Remeselné nápady

Vyrobte si šperky sami – návod na náhrdelníky, náramky a náušnice

jednoduché nápady na náhrdelníky s perlami a strapcami v jasných farbách

Korálky, korálky, prívesky, doplnky, Vyrobte si šperky sami… Odhaľte kúzlo ručných prác a umenie vytvoriť skvelý náhrdelník, krásne náramky alebo náramky, očarujúce náušnice alebo náušnice v niekoľkých krokoch. Ukážeme vám nápady, ktoré vás istým spôsobom inšpirujú. Nájdete tu aj niekoľko návodov, ktoré vám pomôžu pri výrobe nádherného príslušenstva. Na to môžete použiť nielen úplne nové príslušenstvo. Staré reťaze a ďalšie šperky je možné tiež recyklovať a zažiariť v novej kráse. Stačí sa pozrieť na náš článok.

Vyrobte si šperky sami – pridajte svoj osobný dotyk

Sušiaca hlina na vzduchu je skvelá na výrobu šperkov

Ak chcete vyrábať šperky sami, musíte si najskôr zaobstarať všetky potrebné jednotlivé diely a príslušenstvo. Krásne plastové lupene ruží, starožitné kľúče ako prívesky od staromódnych náhrdelníkov alebo rôzne perly zo starých náhrdelníkov alebo náramkov – to všetko vám pomôže nájsť správnu kombináciu pre vaše nové bižutérie. Domáce šperky sú spôsobom, ako vyjadriť svoj osobný vkus a umenie. A zároveň si užijete veľa zábavy, to vám garantujeme. Napodobnite všetkých návrhárov šperkov a vneste svoj štýl do vlastného umeleckého diela. Uvidíte, že pri premene vašich myšlienok na realitu vznikne niečo inovatívne a originálne. A potom môžete tento jedinečný kúsok hrdo predstaviť svetu.

Vyrobte si šperky sami – buďte originálne

Vyrobte si vlastné náušnice z malých pomponov

Vyrobte si šperky sami znamená urobiť každého šťastným. Pripojiť sa môžu aj deti v rodine a napríklad vyrábať náramky z farebných gombíkov, ktoré sa hodia k oblečeniu do školy, sú skutočným pútačom pozornosti a vyznačujú sa originalitou. Retiazky s drevenými alebo sklenenými korálkami alebo papierové korálky s retro vzormi sú ozdobené vynaliezavým a skvelým spôsobom. Vzory si môžete namaľovať aj sami. Alebo môžete reťazcom poskytnúť menšie plastové figúrky na drôtoch, šnúrach alebo stužkách. Bavlnené šnúry v rôznych farbách sú ozdobené kovovými prvkami a je možné ich nosiť ako náramok alebo ako čelenku. Skvelými nástrojmi na manipuláciu aj s najmenším príslušenstvom sú pinzety, perlové ihly a krimpovacie perličky alebo spájacie kliešte. S ich pomocou si zaručene dokážete vyrobiť krásne šperky sami.

Vyrobte si šperky sami – súprava náhrdelníka a náušníc

Vyrobte si šperky zo zelených mramorových guličiek ako prívesky

Potrebuješ:

 • Modelovacia hmota v zelenej a bielej farbe (ak chcete) aj v zlatej farbe
 • dve záslepky do čapov do uší
 • reťaz
 • dlhé očko
 • Lepidlo na šperky
 • lesklý lak na modelovaciu hmotu
 • Pergamenový papier
 • Remeselný nôž
 • Rúra (okrem modelovacej hmoty na sušenie na vzduchu)

