Remeselné nápady

Práca z domu s deťmi: Skvelé nápady na hry s rolami a senzormi s detským stolom „Flisat“ od Ikea

Počas koronakrízy je veľká časť práceschopnej populácie odkázaná na domácu kanceláriu. Práca z domu s deťmi sa pre rodičov ukazuje ako veľká výzva. Zatiaľ čo dospievajúci môžu byť zaneprázdnení sami, batoľatá vo veku materskej školy alebo základnej školy stále potrebujú nepretržitú starostlivosť. Pre dospelých, ktorí musia pracovať súčasne, to znamená dvojnásobné zaťaženie. A hoci sa v súčasnej dobe veľa diskutuje o tom, do akej miery je možné uvoľniť obmedzenia pri odchode, jedna vec je určite istá: V najbližších týždňoch budete musieť prácu a potomstvo zvládnuť sami. Pretože domáca kancelária je vyčerpávajúca, chaotická a rozhodne nie je „príjemným rodinným časom“. Aj napriek tomu je možné zamestnať batoľatá na dlhšie obdobie. Prezradíme niekoľko trikov a nápadov na ručné práce, s ktorými je práca z domu viac -menej úspešná. Potrebujete detský stôl s odnímateľnou doskou a krabicami na hračky. Ideálny je napríklad detský stôl „Flisat“ z Ikea, ktorý je možné dodatočne vybaviť boxmi Trofast.

Práca z domu: kombinácia starostlivosti o deti a domácej kancelárie

Detský stôl z Ikea nápady pre batoľatá

Väčšinou sa stará o páry s deťmi na striedavých zmenách. To, čo v skutočnosti znie ako dobré riešenie, je ťažké zaviesť do praxe. Rodičia malých detí vedia, že ich potomstvo len zriedka zostáva v miestnosti. Namiesto toho drobci radi behajú a hrajú sa v celom byte alebo dome bez toho, aby sa pozerali na svojho pracovného partnera. Je ťažké vysvetliť deťom vo veku od 1 do 6 rokov, prečo je otec alebo mama v inej miestnosti a nesmie byť vyrušovaný. Osamelí rodičia to majú ešte ťažšie. Musíte deti zamestnať a zároveň pracovať. Naozaj veľká výzva, ktorú je možné zvládnuť s kreativitou. Tu je pár jednoduchých trikov a herných nápadov, ktoré môžu deti použiť na pobyt v izbičke. Medzitým je možné uvariť aj obed. Tu je niekoľko nápadov:

Zamestajte deti s Oobleckom: urobte z neho Ooblecka a robte s ním experimenty

Práca z domu s deťmi využíva nápady hry Oobleck Slime

Čo je Oobleck? Oobleck je kvapalina, ktorá má špeciálne vlastnosti. Vyzerá to ako sliz. Keď na ňu deti vyvinú tlak, stane sa tvrdou. Keď to znova pustíte, stane sa tekutým. Oobleck je vyrobený z kukuričného škrobu a vody. Jednoducho premiešajte 1,5 šálky kukuričného škrobu vo veľkej miske s jednou šálkou vody, kým zmes nemá medovú konzistenciu. Môžete do nej pridať potravinárske farbivo, ale môže poškvrniť detské oblečenie a ruky.

Kedy je ten správny herný nápad?? 40 minút pred obedom. Potom majú deti čo robiť, kým jeden partner môže pripraviť jedlo. Malí zároveň musia byť v jednej miestnosti, pretože sa hráte s Oobleckom na jedálenskom stole. Je tu ešte jedna rozhodujúca výhoda: pred jedlom si musíte aj tak umyť ruky.

Senzorové hry pre deti s nápadmi Oobleck urob si sám

Oobleck je vhodný pre deti akéhokoľvek veku? Oobleck je herný nápad pre deti od 4 do 10 rokov, pretože existuje veľa spôsobov, ako hrať. Je ideálny pre rodiny s niekoľkými deťmi, pretože každý sa môže spolu hrať bez hádok. Pre batoľatá vo veku materskej školy je už len dotknúť sa zázračnej hmoty skvelou zábavou, pretože odoláva tlaku detských rúk. Väčšie deti môžu misku s tekutinou položiť na vibrujúce povrchy a sledovať, ako sa správa.

