Remeselné nápady

Skvelé nápady, čo dať na veľkonočné vajíčka, a návod, ako si to urobiť sami

Ak chcete navrhnúť kreatívne veľkonočné vajíčka, nemusíte sa uspokojiť iba s bežnými farbami. Namiesto toho alebo okrem toho môžete použiť širokú škálu materiálov a prilepiť ich na veľkonočné vajíčka. Či už tkanina, perie, perly, papier alebo dokonca korenie a semená – ak máte chuť na niečo nové v tomto roku, dnes môžete vyskúšať jeden z našich nápadov. Sú tiež skvelé, ak hľadáte zdobenie kraslíc s deťmi alebo techniky veľkonočných vajíčok do škôlky.

Nalepenie veľkonočných vajíčok – vyskúšajte si krásne techniky vajíčok s deťmi i dospelými

Veľkonočné vajíčka prikryte rôznym materiálom - nápady, tipy a návody

Pokiaľ ide o navrhovanie vajíčok s ozdobami a lepidlom, môžete použiť akékoľvek druhy vajíčok. To znamená, že vhodné sú nielen varené a fúkané veľkonočné vajíčka, ale aj tie z plastu, polystyrénu, dreva alebo iných materiálov. Výber je na tebe!

Aké lepidlo?

To mimochodom platí aj pre výber lepidla. Ak chcete lepiť veľkonočné vajíčka, hodia sa na vás lepiace tyčinky na papier a servítky, obľúbené horúce lepidlo na perly alebo kamienky, lepidlo na textil alebo čokoľvek iné, čo máte po ruke. Všetko závisí od toho, s čím radšej pracujete a aký materiál chcete na vajíčka fixovať. Iba ak chcete ozdobiť varené vajíčka, ktoré sa budú jesť potom, mali by ste zvoliť neškodné lepidlo na báze vody.

Veľkonočné vajíčka prikryte látkou

Veľkonočné vajíčka prikryte bielizňou sivou a čipkou

Chcete s deťmi ozdobiť veľkonočné vajíčka? Potom je náš prvý nápad ideálny. Na skrytie vajíčok použite akékoľvek zvyšky látky, ktoré nastriháte na kúsky alebo prúžky. Farebná tkanina je samozrejme najvhodnejšia pre deti a má aj veľkonočné motívy, takže ešte lepšie! Dospelí sa tiež môžu odvážiť prísť s takýmto vintage nápadom, lepením veľkonočných vajíčok a spojením ľanu s čipkou vytvoria jedinečnú dekoráciu na stôl..

Prilepte veľkonočné vajíčka samolepiacimi textilnými páskami v krásnych farbách

Existujú aj skvelé vzorované, samolepiace textilné pásky, ktoré uľahčujú ručné práce nielen deťom. Prúžky môžete nakrájať na kúsky ľubovoľnej dĺžky a potom ich natrieť na vajíčko. Takéto pásky sa skvele lepia na skutočné aj umelé vajíčka.

Veľkonočné vajíčka sú pokryté pruhmi modrých džínsov a marimekka v čiernej a bielej farbe

Alebo čo poviete na tento nápad, na ktorý môžete použiť svoje staré rifle? Vedľa môžete opäť vidieť trendový nápad, na ktorý boli použité látky Marimekko. Vystrihnite vzory a motívy a prilepte ich na vajíčka. To isté môžete samozrejme urobiť aj s obrúskami Marimekko pomocou techniky obrúskov (pozri nižšie) a prilepením veľkonočných vajíčok.