Vyrobte si vlastné šperky z modelovacej hmoty s návodom

 1. Z každej bielej a zelenej modelovacej hmoty vezmite trochu a chvíľu ich zvlášť miesite v rukách, kým kúsky nebudú mäkké a tvárne. Potom položte zelenú na biely kus a hnette, kým sa obe farby nezmiešajú a nevytvorí mramorový efekt.
 2. Teraz k tomuto dielu znova pridajte zelenú, bielu a ak chcete, zlatú a hnette ako predtým, kým sa nevytvorí mramorový efekt. Teraz je farba o niečo silnejšia. Vytvarujte rovnomernú guľu na prívesok retiazky.
 3. Rovnakým spôsobom vytvarujte dve menšie guličky na náušnice (obe by mali mať rovnakú veľkosť). Vložte očko do veľkej gule.
 4. Odrežte kúsok dvoch menších guličiek, ako je to znázornené na obrázku, aby ste tam mohli neskôr pripevniť medzery.
 5. Teraz upečte modelovaciu hmotu na papieri na pečenie v rúre podľa popisu na obale modelovacej hmoty alebo, ak ste použili modelovaciu hmotu na sušenie na vzduchu, nechajte ju uschnúť na vzduchu.
 6. Nakoniec guľky postriekajte farbou. Hneď ako uschne, môžete polotovary prilepiť na menšie guľôčky.

Tkaný perlový náhrdelník pre domácich majstrov

originálny náhrdelník z drevených korálikov so schémou, ktorou si môžete pohrať

Napriek tomu, že tento reťazec vyzerá na prvý pohľad komplikovane, nedá sa vôbec vyrobiť. Ak by ste chceli tento náhrdelník vyrobiť ako šperk sami, budete potrebovať nasledujúce veci:

 • Drevené korálky
 • Nylonová šnúra
 • Koncové diely pre reťazové zámky a objímky
 • Ihlové kliešte na nos
 1. Na približne 1 cm veľké korálky budete pôvodne potrebovať približne 45 cm šnúry. Ale odstrihnite trochu viac. Prebytok môžete vždy neskôr odstrániť.
 2. Navlečte 12 perál na šnúrku a nechajte ich vycentrované. Opačný koniec šnúry prevlečte poslednou korálkou. Ako získať prvý tvar prsteňa (na ilustráciu môže pomôcť schéma na obrázku vyššie).
 3. Pri strednom prstenci navlečte 5 perál na oba konce šnúry. Oba konce prechádzajú ďalšou perlou.
 4. Tretí a posledný prsteň sú tiež vyrobené z 5 perál. Na jeden z dvoch koncov šnúry navlečte jedenástu perlu. Pridajte zámkovú objímku a druhý koniec prevlečte zámkom a všetkými korálkami. Kliešťami upnite uzamykaciu objímku a na oboch koncoch odstrihnite prebytočnú šnúru.
 5. Teraz môžete tieto tri prstene skombinovať s dvoma ďalšími modelmi tohto typu, pričom ich musíte previazať stredným. Na druhej schéme je dobré vidieť, ako to robíte. Tentokrát potrebujete 140 cm šnúrky na každý. Nakoniec sú konce zakončené sponou, pomocou ktorej môžete zavrieť retiazku v krku.

Upcyklácia starých perlových náhrdelníkov a náramkov

Vyrobte si šperky sami z perlových náhrdelníkov a náramkov

Ak vám stále leží veľa starých perlových náhrdelníkov a náramkov, môžete z nich urobiť zaujímavé šperky tým, že ich navzájom skombinujete a originálne náhrdelníky si sami vyrobíte ako šperky. Samozrejme, môžete si tiež kúpiť nové modely alebo začať od nuly a získať perly na dokončenie tohto projektu. Ak používate staré, budete musieť niektoré rozrezať a navliecť korálky na novú šnúru, aby sa spojili s ostatnými náhrdelníkmi a náramkami. Nakoniec na oba konce uviažte peknú šnúru, stužku alebo povraz, pomocou ktorého môžete hotovú retiazku priviazať ku krku. Samozrejme, ak máte chuť, môžete tiež pridať spojovacie prvky, ktoré uľahčia zatváranie.

Vyrobte si šperk sami – návod na mušle

Vyrobte si šperky sami pomocou mušlí ako nápad pre začiatočníkov

Zostalo vám niekoľko mušlí, ktoré nijako zvlášť nepomáhajú? Iste sú stále príliš dobrí na to, aby ste ich len tak vyhodili. A nemusíte, pretože sa z nich dajú vyrábať krásne náhrdelníky a náramky. Väčšie mušle vo forme náramkov by však pri nosení boli skôr na obtiaž, a preto sa lepšie hodia k náhrdelníkom. Ak vyrábate takéto šperky sami, jednoducho dajte mušliam otvory, cez ktoré prevlečiete akúkoľvek šnúru alebo stužku. Pretože tu bude šnúra viditeľná, je vhodné použiť pekný model. Po každej škrupine tiež uviažete uzol, aby sa mušle pri nosení neskĺzli všetky do stredu. Môžete tiež poskytnúť väčšiu škrupinu s očkom alebo viazacím krúžkom, cez ktoré môžete prevliecť retiazku. Už máte vlastný príves.

