Remeselné nápady

V zime robte s deťmi ručné práce – 6 jednoduchých DIY nápadov na rôzne dekorácie

zimné ručné práce s deťmi nápady ľahké ručné pokyny snehuliakov odtlačky prstov

Deti milujú ručné práce. Preto by ste tiež mali využiť každú príležitosť a príležitosť, aby ste s nimi sami vytvorili niečo zaujímavé. A potom sú nápady na remeslá pre deti s užitočnými pokynmi k remeslu tým pravým, čím sa môžete inšpirovať a ľahko dosiahnuť požadovaný výsledok. A ak to všetko vyhovuje sezóne, tým lepšie! Ak teda chcete v zime urobiť niečo pekné s deťmi, začnite hneď. Okrem prírodných materiálov môžete na popoludnie alebo na výrobu pekných dekorácií použiť aj rôzne veci.

Jednoduché remeselné nápady na zimu – vyrobte si vtipné poháre z paličiek od nanuku!

zimné ručné práce s deťmi zmrzlinové tyčinky drevený vatelínový pohár kakaové vločky

V lete zozbierajte všetky zmrzlinové tyčinky, ktoré vám zostanú zo zmrzlinového jedla, skôr alebo neskôr ich môžete použiť na ručné práce a realizovať pritom zaujímavé projekty. To je aj prípad tohto vtipného hrnčeka. Ak chcete tento projekt robiť s deťmi v zime, budete potrebovať 10 paličiek od nanuku, ako aj vatové tampóny, akrylovú farbu a papier. Najprv položte dva stonky na povrch, rovnobežne k sebe. Potom prilepte ich ostatné vedľa seba.

Dajte lepidlu trochu času na zaschnutie a medzitým urobte z papiera držadlo hrnčeka. Teraz je možné nanuky namaľovať. Namiesto modrej je možné samozrejme zvoliť aj akúkoľvek inú farbu. Potom nechajte farbu zaschnúť a nakoniec prilepte rúčku a vaty, ktoré majú napodobňovať kakaovú penu. Hotový pohár môže byť tiež ozdobený nálepkami a inými ozdobami. Vhodné sú aj rôzne zimné obrazy vlastnoručne namaľované.

Drobné lampióny s deťmi v zime

zimné majstrovanie s deťmi lampión nápad snehuliak murár jar hojdačka umelého snehu

Táto vtipná lampa predstavuje snehuliaka a môže zdobiť nielen obývačku alebo kuchyňu, ale aj detskú izbu, ak sa na osvetlenie používa LED sviečka. Potom sa vaše dieťa môže kedykoľvek tešiť zo svojej vlastnej dekorácie. Na sušenie potrebujete remeselnú hlinku na sušenie na vzduchu v oranžovej farbe, dva gombíky, umelý sneh, murársku nádobu s perforovaným vekom, červené pompony, červeno-biele čističe rúrok, horúcu lepiacu pištoľ, lepidlo na decoupage a špongiu..

zimné ručné práce deti inštrukcie snehuliakov vyrobia si lampáš vlastnoručne

Začnite nosom, ak túto myšlienku realizujete s deťmi v zime. Z hliny vytvorte tvar mrkvy. Hneď ako uschne, môžete nos a gombíky pre oči prilepiť na sklo. Predtým sa uistite, že povrch skla je čistý, aby sa lepidlo dalo dobre prilepiť. Vložte umelý sneh do hlbokého taniera alebo misky. Pomocou špongie alebo štetca potom môžete sklo natrieť decoupage alebo podobným lepidlom. Teraz ponorte pohár do umelého snehu. To sa prilepí na lepidlo. Nádobu odložte nabok, aby sa vysušila.

Posledným krokom pri výrobe snehuliaka s deťmi v zime je výroba chráničov sluchu. Za týmto účelom rozrežte čističe rúrok na polovicu a rolujte na bielu a červenú a vytvorte z nich tvar písmena U. Teraz najskôr prilepte čističe rúrok na vonkajší okraj veka a potom červené pompony. Aby boli pompony konečne na snehuliakovi na správnom mieste, môžete pred lepením odskrutkovať veko a označiť miesta. Teraz môžete na výrobu dekorácie použiť lampu vyrobenú vlastnými rukami.