Úsilie pre rodičov: Mierny. Tekutinu musíte najskôr zmiešať s deťmi a potom pred obedom vyčistiť stôl. Pretože však Oobleck je možné odstrániť z povrchov pomerne rýchlo a bez námahy a zvyčajne nezanecháva žiadne škvrny, mali by ste očakávať mierne úsilie..

Práca z domu s deťmi: hra s magnetmi na tabuľu

Nápady na prácu z domova s ​​tabuľkovými magnetmi

Ako sa to hrá?? Do prvého poľa vložte stohovacie poháre v dúhových farbách: žltá, oranžová, červená, zelená, fialová a modrá. Druhé pole naplňte magnetmi na tabuľu vo farbách žltá, oranžová, červená, zelená, fialová a modrá. Deti by mali magnetky na tabuľu „chytiť“ buď magnetickým rybárskym prútom (ktorý si môžu vyrobiť sami z paličky, povrázku a magnetu na chladničku) alebo magnetickou lopatou a vložiť ich do príslušného pohára. Žlté magnety idú do žltého hrnčeka, zelené do zelených atď.

Kedy je ten správny herný nápad?? Raňajky, pretože zoradenie všetkých magnetov na doske trvá dobrú pol hodinu.

Senzorová hra je vhodná pre deti akéhokoľvek veku? Môžu sa s ním hrať deti od troch rokov. Je vhodný iba za určitých okolností pre rodiny s viacerými deťmi, pretože hrozí, že sa deti budú hlasne hádať, kto chytil a roztriedil viac magnetov na tabuľu.

Úsilie pre rodičov: Malé množstvo. Stačí deťom vysvetliť pravidlá a nechať ich hrať sa. Napriek tomu by batoľatá mali hrať iba pod dohľadom rodičov, pretože môžu prehltnúť malé magnety.

Práca z domu s deťmi: senzorické hry pre 2 a 3 ročné deti

Domáca kancelária s deťmi a nápady na senzorické hry pre 2-ročné deti

Ako sa to hrá?? Ryžu zafarbite potravinárskym farbivom (ryžu najskôr poriadne umyte!) A vložte do najväčšej škatule. V miske zmiešajte 8 šálok múky, 1 šálku slnečnicového oleja a potravinárske farbivo a pomaly vmiešajte všetky ingrediencie, kým nebude konzistencia podobná piesku. Naplňte ním druhé pole. Do dvoch škatúľ rozprestrieme konfety, posypeme cukrom, tortové sviečky a niekoľko malých balónikov. Do tretieho a posledného boxu môžete vložiť lievik, plastový pohár, odmerku a sitko na čaj.

Vyrobte si piesok z múky sami a vytvorte nápady pre senzorické hry pre batoľatá

Kedy je ten správny čas zorganizovať senzorickú hru pre batoľatá? Kedykoľvek budete potrebovať pol hodinu na telefonovanie. Je dôležité sledovať deti. Malé deti totiž mohli v škatuliach prehltnúť malé čiastočky.

Úsilie pre rodičov: Mierny. „Piesok“ z múky si samozrejme musíte urobiť sami a vždy sa starať o deti. Hranie zaručene vytvorí na stole neporiadok, ryžu a „piesok“ však rýchlo naberiete.

Domáca kancelária s deťmi vo veku materskej školy: nápad na hru s mydlovou vodou

Nápad na prácu z domu s detským kovovým riadom

Ako sa to hrá?? Ďalší nápad nie je potrebné vysvetľovať. Potrebujete vlažnú vodu, v ktorej môžete rozpustiť umývací prostriedok, hubky a riad. Najlepšie je vybrať riad z kovu alebo plastu. Sklo a porcelán sú nevhodné, pretože deti by ich mohli pri tom zlomiť a zraniť.