Vyrobte si drevené náušnice sami

Vyrobte si šperky sami z preglejky - náušnice z geometrických obrazcov

Ak chcete vyrábať šperky sami z prírodných materiálov, tieto modely z preglejky sú skvelé. Je možné vyrábať najrozmanitejšie modely. Najlepšie je vyrobiť si ich niekoľko súčasne, aby ste získali perfektné šperky pre rôzne outfity. Ak ste sa teda niekedy dostali k výrobe šperkov, využite to!

 • tenká doska z brezovej preglejky
 • Xacto nôž alebo nožnice
 • Lepidlo
 • akékoľvek farby
 • štetec
 • Ušné háčiky
 • Skákacie kruhy
 • Ihlové kliešte na nos
 • Vrták
 • vládca
 • ceruzka

moderné šperky robia nápady z dreva

 1. Z listu preglejky vystrihnite akékoľvek tvary. Tu môžete popustiť uzdu svojej fantázii.
 2. Tvary potom môžete navrhnúť v akejkoľvek farbe. Ak by ste chceli mať niekoľko vrstiev ako na obrázku vyššie, potom tvary jednoducho zlepte, ako chcete. Alternatívne môžu byť drevené formy navzájom spojené aj pomocou spojovacích krúžkov.
 3. Veľmi tenkým vrtákom urobte v hornej časti prívesku dieru a pripevnite háčik za ucho. Najľahšie otvoríte a zatvoríte viazacie krúžky pomocou ihlových klieští.

Vyrobte si šperky sami – nápady s perlami

jednoduchý návod na náramok z perál

vyrobte si peknú ručnú reťaz podľa pokynov

DIY náušnice macrame pre elegantné šperky

urobte krásne retiazky so stuhami a korálkami

Vyrobte si šperky sami hlinený nápis nápadité nápady dámy

Vyrobte si šperky sami retiazky prívesky amulet rám idea styling

vyrobte si šperky sami náramok perly zelená modrá biela čierna fialová červená

vyrobte si šperky sami retiazka kamenný list kov romantický štýl

Vyrobte si reťaze sami z originálnych amuletov

Make šperky sami reťaze zavesiť mriežka nápad módne šperky

Závesné šperky

Organizér-box na ručné práce

Triediaci box pre lepšie usporiadanie a prehľadnosť

Stena na reťaze a šperky

Ukážte svoje šperky hrdo doma

ako si vyrobiť šperk sami

Kroky k originálnym šperkom

Plastové perleťové šperky na výrobu vlastnými rukami

Vyberte si svoje obľúbené perly

Vyhlásenie-náhrdelník-so-zelenými kamienkami

Radová reťaz z drahých kameňov

Vyrobte si vlastné šperky z perlových kameňov

Inšpirácie „rastúcich“

Tinker-šperky-zo-saténovej stuhy-alebo-lana

Vyrobte si náramky alebo retiazky z bavlnenej šnúry a saténovej stuhy

Papierové perly na výrobu šperkov sami

Retiazka vo vintage štýle umeleckých šperkov

Drotár-out-of-old-oblečenie-šperky

Nápady-na-náušnice-farebné-prúžky-zápasy

Retiazky-a-korálky-vložené do zásuvky a krabice

kreatívne nápady-na výrobu-šperkov-sami

Drevené korálky-zeleno-ružové

Pestrofarebné gombíky-náramok

drotár-šperky-zo-staromódnych šperkov

Urob si sám drotár v zlatej čelenke

drotárske modro-šedo-perlové reťaze

zlaté náušnice a retiazka

Vyrobte si-šperky-rôzne-kvety

vyrobte si svoje vlastné farebné náramky s gombíkmi

DIY-nápady-na-reťazec-v-zlate

DIY šperky s farebnými plastovými časťami

Vyrobte si sami-vyrobte-papier-zaokrúhlite-šperky-drotárstvo