Pergola a altánok

Romantický drevený altánok v záhrade – 28 návrhov a nápadov

Pozor: filesize (): stat failed for /www/sites/deavita.com/wp-content/uploads/2013/01/Holz-Pavillon-Garten-Blickfang-Heckenverbindungen-768×614.jpg in /www/sites/deavita.com/wp-content/themes/deavita-lite/functions.php on -line 415

Drevený pavilón-záhrada-Stredomorie-rozloženie

A Drevený altánok v záhrade je ideálnym miestom na romantické jedlo pre dvoch v teplom letnom večeri alebo na čajový večierok pre vašich priateľov. Pozrite sa na naše nápady a vyberte si svoj obľúbený pavilón.

1. Drevený altánok v záhrade – štýlový a praktický

Drevený pavilón-záhrada-formálne usporiadanie

Tento samostatne stavaný pavilón je vyrobený zo stavebnice a ponúka mimoriadnu dvojitú kupolu. Táto otvorená obojstranná konštrukcia je vybavená pohodlným ratanovým nábytkom a dekoratívnymi vankúšmi a je ideálnym miestom na čítanie románu alebo rozhovor s priateľmi. Vonkajší dizajn je natretý polopriehľadnou latexovou farbou. Trvalé záhony obklopujú stavbu a zdôrazňujú romantiku prostredia.

2. Záhradný altánok s viacúrovňovou strechou – drevený altánok v záhrade

Poschodová strecha z dreveného altánku

Vyzerá to krásne ako svadobná torta. Tento na bielo natretý Drevený altánok v záhrade ponúka stupňovitú strechu a vetranú kupolu. Dva schody sú vyznačené drevenými mrežami a jednoduché zábradlie zábradlia zavedie návštevníkov do veľkého priestoru na sedenie. Vetracie otvory pod každou strechou zaisťujú cirkuláciu vzduchu, vďaka čomu je priestor na sedenie chladnejší.

3. Malý záhradný altánok pre prázdninový dom v lese

Drevený pavilón-záhrada-malý-dom-les

Aj tá najmenšia záhrada môže obsahovať altánok na vonkajšie stolovanie alebo ako ústredné miesto na nádvorí. Vďaka malým rozmerom konštrukcie sa zmestí takmer kamkoľvek. Integrovaná lavica ponúka dostatok miesta na sedenie.

4. Záhradný altánok ako pútač pozornosti

Tento príjemný pavilón sa nachádza v ďalekom rohu záhrady a je ústredným bodom plánovania záhrady, ako aj oddychu od uponáhľaného dňa. Skrútené podpery a ozdobné zábradlia ladia s očarujúcim tvarom zvonovej strechy.

5. Zvonová strecha z latovania

Strešný lamelový drevený altánok záhradný biely závesný košík

Strecha v tvare zvona je tým najnápadnejším Drevený altánok v záhrade. Laťová strecha ukazuje, ako otvorená, vzdušná strecha zlepšuje cirkuláciu vzduchu a vytvára dramatické efekty so svetlom a tieňom. Je to perfektná strecha pre teplé a suché podnebie.

6. Záhradný pavilón inšpirovaný hvezdárňou

hvezdáreň z dreveného pavilónu inšpirácia okrúhlou strešnou taškou

Toto Drevený altánok v záhrade pripomína astrologické observatórium (alebo mimozemskú vesmírnu loď!) a kombinuje drevené mriežkové steny s podkrovnými prístavbami, aby dosiahol vzhľad tradičnej anglickej zimnej záhrady. Zvýšená murovaná plošina z neho robí nezabudnuteľný záhradný prvok na podstavci.

7. Záhradný altánok z čerstvo narezaných drevených trámov

rustikálny pavilón z čerstvo rezaných drevených trámov

Hovoríme o tom, že vyrobíme niečo z ničoho. Rustikálny pavilón je úžasnou kompozíciou rôznych častí. Hrubé a pevné podpery boli zozbierané z pláže. Bočné podpery sú tiež rustikálne drevené bloky. Strecha je vyrobená zo starej satelitnej paraboly.

8. Rustikálny pavilón z tenkých konárov

záhradný pavilón konštrukcia tenkých konárov

Tento záhradný pavilón má rustikálne kúzlo. Ideálne pre lesnú záhradu (pretože sa ľahko topí), rámy sú tvorené menšími, nepravidelnými vetvami. Také rustikálne štruktúry by sa mali pravidelne kontrolovať, aby sa zabezpečilo, že zostanú aj naďalej v pevnej forme.

9. Rozprávkový drevený altánok v záhrade

drevený altánok v záhrade rozprávková drevená mriežka nízka strecha

Sady ponúkané mnohými výrobcami predstavujú pohodlný spôsob, ako začleniť altánok do vašej záhrady – obzvlášť ak milujete kutilské projekty. V ideálnom prípade majú komponenty lakovaný povrch a trvalý vrchný náter. Drevená podlaha by mala byť podopretá betónovými základmi.

10. Záhradný altánok postavený okolo existujúceho stromu

drevený altánok v záhrade murovaný podstavec okolo stromu

Ak nevydržíte odseknúť starý strom, môžete si okolo neho postaviť altánok. Jednoduchá štruktúra integruje strom do svojho dizajnu. Tehlová základňa a drevený šindľ sú perfektným materiálom pre tradičné altány.