Zdobenie kraslíc papierom – techniky a vhodné druhy papiera

Papierové konfety na navrhnutie vajíčok v jasných farbách

Alebo čo tak nalepiť papier na veľkonočné vajíčka. Na tento účel sú vhodné rôzne druhy papiera. Rovnako ako pre tkaninu je vhodné najskôr pripraviť menšie kúsky. Môžete ich ostrihať na mieru nožnicami alebo jednoducho odtrhnúť, čo im dodá extra kúzlo. Existujú však aj iné spôsoby, ktorými môžete veľkonočné vajíčka lepiť papierom. Čo napríklad konfety? Tu je niekoľko ďalších nápadov a techník:

Veľkonočné vajíčka prikryte novinami

Veľkonočné vajíčka prikryte novinovým alebo hudobným papierom, aby vyzerali vintage

Vaše vajíčka získajú určité vintage kúzlo, ak na výrobu použijete novinový papier (to isté platí pre hudobný papier, mimochodom). Je to tiež skvelý spôsob, ako recyklovať niektoré noviny, ktoré ste zozbierali. Najlepšie lepidlo je pasta. Noviny natrhajte na kúsky, vajíčkom rozotrite pastu a potom naneste papier. Jednotlivé kusy by sa mali prekrývať.

V prípade potreby môžete pridať druhú vrstvu. Nakoniec všetko zalepte vrstvou lepidla a buď nechajte uschnúť, alebo pridajte niekoľko ďalších dekorácií ako pierka, gombíky, nite, krajkové stužky a podobne. Také ďalšie dekoratívne prvky môžete tiež opraviť lepidlom dodatočne, t.j. po vysušení.

Veľkonočné vajíčka zabaľte do hodvábneho papiera

Z hodvábneho alebo krepového papiera vytvarujte guľky a prilepte ich k vajíčkam

Hodvábny papier môžete použiť aj na výrobu pestrých vajíčok, ak chcete namiesto farbenia nalepiť veľkonočné vajíčka. Z hodvábneho papiera vystrihnite malé útržky. Môžu mať akýkoľvek tvar, ale nemali by byť príliš malé. Potom vajíčko potrite pastou alebo remeselným lepidlom a začnite pritláčať útržky na povrch (pozri obrázok pod pauzovacím papierom).

Útržky potom môžete vyhladiť štetcom. Hneď ako je celé vajíčko prikryté, môžete ho ešte raz natrieť lepidlom a nalepiť druhú vrstvu papiera. Teraz musí pasta už len uschnúť a vy si môžete vyzdobiť dom veľkonočnými vajíčkami.

Nápady s krepovým papierom

Ozdobte veľké veľkonočné vajíčko krepovým papierom ako nápad pre deti

Mimochodom, rovnakým spôsobom môžete na veľkonočné vajíčka prilepiť aj krepový papier. Alebo môžete z malých kúskov papiera formovať guličky, ktoré potom prilepíte na škrupinu (alebo plast alebo polystyrén), čo je tiež skvelá voľba, ak navrhujete veľkonočné vajíčka s malými deťmi. Páči sa nám aj nápad z obrázku vyššie, na ktorom bolo vajíčko najskôr obalené dlhým pásom krepového papiera, kým nebolo úplne zakryté a ktoré potom môže byť ozdobené ozdobnými pásikmi z krepového papiera alebo inými tvarmi (napr. Vo vlnovej forme, cikcakom , bodky atď.).

Vytvorte vtipnú pinhatu z krepového papiera z vajíčka

Vajíčko Pinhata

Veľkonočné vajíčko hore má napodobňovať pinhatu. Je na vás, či na otvorenie použijete plastové vajíčko, ako v príklade. Tak či onak, budete potrebovať pásy krepového papiera. Potom nožnicami narežte niekoľkokrát na jednu z dlhších strán, aby ste vytvorili strapce.

Nápad na krepový papier v štýle pinhata je ružový, ružový a žltý

Potom sa môžete nalepiť na veľkonočné vajíčka: Začnite od spodnej časti a postupne sa dostaňte hore. Na neobrubenú polovicu pásika naneste lepidlo a prilepte ho na vajíčko. Nasledujúci riadok by mal vždy prekrývať predchádzajúci.

