Bývať

Založte si ideálnu technickú miestnosť a zvládnite domácnosť ešte lepšie – tipy a inšpirácie

Kombinácia skríň a policových systémov pre práčovňu

Bez ohľadu na to, či máte k dispozícii oddelenú miestnosť a chcete si tam zriadiť technickú miestnosť, alebo chcete na tento účel optimálne využiť poslednú voľnú plochu vo svojom byte, niekoľko tipov a nápadov je vždy vítaných. Technická miestnosť, ktorá sa zvyčajne používa na pranie a vešanie bielizne, na triedenie odpadu a skladovanie čistiacich pomôcok a čistiacich prostriedkov, je dôležitým a veľmi praktickým priestorom. Vytvára poriadok, za predpokladu, že je správne nastavený. To môže byť výzva, najmä keď je málo miesta. Ale s našimi tipmi a nápadmi zariadite perfektnú technickú miestnosť a zvládnete tak svoju domácnosť ešte lepšie a jednoduchšie.

Zriadiť malú technickú miestnosť

Moderná technická miestnosť s mramorovou zadnou stenou a vyvýšenou práčkou

Ak chcete v malej miestnosti uložiť a ubytovať toľko vecí, koľko je v domácnosti bežné, môže rýchlo dôjsť k neúmyselnému chaosu. Sen o upratanej a praktickej práčovni sa potom rýchlo rozbije a domáce práce nie sú vôbec žiadna zábava. Z tohto dôvodu, aby ste sa vyhli nevyžiadanej miestnosti, je potrebné pri zariaďovaní technickej miestnosti pamätať na niekoľko vecí:

Biely nábytok do práčovne a sivý laminát

 • Maximálne využite priestor pre úložný priestor.
 • V technickej miestnosti rozmiestnite nábytok do tvaru U. Vyzerá to upravene a na každú skrinku, každú zásuvku a každú pracovnú plochu sa dostanete ľahko a rýchlo.
 • Skrinky vysoké do miestnosti sú ideálnym riešením, keď je málo miesta. Ak na podlahe nie je dostatok miesta, treba použiť výšku miestnosti. Do horných skriniek, ku ktorým je ťažší prístup, jednoducho uložíte veci, ktoré sa používajú menej často. Môžu to byť prikrývky na zimné oblečenie v lete (alebo letné oblečenie v zime) alebo umývadlá, kuchynské potreby atď..
 • Uložte práčku a sušičku do skriniek od podlahy k stropu a umiestnite ich na seba, ak nie je dostatok miesta na ich umiestnenie vedľa seba.

Navrhnite práčovňu v úzkom priestore

Nápady s radom skríň a bežcov pre úzke miestnosti

Ak je priestor príliš úzky na usporiadanie nábytku v tvare U, ako nábytok do práčovne je možné použiť aj jednoduchý rad skriniek, pomocou ktorých môžete zariadiť technickú miestnosť. S týmto obmedzeným priestorom sú skrinky od podlahy po strop ešte potrebnejšie, aby poskytli dostatok úložného priestoru pre všetko, čo potrebujete. Vyhnite sa umiestneniu jednotlivých predmetov, ako je vysávač, kôš na bielizeň, žehliaca doska alebo kôň na oblečenie, pretože to nielenže vyzerá chaoticky, ale aj zaberá cenné miesto. Skúste namiesto toho všetky tieto veci odložiť do skriniek a odložiť. Aj kôš na bielizeň si môže nájsť miesto vo vstavanej skrini.

Zriaďte technickú miestnosť v tvare U a skriňu s práčovňou

Veľmi praktické sú aj skrine na triedenie bielizne. Majú otvory, cez ktoré je možné bielizeň ľahko prenášať do skrine (v ktorej je kôš alebo iná nádoba). Na jednej strane to nie je vidieť a nestrácate čas prvým otvorením skrinky. Otravné triedenie špinavej bielizne už nie je potrebné, pretože sa vopred vhodí do príslušného priečinka podľa farby. Ak je teda pre tento variant dostatok miesta, určite by ste pri zariaďovaní technickej miestnosti mali zvážiť skrinku na triedenie bielizne.