Remeselné nápady pre batoľatá – maľujte jednoduché obrázky

zimné ručné práce deti snehové odtlačky prstov do ucha vatové tyčinky

Je tiež ľahké pracovať s malými deťmi. Ak by ste chceli v zime robiť ručné práce s deťmi do 3 rokov, môžete si vybrať taký obrázok. Kmeň stromu si môžete buď vytlačiť, alebo namaľovať sami, ak si myslíte, že je to pre vášho drobca stále príliš komplikované. Jednoduchými odtlačkami prstov sa potom dá sneh tvarovať na konároch a na zemi. Na to sú skvelé prstové alebo akrylové farby. Je dôležité, aby použité farby neboli pre deti nebezpečné. Padajúce snehové vločky môžete veľmi jednoducho namaľovať pomocou tyčiniek do uší. Tieto sú ponorené do bielej farby. Potom na obrázok naneste malé bodky.

Drobné zimné čiapky s batoľatami

zimný drotár detská čiapka papierová farbiaca šablóna vata veniec ozdoba okna drotár

Zimnú náladu si určite spravíte, ak v zime vyrobíte s deťmi takéto čiapky. Klobúky si môžete buď nakresliť sami, alebo môžete pomocou šablóny vytlačiť, ktorú nájdete v odkaze na konci článku a potom si ju už len prifarbiť. Na vyfarbenie je možné použiť akékoľvek perá a farby. Nechajte deti vyskúšať rôzne a majú pre nich pripravené pastelky, fixky, pastelky, akryl a akvarely.

Potom, čo sú čiapky zafarbené, chýba iba jedna vec: Ak chcete klobúky vyrábať s deťmi v zime, musia byť vybavené vatami. Za týmto účelom najskôr vystrihnite klobúky a potom lepte na vatu. Hotové klobúky môžete použiť na veniec alebo ak chcete urobiť dekoráciu okna. Na ten druhý je výborný transparentný alebo krepový papier, pretože potom môže papierom presvitať svetlo.

DIY s deťmi – vyrobte si snehuliakov z toaletných roliek ako zimné dekorácie

detská drotárska zimná toaletná rolka snehuliak jednoducho nakopne papier na čistenie rúrok

Ak chcete týchto snehuliakov vyrábať s deťmi, potrebujete najskôr toaletný papier. Potrebujete tiež fixky v oranžovej a čiernej farbe, ako aj stuhy, malé pompony, googly oči a čističe potrubí. Najlepšie je tiež použiť biele toaletné rolky. Prípadne ich môžete natrieť na bielo alebo pokryť bielym papierom. Potom prilepte googlové oči k rolke a uviažte okolo nej stužku. Ďalej si naneste farbu na nos a ústa a presuňte pásku na miesto. Teraz ho môžete v prípade potreby opraviť trochou lepidla. Ďalej namaľujte tlačidlá čiernym plsteným perom a vyrobte mušľové chrániče podľa popisu v návode na lampu vyššie. Snehuliak je pripravený!

Vytvorte snehové vločky

detská drotárska zimná snehová vločka čistič rúrok korálky batoľa dekorácia

Výroba snehovej vločky s deťmi je jednoduchá s čističmi rúrok a korálkami. Odporúčame tiež, aby ste použili zimné farby, ako je biela, modrá, fialová alebo strieborná, ak túto myšlienku v zime mútite k deťom. Inak je návod veľmi jednoduchý a nie je problém ani pre malé deti. Nenechávajte však malých bez dozoru, pretože kvôli perlám hrozí prehltnutie. Čističe rúrok vytvarujte do hviezdicových tvarov, ako vidíte v návode. Potom naň navlečte perly. Nechajte hroty voľné, aby mohol byť drôt stále zauzlený. Znova ho prevlečte cez korálku tak, aby sa vytvorila slučka, ktorá zabráni tomu, aby sa korálky opäť zosunuli z drôtu.

Ručné práce s deťmi v zime: vyrobte si snehuliakov z vaječných škatúľ sami

Zimné ručné práce s deťmi si sami vyrobíte snehuliaka z vaječného kartónu a gombíkov a čističov potrubí

Prvá myšlienka remesla je veľmi jednoduchá: vykúzlite z snehových škatúľ vtipných snehuliakov. Zložte dve 6 škatúľ na vajíčka dohromady. Prilepte naň dve gombíky, uviažte ozdobnú pásku, namaľujte tvár. Prilepte dve googly oči a z čističov rúr vyrobte chrániče uší. Hotovo! Tento remeselný nápad je ideálny pre deti v materskej škole a na základnej škole. Keďže deti jednotlivé časti prichytávajú lepidlom alebo horúcim lepidlom, musíte si najskôr zacvičiť pomocou lepidla a horúceho lepidla. Nikdy nenechávajte malé deti bez dozoru, pretože hrozí nebezpečenstvo úrazu.