Vhodné pre: Deti od 1 roka

Trvanie: V závislosti od veku 30 minút až 40 minút

Úsilie pre rodičov: Malé množstvo

Práca z domu s deťmi: hranie rolí s farmou v boxe

Deti sa zaoberajú senzorickými hrami a hrami na hrdiny pre farmu starších detí

Chcete zamestnať svoje deti hraním rolí, keď pracujete z domu? Nasledujúci herný nápad je vhodný pre deti na základnej škole. Na škatuľu vľavo potrebujete hrach, cícer a figúrky zvierat, na škatuľu vľavo potrebujete zeminu (podľa vyššie uvedeného receptu urobte piesok a zafarbite ju na hnedo kakaom), malé kamienky, modré sklenené korálky. Využiť môžete aj zvieratká z veľkonočných dekorácií alebo iné hračky. Na farme je možné distribuovať napríklad kravu, mláďa, ošípané, mrkvu a koňa.

Vhodné pre: Deti od troch rokov by sa mali hrať iba pod dohľadom svojich rodičov!

Trvanie: Maximálne 40 minút

Úsilie pre rodičov: Mierne, príprava vám zaberie 15 minút

Domáca kancelária s deťmi na základnej škole: mydlo vyrobené z prírodných materiálov

Domáca kancelária Deti majú rady nápady na hranie s hracím stolom Ikea

Ďalší nápad na hru je super nekomplikovaný. Potrebujete vlažnú vodu a čerstvé okvetné lístky podľa vlastného výberu. Do druhého boxu vložíte malé jednorazové okuliare, najlepšie z plastu, ako aj lyžice rôznych veľkostí a lieviky pre dieťa. Zábava pre deti na základnej škole je zaručená!

Vhodné pre: Deti od 1 roka

Trvanie: 20 minút

Úsilie pre rodičov: Malé množstvo

Domáca kancelária s deťmi: pieskovisko s plážovou tematikou

Nápady na prácu z domova s ​​pieskom a mušľami a sklenenými korálkami

Deti potrebujú pestrosť. Obzvlášť sa tešia, keď starej hračke nájdete nové využitie. V pieskovisku s plážovou tematikou sú okrem piesku vyrobeného z múky a mušlí z vašej poslednej dovolenky aj modré sklenené korálky a drevené puzzle s “morskou” tematikou. Deti sa môžu hrať s obrázkami morských tvorov alebo poukladať mušle do „pieskoviska“.

Vhodné pre: Deti od 2 rokov

Trvanie: 30-40 minút

Úsilie pre rodičov: Mierny

Práca z domu s deťmi: box „pod vodou“

Práca doma s deťmi a nápad na hru s hracím stolom z Ikea

Dobrý nápad na krátku popoludňajšiu prestávku na kávu. Kúpte si sadu plastových podmorských rastlín a morských koní, rýb a chobotníc a naplňte dve škatule vodou. Teraz je ten správny čas vysvetliť tým najmenším, aké druhy zvierat a rastlín žijú v oceáne. Deti potom môžu rybu „chytiť“ veľkým sitom a pustiť do druhej škatule. Herné možnosti sú nekonečné a máte zaručených najmenej 40 minút práce.

Vhodné pre: Deti od 4 rokov

Trvanie: 50 minút

Úsilie pre rodičov: Malé množstvo

Zamestnanie detí: senzorická hra „Polárne ľadové čiapky“

Práca z domu s polárnou ľadovou čiapkou pre deti

Nasledujúca senzorická hra je ideálne vhodná pre deti vo veku materskej školy, t.j. od 3 do 5 rokov. Potrebujete veľmi málo prísad: modré sklenené korálky, vodu, modré potravinárske farbivo, rozprašovač s vlažnou vodou a sférické kocky ľadu a figúrky tučniaka. Naplňte veľký box na ľad trochou farebnej vody tak, aby zakrývala dno. Kocky ľadu poukladajte do rohu a rozložte tučniaky do vody.

