Remeselné nápady

Gnomes drotár s týmito 16 rýchlymi a zábavnými nápadmi na remeslá

Hľadáte zábavné remeselné nápady na jeseň a na Vianoce, potom sú škriatkovia skvelý nápad. Môžu byť vyrobené z prírodných materiálov, ako sú šišky, žalude alebo vlašské orechy, ktoré zbierate so svojimi deťmi na jeseň. Niekoľko ďalších vecí, ako je plsťová tkanina alebo umelá kožušina na fúzy, a môžete byť jedineční Drotárski škriatkovia, ktoré vo forme dekorácie zaisťujú obzvlášť dobrú náladu. Vaši drobci môžu tiež realizovať nápady z papiera. Tu je niekoľko návodov a inšpirácie, ako postupovať.

Imp drotár plsť-fúzy-bobble klobúk-šiška-prírodné materiály

Pokyny na výrobu trpaslíkov

Imp drotár ľahko stimulujúci-vianočný stromček-dekorácie-horúca lepiaca pištoľ

Môžete si vyrobiť škriatka s šiškami a krásnymi ozdobami vianočného stromčeka. Na výrobu borovicových šišiek budete potrebovať aj plsť, niť, drevenú guľu a horúcu lepiacu pištoľ. Jednoducho z filcu vystrihnite šatku a kúsok na tvar kužeľa, ktoré potom zlepíte a vytvoríte škriatka. Pixie vyrobené z látky sú pripravené!

Drotárski škriatkovia – nápady s šiškami

Imp drotár malý-borovicový-kužeľ-klobúk-lievik-zvonček

Takáto dekorácia z borovicovej šišky sa robí rýchlo. Plstené škriatky vyrobíte z jednotlivých prvkov, ktoré si vopred pripravíte. Plstenú látku môžete navrhnúť aj ihlou a niťou, ale nemusíte. Klobúk v tvare kužeľa má tiež rád zvonček. Potom je všetko prilepené k kolíku ako v predchádzajúcom príklade.

Trpaslíci robia s deťmi ručné práce – 10 vzrušujúcich projektov pre každú vekovú skupinu

Gnómovia z jedľových konárov ako vianočné ozdoby do exteriéru – nápady pre domácich majstrov s návodom

Veľkí škriatkovia vyrábajú ručné práce z rôznych materiálov – 4 DIY nápady na Vianoce

Drobní škriatkovia z plsti

Imp. Drotár s plyšovým drôtom-nápady-kužele-zelená-plsť

Keď vyrábate škriatkov z borovicových šišiek, môžete kombinovať rôzne materiály. Tu je príklad použitia plyšového drôtu na vytváranie rúk a nôh. Ale vhodné sú aj špízy na ražniči, nanuky alebo špáradlá, ako uvidíte pri ďalšom nápade na škriatka.

Trpaslíci robia s deťmi ručné práce

Imp drotár malý-korok-inšpirácia-zelená-modrá-šatka-ľahký

Z korkov môžete vyrobiť aj jednoduchých škriatkov. Špáradlá je možné použiť v kombinácii s korálkami na ruky a nohy. Ale aj bez špáradla sa malý škriatok stane veľmi osobným. Maľujte korok vianočnými farbami a navrhnite mu oblečenie. Na klobúk si môžete vymyslieť aj niečo sami.

Trpaslíci vyrábajú na Vianoce ručné práce z papiera

Imp-drotár-remeslo-papier-bobule-dekoračné-lepidlo

Ak by ste chceli s deťmi robiť ručné práce, papier je možno najlepšia voľba, pretože sa s ním najľahšie pracuje. Na vytvorenie vianočného škriatka stačia jednoduché štvorce, kruhy, obdĺžniky a trojuholníky. Pom poms a googly oči sú tiež veľkými pomocníkmi. Namiesto pomponov sú vhodné aj gombíky a oči môžete nakresliť aj sami.

Vyrobte si škriatkovský klobúk

Imp-drotár-škriatok-papier-deti-kutilský-papier-taniere-krútiť očami

Ak vyrábate klobúk škriatka, bez ohľadu na materiál, zvoľte tvar kužeľa. To je typické pre malých Santových pomocníkov a dodáva to škriatkom zvláštne čaro. Pre škriatkov môžete ľahko vyrobiť kužele. Len si predstavte štvorštvrťový koláč. Takúto štvrtinu zlepte z oboch strán a máte šišku.