Zimné ručné práce s deťmi: snehuliak vyrobený z lepenky 

Ručné práce v januári s deťmi, namaľujte snehuliaka a zlepte ho

Z lepenky môžete vystrihnúť množstvo krásnych postáv a prilepiť ich k sebe. Šablóny môžete nájsť na internete alebo si ich vyrobiť sami. Bez veľkej námahy sa dá vyčarovať napríklad snehuliak. Tento remeselný nápad je vhodný aj pre úplných začiatočníkov. Môžete jednoducho nakresliť obrysy jednotlivých detailov na kartón a potom požiadať deti, aby detaily vystrihli a prilepili na biely kartón. Tento veselý nápad na dekoráciu vám zaručene navodí dobrú náladu aj v mrazivých zimných dňoch.

Ručné práce s deťmi základnej školy: farbenie kopčekov zmrzliny

drotár, január, urobte si s deťmi v materskej škole kopčeky zmrzliny

Keď sú vonkajšie teploty pod 0 ° Celzia, môžete si s deťmi vyrábať farebné kopčeky zmrzliny. Budete potrebovať: balóny, vodu a potravinárske farbivo. Naplňte balóniky vodou, pridajte potravinárske farbivo a balóniky zavrite. Balóny dajte von na sneh a nechajte ich cez noc. Ráno môžete balóniky opatrne odstrihnúť a odstrániť nožnicami. Nechajte farebné kopčeky zmrzliny vonku a použite ich ako ozdobu na terase alebo v záhrade.

V januári robte s deťmi ručné práce: vyrobte si snehuliakov sami z paličiek od nanuku a čističov rúrok

január s deťmi v zime DIY nápad na zmrzlinárov z nanukov a cenových čističov a gombíkov

Zostali vám paličky od nanuku? Potom je ďalší nápad na remeslo pre vás to pravé. Snehuliaci na obrázku vyššie sú pripravení v niekoľkých jednoduchých krokoch. Nanuky na nanuky ozdobte gombíkmi, ozdobnými stuhami a čističmi na rúry, namaľujte na ne tvár a prilepte googly oči. Tento ručný projekt je ideálny pre deti v materskej škole, pretože je nekomplikovaný, vyžaduje si málo skúseností a je rýchly.

Ručné práce s deťmi v zime: vyrobte si vlastnú snehovú guľu z džemu

Ručné práce s deťmi základnej školy vyrábajú snehové gule z džemu sami

Ďalší remeselný projekt pre snehovú guľu z zaváraninového pohára je tiež pripravený za menej ako hodinu. Budete potrebovať: 1 zaváraninový pohár, malý model vianočného stromčeka (vianočný stromček môžete vyrobiť zo štetcov na fľaše), vodotesné lepidlo, destilovanú vodu, umelý sneh (vo forme prášku) a prací prostriedok. Mini vianočný stromček najskôr prilepte na vnútornú stranu veka a nechajte nejaký čas zaschnúť. Do zaváraninového pohára dajte štipku umelého snehu a potom ho zalejte vodou. Pridajte kvapku pracieho prostriedku, zaskrutkujte veko a otočte nádobu s džemom.

Ručné práce s deťmi v januári: Snehuliak Olaf z toaletných roliek 

V zime robte s deťmi ručné práce Olaf snehuliak z toaletných roliek sami

Ďalšou veľmi jednoduchou remeselnou myšlienkou je vyrobiť si zo snehových roliek zábavných snehuliakov. Budete potrebovať nasledujúce materiály: biela, hnedá a oranžová lepenka, ceruzky, čierny fineliner, čierne pompony, lepidlo. Vytlačte si šablónu na tvár Olafa a preneste ju na biely kartón. Z oranžovej lepenky vystrihnite nos a z hnedej vlasy. Potom odstrihnite bielu lepenku podľa veľkosti, pomocou ktorej zabaľte toaletný papier a oba konce prilepte k sebe. Potom prilepte tri pompony a roztomilý snehuliak z filmu Disney „Frozen“ je pripravený.