11. Otvorený pavilón s výhľadom

biely drevený pavilón s výhľadom na more

Je to perfektný pár – krásny biely altánok sedí na útese, ktorý má výhľad na vodu. Pavilón poskytuje skvelé miesto na pozorovanie vody. A je to pekné ohnisko aj pri pohľade z diaľky. Otvorený rám, lišty a malá kupola sú prvky, ktoré pavilón definujú a robia ho okamžite rozpoznateľným.

12. Súkromný záhradný pavilón

súkromný záhradný pavilón ochrana obrazovky hubová hlava

Tento pavilón, podobne ako hlava obrovskej huby, vytvára tiché útočisko v záhrade. Súkromné ​​terénne úpravy zahŕňajú úhľadne upravené živé ploty a kríky.

13. Pavilón so zvonovou strechou

záhradný pavilón biela zvonová strecha adirondack stoličky

Vlastná strecha v tvare zvončeka, ako je táto, stojí viac, ale dodáva každému dvoru vlastný štýl. Ďalším nákladovým faktorom pavilónu je jeho poloha. Odľahlé miesto, ktoré poskytuje súkromie, môže tiež obmedziť prístup vozidla a môže vyžadovať prenos niektorých materiálov na miesto – to zvyšuje náklady na stavbu.

14. Záhradný pavilón ako akcent do vašej zábavnej oblasti

drevený altánok v záhrade na okrajovej terase, párty

Tento altánok je architektonickým ukotvením veľkej terasy, kde si hostia môžu vychutnať tieň a ústranie od veľkých stromov. Susedná tehlová stena obklopuje spevnenú plochu, takže je možné tam postaviť jedálenské stoly alebo terasa môže slúžiť ako tanečný parket..

15. Drevený altánok pri vode

drevený záhradný pavilón malé jazierko nábrežné ryby

Relaxačný altánok je umocnený upokojujúcimi zvukmi tečúcej vody. Pavilón sa nachádza na okraji vodnej záhrady a ponúka detailný pohľad na zvieratá, ako sú korytnačky, žaby a krásne ryby koi.

16. Starostlivo naplánujte veľkosť dreveného altánku

drevený altánok v záhrade svadobná torta s dvojitou strechou

Aký veľký by mal byť váš pavilón? Naplánujte si veľkosť svojej vonkajšej stavby tým, že si prezriete terasu alebo záhradný nábytok v mieste, kde bude konštrukcia postavená. Ide všetko dobre? Môžu sa ľudia ľahko pohybovať? Ak máte radi vonkajšie párty, potom čím väčší priestor, tým lepšie. Táto štruktúra je dostatočne veľká na umiestnenie malej zbierky, ale aj dostatočne malá na to, aby vytvárala pocit intimity.

17. Trio pavilónov

drevený altánok v záhrade tri kombinácie

Znásobte zábavný priestor strojnásobením počtu pavilónov. Ak radi zabávate veľké skupiny, mohlo by to byť konečné riešenie. So sériou troch prepojených pavilónov môžete vytvoriť vonkajšiu párty oblasť na mieru.

18. Magické osvetlenie dreveného altánku v záhrade

nápady na osvetlenie záhradného pavilónu

Ak chcete svoj altánok používať po zotmení, musíte pridať vhodné osvetlenie. Z bezpečnostných dôvodov nainštalujte schodiskové svetlá na osvetlenie cesty do a z pavilónu. Na dramatický efekt použite rozprávkové svetlá, ktoré by v noci obrysovali váš altánok svetlom.

19. Drevený pavilón s viktoriánskym šarmom

drevený pavilón nízka strešná konštrukcia viktoriánsky uholník železa

Dodajte svojmu dvoru viktoriánske kúzlo ozdobnými uhlovými žehličkami medzi stĺpikmi a krokvami. Vďaka nedostatku zábradlí miestnosť vyzerá otvorene a priestranne.

20. Nový pavilón na dvore

záhradný pavilón biely špicatý strešný chodník

Pavilón je dokonalým riešením pre nové dvory s veľkým počtom otvoreného priestoru, ako je tento. Vďaka chodníku a kvetinám vyzerá táto elegantná štruktúra ako by ste tam vždy boli.

21. Malý pavilón, veľký náraz

malý záhradný altánok závesné koše kvety latová strecha

Aj malý pavilón môže mať veľký vplyv. Táto štruktúra ponúka skvelé útočisko na okraji zalesnenej oblasti a výhľad späť k domu. Rastliny zaplnia pavilón farbou a vôňou.

22. Klasický pavilón z cédrového dreva

drevený pavilón v záhrade lesná krajina šindľová strecha

Tento klasický cédrový pavilón s drevenou šindľovou strechou, malou kupolou a prvkami vo viktoriánskom štýle ponúka kontemplatívne miesto na oddych na dvore..

typy budov z drevených pavilónov záhradný dizajn

drevený altánok v záhrade ratanový nábytok dvojitá strecha

pavilón dvojitá strecha kupola biela modrá

drevený altánok pre malú záhradnú záhradu

biely záhradný pavilón zvonová strecha modrý šindľ