Gnóm na jedenie

Imp-drotár-nápad-deti-zábavné-cukríky-trstinové-papierové topánky

Môžete tiež kombinovať papier s cukrovinkami. Tieto sa tu používali veľmi prakticky na ruky a nohy. Keď vyrobíte tohto škriatka, položte cukrové tyčinky krížom. Zahnuté konce automaticky vytvoria ovisnuté ramená. Tento „rámec“ potom oblečiete do šiat, ktoré ste vystrihli z papiera.

Myšlienka s kotúčom toaletného papiera

Imp-drotár-toaletný papier-kotúč-kartón-uši-zvon-zeleno-červený

Rovnako rýchlo a jednoducho vyrobíte škriatka z toaletnej rolky. Tento je najskôr natretý farbou na kožu a dostane tvár, len čo farba zaschne. Vystrihnite plstené prvky a kartónové uši. To druhé natrieme ešte raz. Potom rolku prikryte látkou jednoduchým prilepením na miesto.

Imp so Santovým klobúkom

Imp-tinker-santa-claus-hat-jednoducho-nastrihané-lepidlo

Tento roztomilý škriatok má mikulášsku čiapku a je celý vyrobený z plsti. Jednotlivé prvky najskôr nakreslíte na príslušný plstený materiál, než ich vystrihnete. Potom je všetko už len zlepené. Tento projekt predstavuje tašku. Podrobný návod nájdete na konci tohto článku. Ale môžete tiež vyrobiť tohto škriatka a potom ho použiť ako ozdobu steny, okna alebo dverí.

Drotár s malými škriatkami

Imp-drotár-dekoratívne-škriatok-diy-nápady-drotárstvo-pokyny

Tieto látkové pixies sú obzvlášť extravagantné. Na tento projekt môžete úžasne použiť útržky látky. Na oči potrebujete akékoľvek tlačidlá, ktoré môžu byť tiež rôzne, aby škriatok vyzeral ešte bláznivejšie. Na výrobu škriatka je ušitý. Bez problémov to však zvládnu aj začiatočníci.

Pohladiť hlavu

Imp-tinker-tinker-nápady-začiatočníci-uši-klobúk-urobte si-škriatkovia

Pre imp, z vybraného materiálu vystrihnite šesť prvkov pre hlavu a štyri prvky pre uši, ako je to znázornené vyššie. Potom zošite všetky čela k sebe. Nechajte však otvor pre zástrčku. Otočte hlavu naruby, naplňte ju bavlnou alebo iným výplňovým materiálom a prišite hlavu. Teraz to použijete ako šablónu na navrhnutie správnej veľkosti čiapky, ktorú si môžete prišiť alebo prilepiť na hlavu. Prilepte oči a hotové uši tiež.

Telá škriatkov

Imp-drotár-tkanina-oko-gombíky-návod na šitie

Aby ste si mohli pohrať s trpaslíkom, teraz je na rade telo. Toto vystrihnite z látky. Potrebujete telo s nohami a dvoma rukami, každé z dvoch kusov látky. Na ľavej strane vždy zošite dva prvky a nechajte otvor voľný. Otočte látku naruby a do otvoru vložte šošovicu. Vďaka tomu je škriatok kujný a vlhkosť je absorbovaná šošovkami. Zašite otvory a pripevnite hlavu a ruky k telu. Nezabudnite ani na obojok.

Vytvárajte veľké pixy s bradou

Imp-drotár-trpaslíci-urob si sám-cítil-šedá-klobúk-diy

Tieto pixie v škandinávskom štýle považujeme za obzvlášť roztomilé. A hoci vyzerajú veľmi komplikovane, uvidíte, že ich napodobnenie nie je vôbec ťažké. Získajte penové kužele akejkoľvek veľkosti, akúkoľvek látku vo vianočných farbách, sivý rúno, čiernu plsť, umelú kožušinu, drevené gule, drôt a horúcu lepiacu pištoľ.