V blízkosti kuchyne je zriadená technická miestnosť

Vysoká práčka a sušička v bielej vstavanej skrini

Ak máte izbu blízko kuchyne alebo voľný priestor, ktorý by ste mohli prerobiť, môžete tam zriadiť aj technickú miestnosť. Obvykle sa to tiež nastavuje priamo tam. Takýmto spôsobom sami vyložíte aj kuchyňu, kde ste predtým museli skladovať všetky potraviny v plechovkách a pohároch, ako aj nápoje. Jednoducho skombinujte práčovňu so špajzou a zreorganizujte si takto domácnosť.

Komora a technická miestnosť sa kombinujú so skrinkami a policami

Ale pretože množstvo plechoviek, fliaš a potravín môže rýchlo pôsobiť chaoticky, odporúčajú sa do špajze a ak chcete namiesto políc zriadiť technickú miestnosť, uzamykateľné skrine. Je však dôležité, aby v skriniach bolo dostatok trhlín a medzier, aby mohol vzduch cirkulovať. Alternatívne môžete potraviny skladovať aj v košíkoch alebo škatuliach a tie zase na policiach. Vyzerá to tiež oveľa elegantnejšie ako výrobky priamo na poličke. Ak je miestnosť dostatočne veľká a skutočne blízko kuchyne, môžete sem umiestniť aj chladničku (alebo druhú), čím získate viac priestoru pre kuchyňu..

Praktické nápady na vybavenie technickej miestnosti

Vstavaná skriňa s vysokou práčkou a výsuvným stolom na kôš na bielizeň

 • Zvýšená práčka a sušička – Ak je práčka a sušička nainštalovaná v skrinke o niečo vyššie, samozrejme to prácu s nimi uľahčuje. Nie je dôvod, prečo si stále viac žien v domácnosti vyberá vysokú pec, čo prináša rovnakú výhodu. Pri nakladaní a vykladaní týchto dvoch strojov sa nemusíte zakaždým zohýbať.
 • Úložný priestor pre vyvýšenú práčku -Ak inštalujete stroje do vyvýšenej polohy, výsuvná polica (výsuvná polica) integrovaná v skrini je pre kôš na bielizeň skutočne veľmi užitočná. Ak máte vstavanú skriňu špeciálne vyrobenú, určite zahrňte aj takú výsuvnú policu. Vizuálne to vyzerá ako zásuvka. Ak ho vytiahnete, objaví sa jednoduchá doska, na ktorú môžete položiť misku na pranie alebo kôš na bielizeň, aby ste ich mohli ľahko naplniť hotovým prádlom. Na tento účel by mala byť výsuvná polica v ideálnom prípade umiestnená priamo pod práčkou / sušičkou.
 • Žehliaca doska do práčovne integrovanej v skrini – žehliaca doska, ktorá je buď integrovaná v skrini, alebo je pripevnená k stene a v prípade potreby sa dá rýchlo vyklopiť, je veľmi praktická a šetrí miesto. To vám pri zariaďovaní technickej miestnosti ušetrí veľa miesta a udrží v nej poriadok. Namiesto skladacieho modelu môžete tiež jednoducho nechať vyrobiť skrinku s vysokými časťami, do ktorej môžete žehliacu dosku postaviť vzpriamene a odložiť..