Priehľadný papier

Prilepte veľkonočné vajíčka na hodvábny papier na farebné veľkonočné dekorácie vo veľkonočnom košíku

Na rozdiel od hodvábneho papiera je pauzovací papier hrubší a taktiež sa s ním dá ľahko pohrať. Ak teda chcete robiť ručné práce s deťmi, tento papier je vhodnejší ako hodvábny papier, aby sa im ručný projekt skutočne páčil. V opačnom prípade sa môžete riadiť aj vyššie uvedenými myšlienkami, ak chcete pokryť veľkonočné vajíčka pauzovacím papierom. Tento typ papiera je ideálny pre materské školy.

Technika obrúskov

Veľkonočné vajíčko decoupage - obrúskovou technikou vytvorte krásne motívy

Ak chcete nalepiť veľkonočné vajíčka, nezabudnite na starú dobrú techniku ​​obrúskov. Ak chcete na veľkonočné vajíčka nalepiť obrúsky, budete potrebovať nasledujúce položky:

 • Vajcia
 • Obrúsky so zhodnými motívmi
 • nožnice
 • plochý štetec
 • Sklenené alebo porcelánové lepidlo alebo špeciálne lepidlo na obrúsky
 • Akrylový lak na tesnenie

Veľkonočné vajíčka prikryte obrúskom – návod

Z obrúska vystrihnite požadované motívy a potom opatrne odstráňte vrchnú vrstvu (tú s motívom) z ostatných vrstiev. Potom môžete nalepiť veľkonočné vajíčka. Za týmto účelom namočte kefu do lepidla, umiestnite motív na požadované miesto na vajíčku a rozotrite naň lepidlo. Papier je veľmi tenký, preto dávajte pozor, aby ste ho neroztrhli alebo nepokrčili.

Pridajte ľubovoľný počet návrhov a potom nechajte lepidlo zaschnúť. Potom môžete hotové vajíčko natrieť akrylovým lakom a zafixovať motívy.

Nápad s fotografiami

Rozdajte na Veľkú noc personalizované vajíčka s fotografiami

Pomocou techniky na obrúsky môžete na veľkonočné vajíčka dokonca dávať fotografie. Ako? Potrebujete tlačiareň a všetko, čo musíte urobiť, je vytlačiť požadovanú fotografiu na obrúsok a funguje to takto:

 • Obrúsok položte na list papiera pre tlačiareň a prilepte ho okolo okraja.
 • Vyberte požadovanú fotografiu (v počítači alebo prostredníctvom skenera a kopírky) a vytlačte ju na tento list papiera obrúskom.
 • Pri vykonávaní nastavení sa uistite, že fotografia skutočne smeruje na obrúsok.
 • Nechajte atrament v tlačiarni zaschnúť.
 • Vystrihnite motív a opatrne odstráňte vrchnú vrstvu obrúska, na ktorom sa nachádza aj fotografia.
 • Na prenos fotografie na vajíčko použite obrúsku techniku ​​z vyššie uvedených pokynov.

Na túto lúku môžete nalepiť plastové kraslice, ale aj pravé vajíčka.

Perie ako ozdoba

Farebné perie ako ozdoba na veľkonočné vajíčko - jednoduchý remeselný nápad pre deti i dospelých

Na veľkonočné vajíčka môžete rýchlo a jednoducho nalepiť perie. Či už použijete subtílnejší nápad s iba jedným perím na vajíčko, ako na obrázku vyššie, alebo nimi pokryjete celé vajíčko, je to vec vkusu. Na vajíčko dajte trochu lepidla, presne tam, kde chcete, aby bola hladká časť pierka. Pevne tam stlačte pružinu. Nadýchanú časť zafixujte kvapkou horúceho lepidla.

Originálna veľkonočná dekorácia - veľkonočná kytica vyrobená z konárov a vajíčok s perím

Ak chcete lepiť celé veľkonočné vajíčka, začnite od vrchu a postupujte až k oblejšiemu koncu vajíčka. Každý nový riadok by sa mal prekrývať. Takéto vajíčka sú nádhernými príveskami na veľkonočnú kyticu a môžu byť navrhnuté s farebným a prírodným perím. Vo všeobecnosti je perie ideálne na veľkonočné dekorácie.

