Bývať

Naživo a štýlovo s trendovými farbami 2016 – detská modrá a ružová sú in

Trend colours 2016 living-baby-blue-pink-wall-color-nábytek

Svet módy a dizajnu každý rok netrpezlivo očakáva okamih, keď Pantone Institute vyhlási za farbu roka určitú farbu. Pamätáte si nádhernú hnedočervenú farbu Marsala z minulého roka? Prvýkrát vo svojej 16 -ročnej histórii vybrala Pantone ako trendové farby pre rok 2016 dva tóny – Rose Quartz a Serenity. V nasledujúcom roku nájdeme oba odtiene v sektore domova, módy a dokonca aj vlasových trendov. Dnes vám povieme, ako tieto dva tóny vyzerajú, aký majú efekt a s akými farbami sa dajú kombinovať.

Trendové farby 2016 – ružový kremeň

trendové farby-2016-obývačka-ruža-kremeň-panton

Rose quartz je jemný odtieň ruže, ktorý pôsobí pokojne a zároveň dievčensky a romanticky. Bola inšpirovaná teplými ružovými nuansami pri západe slnka.

Trendové farby 2016 – Serenity

trendové farby-2016-serenity-baby-blue-blue-grey-pantone

Serenity je chladný odtieň modrej, ktorý sa líši medzi detskou modrou a sivou. Ako naznačuje názov z angličtiny, prináša pocit pokoja a vyrovnanosti. Oba pastelové tóny tvoria harmonické farebné duo a symbolizujú pokoj, ktorý sa snažíme nájsť v našom stresujúcom každodennom živote. Kto by si nechcel dať malú prestávku??

Farby Pantone 2016 ovplyvňujú módne trendy na budúci rok

trend-farby-2016-móda-ruža-modrá-kombinácia

Dievčatá nosia ružovú, chlapi – modrú. Nejako logické, ale už nie celkom pravda. Muži už tiež nosia ružovú bez ohľadu na to, či je spojená s typicky dievčenskými asociáciami alebo nie. Tieto dve trendové farby preto môžu vyvolať nové rodové diskusie a ovplyvniť veľký transgenderový humbuk.

Ružový kremeň rozžiari pokožku

trend-farby-2016-móda-ruža-kremeň-náramok-šaty

Bledoružová vyzerá prirodzene a expresívne zároveň. Krásne šaty zo šifónu podčiarkujú pleť a rozžiaria pokožku. Malý náramok mandaly z ružových perál je možné kombinovať aj s každodennými outfitmi.

Ružový kremeň a detská modrá vo vlasoch

trendové farby-2016-ružová-modrá-straehnchen-ružová-farba vlasov

V roku 2014 hudobné hviezdy ako Demi Lovato, Kesha, Rita Ora a Katy Pery zafarbili vlasy na pastelové farby, čím nahradili nový trend vlasov. Pastelový trend farby vlasov v roku 2014 nezostal. Ak máte blond vlasy a chcete vyskúšať niečo nové, môžete svojim vlasom dodať jedinečný vzhľad pomocou melírov v ružovej a modrej farbe.

Jarná svadba v bielej a svetlo modrej farbe

trendové farby-2016-svadba-jar-farebná paleta

Ak plánujete svadbu na jar 2016, potom je možné túto krásnu trendovú farbu pridať do farebnej palety. Pekný nápad na šaty pre družičku, dekorácie na stôl a dokonca aj na svadobnú kyticu.

Pokojná farba inšpirovaná prírodou

trendové farby-2016-obývacia-pohoda-modrá-sivá-tón-kvety hortenzie

Svadobná kytica modrých hortenzií a bielych ruží sa bude perfektne hodiť k svadobnej téme. Vďaka troche zelene bude farebné duo pôsobiť krásne harmonicky.

stredne modrá farba steny v obývacej izbe

trendové farby-2016-obývacia stena-farba-detská-modrá-serenity-weisses-pohovka

Ak chcete vo svojej obývačke navodiť pocit pokoja a vyrovnanosti, potom je detská modrá trendová farba perfektná. Vyberte si farbu steny ako modrú a vybavte miestnosť svetlým nábytkom v bielej a sivej farbe.

Kovové akcenty

trend-farby-2016-obývačka-modrá-farba-steny-biela-rohová sedačka

Farebné duo modro-biele sa dá krásne kombinovať so sivou. Nábytok a doplnky s kovovým leskom dodajú zariadeniu niečo isté. Tu boli napríklad nad pohovkou zavesené tri kovové závesné svetlá.

Trendové farby do obývačky

trendové farby-2016-obývačka-šedá-sedačka-ruža-doplnky

Ružovú kremennú farbu je možné integrovať aj do modernej obývačky. Aby ale interiér nepôsobil príliš dievčensky, obmedzte ho na drobné kúsky nábytku a bytových doplnkov.

svetloružová farba na stenu a modrá rohová sedačka

trendové farby-2016-obývačka-ružová-stena-farba-pastelovo-modrá-sedačka

Ružový kremeň ako farba steny a pohovka v svetlo modrej farbe dokážu v obývačke navodiť príjemnú, veselú atmosféru. Teplá drevená podlaha a akcenty vyrobené z medi dodávajú dekoru konečnú úpravu.

Skombinujte ružovú so zelenou

trend-farby-2016-obývacia-pastelová-ružová-stena-farba-biela-drevená podlaha-zelená-sedačka

Bledá ružová ako farba steny tiež vytvára rozprávkové pozadie pre nábytok a bytové doplnky v zelených odtieňoch – od mäty po smaragdovo zelenú.

Monochromatická farebná schéma v spálni

trendové farby-2016-obývačka-spálňa-pastelovo-modrá-vyrovnanosť-modro-sivá

Ak sa vám nepáči v obývačke tak ticho, môžete v spálni využiť novú trendovú farbu baby blue. Chladné modré tóny dokonale harmonizujú so sivými akcentmi v miestnosti.

upokojujúci účinok trendových farieb 2016

trendové farby-2016-obývačka-spálňa-modrá-posteľná bielizeň-ružové-vankúše-medené-závesné svietidlo

Ak chcete držať krok s najnovšími trendmi, ale nemáte rozpočet na veľkú renováciu, siahnite po malých zmenách, ako je detská modrá posteľná bielizeň a ružové vankúše.

Ružové a závesné svetlá vyrobené z medi

trendové farby-2016-obývacia-ružová-stena-farba-medené-závesné-svetlá-kombinácia

Teplý lesk medených bytových doplnkov môže pekne podčiarknuť jemný ružový tón. Zaobstarajte si napríklad pár závesných svetiel so zaujímavo tvarovanými tienidlami.

Pastelové farby a kovové akcenty

trendové farby-2016-živé-ružové-medené-kombinácie

Táto ružovo -medená kombinácia je vhodná takmer do každej obývačky – spálne, obývačky a jedálne. Prečo nie aj v škôlke?

Bledé drevo

trendové farby-2016-obývacia stena-farba-medené-guličkové-závesné svetlá

Pokiaľ ide o materiály, drevo je dobrým spoločníkom pastelových farieb. Vyberte svetlý tón dreva, akým je napríklad dubová šedá, aby bol harmonický efekt farieb v rovnováhe.

Život v trendových farbách 2017 – 30 nápadov na interiérový dizajn a tipy na styling