Vhodné pre: Deti od 3 rokov

Trvanie: 40 minút alebo kým sa kocky ľadu úplne nerozpustia

Úsilie pre rodičov: Malé množstvo

Práca z domu: hra „Kde žijú tieto zvieratá“ pre deti od 4 rokov

Rolové a senzorické hry pre deti pracujú z domu

Ďalšou myšlienkou zábavnej hry je zistiť, kde žijú rôzne zvieratá. Potrebujete žltý, modrý, trávovo zelený a smaragdovo zelený list plstenej látky. Zložte všetky listy na polovicu a usporiadajte ich. Zo zelených listov a plátkov stromov je vytvorený les, umelý stromček, niekoľko kameňov a zelenej ovčej vlny. Zo žltých a modrých listov, zvyšných kamienkov a modrých sklenených korálkov je vytvorená pláž. Teraz už potrebujete len rôzne zvieracie figúrky, ktoré by si malo dieťa podľa toho zariadiť. Potom môže zopakovať svoju obľúbenú rozprávku so zvieratami alebo si jednoducho vytvoriť vlastnú hru na hranie rolí.

Vhodné pre: Deti od 3 rokov

Trvanie: 40 minút

Úsilie pre rodičov: Malé množstvo

Deti sú zaneprázdnené počas obmedzení výstupu z koronavírusu: senzorová hra „safari“

Nápady na hry so stolom Ikea Flisat pre deti v materskom a základnom školskom veku

S cícerom, hráškom, žltým plsteným materiálom, figúrkami zvierat afrických zvierat, ako sú levy, zebry, slony atď., Môžete vytvoriť nápaditú senzorickú hru pre deti od 4 rokov. Na dotvorenie safari vzhľadu dekorácie v krabici použite plastové stromčeky, drevené dúhové skladačky a malé kamienky. Teraz sú na rade malí a môžu vymýšľať rôzne zábavné hry na hrdinov so zvieratkami.

Vhodné pre: Deti od 4 rokov

Trvanie: 45 minút

Úsilie pre rodičov: Mierny. Cícer musíte zafarbiť na zeleno.

Pracujte z domu a zamestnajte deti: senzorická hra pre 4-ročné deti

Deti počas koronakrízy sa zaoberajú nápadmi na hry

Ďalší návrh je skvelá zábava pre batoľatá. Je ale dôležité, aby sa deti vždy hrali pod dohľadom rodičov, pretože tam sú malé časti, ktoré by sa dali prehltnúť. Na tento nápad budete potrebovať potravinárske farbivo a cícer. Cícer rozdelíme na štyri a prvý zafarbíme na modro, druhý na červeno, tretí na zeleno a štvrtý na purpurovo. Potom do ďalšej škatule usporiadajte lievik a rolku papierových utierok. Tretí box má priestor pre nástroje pre jemnú motoriku. Nechajte deti konzervovať cícer pomocou nástrojov, lievika a rolky papierových utierok.

Vhodné pre: Deti od 4 rokov

Trvanie: 30 minút

Úsilie pre rodičov: Mierny

Ak pracujete z domu a zároveň sa musíte starať o deti, určite stojíte pred veľkou výzvou. V týchto prípadoch sa detský stôl s odnímateľnou stolovou doskou a krabicami na hračky ukazuje ako skutočný univerzál. Na to, aby ste prišli s hrami vhodnými pre vek, potrebujete len trochu kreativity. Prezrite si našu galériu obrázkov, nechajte sa inšpirovať ďalšími návrhmi a zaručene prídete na ďalšie nápady. Nikdy nenechávajte svoje deti pri hre bez dozoru, pretože existuje riziko, že pohltia malé čiastočky.

Vystrihnite číslo z lepenky. Nechajte ich deti vyhľadať a distribuovať ich v očíslovaných obaloch na muffiny

Práca z domu a detské hry vyhľadávajú a triedia čísla

Voda s potravinárskym farbivom vpravo a Oobleck v ľavom boxe

Zamestnávanie senzorických hier pre batoľatá počas koronárnej krízy a ponechanie času na prácu z domu

Postavte zamrznutý hrad s magnetickými blokmi

Hrajte nápady pre deti Skombinujte mrazené stavebnice, pompony a snehové vločky vyrobené z plastu

Nalejte čokoládové posypky a marshmallow do vykrajovačiek

Detské hry z domova s ​​čokoládami a slamkami

Do krabice dajte vodu a plátky citrónu alebo limetky

Hrajte nápady pre deti doma a skombinujte citróny a vodu

Naplňte vodné perly do stohovacích pohárov

Práca z domu hra s vodnými perlami pre batoľatá