Ručné práce v januári s deťmi: vyrobte si vlastný venček na dvere z papierových rukavíc

Ručné práce s deťmi Zimný veniec vyrobený z papierových rukavíc si urobte nápady sami

Vianoce sa skončili a slávnostný veniec je opäť vo vašom šatníku? Farebný zimný veniec rozsvieti predné dvere a navodzuje príjemnú atmosféru aj v hluchých dňoch. Potrebujete: Šablónu na rukavicu, kartón alebo baliaci papier. Najprv preneste dizajn na lepenku a potom ho vystrihnite. Potom rukavice prilepte na veniec z kartónu a uviažte naň ozdobnú stužku.

Remeselné nápady v zime: vymaľujte drevené domy a ozdobte ich umelým snehom

Zimné ručné práce Materská škola vymaľuje drevené domčeky posypané umelým snehom

Početné maliarske projekty sú vhodné aj pre deti na základnej škole. Môžete napríklad vymaľovať farebné drevené domčeky a posypať ich umelým snehom. Ale namiesto toho, aby ste si pohrávali s typickou zimnou dedinou v červenej, zelenej a zlatej farbe, môžete drevenice vymaľovať v jasných farbách. Ružová, mätovo zelená a ružová vyzerajú super roztomilé a ešte viac zvyšujú očakávania na prichádzajúcu jar. A v letných mesiacoch môžu ozdobné domčeky ozdobiť izbu dievčat a dokonca slúžiť ako domčeky pre bábiky.

Ručné práce v januári s deťmi: snehuliak vyrobený z vatových tampónov a plsti 

Zimná drotárska škôlka snehuliak z plsti a vatových tampónov a zmrzlinových tyčiniek barteln

Očarujúce snehuliaky môžu byť vyrobené z bavlnených podložiek, tyčiniek z nanuku a plsti. Tento remeselný nápad je skvelý pre deti na základnej škole. Potrebujete nasledujúce materiály: 3 vatové tampóny na snehuliaka, nanukové tyčinky alebo depresory jazyka vyrobené z dreva, pompony, filc v zelenej, čiernej a oranžovej farbe. Na nanukovú nanuku najskôr nalepte tri vatové tampóny. Potom z plsti odstrihnite klobúk, šál, oči a nos. Potom prilepte detaily a na konci ozdobte snehuliakov pomlázkami.

Ručné práce s deťmi v zime: snehuliak vyrobený z nanukov

Január Ručné práce s deťmi Snehuliak vyrobený z nanukov a klobúku z plsti

Remeselné projekty sú pre deti príjemnou zábavou, pretože podporujú ich schopnosť koncentrácie a stimulujú predstavivosť. Ak chcete s deťmi stráviť peknú hodinu, príde ďalší nápad. Prilepte k sebe 6 nanukov a potom po stranách prilepte ďalšie dve nanuky. Potom nanuky na nanuky namaľte na bielo akrylovou farbou. Medzitým môžete z plsti vystrihnúť detaily. Potrebujete dva veľké a štyri menšie štvorce na oči a zuby, ďalej trojuholník na nos, motív na šatku a jeden na klobúk.

Zimné ručné práce: nápady pre deti v materskej škole

V zime robte s deťmi ručné práce. Vyrobte si stromček sami z dielikov puzzle

Ručné práce v januári s deťmi: tučniaky a snehuliaky vyrobené z fliaš Coca Cola

Ručne robte s tučniakom a snehuliakom deti zo základnej školy sami

Remeselné nápady na zimu: vyrobte Grincha z papierových tanierov

Remeselné nápady zimná Grinchova tvár z papierového taniera urobte sami

Remeslá s deťmi v januári: stopa v tvare imela s pomlázkami

Ručné práce v januári s deťmi, vymaľujte imelo z stopy, sladký nápad pre domácich majstrov

Zimné ručné práce s deťmi: vyrobte si snehuliaka zo starej ponožky

Ručne robte v zime s deťmi zo starých ponožiek sami

Ručné práce s deťmi v zime Ďalší Grinch z papierového taniera 

Ručné práce s deťmi v januári, vymaľujte Grincha z plastových tanierov

Ručné práce s deťmi zo základnej školy: transformujte priehľadné vianočné gule na postavy Elma a Grovera zo Sesame Street

Januárové ručné práce s deťmi zdobiace vianočné gule tvárami zo Sesame Street

Remeselné nápady v zime: Ľadové gule robia krásne nápady na dekoráciu záhrady v zime

Ručné práce zimná základná škola sfarbenie ľadovej gule DIY nápady pre deti

Tlačová šablóna na zimné čiapky tu.