Pergola a altánok

Pergola z dreva alebo kovu predstavuje južanský nádych v záhrade

moderný záhradný dizajnový záhradný záves na pergoly

the Pergola z dreva alebo kovu slúži ako tienidlo na terasy a záhrady. Funguje dobre kdekoľvek a môže skrášliť každý úzky pás dvora. Zarastená pergola môže vytvoriť nádherné prostredie pre útulné útočisko a pridať vzrušenie do záhradného dizajnu. Vopred by ste mali zvážiť, ktoré oblasti sú vhodné, z akého materiálu je pergola vyrobená a s ktorými rastlinami je možné najlepšie zazelenať.

 Pergola z dreva alebo kovu – ochrana súkromia a vetra

Altánok, kovový altánok, stoličky

Moderná vila s príjemným prostredím je ideálnym miestom, kde môžete v pokoji relaxovať. Otvorené priestory tohto malého raja by mali ponúkať útulné posedenie na raňajky alebo čítanie. Pokryte požadované miesto v záhrade pergola vyrobené z dreva alebo kovu a vytvorte si pre seba tienisté, chránené miesto.

Pergola z dreva alebo kovu – aký materiál?

Arkádové popínavé rastliny vtáčia búdka

Perly sú vyrobené z moderných alebo tradičných materiálov v rôznych štýloch. Materiály pre a pergola sú drevo, kov alebo kameň V skutočnosti sa najčastejšie používa drevo, pretože tradičné stĺpiky pergoly z dobre impregnovaného dreva harmonizujú s rastlinami a stromami a dodávajú jedinečný stredomorský nádych. Pravidelne by sa mala obnovovať aj ochranná vrstva glazúry alebo laku.

Kovová pergola so zeleňou

Horolezecké ruže ružovo-červené nápady Perdoladesign

Ak sa vám nepáči rustikálny vzhľad drevených stĺpikov, môžete prejsť na a Drevená pergola  radšej kovový model. Skladá sa z jednoduchej, skrutkovanej oceľovej konštrukcie z uhlovej ocele. Ak je kovový povrch primerane ošetrený, môžete zabrániť hrdzaveniu materiálu. Na veľké množstvo popínavých rastlín alebo viniča použite robustnú kovovú konštrukciu.

Pergola z prírodného kameňa – robustná a bezpečná

Prístupová cesta dom popínavé rastliny

Najlepší a najtrvanlivejší materiál pre vás pergola je prírodný kameň, ale stojí to o niečo viac. Peknou variantou je kombinácia stĺpov z prírodného kameňa s drôtenými mrežami alebo horolezeckými pomôckami z dreva.

Nápady na výzdobu záhrady

Pekný záhradný dizajn

Krásna arkáda so železnou konštrukciou je harmonickým doplnkom dvora. Na dlhej rovnej záhradnej ceste na dvor poskytuje vizuálnu rozmanitosť a oddeľuje rôzne časti záhrady od seba.

Nápady na výsadbu pergoly z dreva, kovu alebo prírodného kameňa

vysadené altánkové ruže

Môžete si vybrať medzi mnohými rastlinami, ale musíte si na niečo dať pozor – ako som povedal, popínavé rastliny sú pre ne najlepšie pergola vhodné. Je dôležité, či sú vysadené dlhodobo alebo na určité časové obdobie. Medzi každoročné popínavé rastliny patrí japonský chmeľ, ohnivá vňať alebo nasturtium, čiernooká Susan. Sú veľmi atraktívne, pretože rýchlo rastú a vyzerajú Drevená pergola často sa menia. Odolné popínavé ruže alebo divoká erin sú ukážkové, trvalé a dobrým darcom tieňa. Ak chcete kombinovať rôzne rastliny, mali by ste sa vopred informovať, či navzájom dobre harmonizujú.

Klenutá pergola s bujnou vegetáciou

Kovová popínavá ruža z pergoly

Odpočívadlá na vidieku

Dizajn záhrady s kovovou konštrukciou

Stredomorská atmosféra

ozdobná kovová pergola oceľ

Kovová pergola

Vytváranie myšlienok záhradného dizajnu

Krytá cesta na terasu

Arkádové vinice

 Oceľový altánok

Altánok z oceľovej konštrukcie

Rustikálna záhradná dekorácia

Drevený stĺpik na záhradný roh

Altánok s popínavými rastlinami

Arkádové rastliny sa kľukatia