Praktický rozkladací kôň na sušenie bielizne

 • Skladací kôň na oblečenie – Bez ohľadu na to, či máte sušičku alebo nie, sušiaci stojan je vždy potrebný. Pretože to môže zaberať veľa miesta a nevyzerá to obzvlášť pekne, keď je na stene, môžete to integrovať aj do skrine. Kĺbový alebo závesný dizajn, ktorý je možné v prípade potreby rýchlo vytiahnuť zo skrine a potom zmizne späť do skrine, je veľmi praktický. V závislosti od toho, koľko miesta máte v skrini k dispozícii, sa veľkosť stojana môže podľa potreby dokonca líšiť.
 • Umývadlo – Umývadlo nie je pri zariaďovaní technickej miestnosti nevyhnutné, ale môže byť aj veľmi užitočné. Tam môžete špinavú vodu po utretí vyliať a nemusíte do kúpeľne. Môžete tam tiež ľahko vyprať bielizeň ručne alebo si v prípade potreby rýchlo umyť ruky.
 • Pultová doska – Pracovná doska nemusí byť nevyhnutne veľká, ale miesto, kde môžete nakrátko niečo odložiť, je výhodou. To, či si na tento účel vyberiete klasickú pracovnú dosku na skrini alebo malý samostatný stôl, je len na vás a v zásade závisí od veľkosti miestnosti a plánovania. Ak je málo miesta, môžete na tento účel použiť aj predlžovaciu poličku, ale tentoraz by mala byť postavená vyššie. Ak to nie je potrebné, jednoducho zmizne v skrini.
 • Držiaky prepraviek na nápoje – Ak zriaďujete technickú miestnosť na skladovanie potravín v nej, stojí za to premýšľať o držiaku na prepravku, na ktorý môžete pohodlne skladovať prepravky s nápojmi, aby vám neprekážali..

Zriaďte technickú miestnosť so sprchou a posteľou pre psa

 • Systém separácie odpadu – Tak, ako je systém práčovne praktický, je prospešný aj systém separácie odpadu. Ak teda mienite separovať svoj odpad aj v tejto miestnosti, pri zariaďovaní technickej miestnosti na takýto systém myslite. Pomôže vám to triediť a separovať odpad.
 • Sprcha pre psa – Milovníci zvierat vedia, aké nepríjemné môže byť kúpanie sa v kúpeľni. Potom je zvyčajne potrebné miestnosť vyčistiť. Čo tak namiesto toho zariadiť v technickej miestnosti malú sprchu špeciálne pre psa? Je to skvelý nápad za predpokladu, že tam nezahrnete jedlo, ktoré by mohlo zvlhnúť alebo znečistiť.
 • TV – Zvlášť žehlenie môže trvať dlho. Z tohto dôvodu si niektoré ženy v domácnosti (alebo muži) vyberajú televízor, ktorý dajú do práčovne. A ak s plánovaním aj tak len začínate, určite si môžete naplánovať aj priehradku vo vstavanej skrini. Žehlenie je tak oveľa príjemnejšie. Prípadne môžete do miestnosti jednoducho umiestniť rádio.

Čo by ste mali zvážiť pri plánovaní

Koše a boxy vytvárajú poriadok na policiach v malej technickej miestnosti

Aby ste čo najlepšie využili priestor a vytvorili dokonalú technickú miestnosť, mali by ste zvážiť niekoľko vecí. Pretože v tejto miestnosti budete prať a sušiť bielizeň, dlaždice sú pre vašu podlahu najlepšou voľbou. V porovnaní s laminátom alebo parketami sú tieto odolné voči vlhkosti. Linoleum je tiež možný a ľahko udržiavateľný variant. Pretože je miestnosť zvyčajne dosť malá, na steny je najvhodnejšia biela alebo iná svetlá farba. Vďaka svetlým farbám bude malá miestnosť pôsobiť priestrannejšie, takže ani tá najmenšia nebude pôsobiť tak stiesnene. Ale ak je to pre vás príliš sterilné, môžete sem tam pridať niekoľko farebných akcentov a vytvoriť tak útulnejšiu práčovňu..

Veľká práčovňa s prechodom do záhrady na rýchle zavesenie bielizne vonku

Predtým, ako začnete obkladať, mali by ste si dobre premyslieť, koľko vodovodných prípojok potrebujete, pretože to môže zahŕňať ďalšie vedenia a potrubia. Pred zriadením technickej miestnosti musí byť jasné umiestnenie strojov a umývadla. To isté platí pre napájacie pripojenia. Všetky zariadenia vyžadujú elektrickú energiu, ale odporúčajú sa aj dostatočné zásuvky. Koniec koncov, niekedy chcete mať možnosť pripojiť aj žehličku, prípadne vysávač a určite aj niektoré ďalšie zariadenia.

