídla

víla krídla-drotár-samolepiaca-fólia-výroba-drotár-návod-jednoduché

Tieto najskôr odstrihli fóliu na drotanie rozprávkových krídel. Budete potrebovať dva kusy, každý o niečo väčší ako tvar drôtu. Horúce lepidlo naneste pozdĺž drôteného rámu a potom ho položte na fóliu, ktorá by mala byť čo najviac napnutá. Opakujte to aj s ostatnými tromi časťami. Spojte horné a spodné časti krídla dohromady.

Nápad na kostým pre dievčatá

víla krídla-drotár-zelená-stuha-kravata-doplnky-kostým-oslavovať

Nakoniec obalte stredný kus izolačnou páskou peknou stuhou. Zapracujete do nej aj popruhy alebo gumičku na ruky. Ako už bolo spomenuté, krídla teraz môžete ozdobiť aj trblietkami. Zvyšok kostýmu môže pozostávať z tela a sukne z tylu.

Krídla Mardi Gras ako doplnok

rozprávkové krídla-drotár-originál-nápad-listy-žlté-listy-jeseň

Ak sú krídla určené na Halloween a chcete, aby na jeseň boli naozaj krásne, môžete na ozdobenie krídel využiť aj listy. Vystrihnite krídla z lepenky a potom na ne prilepte listy. Začnite zdola a postupujte smerom hore. Listy môžu byť tiež použité ako akcent tu a tam, keď vyrábate rozprávkové krídla.