Oblečte kužeľ

Imp-drotár-veľký-kužeľ-polystyrénový obal

Vystrihnite tieto dva tvary z kože na výrobu drotárstva položením na povrch kožou nadol. Netlačte nožom príliš silno, aby ste sa vyhli prerezaniu vlasov pod ním. Potom vezmite kužeľ a položte ho na tkaninu, aby ste určili výšku tkaniny. Potom kužeľ zabaľte, aby ste získali aj priemer, a všetko označte plsteným perom. Je lepšie nechať tkaninu o niečo väčšiu, ako ju omylom prerezať príliš malú. Vystrihnite tvar a prilepte ho na penový kužeľ horúcim lepidlom.

Dokončenie trpaslíkov

Imp-drotár-falošná kožušina-brada-vtipná-figúrková dekorácia

Potom prilepte fúzy na miesto a do hornej časti kužeľa prilepte dlhší kus drôtu. To by malo držať uzáver vo zvislej polohe. Sivou látkou sformujte klobúk, ktorý potom prilepte na hrot kužeľa. Potom už stačí len rámovať tvár. Na výrobu škriatka prilepte drevenú guličku ako nos a z čierneho filcu vystrihnite dva kruhy, ktoré buď prilepíte alebo nalepíte. Klobúk môžete ozdobiť vianočným kvetom.

Škandinávske pixie

Imp drotár šedé fúzy-klobúky-škandinávsky-nápad

Ak sa vám páčil vyššie uvedený nápad na výrobu trpaslíkov, môžete tiež zvážiť tento variant. Namiesto šišky je použité ušité vrece, ktoré môžete ako blázniví škriatkovia naplniť šošovicou alebo vatou. Nosy boli vyrobené rovnakým spôsobom. Namiesto bieleho majú tieto pixies sivé fúzy. Skutočne skvelý nápad na darček nenájdete?

Gnómovia na fľaše vína

Imp-drotár-dekorácia-vianočné-jesenné-fľaše vína-ozdobiť

Ak máte aj vy na Vianoce víno na stole alebo ak chcete niekomu darovať víno, zabudnite na nudnú fľašu a ozdobte ju originálnym škriatkom. Klobúk najskôr vyrobte z plsti, ktorej priemer by mal byť o niečo menší ako priemer fľaše. Vpredu prilepte drevenú guľu ako nos, zatiaľ čo brada je pripevnená zvnútra. Pohrávať sa s touto myšlienkou pre škriatka je veľmi jednoduché.

Tinker vlasové doplnky

Imp-drotár-vlasy-šperky-plsť-šiť-vlasy-klip-škriatok

Môžete tiež ozdobiť svoje účesy na Vianoce. A ak na tento účel vyrobíte škriatkov, veľa usmiatych tvárí je zaručených, pretože nápad je roztomilý a originálny. Tento škriatok je vyrobený z plsti a dá sa prilepiť na bobby pin alebo čelenku. Podľa toho si tiež vyberiete veľkosť šrotu, ak si ho vyrobíte sami. Môžete urobiť nasledovné Šablóna GNOME na vytlačenie používať.

Šiť cítil

Imp-drotár-tvár-vianočné-ozdobiť-príves-vianočný stromček

Tu vidíte pixie trochu bližšie. Ak robíte tohto škriatka, je najlepšie najskôr pripraviť jednotlivé prvky znova. Tieto prvky potom môžete prilepiť k sebe. Ale škriatok sa stane osobnejším, keď použijete taký pekný šev na spojenie tváre. Rozhodnite sa však sami. Tento škriatok je vhodný aj ako ozdoba vianočného stromčeka.

Drobní škriatkovia z dreva: Pokyny pre domácich majstrov

Gnómovia z dreva sami vyrábajú nápady na inštrukcie

Hľadáte kreatívny nápad na dekoráciu alebo si len chcete dať upršaný čas cez daždivé víkendy? Ponúkame vám rýchly nápad na remeslo pre roztomilých drevených škriatkov. Z remeselnej predajne potrebujete nasledujúci materiál:

 • MDF trojuholníky
 • Farba: zlatá, zelená, červená a hnedá
 • Papierová páska
 • Modelovacia hmota na nos vo farbe pokožky
 • Plyš dlhé vlasy
 • lepidlo
 • Brúsny papier (voliteľné)

Užitočné rady pre drevených škriatkov pre začiatočníkov

Ako vyrobiť roztomilých vianočných škriatkov: Rozdeľte trojuholníky na tri papierovou páskou. Potom vymaľujte trojuholníky MDF v troch farbách. Farby skombinujte, ako sa vám páči, a nechajte ich zaschnúť. Potom (voliteľné) zľahka zbrúste farbu brúsnym papierom. Z modelovacej hmoty vytvorte gule, ktoré môžete prilepiť k škriatkom ako nos. Potom ozdobte škriatkov plyšom z dlhých vlasov a premeňte ich na vianočných škriatkov.