Korálky pre krásne vzory veľkonočných vajíčok

Navrhnite vzácne vajíčka na Veľkú noc s perlami alebo kamienkami

Bez ohľadu na to, či robíte ručné práce s vyfúknutými vajíčkami alebo varenými, perly sú skvelým spôsobom, ako vytvárať nádherné vzory a motívy, ktoré potešia nielen dievčatá. Ale pretože by potom bola pravdepodobne škoda zničiť umelecké dielo, keď sa musí vajíčko ošúpať, je samozrejme vhodné použiť vyfúknuté alebo umelé vajíčka, keď nalepíte veľkonočné vajíčka a použijete ich každý rok na veľkonočnú výzdobu.

Zlaté vajíčka s bielymi perlami na veľkonočnom stole

Ak chcete na veľmi veľkonočné vajíčka nalepiť perly, môžete vajíčko najskôr natrieť remeselným lepidlom a potom ho ponoriť priamo do perál, aby sa prilepili na povrch. Potom ho môžete opatrne stlačiť. Existujú aj samolepiace poloperly, ktoré sú vhodné na zdobenie.

Veľkonočné vajíčka prikryte škrupinami

Mozaikové vajíčka v jasných farbách so škrupinami ako nápad do škôlky

Teraz je to pomerne známa myšlienka, ale chceli by sme tu spomenúť mozaikové vajíčka, pretože sú také skvelé, keď prilepíte veľkonočné vajíčka k deťom: Malé kúsky škrupiny sa nalepia na celé vajíčko. Mal by existovať farebný kontrast. Môžete napríklad prilepiť hnedé škrupiny na biele vajíčko alebo naopak. Remeselné lepidlo je vhodné ako lepidlo, ale aj horúce lepidlo (nie pre malé deti!), Ktoré používate striedmo.

Vytvorte farebnú mozaiku pre slepačie alebo plastové vajíčka horúcim lepidlom a vaječnými škrupinami

Rovnako ľahko môžete zafarbiť varené vajíčka, potom ich ošúpať a použiť túto farebnú škrupinu na ozdobenie veľkonočných vajíčok, aby ste získali farebné variácie. Navyše nemusí byť celé vajíčko prikryté. Rovnako jednoducho môžete vytvárať vzory a napríklad len vytvárať pásik alebo navrhovať bodky. Buď kreatívny!

Dekorácia s vlnou

Farebné veľkonočné vajíčko s vlnenou priadzou na zavesenie

Krásne vzory môžete vytvárať aj lepením vlny na veľkonočné vajíčka. Na výrobu je najlepšie použiť rýchloschnúce lepidlo, napríklad horúce lepidlo. Položte kvapku na vrch alebo spodok vajíčka a prilepte koniec vlnenej nite. Teraz začnite omotávať niť okolo vajíčka. Keď lepíte veľkonočné vajíčka vlnenými niťami, všetky rady by mali byť blízko seba a niť by mala byť mierne napnutá.

Prikrývanie farebných kraslíc vlnou - nápad do škôlky

Sem tam vlnenú niť opäť zafixujete lepidlom. Ak lepíte veľkonočné vajíčka, môžete sa pohrať s farbami nití a vytvárať vzory. Ak to chcete urobiť, stačí odstrihnúť vlákno a prejsť na ďalšie tak, že jeho koniec zalepíte páskou a pokračujete v zabaľovaní.

Alebo nemôžete ovinúť celé vajíčko, ale stačí akcentovať niekoľkými zákrutami alebo vytvorením kvetu, slnka a iných motívov pomocou nití. Túto myšlienku veľkonočných vajíčok pre deti si môžete vybrať, pretože je relatívne ľahké ju obnoviť. Horúce lepidlo však nie je vhodné pre menšie deti!