Nástenné výklenky je možné použiť pre práčku alebo skrinky

Pri zariaďovaní technickej miestnosti síce okno nie je nevyhnutne požadovanou položkou, je však veľmi prospešné. Nielen preto, že je miestnosť oveľa jasnejšia a priateľskejšia, ale pretože ju môžete vždy dobre vetrať, aby ste sa vyhli tvorbe vlhkosti a plesní. Zvlášť ak tam žehlíte dlho, určite chcete mať príjemnú izbovú klímu a zbaviť sa pary.

Zriadenie technickej miestnosti – nápady

Zriaďte technickú miestnosť s TV, tapetami a vysokou sušičkou

Teraz, keď sme vám poskytli niekoľko užitočných tipov, budete určite chcieť niekoľko pekných nápadov, ktoré môžete použiť ako inšpiráciu na pomocné miestnosti. Potom sa môžete pozrieť na nasledujúci riadok fotografií. Nájdete tam zaujímavé návrhy, ako môžete zmysluplne zariadiť perfektný priestor pre domácnosť. Jednoducho skombinujte svoje obľúbené nápady s vlastnými inovatívnymi riešeniami a začnite hneď plánovať. Potom si môžete zriadiť vlastnú technickú miestnosť, aby ste odteraz mohli svoju domácnosť ľahko a zábavne spravovať.

Malá technická miestnosť s práčkou, nástennou skriňou a umývadlom

V technickej miestnosti môže prísť vhod umývadlo

V skrini si naplánujte vysoké časti pre žehliacu dosku, vysávač a koše na bielizeň

Technická miestnosť bez okien s množstvom políc na odkladanie

Svetlá technická miestnosť so sklenenými oknami a posuvnými dverami

Vybavte a navrhnite technickú miestnosť tapetami a mobilnými košmi na bielizeň

Zriadte technickú miestnosť vedľa kuchyne alebo kúpeľne pre blízke potrubné prípojky

Zriaďte si technickú miestnosť so skrinkami od podlahy po strop, aby ste mali dostatok úložného priestoru

Technickú miestnosť vybavte šatníkom, skladacím konským šatníkom a rohovou skriňou

Upratovacia izba zariadená vo vidieckom štýle s bielym nábytkom

Vstupná hala s veľkým oknom a bielymi skriňami

Upratovacie miestnosti, práčovne a komory sú praktické a organizujú domácnosť

Sivé skrinky v štýle vidieckeho domu a dlažba ako podlaha

Vytvorte otvorenú technickú miestnosť so vstavanými skriňami a pracovnou doskou

Navrhnite upratanú toaletu s dostatkom úložného priestoru

Malá pracovná doska ako odkladacia plocha a veľký drez na upratovanie domu

Zriaďte si veľkú technickú miestnosť na pranie, žehlenie, triedenie odpadu a potravín

Systém otvorených políc je jasný a lacný

Servírovací vozík je veľmi užitočný na skladovanie pracích prostriedkov

Práčku je možné uložiť do skrine

Zamknite izbu v domácnosti posuvnými dverami z dverí stodoly

Dostatok svetla je veľmi dôležitý v práčovni, kde sa používa aj žehlenie

Rozkladacia žehliaca doska a kôň na oblečenie ako nápad šetriaci priestor

Koše na bielizeň na kolieskach uľahčujú pranie

Premeňte roh miestnosti na technickú miestnosť

Skrine v tvare L v práčovni s oknom

Skrinka s výsuvnými priehradkami znamená, že čistiace prostriedky alebo potraviny sú pripravené po ruke

Praktický nápad na žehliacu dosku, ktorý šetrí miesto

Priestorovo úsporný kôň na oblečenie na skladanie na stene a koše na bielizeň na kolieskach

Rozloženie priehradiek v skrini si dobre naplánujte, aby ste mohli všetko uložiť

Malá technická miestnosť s úložným priestorom a šatníkom

Sivá práčovňa v industriálnom štýle s výsuvným stolom a tehlovou stenou