Drevení škriatkovia si nápady vyrábajú sami

Ak chcete, môžete ku škriatkom pripojiť aj šnúru a urobiť z nej roztomilé vianočné ozdoby. Voliteľne sú ideálne na umiestnenie na rímsu krbu alebo na konferenčný stolík. Zaberajú málo miesta, a preto sú vhodnými dekoráciami na stôl. Roztomilé trpaslíky môžu tiež zdobiť darčeky alebo ich jednoducho rozdať kolegom na pamiatku. Do ručných prác sa môžu zapojiť aj deti na základnej škole, pretože tento projekt je veľmi jednoduchý.

Vyrobte si škriatkov z dreva sami pomocou plných nápadov a návodov na dekoráciu

Ďalšie roztomilé pixie sú pripravené len v niekoľkých krokoch. Pokyny sú veľmi jednoduché, ale pretože sú jednotlivé časti zlepené horúcim lepidlom, je potrebné dávať pozor. Najmä batoľatá vo veku materskej školy by sa teda radšej nemali zúčastňovať. Aj so staršími deťmi musíte najskôr precvičiť používanie horúceho lepidla. Na remeselný projekt budete potrebovať nasledujúce materiály:

 • Čierna farba a štetec
 • Cievky nití z dreva s výškou najmenej 6 cm a priemerom 3 cm
 • Drevená gulička s priemerom 3 cm
 • Drevené srdiečka, široké 3 cm a dlhé 3 cm
 • Plsťová látka v zelenej, červenej a béžovej farbe
 • Plyš dlhé vlasy v bielej a sivej farbe
 • Modelovacia hmota vo farbe pokožky alebo malé drevené guličky na nos
 • nožnice
 • horúce lepidlo

Drevené pixie robia pokyny krok za krokom

Srdiečka najskôr natrieme na čierno a necháme uschnúť. Omotajte cievky nite béžovou plsťou. Na jednu stranu cievky nite prilepte čierne drevené srdiečko a na druhú stranu drevenú guličku. Z modelovacej hmoty vytvorte malú guličku a prilepte ju do stredu väčšej gule. Zo sivého dlhosrstého plyšu urobte bradu a zo zeleného filcu vytvorte trpasličí klobúk. Roztomilé škriatkovia sú hotové!

Drotársky kmeň stromu

Kmeňoví škriatkovia stromov si robia vlastné nápady z brezového dreva

Z brezového dreva môžete vyrobiť roztomilé škriatkov. Kmene alebo vetvičky stromov jednoducho skráťte, šikmo prerežte jednu stranu a namaľujte na ne tvár. Vystrihnite fúzy z lepenky a zafixujte ich lepidlom na drevo. Hotovo! Roztomilé trpaslíky môžu ozdobiť vchod do domu, parapet alebo záhradný stôl. Bez problémov odolávajú mrazu a snehu, takže sa ideálne hodia na vonkajšie použitie.

Roztomilé drevené pixie s bavlnenou bradou

Drevení škriatkovia si nápady na slávnostné vianočné ozdoby vyrábajú sami

Vyrobte si z plsti trpasličí klobúk so zvončekmi

Vyrobte drevených škriatkov, ozdobte vlnou a ušite plstený klobúk

Vytvorte si pixie kmeňa veľkého stromu sami

Vyrobte kmeň stromu z dreva a namaľujte si ho sami

Gnómovia kmeňa stromu v malom formáte: namaľujte tváre

Drotár s kmeňom stromu a namaľujte ho červenou a bielou farbou

Pokyny pre vlasové doplnky trpaslíkov tu.

Pokyny pre tašky Elf tu.